Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7/6/2017 o 10:03, timecage napisał:

Jednym z testowych utworów był Dead Can Dance - Persephone (The Gathering Of Flowers), pieśń bardzo wymagająca i trudna do odtworzenia w sposób nie męczący słuchacza.

Pieśń przecudowna i wymagająca, ale skupienia i oddania ducha atmosferze całej płyty. Nigdy nie miałem z nią problemów odsłuchowych, co tylko potwierdza jak różne są charakterystyki naszego słuchu. Na granicy przyjemności i zmęczenia potrafią za to być dla mnie niektóre dalekowschodnie wariacje na Toward the Within gdzie Lisa odchodzi od kontraltu w wysokie rejestry plus koncertowa charakterystyka albumu...

Nie ma rady, trzeba załatwić Soundmanowi do porównania 400i, będzie jasność na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, decees napisał:

Pieśń przecudowna i wymagająca, ale skupienia i oddania ducha atmosferze całej płyty. Nigdy nie miałem z nią problemów odsłuchowych, co tylko potwierdza jak różne są charakterystyki naszego słuchu. Na granicy przyjemności i zmęczenia potrafią za to być dla mnie niektóre dalekowschodnie wariacje na Toward the Within gdzie Lisa odchodzi od kontraltu w wysokie rejestry plus koncertowa charakterystyka albumu...

Nie ma rady, trzeba załatwić Soundmanowi do porównania 400i, będzie jasność na forum :D

Ja nie mam z nią problemów odsłuchowych, po prostu jej konstrukcja w drugiej połowie, gdzie nakładają się warstwy padów i głos w dość wysokich rejestrach, jest wymagająca, żeby zabrzmieć ładnie i przejrzyście. Szczególnie, że nagranie ma swoje lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spytałem gościa z headphone.guru o różnice między 400 a 600 (na stronie są recki obu), taką dostałem odpowiedź:

 

Cytuj

Hi, sorry about the delayed response, Disqus is not very good at notifying me of messages. Essentially it is a question of which headphone you're going to use, the 600i has a much heavier power supply so it will perform better with hard to drive headphones like the HD800 or the Abyss then you'll want to go with the 600i on the other hand, if you want to drive IEMs the 400i is the way to go because of the gain switches. Both amps use the same DAC and amplifier design so they pretty much sound the same, though the 400i has a lower noise floor for high efficiency headphones due to the gain switches.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę zbyt ogólna :) . Wychodzi, że 600i nadaje się do superflagowców, a 400i tylko do IEMów.

Ale potwierdza, że są bardzo podobne brzmieniowo, przynajmniej w teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o drugą część, czyli podobieństwo dźwiękowe. O napędzenie dużych słuchawek w 400i się nie martwię w ogóle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było taniej i gorzej to chyba normalne :)? Z tego co patrzyłem to 400i względem 600i ma gorszą budę, brak pilota, potek bez silnika, brak możliwości wpięcia innego DAC-a i inne trafo. Odchudzone zasilanie może okazać się prawdą, ewidentnie to widać. Przy sklepowych cenach w Polsce 600i to lepszy deal do słuchawek moim zdaniem, a w preorderze to już jest się nad czym zastanawiać :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, gratefullde napisał:

Któryś z doświadczonych użytkowników 600i mógł by podać propozycje słuchawek dynamicznych dla tego combo?

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 

HD800,TH900,LCD3....do tych słuchawek Questyle rok dostrajał swoje combo...jak słychać z Focalami Elear też jest git....

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T one to już nie?

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

A to nie kupuje się najpierw słuchawek jakie nam odpowiadają a później reszę toru jaki je napędzi?

Nie :) ale może jestem wyjątkiem ;)

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Tak na serio, celuję w T1 lub oczywiście niżej, ale chcę oprzeć się na Waszym doświadczeniu.
Czy to właściwy kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o T1 rev2 to świetny kierunek...Słuchawki do każdej muzyki,z Questyle 600i pewnie będzie bajka...


Sound, z tego co zdążyłem wyczaic po przebywaniu z q600i to wywnioskoealem, że raczej analitycznie niż z dociazeniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli T1rev2?...są dobrze dociążone,bas szybki i bardzo dobry technicznie,chyba mój ulubiony nadal...jednak aż takiego zejścia na dole nie ma ,to prawda...jak jesteś basheadem będziesz lekko zawiedziony.

Detaliza w tych słuchawkach to wzór do naśladowania, niemal poziom Staxów już...największe wrażenie robi głębia sceny, nie do osiągnięcia dla 90 % słuchawek na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli T1rev2?...są dobrze dociążone,bas szybki i bardzo dobry technicznie,chyba mój ulubiony nadal...jednak aż takiego zejścia na dole nie ma ,to prawda...jak jesteś basheadem będziesz lekko zawiedziony.
Detaliza w tych słuchawkach to wzór do naśladowania, niemal poziom Staxów już...największe wrażenie robi głębia sceny, nie do osiągnięcia dla 90 % słuchawek na rynku...

Nie o bas chodzi a rączej jego jakość.
Z pokorą przyznaje, że odsłuchiwalem Questyle z HD 598 i to było ok ale.. czy to lekkie spowolnienie na dole mnie nie wkurzy po dłuższym użytkowaniu?

Ok, doczytany jestem. Masz rację. To może być to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzy o ile nie zaaplikujesz kabla zbalansowanego...Questyle ma 2 razy więcej mocy po balansie, dopiero zabawa się zaczyna wtedy...

HD598 same z siebie są nieruchawe na basie,leniuszki...jak chcesz szybkiego,sprężystego basu to T1 albo słuchawki na biocelulozie.

Albo HD800 ale to wiadomo spory wydatek...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzy o ile nie zaaplikujesz kabla zbalansowanego...Questyle ma 2 razy więcej mocy po balansie, dopiero zabawa się zaczyna wtedy...
HD598 same z siebie są nieruchawe na basie,leniuszki...jak chcesz szybkiego,sprężystego basu to T1 albo słuchawki na biocelulozie.
Albo HD800 ale to wiadomo spory wydatek...

Warto iść w unbalaced? A czy przejściówki wchodzą w grę? (Szamańskie pytanie) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak masz nie duże finanse to polecam posłuchać Dt150, nie zrażać się wyglądem...dźwiękowo nadrobią wygląd...można z nimi zostać na stałe.

Ale dobrego wzmaka wymagają jednak...

Zjedzą HD598 ze smakiem i nawet nie wyplują...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak masz nie duże finanse to polecam posłuchać Dt150, nie zrażać się wyglądem...dźwiękowo nadrobią wygląd...można z nimi zostać na stałe.
Ale dobrego wzmaka wymagają jednak...
Zjedzą HD598 ze smakiem i nawet nie wyplują...

Domyślam się, że moje obecne są ułomne....
Budżet mogę naciągnąć, nie w nieskończoność oczywiście, troszkę.
Seria 19.. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności