Skocz do zawartości
  • 0

Besatt

Pytanie

Witam,

Szukam słuchawek maksymalnie do 700zł. Typ dokanałówki lub nauszne zamknięte. Jednak bardziej jestem przekonany do dokanałówek, z drugiej jednak strony, te drugie mają lepszy dźwięk. Słuchawek będę używać raczej tylko w domu. Zależy mi głównie na dobrym, neutralnym i zbalansowanym dźwięku z szeroką sceną oraz dobrą separacją instrumentów i stereofonią. Na razie zastanawiałem się nad trzema modelami; AKG 550, Phonak Audeo PFE 012, HiFiMAN re-400

Muzyka jakiej słucham; metal(po za heavy, speed i nu*), idm(np. edIT), klasyczna(głównie fortepian/skrzypce),
filmowa(coś w deseń Hansa Zimmera), eksperymentalna, neofolk,
bardzo dużo muzyki atmosferycznej (typu klasycznego God Is An Astronaut lub bardziej black metalowego Lustre*),
czasem słucham także punk rocku (np.wczesny Sum 41).

Większość plików jest dobrej jakości, po za starszymi demówkami/demami(?)

Dotychczas używałem brainwavz delta(popsuły się). Mój odtwarzacz to Creative Zen X-fi 3, jednak przymierzam się do zakupu nowego. Fajnie by było gdybyście mi też odrazu doradzili w zakupie odtwarzacza do słuchawek.

*-ogólnie to nie, ale zdarza się, że czasami posłucham lp lub soad'u.
**-bardzo polecam ten projekt.

Edytowane przez Besatt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

HM5 to słuchawki o mniejszej scenie niż K550, ale moim zdaniem całościowo są lepsze. Słuchałem ich na Meetingu w Poznaniu, gdzie były wielokrotnie droższe słuchawki, ale to właśnie na HM5 zachorowałem, bo niesamowicie zaskoczyła mnie trójwymiarowość sceny i świetne pozycjonowanie :)

 

Co do odtwarzacza trzeba się zastanowić czego potrzebujesz. Jeżeli do wymienionych przez Ciebie sprzętów to nie jest Ci potrzebna elektrownia.

Miałem Ibasso DX50, Fiio X1, Fiio X5 II, a teraz skończyłem z iPodem Touch 5G i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak z ergonomią? Nie chciałbym, żeby po 30 minutach słuchania uszy mi się gotowały. I czy można by się w nich spokojnie w łóżku położyć. A co do mp3, to myślałem jeszcze nad Xduoo x3, trochę mnie ten wygląd zniechęca, ale z drugiej strony ma on otrzymać stabilną wersję rockboxa.

Edytowane przez Besatt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W każdych gdzie masz ekoskóre i zamknientą muszle będzie ciepło ... Dlatego hm5 ogólnie, doki (np audeo) od wyjątku, to taki kompromis.

 

DAP to inna bajka określ czego potrzebujesz DAC? czas grania, wymiary + waga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to tak:
wymiary/waga obojętnie
czas grania min. 6h,
pamięć wbudowana nie musi być, byle by czytało karty do 64gb.
Żeby współgrał z hm5 oraz phonakami*.
Mp3 będę używać przede wszystkim w domu, w aucie oraz sporadycznie na rowerze**
Odtwarzanie video może, ale nie musi.
Radio jw.***
*-chyba, że polecicie coś lepszego.
**-ale nie muszę.
***-lepiej nawet, gdyby nie było.


PS. Słyszałem też ,że mrice e300 są dobre na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do audeo mega fajny jest ipod nano 6g, niestety nie kupisz nowego, nie ma karty uSD.

Z xduoo będzie zbyt płasko, tak naprawdę prawię każdy DAP tu pasuje, może fiio x1.

Powiem ci ze swojego doświadczenia co na rower to nie w domu i odwrotnie. Tyczy się to słuchawk jaki DAPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam na tyle hm5, x1 to zamulacz mówie to jako posiadacz x5 :P ale to ciut przydrogi DAP i nie na rower :D bo to mała cegła.

Jest taki przesyt sprzętu ze musisz określić czego chcesz by jakoś to filtrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już napisałem i nie wiem co mogę więcej dopisać, mp3, będę używać w domu, przeważnie podczas czytania książek oraz grania/pracowania na lapku. Do jakiej muzyki już pisałem.


Więcej już dodać chyba nie można.


A te FiiO x1, do jakiś innych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności