Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Coś jak CALe, tylko bez badziewnej obudowy, do 300zł ewentualnie 400zł


hanyuu

Pytanie

Witam.

 

Korzystam, a raczej korzystałem z słuchawek creative aurvana live. W końcu kupiłem je z powodu tak chwalebnych opinii.

Zaiste przyznam, że jeżeli chodzi o brzmienie, to jest ok, ale obudowa...Co mogło się w niej zrypać to się zrypało (Na końcu posta wrzucę zdjęcia + opis zrypanych elementów dla przestrogi wszystkich).

 

Poszukuje coś podobnego do CALi. Audiofilem nie jestem, ale lubię ciepłe brzmienie, cena około 300 zł może być. Ważne, by obudowa nie była takim szmelcem jak CALe.

Najlepsze, że jak kupowałem CALe, to oddałem swoje maxell DJ retro matce. Moje użytkowanie + jej, to razem z 4 lata, a słuchawki trzymają się aż do dziś (jedynie popękały poduszki i to wszystko).

 

 

------------------------------------------------------

Popękane poduszki+ lewa się suwa. Wpierw pękło plastikowe badziewie, dzięki którym słuchawka się obraca. Skleiłem, ale już nie mogłem obracać. Regulator, który ma dopasować słuchawki do wielkości głowy z jednej strony jest hmmm "rozregulowany". No i dzisiaj pęknięty pałąk, właśnie w miejscu regulatora.

 

 

a.jpg

Edytowane przez hanyuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do tych Encore Rockmaster OE.

Patrze na zdjęcia i widzę, że regulator opiera się na połączonym plastiku

Również, na jakiej zasadzie polega ten regulator, by po rok, dwóch sam się nie suwał, bo będzie zużyty i luźny.

Patrzę na jakąś internetową recenzje i okazuje się, że połączenie muszla, pałąk to jednak z metalu jakiegoś, a to wielki plus, że szybko nie strzelą jak to z CALami i plastikowym badziewiem.

 

Problem z tymi recenzjami jest taki, że ktoś kupuje i recenzuje, a tu by się przydała recenzja, wiedza już po dłuższym użytkowaniu.

Ktoś używał 2, 3 lata i może powiedzieć, czy coś się rozreguluje, coś wygina z czasem, ta i ta część może rypnąć z czasem itd.

Kolejna sprawa właśnie z tym regulatorem. Czytając, oglądając wygląda na to, że jest strasznie kiepski i szybko będzie luźny a ja dużego łba nie mam (CALe zawsze miałem wsunięte na maxa, czyli najmniejszy rozmiar).

Również słuchawki nie mogą skrecać, tak więc nie wiem, jakby leżały na mojej głowie.

--------------------------------------------------

Takstar PRO80 v2

 

Ciężko mi coś powiedzieć, po czytaniu recenzji. Jeden pisze, że słaby bas i drugi że mocny (ale to już kwestia recenzentów).

Tym bardziej ciężko znaleźć video recenzje, a tym jeszcze bardziej ciężko usłyszeć coś więcej o budowie.

-------------------------------------------------

takstar hd6000

 

Cienko to widzę. Dość "elastyczne" słuchawki. Jakoś nie czuję, by nadawały się do słuchania muzyki w otwartej przestrzeni.

Też mnie ciekawi regulator. Nie wiem, czy to z plastiku czy metalu. Również jak ten Azjata to rozciąga, to nie wiem, gdzie jest miejsce oporu (podczas tego rozciągania w którym miejscu strzeli),

-------------------------------------------------

 

Ale ogólnie, Panowie. Polecacie mi to, ponieważ używanie je jakiś czas, czy ktoś z waszych znajomych używał?

Recenzje znaleźć sam potrafię, ale tu problem, że 95% recenzji polega na "pierwsze wrażenie". Nie wiadomo czy po roku te słuchawki przeżyją.

 

Nie napisałem tego na początku, ponieważ używając określenia "jak CALe" chodzi mi o zamknięte słuchawki, z którymi będę mógł wyjść poza dom, z ciepłym brzmieniem, w miarę porządnym basem i tak zawsze korzystam z korektora (tak, dla większości grzeszę) i najważniejsze, SOLIDNĄ OBUDOWĄ, by połączenie nie było na jakimś lichym plastiku, regulator szybko nie stawał się luźny, a jak wspomniałem, łeb mam mały, tak więc sunięte słuchawki już nie do użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PS.

A miał ktoś CAL2 i mógłby opisać z czego jest zrobiony regulator i część odpowiedzialna za obracanie muszlami?

Oglądając parę recenzji widziałem, że ten regulator jest znacznie grubszy, bo w CAL to cieniutki metal.

W jednej ruskiej recenzji padło jakieś słowo zawierające człon "metal", ale nie wiem, czy mowa o tej części, bo ruskiego nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Kiss_,

wiesz, przed zakupem CAL 1 to też czytałem opinie, recenzje, komentarze.

Wszystko super, CAL best choice, a mało kto wspominał, że obudowa to taki badziew, że to już loteria, czy jak coś rozwali się w obudowanie (bo na pewno się coś rozwali), to podciągnie się pod gwarancje,

bo większość decyzji to "uszkodzenie mechaniczne", spowodowane niewłaściwym użytkowaniem bla bla bla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pracujesz w serwisie? Oni tez tak zawsze mówili. hehehe

 

A Cale to było totalne ****o jeśli chodzi o trwałość. Popularny recabling nie wziął sie znikąd.
Kable rozchodziły się/ luty pękały od patrzenia na nie. Łączniki pałąka z muszlami też lubiły pękać od tak.

 

Jakoś inne słuchawki mi sie nie rozpadały, a traktowałem je tak samo.

 

Masz dobry egzemplarz - good for you, ale to nie znaczy, że inni nie mają z nimi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Patmal, to masz szczęście. Akurat dbam o swoje rzeczy, bo pieniądze na ulicy nie leżą. Po prostu wystarczy przekonać się na własne oczy.

Widzisz przecież, jak cholernie cienki metal łączy pałąk z muszlą? Tak samo plastikowa rureczka, dzięki której muszle się obracają. Zakładając, zdejmując, to na tym plastiku robi się największy opór, a wystarczyło tą malutką część zrobić z metalu i już nie byłoby prawie żadnych szans, że pęknie.

 

Zdzichon, to po prostu najlepsza odpowiedź, by zwalić winę na użytkownika.

 

HD6000, dręczą mnie ten gumowy pałąk jak i obracane muszle na zewnątrz. Takie obracanie podpowiada mi, że mogą się strasznie poluźnić po czasie i potem nieźlę będę wisieć.

https://i.ytimg.com/vi/7WrDUqN4nTc/hqdefault.jpg

 

Spytałem się o CAL2, ponieważ patrząc na samą obudowę, wygląda, jakby właśnie naprawili te wszystkie usterki, które wymieniłem w CAL1.

Metalowe, grube łączenie muszla-pałąk (prawdopodobnie metalowe?). Jedynie chciałbym wiedzieć, na jakiej części słuchawki się obracają i z czego ta część jest wykonana.

 

Co do ceny w polskich sklepach, 450zł, ale za granicy idzie nawet koło 350zł kupić. Problem to cholernie wysokie podatki i stąd te 450zł w Polsce.

Nie żebym sam to robił ;), ale znajomy jak zamawiał coś z Japonii, po prostu poprosił sklep,by zaznaczył przesyłkę jako gift, bo od prezentów poniżej 45 euro nie trzeba płacić vatu.

Również słyszałem o zaniżaniu ceny towaru na fakturze, czy też dzieleniu przesyłki na dwa różne zamówienia, na dwie różne osoby (jakiś inny członek rodziny).

Edytowane przez hanyuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taksy są naprawdę solidnie wykonane, wątpię, żeby luzy się pojawiały, zwłaszcza że tego typu obracanie muszli to powszechna technika. Trzebaby chyba na pełny etat nimi kręcić non stop.

 

CAL 2 kiedyś słuchałem, szczerze to nic specjalnego. Może ciapkę wygodniejsze pady niż HD6000, ale za różnicę w cenie można kupić pady od Brainwavz HM5, które pasują do Takstarów i wtedy komfort jest genialny.

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bachankas, ale mówisz to, ponieważ korzystałeś z nich przynajmniej ponad rok? Ponieważ jak pisałem, recenzje typu "pierwsze wrażenie" nijak nie dają gwarancji, że szybko nie pojawi się jakaś usterka z powodu lichego wykonania.

 

@edit.

Chociaż chu...Niech będą te taskary HD6000. To tylko 250zł. Ale jak się rozpadną po roku i nie będą chcieli przyjąć gwarancji, to zrobię takie szum taskarowi w internecie, że sami mi wyślą dwie pary, bylebym przestał wystawiać opinie gdzie popadnie ;P

Edytowane przez hanyuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja nie mam pojęcia, co wy robicie z tymi słuchawkami.

Miałem CAL z 8 lat. Nigdy nie miały ze mną łatwego życia. Były słuchawki indoor i outdoor. Etui to one widziały od święta, walały się po biurku i szufladzie(od święta). Używałem ich minimum 2 godziny dziennie tak przez te myślę około 8 lat. Na wszystkich wycieczkach gniotły się w plecaku. Były przez ten okres to moje jedyne słuchawki. Kabel co chwilę zahaczał mi o meble, jak się gdzieś poruszałem. Zdejmowałem jedną ręką... Rżnąłem je jakby były przeznaczone do kasacji, nie do odsłuchiwania. I po tym okresie jedyne co można im było zarzucić to porysowane muszle (sprawia oczywista przy takim taktowaniu, lecz bez głębokich rys), lekko trzeszczący zawias przy lewej muszli i trochę parciejące pady (ale nic z nich nie odpadało).

 

A po tym czasie wystawione na allegro za stówkę poszły w 25 minut... Podziwiam autorze takie umiejętności, bo ze mną CAL łatwego życia nie miały. Jedyną rzeczą z którą z nimi nie robiłem, to było dbanie o nie :)

 

Pozdrawiam

 

Edit. Aaa, no jeszcze wtyczka mini jack lekko niedomagała (przetarta, ale ogólnie słuchawki banglały). Więc patrząc na ich stan po 8 latach postanowiłem... recablować u FlameRunnera

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm, robiłem to samo, co ze wcześniejszymi maxellami dj retro, które żyją do dziś i jak pisałem, są użytkowane przez moją mamę.

 

Dziś otrzymałem HD6000. Na pierwszy rzut oka wyglądają solidnie. Regulator ciężko chodzi a to dobry znak, że szybko się nie poluzuje.

Zły, że czasem plastik skrzypi po ściąganiu, zakładaniu i oby to nie był zły znak, że za jakiś rok oderwie się słuchawa.

 

Cóż, dziękuję wszystkim za odpowiedź i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności