Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, nsk napisał:

nanik, wierzysz w bajki o Mikołaju. Auden tam nic nie dobiera tylko ma pakiety do wyboru, bo to i tak pewnie idzie z jednego źródła więc masz różne wersje z innymi opkami, trafami i kartami USB. Nie różni się to niczym od tego co można znaleźć u chińczyków w tej chwili więc to nie ma znaczenia kto ściąga. koniec ot, bo zaraz jakiś mod pousuwa!

Ha ha, ales mie ubawil! Jezeli myslisz, ze zamowisz u Chinola gotowe plytki nie dajac dokladnych instrukcji czyli wg ich "standardu" ze sklepowej strony i potem nie wywalisz polowy kondow do kosza, nie bedziesz musial nic poprawiac, to sam wierzysz w Sw. Mikolaja chyba. Widzialem "te same" plytki sciagniete od tego samego typa tylko w innym czasie i humorze Zoltego...i sorry ale nie wiesz o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tygodniowym odsłuchu CMA400i z JPLAY, ROON, iFi iUSB Power,  kablami usb i słuchawkowymi od Forzy stwierdzam, że to wymarzony wręcz sprzęcik dla Denonów 7100 i D7200. W D7100 ujarzmił bas fantastycznie. Puściłem też coaxialem Pioneera sygnał ze stydujnej karty PCIexpress RME i powiem, że jestem pod wrażeniem efektów. Właściwie wszystkie efektownie brzmiące słuchawki. W moich testach CMA400i chyba najwięcej dobrego dał Beyerdynamic'om T51 (zbalansowany 2.5 i xlr)

 

Natomiast z T1 gen2 wyszło mi nienajlepiej... Beyery przymuliły się dość mocno. Co ciekawe na maleńkim Fostexie hp-a4bl T1 miały znacznie większy pazur.

Słuchał ktoś może t1 gen2 po balansie ze Stratosem lub Phonitorem E? 

a byłbym zapomniał, że wyjście cyfrowe z Yamahą A-s501 i Nadem c368 spisało się świetnie. Chociaż szkoda, że Coaxial Out działa tylko z usb. Innych źródeł cyfrowo nie wyprowadzimy. Chyba, że jest jakaś magiczna sztuczka, o której nie wiem... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jako posiadacz cma400i: czy wam też nie uruchamiają się pliki audio 32bit? Próbowałem na 2 komputerach na WASAPI i KS i wywalało error, że "to próbkowanie nie jest obsługiwane", ale w praktyce działało dopiero po zmianie na 24bity. Próbowałem na foobar2000 i jriver, czyli odtwarzaczach rekomendowanych przez producenta. W instrukcji cma400i mówią przecież, że 32bit przez usb działa więc ciekawe co jest grane

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szugary68 Kiedy szersza produkcja? Bo wygląda fantastycznie, sam bym taką chciał :ph34r:

@szugary68 Kiedy szersza produkcja? Bo wygląda fantastycznie, sam bym taką chciał :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę,że spodobał Wam się ten stojak. @timecage rzeczywiście dużo łatwiej jest wykonywać większą ilość,ale nie miałbym na to czasu.Jak będę kiedykolwiek sprzedawał Meze to na pewno ze stojakiem wówczas ten stojak do q400i dam Ci za darmo:).Nadmienię jeszcze,że środek jest wyściełany welurem i to czerwonym. Jak wrócę z pracy to wstawię fotkę w zestawieniu meze ze stojakiem

Edytowane przez szugary68
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szugary68 napisał:

400i bardziej nastawiony na rozrywkę.

Ciemniejsze i srednicowe granie.Mam oba i biję się z myślą o sprzedaży s6,ale po co mi dwa comba?

Ok, to juz mniej więcej wiem na co sie nastawiać. Będę chciał w najbliższym czasie posłuchać jednego i drugiego. Zobaczymy co mi bardziej podejdzie. Mam w planach jeszcze coś innego z renomowanych ale niszowych chińczyków i się okaże, który mi najbardziej namiesza w głowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2017 o 19:20, szugary68 napisał:

Gdybym wiedział jakie trudności będzie mi sprawiała ta podstawka , to bym sobie ją odpuścił. Ale za daleko posunąłem się z robotą,żeby to zostawić.Zabawy tyle jak wycinanie wzorów kurpiowskich.Drewno z resztek po stojaku do meze. Ale opłaciło się i to wszystko na pile tarczowej.Na szczęście paluchy całe.

20170916_071044.jpg

20170916_071012.jpg

20170916_070949.jpg

20170916_070939.jpg

20170917_100935.jpg

20170919_175935.jpg

20170919_175921.jpg

Nominuję sprzęt Szugarego 68 do nagrody, najpiękniejszy zestaw miesiąca...kto za:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchałem dzisiaj trochę cma400i. Było to już dla mnie całkiem przyjemne granie. Na tyle mi się podobało, że gdybym nie chciał szukać dalej, mógłbym go brać. Póki co jeszcze się nie spieszę z zakupem więc pytanie ,czy dokładając do cma600i lub np używanego burson conductor v2+ będzie to spory krok do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj: do przodu.

600i gra nieco analityczniej i bardziej "hi-res". Kilka(naście) postów temu Kasza wklejał link do porównania obu sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, timecage napisał:

Zdefiniuj: do przodu.

600i gra nieco analityczniej i bardziej "hi-res". Kilka(naście) postów temu Kasza wklejał link do porównania obu sprzętów.

Ok, przeryłem już wątek. Przyznam, że trochę jestem "zagubiony". Czasem preferuje brzmienie cieplejsze, muzykalne innym razem analityczne, wyrafinowane. Ale

jednak wnioskiem będzie, że ten "hi-res" jest dla mnie klasą wyższą. Toby wskazywało bardziej na 600i. Zwłaszcza, że słuchałbym z lapka a tu jak doczytałem usb nieco przyciemnia brzmienie.

600i to chyba nie ma gdzie posłuchać.

Może jak kolega Karmazynowy tu zajrzy to może coś doda, bo kojarze, że słuchał obydwa z D7200

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem obydwa, ale nie obok siebie a z kilku tygodniową przerwą więc nie podejmę się porównania. 

Tak jak piszą, 600i trochę bardziej równa i klasowa, 400i bardziej wyskokowa ale tak z pamięci to różnice dla mnie nie są za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, CMA400i zabawowe ,funowe granie z wysuniętą średnicą ku uciesze gawiedzi...,tudzież teoretyczna potężna moc....niestety w praktyce na planarach się wykłada jak najgorszy dziad....porażka...

CMA600i klasa i granie na poziomie, wszystko jak należy i ma być....koniec z dyskotekami i pijackimi imprezami do rana...

Kultura i garnitur, filharmonia i klub jazzowy....tylko od 30 lat wzwyż...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600i nie jest pozbawiony wad. Muzykalność nie jest jego najmocniejsza strona, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę urządzenia lampowe. U mnie porównywałem z Protagonistem. Sześć setka wykłada się przy starej technologii. U mnie została ze względu na kompromis, funkcjonalność. Ale to i tak fajnie brzmiące cyfrowe combo, nie żałuję że nabyłem. Jednak czytając wpisy kto wie czy dla mnie 400 nie było by właściwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

W skrócie, CMA400i zabawowe ,funowe granie z wysuniętą średnicą ku uciesze gawiedzi...,tudzież teoretyczna potężna moc....niestety w praktyce na planarach się wykłada jak najgorszy dziad....porażka...

Sprawdzałeś, czy tylko tak powtarzasz? ;)

Szanuję Twoją osobę Soundman, ale masz taką niemiłą tendencję do wypowiadania się umniejszająco o każdym sprzęcie, którego nie uwielbiasz.

400i nie jest zabawowy i funowy, jest po prostu ocieplony i złagodzony. Gdyby był rozrywkowy i napompowany, to ja bym go nie kupił. I z PM-3 grał świetnie, a to chyba planary.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności