Skocz do zawartości

Tanie playery z Chin


gregdezet

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Mcarto napisał:

A możesz przybliżyć ten moduł?? to jakiś mały prztyczek z własnym zasilaniem?

Avantree Saturn Pro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2017 o 17:39, Weird_O napisał:

Z1 ma funkcje DAC także podłączony pod telefon będzie grał on a nie telefon. ZS5 ponoć jasne, Z1 też jasny więc nie wiem czy będzie synergia dobra i czy zagra lepiej od SGS3, pewnie sporo może zależeć od OPAMPA, który również w stocku jest jasny. 

Mi Z1 gra najlepiej z Carbo Tenore oraz KZ ZST i ZS3, które są ciemniejsze niż cała reszta jaką posiadam.

No i dostałem wreszcie Zishana. Testowałem na szybko i na ZS5 jest jasno ale jak dla mnie nie za jasno. Gra to lepiej niż mój SGS3, Ładnie też gra ( zależy od rodzaju muzyki) z ZST. Wadą jest brak wyświetlacza,. Pytanie do mających Zishana - jak wgrywa się tam firmware i jak wykorzystać/użyć w ogóle te presety o których ktoś pisał. Nie mam żadnej instrukcji a przyciski tylko trzy. i jakim kablem połączyć to z telefonem? Dla mnie wielką zaletą jest brak szumu, telefon mocno szumi w porównaniu z tym grajkiem. Myślę jednak iż docelowo będzie M1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I found out Zishan has released a new firmware for Z1 player. It supports three new playback modes.
The original files are here:

http://pan.baidu.com/s/1jI5KD8a#list/path=/ZiShan Player 固件/Z1&parentPath=/ZiShan Player 固件
Or you can download a zip file from my dropbox:
https://www.dropbox.com/s/4abdwkt86kbtjld/Zishan Z1.zip?dl=0

The update is simple. All you need is the ZiShan_Z1_0.2.zip and a TF card. I used a 32GB TF card in FAT32 format.
1) Turn off Z1 player;
2) Extract app.bin from ZiShan_Z1_0.2.zip, and put it in the root directory of the TF card;
3) Insert the TF card into the player;
4) Turn on the Z1 player. The LED light will be on for 3 seconds and then blink ultra-fast for around 5 seconds. (Done).
5) Remove the file app.bin in the card.

What's new in v0.2:
1) Add 180 EQ settings. (WTF...it's a screen-less player.)
2) Add 3 playback modes: Repeat, Shuffle and Default. (Very useful for me.)
3) Fix a DSD problem.

How to choose playback modes:
Press 'Prev' for a few seconds until the LED light blinks faster than normal, then release. And:
a) Press 'Prev' to choose Repeat track mode.
B) Press 'Stop' to choose Shuffle all tracks mode.
c) Press 'Next' to choose Default play mode. It plays in alphabetical order, I think.

How to set EQs:
Press 'Stop' for a few seconds until the LED light blinks faster than normal, then release. And you are in EQ settings mode:
a) Press 'Prev' to choose previous EQ.
B) Press 'Next' to choose next EQ.
c) Press 'Stop' to choose current EQ.
d) Press 'Prev' for a few seconds to disable EQ.
Total 180 EQs.

How to reset the player:
1) Turn off the player;
2) Press 'Prev' and hold, turn on the player. If the LED light blinks fast, it means the player is reset to factory status.
3) Turn off and on the player again.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no szczegółowo do bólu. Dzięki. Na marginesie, najlepiej jednak gra jak na razie na ZST I niebieskich tipsach. 

Edt. No i po spokojnych odsłuchach mogę napisać że Zishan nie gra lepiej od SGS3 ( przynajmniej od mojej wersji SGSa). Może trochę mniej szumi, szczegółowość, detaliczność na podobnym/takim samym poziomie, SGS gra bardziej muzykalnie ale nie jest zamulony. Brak zamulenia to jest efekt zmiany oprogramowania plus Viper4android który robi z tym smartfonem parę fajnych rzeczy między innymi odblokowuje głośność i likwiduje misiowatość. Zishan  nie ma niestety ekranu i nowe firmware ( wgrałem 04) sprawia że za Chiny nie mogę się połapać. A już osławione 180 presetów to lekka przesada. Fajne, przetestowane ( do tego kupione było) i tyle. Jeżeli Zishan gra lepiej od Xduo X3 to chyba dla mnie za mało. Szukam dalej, lepiej , z ekranem. Ale Zishan zostanie bo ładnie gra z ampli Yamahy. 

Edytowane przez rgomez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, kupiłem MUSES 8820 do Zishana Z1, w wolnej chwili opiszę zmiany względem stockowego opampa. Generalnie już na pierwszy "rzut ucha" słychać sporą różnicę na plus tego 8820.

Edytowane przez TempleInDreams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam problem panowie z Zishan Z1. Kupiłem sobie do niego karte pamięci i gdy podłączam do kompa to mi jej nie wykrywa. Nie moge nijak zgrać utworów mp3 na niego.Co jest grane? Mój system to windows 7.

Edytowane przez Superluxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 minut temu, bachankas napisał:

Ceny od 250 USD - półka Shanlinga M3s, który nie ma Androida, wifi i streamingu.
Dobre czasy nastały, sporo dobrych grajków bez chorych cen nadchodzi :)

I niech tak zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bokrug napisał:

Hidizs AP200: ESS ES9118C x2, Android 5.1, 160$ taniej od FiiO X5 3gen w wersji 32GB.

https://www.kickstarter.com/projects/873263862/hidizs-ap200-the-next-generation-android-hifi-musi

 

Trochę nie ten temat. Po pierwsze AP200 nie jest tani. Po drugie, ma już swój wątek:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2017 o 10:27, Bokrug napisał:

Ok, mój błąd. Jaka więc jest granica dla tanich playerów, ~100$? Ciekaw jestem czy Ruizu A50 jest warty uwagi poza tym, że przypomina Shanlinga M1.

Jak chcesz coś fajnego to 100 dolców musisz poświęcić. Mnie się udało dostać Xduoo X3 za 50 euro ale to była okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności