Jump to content
gregdezet

Tanie playery z Chin

Recommended Posts

6 godzin temu, Miszkur napisał:

Już czytałem -  całość 🙂  koniecznie trzeba dodać wzmacniacz zewnętrzny bo może się grzać ak 4499 ( podepnę ifi xcan) 

Grzanie się to nie zawsze poważny problem.. Czasem taki urok, można dołożyć jakieś chłodzenie na czipy ewentualnie.

Fakt z tym Zishanem jest taki, że minimalna cena na urządzenie z tym chipem skądinąd to 500usd, więc czekam na opinię z Twojej strony :)

Tutaj ze strony dystrybutora jest coś innego napisane odnośnie wzmacniacza.. 

Wyszła im wysoka impedancja wyjsciowa na wyjściu 2.5mm, dlatego zalecają podłączenie ampa.. zbalansowanego.. :S 

Limited by player volume and PCB area, we can only use passive LPF, which will increase the impedance of the 2.5mm balance port. So when you use the 2.5mm balanced port, you must connect an amplifier or a balanced pre-amplifier

Edited by requal

Tutaj ze strony dystrybutora jest coś innego napisane odnośnie wzmacniacza.. 
Wyszła im wysoka impedancja wyjsciowa na wyjściu 2.5mm, dlatego zalecają podłączenie ampa.. zbalansowanego.. :S 
Limited by player volume and PCB area, we can only use passive LPF, which will increase the impedance of the 2.5mm balance port. So when you use the 2.5mm balanced port, you must connect an amplifier or a balanced pre-amplifier

Podłączę pod xcan i zobaczę jak gra, przekonałeś mnie
BTW mówią, że sam chip nie gra, zobaczymy jak tu zagra

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

@Miszkur jak już kupiłeś to sprawdź. Bez sensu nie sprawdzić. Trzeba drążyć, kombinować i próbować.

Na przyszłość, najpierw zrób research, a potem kupuj.

@requal wieczny optymista-modysta, pewnie już byś chciał go zmodować he, he

Cena dapa wynika z zastosowanych układów, 4499x2 ale ich implementacja stoi pod dużym znakiem zapytania.

10 godzin temu, requal napisał:

Cos tam ludki z HF piszą, że software zmienia brzmienie w tym Zishanie, może spróbuj. Capture+_2020-06-30-22-04-21.png

Spróbuj w tym moim, masz go przecież. Choć nie bardzo w to wierzę...

Nie wierzysz w zachwyty na Hajp-Fi? Człowiek małej wiary ;) 

1 godzinę temu, Miszkur napisał:

BTW mówią, że sam chip nie gra, zobaczymy jak tu zagra emoji23.png

Gra całe urządzenie i każda składowa ma znaczenie od hardwaru po soft (kodeki). 

Godzinę temu, chico99 napisał:

Godzinę temu, chico99 napisał:

Spróbuj w tym moim, masz go przecież. Choć nie bardzo w to wierzę...

Zobaczę, nie miałem czasu nawet przejrzeć wszystkiego.

Edited by requal
  • Thanks 1

Nowy zishan DSDs AK4499 na biurku. Co oni tam do środka włożyli. Jak to gra. Kupiłem pod wpływem... Chwili będąc na wakacjach. Ergonomia nie powala, ale 

dźwięk za tę kasę już TAK!

31d4723d6e295345b60b9e0c0393d25e.jpg

Mam porównanie do mojo, colorfly c10, ibasso dx150. Muszę jeszcze na spokojnie posłuchać

Zishan dsds ak 4499 pierwszy odsłuch. 

Po podłączeniu przez zbalansowane wyjście 2,5 mm xcan i do tego OPPO pm2 chciałem od razu dać do komisu. Nie wiem dlaczego ale coś nie gra z dodatkowym wzmacniaczem a miało być tak super. Nie wierz nigdy kobiecie i temu co piszą na hedfaju. 

Podłączyłem OPPO  bezpośrednio do 3,5 mm i.. do teraz nie mogę dojść do siebie jak te maleństwo potrafi grać nawet nie po balansie. 

Edited by Miszkur
  • Like 2

Nazbierało się tych grajków, grajeczków.. więc trzeba im zrobić zdjęcie pamiątkowe ;)20200704_082437.jpg

• Like 1

28 minut temu, chico99 napisał:

A gdzie Walnut, ze swoim chińskim, audiofilskim minimalizmem?:P

Walnuta muszę ogarnąć, te wszystkie lubię. 

Zauważyłem też na Aliexpress, że ten Zishan T1 ma, chyba od niedawna, wymienne moduły z dacami. Ogolnie trzeba się z nim pościerać, zeby zagrał lepiej. 

Edited by requal

5 godzin temu, requal napisał:

Walnuta muszę ogarnąć, te wszystkie lubię. 

Zauważyłem też na Aliexpress, że ten Zishan T1 ma, chyba od niedawna, wymienne moduły z dacami. Ogolnie trzeba się z nim pościerać, zeby zagrał lepiej. 

Tak T1 ma wymienne. I chyba można z tego co masz zrobić 4499.