Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki 2.0 na biurko, ~600pln, muzyka elektroniczna


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Krótki opis żeby Was nie zanudzać :)

 

Cel: muzyka elektroniczna, mogę wrzucić przykłady, ale ogólnikowo i bardziej szczegółowo niż elektroniczna - ambient, trance, house.

Typ głośników: 2.0, żadne 2.1 czy inne cuda :)

Ustawienie: i tu jest problem - biurko. Muszą się zmieścić koło monitora 21.5 cala. Rozstaw jaki by mógł być to 0.9m, mógłbym coś przestawić i uzyskać 0.3m więcej, ale trzymajmy się proszę niższej wartości. Odległość od ściany w jakiej siedzę to 0.8-1m, czasem dalej.

Przestrzeń: 12m^2

Źródło: Realtek ALC1150, nie wykluczam czegoś więcej, możecie o czymś wspomnieć. Ale na razie chce się skupić na głośnikach.

Budżet: powiedzmy do 600zł

 

Co jeszcze mogę dodać, obecnie używam Shure SE215, ale ile można siedzieć z kablem. Ze względu na małą ilość miejsca, tylni bass reflex zdecydowanie odpada. Byłoby super-fajnie gdyby był pilot, ale nie oszukujmy się i nie wybrzydzajmy. Żadne dodatkowe wejścia z przodu nie są mi potrzebne.

 

Co znalazłem ciekawego sam:

  • Microlab 2.0 B77 (~230pln)
  • Alesis Elevate 5 (~520pln)
  • Edifier 2.0 R1600TIII (~450pln)

były jeszcze Genius 2.0 SP-HF1800A, ale odstraszają mnie wyglądem. Czytałem o Creative Gigaworks T20 i T40, raczej niepochlebne opinie ze względu na zawyżoną cenę w stosunku do jakości - jeśli tak nie jest, proszę o wyprowadzenie mnie z błędu :)

 

Jeśli coś jest Wam jeszcze potrzebne, to śmiało piszcie i dostarczę informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zaproponować to czego sam używam już od jakiegoś czasu i jestem niezwykle zadowolony tj. Edifier R1600TIII, kupiłem jakiś czas temu nowe za 400 zł i to był strzał w dziesiątkę. Nie dość, że świetnie prezentują się na biurku to wyśmienicie grają (jak za te pieniądze), bas potrafi łupnąć kiedy trzeba, a i reszta pasm nie odstaje za bardzo. Bardzo chwałę sobie również pilot.

Edytowane przez rudnis86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam wspomnianych przez Ciebie gigaworks T20 i w pierwszej chwili bylem rozczarowany ich dzwiekiem, ale po kilku dniach mi sie spodobaly (wczesniej mialem I-trique 3000) i zdarza mi sie zlapac siebie na tym, ze czasem wole muzyki sluchac na nich, a nie na sluchawkach :) rozlokowane mam je podobnie jak Ty a nawet wezej bo stoja zaraz obok laptopa (czyli niecale 50cm moedzy Nimi przerwy), a ode mnie tez mniej wiecej 50cm :) jak ogladam film z 3ch metrow to tez jest super :) ale nie mowie, ze masz je brac bo gdybym mial fundusze to bym pewnie kupil jakies Edifiery :P ale nie sa zle tak jak ludzoe posza takze staje w ich obronie bo zasluguja na odrobine szacunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz je rozlokowane? Podobnie co ja planuje? czy raczej więcej miejsca?

Stoją po obu stronach monitora, tylko że ja mam 27". Są skierowane centralnie na osobę siedząca przed ekranem monitora. Fajną robotę robi też ich odchylenie względem pionu. Dodam, że grają u mnie z AIM SC808 po wymianie opków i nie zdarzyło mi się ich słuchać powyżej 50% mocy - nie ma takiej potrzeby.

 

Jeżeli jesteś z Warszawy, zapraszam na odsłuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak masz je rozlokowane? Podobnie co ja planuje? czy raczej więcej miejsca?

Stoją po obu stronach monitora, tylko że ja mam 27". Są skierowane centralnie na osobę siedząca przed ekranem monitora. Fajną robotę robi też ich odchylenie względem pionu. Dodam, że grają u mnie z AIM SC808 po wymianie opków i nie zdarzyło mi się ich słuchać powyżej 50% mocy - nie ma takiej potrzeby.

 

Jeżeli jesteś z Warszawy, zapraszam na odsłuch

 

 

Czyli jestem bliżej Edifierów niż reszty. Dzięki za zobrazowanie sytuacji i propozycję, na szczęście zawsze jest opcja zwrotu do sklepu... :)

Niby te T20 są fajne, małe, ale obawiam się, że nie będą miały "tego czegoś".

 

/edit, właśnie doczytalem ze Edifiery NIE zapamiętują poziomu głośności przy wyłączaniu... a szkoda, błąd w recenzji...

Edytowane przez muzyczny janek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T20 są spoko, swojego czasu dałem za nie coś koło 250 zł i jak za te pieniądze i wymiary nie ma na co narzekać. Monitory studyjne powinny grać bliżej. Ja mam na biurku w pokoju trochę ponad 12m2 kolumny Sven Royal 2 i bas często ucieka za plecy, lepiej go słychać z "daleka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No T20 są po 259pln. Cena jest zdecydowanie na plus, no i są dosyć małe. Ale jakoś jak widzę T20, to ciągnie mnie żeby dołożyć do T40, a to znowu sprowadza się właśnie do Edifierów, bo są w podobnej cenie :)

Edytowane przez muzyczny janek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności