Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

No po pierwsze to mam cma400i ;) (dla mnie to gra zauważalnie inaczej niż cma600i - nie miałem możliwości testowania dłużej, ale różnica jest i to subiektywnie mówiąc "duża" - choć złapałem się na tym, że jak słyszę, że coś brzmi lepiej/gorzej, to automatycznie różnica robi mi się duża ;)), po drugie to nie po to ma się tak eleganckie słuchawki, żeby zastąpić je jakimiś padami od HM5, ale rozumiem, że to żart -  coś jak maść na szczura, dobra na wszystko :p, a po trzecie każdy swoje uszy ma i mu to gra albo nie gra ;). A jeśli serio z tymi padami, to  nawet nie wiem czy chce mi się sprawdzać, bo chyba oryginalne pady są jakoś naklejone i bym trochę pozbawił je wyglądu nowych.. A po 4. mam nadzieję, nie zostać jednym z tych, co słuchają sprzętu a nie muzyki :), a poza tym liczę, że to wszystko zależy też od dnia, zmęczenia itd., ale zauważyłem, że moje uszy naogół się nie mylą i mogę przyznać rację temu co słyszą.

 

a po 5. nie wiem czy to tak jest, ale chyba im więcej się słucha na lepszym już trochę sprzęcie, to to co wydawało się dobre, potem przestaje być, ale mam nadzieję, że niezupełnie tak jest...

 

A co do wpływu kabli, to nie zdziwiłbym się jakby zasilający coś zmieniał - w tej chwili nie mogę tego potwierdzić, ale wszystkie inne kable, jakie sprawdzałem miały wpływ na dźwięk i to niemały - oczywiście nie bronię komuś upierania się, że nie, ale mam nadzieję, że stwierdza to na podstawie własnych testów równoległych. Wpływ ten jest dla mnie zdecydowanie zauważalny i widoczny bez długiego nawet odsłuchu tak samo/również przy kablach typu USB i absolutnie nie na granicy percepcji, że może coś tam słyszałem, ale że wiem, że słyszałem, słyszę i mogę odróżnić jedno od drugiego jak dwie różne rzeczy.

 

Choć jestem też zdania - znowu na podst. odsłuchów, że jak jest słabszy sprzęt, to droższy kabel nie wywinduje sprzętu o 2 poziomy w górę nazwijmy to,  więc nie ma co demonizować ich wpływu, że kabel zmieni sprzęt na lepszy, ale raczej pozwoli po prostu zagrać mu jak potrafi i tyle pewnie.. Przynajmniej tak skromne doświadczenie mi podpowiada.

 

Ale, że potrafią myślę i totalnie zepsuć dźwięk, to nie mam wątpliwości.. - QED Performance -  przedłużacze słuchawkowe to są kable co kosztują ok. 150-200 zł a nawet wtyki się odkręcają same (osłonki, co bywa upierdliwe mocno), a dźwięk jak się ich używa to zwykły syf (ogólnie QED-ów nie lubię - sprawdzałem ich kilka i przynajmniej z poprzednim sprzętem, to w ogóle dla mnie nie brzmiało to dobrze). A co dopiero niektóre tanie Chińczyki.. by kable z MM pominąć milczeniem (gdzie facet z obsługi najgorszy chłam reklamuje jako super sprzęt ;)), choć muszę przyznać, że jeden z kabli jaki kiedyś tam testowałem nadawał się nawet do użytku - optyk - nawet przyzwoicie opleciony z porządnie chyba zrobionymi wtykami, grał lepiej niż najtańsze optyki  za 20 zł, więc czasem nawet coś tam się trafi co się nie rozpadnie po jednym użyciu ;).

 

Dodatkowo ten kabel zasilający zakładam, że kosztował jakieś 5 złotych maks, bo mniej więcej wygląda tak a nawet gorzej niż te z zestawów z komputerem, bo nie trzyma się porządnie gniazdka (moja sztuka przynajmniej), a z doświadczenia wiem, że dobry kabel od słabego m.in. odróżnia się po tym jak mocno potrafi się trzymać gniazdko - chyba że gniazdko samo w sobie jest luźne, wtedy to kryterium odpada, ale jeśli nie ma luzów, to dobry kabel z reguły się będzie trzymał jego mocno (czasem aż za mocno) a słaby będzie się nawet bujał. Myślę, że może będę mieć okazję - jako że i tak będę potrzebować zasilającego dłuższego i trzymającego się gniazdka ;) , że jeśli uda mi się dorwać na testy przed zakupem np. to sprawdzę. Kiedyś nie zastanawiałem się nad tym czy adapter z 3,5 na 6,3 nie ma wpływu na dźwięk i wiem, że ma a przynajmniej tani psuje dźwięk ;). Jeśli timecage mówisz to na podstawie odsłuchów, że kabel zasilający jak może mieć wpływ na dźwięk :p, to będę miał okazję porównać Twoje pokpiwanie z tym co usłyszę ;), tylo nie wiem kiedy.

 

Zresztą mówiono mi, kiedyś, że kabel USB nie może mieć wpływu na dźwięk, że optyk też bodajże itp. :);) . Ba kiedyś sprzedawca w sklepie z kablami notabene mówił mi, że nieważne czy tani czy drogi kabel nie zauważę różnicy w brzmieniu, jako że mam dobre serce nie wymienię nazwy tego sklepu tu :). Nie wiem jak to jest z naprawdę drogimi kablami, ale z kablami do ok. 500 zł mogę powiedzieć, że wpływ jest duży (no chyba, że pewnie przy pierdziawkach za 50 zł to się tego nie zauważy może i tak albo będzie to brzmieć źle dla wyrobionego słuchacza na każdym kablu ;)), ba między Prolinkami z serii Future a niższej różnica jest zresztą ;), już nie pamiętam jak duża, ale widoczna była, bo pamiętam.

Choć pewnie proporcja kosztu kabla i kupionego sprzętu musi być sensowna, bo zapewne lepiej mieć wyraźnie lepszy sprzęt i odrobinę gorszy kabel niż słabszy zauważlnie sprzęt i dużo lepszy kabel.

 

Ale starczy o kablach - niech każdy sobie sam sprawdza najlepiej :P . jego uszy, jego muza, jego satysfakcja lub nie ze słuchania ;). Cytując tekst króla sedesu z "Chłopaków nie płaczą " :P: "Mamusię możesz oszukać, tatusia możesz oszukać, ale życia/kupy/słuchu nie oszukasz. A my synku jesteśmy panami życia" :D. No chyba, że ktoś nie słyszy różnicy to jego przekleństwo albo błogosławieństwo :) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Introverder napisał:

nie po to ma się tak eleganckie słuchawki, żeby zastąpić je jakimiś padami od HM5, ale rozumiem, że to żart -  coś jak maść na szczura, dobra na wszystko :p, a po trzecie każdy swoje uszy ma i mu to gra albo nie gra ;). A jeśli serio z tymi padami, to  nawet nie wiem czy chce mi się sprawdzać, bo chyba oryginalne pady są jakoś naklejone i bym trochę pozbawił je wyglądu nowych.. A po 4. mam nadzieję, nie zostać jednym z tych, co słuchają sprzętu a nie muzyki :)

Dobra, tymi trzema zdaniami zniszczyłeś mnie doszczętnie, ja się może lepiej już przyciszę i po prostu będę czytał dalsze przygody :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, rób wycinki wypowiedzi i rozum je po swojemu:) - uwielbiam jak ktoś mnie rozbiera na czynniki pierwsze :D : I want to remember things my onw way - not neccessary how they've happened": :P ;), za tym panem ;), sorry za ew. literówki w cytacie, ale jestem zbyt leniwy, żeby je poprawiać :P :

 

"Zagubiona autostrada - filozofia Freda" - feel comfortable :) , take your time :).

 

 I może ktoś zapłaci za to, że będzie generowany ruch na forum, jeśli będziemy się droczyć :D tu na cytaty :). Albo ktoś się wk... i zrobi porządek niczym John Wayne  :P . A tak na serio, to nie chcę przeginać, bo widzę, że jestem najczęściej cytowaną osobą :D i czuję się połechtany tym faktem ale bez przesady :) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie chcesz być tym, który słucha sprzętu zamiast muzyki a potem robisz elaborat na temat kabli zasilających i optycznych. Wcześniej pisałeś, że nawet wtyki mają znaczenie. Ja co prawda zazdroszczę uszu, bo nie słyszałem tak wielkich różnic w wygrzewaniu 400i, o których pisałes wcześniej ale już całkiem bez złośliwości - zmiana padów na Hm5 (fabryczne nie są klejone btw) wniesie Ci więcej zmian niż zmiana kabla słuchawek, wtyków, kabla zasilającego, kabla USB razem wzięte. Czy będzie dla Ciebie to zmiana na plus tego nie wiem, ale przejmujesz się takimi ******lami jak kable a odrzucasz zmianę padów. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie elaborat, tylko że skoro ma znaczenie, to fakt i tyle, zresztą nawet pisałem, żeby tego nie demonizować, w sensie, że dobry kabel pozwala wg mnie wydobyć ze słuchawek ich potencjał a to istotne bardzo, natomiast nie zmieni jakiegoś sprzętu średniego o 2 poziomy wyżej.. A że zmienia to efekt końcowy i brzmienie, więc głupio byłoby o tym nie wspomnieć (np. Profigoldy obcinają górę z tego co pamiętam w ogóle) -  i może niestety - bo to wydatek - słuchawki jakby dostały miedzi to nie byłoby tak ostro, bo miedź podobno zmiękcza (?).. , a pady zobaczę może spróbuję, choć wiadomo, że jak kupuje się sprzęt to nie po to, by za chwilę skalpować pady w słuchawach.. :Poza tym te pady są chyba przyklejone, a nie zdejmowane normalnie.. więc od razu psułbym trochę te słuchawki i potem pewnie nie wyglądałyby już jak teraz.. A z tymi padami to ciekawe zresztą czy to sprawdzone czy taka myśl rzucona po prostu i jak te pady miałyby wpłynąć na dźwięk?

 

Faktem dla mnie jest też - że gra to - dla mnie - momentami za ostro w tej chwili i to wyraźnie i TYLE (przy ostrzejszych kawałkach mam żyletę) i nie wiem czy wygrzewanie tu pomoże.. Myślałem, że wiem jak ten zestaw gra - słuchałem go przed kupnem.., a teraz raptem brzmi to dużo ostrzej teraz i nie wiem  czemu.

 

Więc jak to mówicie gdy coś szoruje uszy nie da się tego przeoczyć i choć może Wy - o ile macie taki zestaw jak ja - Sonorous 6 i cma400i i tego tak nie czujecie ja tak to odbieram.. Zresztą dostrzegłem i uslyszałem różne inne rzeczy, może po prostu słuch się wyostrza przez słuchanie na lepszym sprzęcie, nie wiem i coś co wpierw nie przeszkadzało potem zaczyna zwracać naszą uwagę.. Dla mnie to brzmi teraz inaczej i tyle. I jeszcze może liczę (trochę raptem), że może potrzebuje to jeszcze więcej godzin wygrzewania.. Więcej niż 60-70 powiedzmy.

 

A tak w ogóle każdy zwraca uwagę na brzmienie i czy nazwiecie to słuchaniem sprzętu czy muzyki to  jedno i to samo, przynajmniej dla mnie - albo coś wchodzi nam do głowy i połykamy to - jak sobie wyobrażam - jak smaczne, strawne danie albo danie jest za ostre lub też zbyt nijakie i jemy, ale nie czujemy smaku/muzyki. A że to forum muzyczne, więc napisałem o tym, nie wspominając o tym, że jest to dla mnie niedogodność jakby nie było. Najchętniej bym w ogóle jakby była możliwość posłuchał tych słuchawek na kablu z miedzi, bo może to zmieniłoby nieco brzmienie i uczyniło je bardziej strawnym w tej chwili dla mnie.

 

Poza tym jeśli Wy nie macie w tej chwili takich problemów, to macie szczęście, bo macie dokładnie to czego chcecie i nic Wam nie przeszkadza w słuchiwaniu się. jakbyście mieli problem też byście szukali rozwiązania i przyczyny tego, a że są to kwestie złożone jak sądzę i wiele rzeczy ma wpływ na brzmienie - łącznie z czynnikiem ludzkim - jego jak rozumiem preferencjami (jak sądzę też w miarę słuchania na lepszym sprzęcie zmieniającym się słuchem), nastrojem, zmęczeniem czy tolerancją choćby na dany sposób grania czy ilości wysokich tonów. A ja sam dokładnie nie wiem czemu tak jest, że jest teraz ostrzej i ogólnie inaczej odbieram to co słyszę, tylko zgaduję też trochę, ale że słyszenie dźwięków się zmienia, słyszenie więcej też w miarę słuchania więcej i szczególnie na lepszym sprzęcie jest wg mnie faktem.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Sonorousy 6 i mam 400i. Nie słuchałem ich co prawda razem ale i tak wiem, że dla mnie to połączenie byłoby zdecydowanie za jasne, bo te słuchawki są jasne co w połączeniu z dosyć równym Questyle, który nie ma wycofanej czy nieśmiałej góry będzie właśnie tak grało. Co prawda dochodzi tu jeszcze kwestia preferencji, np. @timecage słucha takiego połączenia i mu to pasuje, więc co kto lubi. Ja słucham 400i w duecie z 4 i gra to fajnie, choć przy jasno lub źle nagranych realizacjach też jest ciut za jasno, ale jeszcze nie ostro czy szorstko.

 

Może po prostu 6 są za jasne dla Ciebie? I ja słuchałem już na padach HM5, które ponoć je ściemniają, po tym jak grają 4 na padach fabrycznych to 6 sobie nie wyobrażam na fabrycznych padach. Zabawa w kable jest moim zdaniem stratą czasu i pieniędzy, z mojego doświadczenia różnice są żadne lub zbyt małe. 

 

Ile czasu słuchałeś zestawu testowego? Efekt wow potrafi początkowo przyćmić wady, a 6 robią właśnie taki efekt.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne Karmazynowy, no właśnie słuchałem dosyć długo zestawu testowego cma400i i Sonorous 6 przed zakupem i myślałem, że jest ok -głównie z własnymi S6.. Nie mogę odnieść wrażenia, że to gra inaczej - mam tę wersję zakrywaną, może tak coś jest inaczej? :/.. choć chyba wątpię. Były momenty co prawda że S6 grały mi troszkę za ostro, ale to z X1S i myślałem, że to też przechodzi (wtedy sprawdzałem sklepowe S6 i w domu X1S - własne ). - wszystko mowa o sztuce testowej cma400i teraz. Może S6 z wygrzewaniem też ostrzeją(?), bo ta zmiana jest jakby teraz wyraźniejsza z wygrzanymi bardziej może S6 i własnym cma400i (bo chodziły razem z cma400i dogrzewane tak ponad 50 godzn prawie ciurkiem gdzieś ostatnio - choć wcześniej troszkę słuchałem S6 juz).

Pewnie znaczenie ma czy drobna korekta by pomogła też czy to nie do uratowania. Bo np. z HE400s nie zrobi się ostrych słuchawek a z S6 mozarelli pewnie.

Zależy też jaka muzyka - jakiś metal to tnie równo. Łagodna muza, jakieś Radiohead  - efekt słabszy. Arch Enemy czy kapela Nevermore to już ekstremalnie jest myślę. Bo wczoraj zapuścilem i ta ostrość mnie odrzuciła.

Może też mam jakąś większą czułość na wysokie pasma 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie odzywać, ale mam zbyt dobre serce chyba...

@Introverder Już Ci napisał Karmazynowy, że pady nie są przyklejone. Warto na chwilę przystopować ze strumieniem świadomości i przeczytać uważniej ;).

Twoje przeżycia wydają się abstrakcyjne, bo rozwodzisz się nad kablami zasilającymi i wygrzewaniem kondensatorów, a na sugestię zmiany padów w słuchawkach reagujesz jak na żart.

Stopień końcowy toru ma największy wpływ na brzmienie, więc to chyba logiczne, że pady - coś, co styka się z uszami i odpowiada za kierowanie dźwięku do owych uszu - będą elementem dość znaczącym?

Sonorusy mają pady fabryczne naprawdę słabej jakości. Co z tego, że materiał okej, skoro są płytkie, sztywne i niewygodne? HM5ss wygładzają dźwięk i usuwają ostrość, dodatkowo przy graniu z 400i jeszcze się ten efekt pogłębia. To żaden argument, że jak słuchawki kosztowały 3000zł, to pady muszą mieć super - tak samo narzekasz przecież na kabel zasilający od Questyle, który kosztuje sklepowo 3400zł. Zmiana padów to jedna z najczęściej stosowanych i najprostszych metod modyfikacji brzmienia i wygody nauszników. A przy Sonorusach czyni cuda, co potwierdziło mi już nausznie wiele osób. Kablami to się brzmienie dopieszcza, nie zmienia. Swoją drogą " Najchętniej bym w ogóle jakby była możliwość posłuchał tych słuchawek na kablu z miedzi " a z czego jest ten kabel Twoim zdaniem? ;) .

Proszę jeszcze film, żebyś czuł się bardziej komfortowo:

 

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Dziękuję chłopaki. Szczególnie za wskazanie paru dróg :). Jak wrócę od rodzinki spróbuję zmienić pady wpierw :) - fajnie jeśli pomoże :). Z filmu wnioskuję - to co udało się zobaczyć osobie z małą wadą wzroku na małym ekranie komórki to jest to chyba proste i w razie co zupełnie odwracalne - ale jeśli pomoże, to naturalnie nie będę tego robić a z padami od Sonorous 6 nie wiem wtedy ci zrobię  - może sprzedam rycerzom Jedi , bo jasna strona mocy to coś dla nich  - ew. Kiedyś na sprzedaż komuś by ładnie wyglądały słuchawki :) ; ).  I rozumiem, że chodzi o pady od HM5, a takie mam luzem w zestawie od HM5 od paru lat :). Jeśli mole nie zeżarły to gdzieś są i nawet chyba wiem gdzie :).

I nie kwestionuję, że pady myślę muszą mieć swój zauważalny wpływ. Może że sposobu wypowiedzi obstawiłem, że to tzw. maść na szczura czy coś, więc byłem sceptyczny :) ;). 

Rozumiem/mam nadzieję, ze są osoby,które testowaly juz to rozwiązanie z padami od HM5 z Sonorous ; ):(. Ta smutna minka bo z komórki pisze i nawet usunąć jej nie mogę ;) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczyna być mocny offtop, więc proponuję zajrzeć tutaj:

Chodzi o pady HM5 super soft, czyli nie zwykłe. A czy są osoby, które testowały, to się nie musisz martwić. Odkąd kupiłem pierwsze Sonorusy trąbię o tym, żeby zmieniać im pady i do niektórych nawet dotarło ;). Na AM meet zresztą były testy również.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Introverder napisał:

Dobrze. Dziękuję chłopaki. Szczególnie za wskazanie paru dróg :). Jak wrócę od rodzinki spróbuję zmienić pady wpierw :) - fajnie jeśli pomoże :). Z filmu wnioskuję - to co udało się zobaczyć osobie z małą wadą wzroku na małym ekranie komórki to jest to chyba proste i w razie co zupełnie odwracalne - ale jeśli pomoże, to naturalnie nie będę tego robić a z padami od Sonorous 6 nie wiem wtedy ci zrobię  - może sprzedam rycerzom Jedi , bo jasna strona mocy to coś dla nich  - ew. Kiedyś na sprzedaż komuś by ładnie wyglądały słuchawki :) ; ).  I rozumiem, że chodzi o pady od HM5, a takie mam luzem w zestawie od HM5 od paru lat :). Jeśli mole nie zeżarły to gdzieś są i nawet chyba wiem gdzie :).

I nie kwestionuję, że pady myślę muszą mieć swój zauważalny wpływ. Może że sposobu wypowiedzi obstawiłem, że to tzw. maść na szczura czy coś, więc byłem sceptyczny :) ;). 

Rozumiem/mam nadzieję, ze są osoby,które testowaly juz to rozwiązanie z padami od HM5 z Sonorous ; ):(. Ta smutna minka bo z komórki pisze i nawet usunąć jej nie mogę ;) .

Introverder jesteś tu początkujący na forum,słuchaj się starszych stażem kolegów, znają się....:P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Do znających się kolegów pytanie mam. Po odsłuchaniu z 600i słuchawek tzw kultowych tj. HD600 i AKG K701 i niepodobaniu mi się dźwięku z nich, postanowiłem wyprowadzić troszkę gotówki z domu w ciemno. Tzn mam nadzieję, że ciemno nie będzie bo nie specjalnie lubię. Te wymienione przeze mnie jako kultowe to wyroby otwarte, ja szukam w zasadzie zamkniętych. Zastanowiły mnie przez moment AT 1000Z oraz Denony 7200. Skłaniał bym się ku tym drugim. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gratefullde napisał:

Cześć

Do znających się kolegów pytanie mam. Po odsłuchaniu z 600i słuchawek tzw kultowych tj. HD600 i AKG K701 i niepodobaniu mi się dźwięku z nich, postanowiłem wyprowadzić troszkę gotówki z domu w ciemno. Tzn mam nadzieję, że ciemno nie będzie bo nie specjalnie lubię. Te wymienione przeze mnie jako kultowe to wyroby otwarte, ja szukam w zasadzie zamkniętych. Zastanowiły mnie przez moment AT 1000Z oraz Denony 7200. Skłaniał bym się ku tym drugim. Co Wy na to?

 

Nie słyszałem AT1000Z, ale za to poprzednika 1000X - słyszałem.  Brałbym zdecydowanie Denony.

A biorąc pod uwagę promo jakie teraz ma mp3store na ten model Denonów, to w ogóle nie ma co się zastanawiać.  www.promo.mp3store.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kpt napisał:

 

Nie słyszałem AT1000Z, ale za to poprzednika 1000X - słyszałem.  Brałbym zdecydowanie Denony.

A biorąc pod uwagę promo jakie teraz ma mp3store na ten model Denonów, to w ogóle nie ma co się zastanawiać.  www.promo.mp3store.pl 

 

Właśnie to promo mnie zachęca ;)

Ale może jest ktoś kto z 600i ich słuchał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinny zagrać dobrze zarówno z 600-stką jak i z 400-stką. Ale nie słuchałem w tym połączeniu więc nie pomogę.

 

Mam 600-tkę ale słucham na AKG K812. 

Przydałoby się coś zamkniętego dlatego też planuje łyknąć 7200, ale muszę jeszcze poczekać do wypłaty.  Dobrze , że promo do 11 września.

Edytowane przez kpt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zapewniam. Wydaje mi się po prostu, że powinno się ładnie zgrać.

600-tkę znam bo mam. A AH-D7200 kiedyś słuchałem. Raz na Targach, raz u chłopaków z MP3store.

 

Sam jeszcze przed zakupem zamierzam odsłuchać. Brałem pod uwagę jeszcze Pandory VI, ale cena Denonów bardziej mnie przekonuje,poza tym wydaje mi się , że Pandory bardziej chyba z 400-tką się sprawdzą. One lubią jak jest pompa.

 

Chyba, że ktoś inny miał okazję słuchać takiego zestawienia AH7200 i Questyle CMA600 ?

A najlepiej to sam podjedź do sklepu i sprawdź czy tobie zagra.

 

Edytowane przez kpt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja ..... pierdziu....   600i + Meze 99 Classic i zapodałem Tool - Lateralus ,  w końcu Meze zagrały jak u pierwszych recenzentów za granicy.... Normalnie jak by ten zestaw czytał w myślach, spodziewasz się basu i zejścia jest kiedy trzeba. Przestrzeń pogłosy na krańcach sceny , są kiedy trzeba. Nic się nie zlewa, brak maniery tej bułki w niższych rejestrach. Góra czyściutka , talerze wyraźne i metaliczne. Ta kontrola i separacja, a jednak muzyka gra pierwszy plan. Może trochę pazura brak, ale..... już wiem jak się czuje @Soundman1200 jak mu coś przypasuje heheheh. Pierwszy flirt zaliczony.

 

Dziś późno idziemy spać, słuchamy dalij...

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli rozumiem,że zwykle pady do HM5 nie dadzą odpowiedniego efektu??..

 

Ale mam nadzieję , że te pady super soft nie są przypadkiem w 3 odmianach,bo wtedy będzie problem,które z nich wybrać :( :/. A jak się włoży to się już nie odda po kupnie..

Bo tak ktoś gdzieś pisał jakby były w 3 odmianach.. bo jeśli są w jednej to zamówiłbym może i cześć. A tak to nie wiedziałbym,która wersja by była najlepsza. O i doczytałem że są chyba jeszcze tych wersji wersje asymetryczne, więc pogubilem się już w temacie i która wraca co robi ;).

Te w sklepach super softy to nie wiem, która wersja, bo jest ogólnie teraz chyba tylko jakaś jedna wersja takich dostępna.

 

Gubię się kompletnie w tych odmianach ale może wpierw sprawdzić najlepiej te co mam z rezerwowych paroletnich HM5 i jeśli będzie to brzmiało lepiej to zostawić tak wtedy. O ile będzie to pasować..

 

Żałuję,że dopiero w niedzielę będę mógł to sprawdzić.. bo niestety bywam mało cierpliwy.. ;)

 

Trochę mnie też martwi,że te piękne słuchawki - Sonorous 6 z padami od HM5 stracą swoją urodę :/..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności