Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie playery z Chin


gregdezet

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Miszkur napisał:

Już czytałem -  całość 🙂  koniecznie trzeba dodać wzmacniacz zewnętrzny bo może się grzać ak 4499 ( podepnę ifi xcan) 

Grzanie się to nie zawsze poważny problem.. Czasem taki urok, można dołożyć jakieś chłodzenie na czipy ewentualnie.

Fakt z tym Zishanem jest taki, że minimalna cena na urządzenie z tym chipem skądinąd to 500usd, więc czekam na opinię z Twojej strony :)

 

Tutaj ze strony dystrybutora jest coś innego napisane odnośnie wzmacniacza.. 

Wyszła im wysoka impedancja wyjsciowa na wyjściu 2.5mm, dlatego zalecają podłączenie ampa.. zbalansowanego.. :S 

Limited by player volume and PCB area, we can only use passive LPF, which will increase the impedance of the 2.5mm balance port. So when you use the 2.5mm balanced port, you must connect an amplifier or a balanced pre-amplifier

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
Tutaj ze strony dystrybutora jest coś innego napisane odnośnie wzmacniacza.. 
Wyszła im wysoka impedancja wyjsciowa na wyjściu 2.5mm, dlatego zalecają podłączenie ampa.. zbalansowanego.. :S 
Limited by player volume and PCB area, we can only use passive LPF, which will increase the impedance of the 2.5mm balance port. So when you use the 2.5mm balanced port, you must connect an amplifier or a balanced pre-amplifier


Podłączę pod xcan i zobaczę jak gra, przekonałeś mnie
BTW mówią, że sam chip nie gra, zobaczymy jak tu zagra

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miszkur jak już kupiłeś to sprawdź. Bez sensu nie sprawdzić. Trzeba drążyć, kombinować i próbować.

Na przyszłość, najpierw zrób research, a potem kupuj.

@requal wieczny optymista-modysta, pewnie już byś chciał go zmodować he, he

Cena dapa wynika z zastosowanych układów, 4499x2 ale ich implementacja stoi pod dużym znakiem zapytania.

10 godzin temu, requal napisał:

Cos tam ludki z HF piszą, że software zmienia brzmienie w tym Zishanie, może spróbuj. Capture+_2020-06-30-22-04-21.png

 

Spróbuj w tym moim, masz go przecież. Choć nie bardzo w to wierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miszkur napisał:


BTW mówią, że sam chip nie gra, zobaczymy jak tu zagra emoji23.png

 

 

Gra całe urządzenie i każda składowa ma znaczenie od hardwaru po soft (kodeki). 

 

Godzinę temu, chico99 napisał:

 

Godzinę temu, chico99 napisał:

 

Spróbuj w tym moim, masz go przecież. Choć nie bardzo w to wierzę...

 

Zobaczę, nie miałem czasu nawet przejrzeć wszystkiego.

Edytowane przez requal
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zishan DSDs AK4499 na biurku. Co oni tam do środka włożyli. Jak to gra. Kupiłem pod wpływem... Chwili będąc na wakacjach. Ergonomia nie powala, ale 

dźwięk za tę kasę już TAK!

 

31d4723d6e295345b60b9e0c0393d25e.jpg

Mam porównanie do mojo, colorfly c10, ibasso dx150. Muszę jeszcze na spokojnie posłuchać

 

 

Zishan dsds ak 4499 pierwszy odsłuch. 

 

Po podłączeniu przez zbalansowane wyjście 2,5 mm xcan i do tego OPPO pm2 chciałem od razu dać do komisu. Nie wiem dlaczego ale coś nie gra z dodatkowym wzmacniaczem a miało być tak super. Nie wierz nigdy kobiecie i temu co piszą na hedfaju. 

 

Podłączyłem OPPO  bezpośrednio do 3,5 mm i.. do teraz nie mogę dojść do siebie jak te maleństwo potrafi grać nawet nie po balansie. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Miszkur
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chico99 napisał:

A gdzie Walnut, ze swoim chińskim, audiofilskim minimalizmem?:P

Walnuta muszę ogarnąć, te wszystkie lubię. 

Zauważyłem też na Aliexpress, że ten Zishan T1 ma, chyba od niedawna, wymienne moduły z dacami. Ogolnie trzeba się z nim pościerać, zeby zagrał lepiej. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, requal napisał:

Walnuta muszę ogarnąć, te wszystkie lubię. 

Zauważyłem też na Aliexpress, że ten Zishan T1 ma, chyba od niedawna, wymienne moduły z dacami. Ogolnie trzeba się z nim pościerać, zeby zagrał lepiej. 

 

Tak T1 ma wymienne. I chyba można z tego co masz zrobić 4499.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na gościnnych występach tego zishana co go @requal powiedział że pomodował.

Ergonomia to dramat ale idzie się przyzwyczaić. W chłodniejsze dni faktycznie może też robić za ogrzewacz do rąk. Aż dziw że chinski marketing tego w specyfikacji nie ujął  :D

co do grania to nie wiem jak banglał przed grzebaniem w bebechach. 

teraz to jest granie które bym określił tak:

oprzyj się i usiądź wygodnie

zapodam Ci muzę tak jak trzeba

nie przejmuj się ******łami po prostu słuchaj

i nie zdziw się jak Ci nózia zacznie sama latać

możnaby się porozpisywać o składowych ale po co. 

dla mnie to granie spokojnie na poziomie dx158 tyle że z lepszą góra.

przed modem nie wiem ale po modzie to jakbym szukał czegoś ******stego za niewielką kasę tylko do słuchania muzyki to wersje requalową polecam.

a jak coś poebaem i słuchałem stocka to też polecam  :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brunnerius napisał:

Mam na gościnnych występach tego zishana co go @requal powiedział że pomodował.

Ergonomia to dramat ale idzie się przyzwyczaić. W chłodniejsze dni faktycznie może też robić za ogrzewacz do rąk. Aż dziw że chinski marketing tego w specyfikacji nie ujął  :D

co do grania to nie wiem jak banglał przed grzebaniem w bebechach. 

teraz to jest granie które bym określił tak:

oprzyj się i usiądź wygodnie

zapodam Ci muzę tak jak trzeba

nie przejmuj się ******łami po prostu słuchaj

i nie zdziw się jak Ci nózia zacznie sama latać

możnaby się porozpisywać o składowych ale po co. 

dla mnie to granie spokojnie na poziomie dx158 tyle że z lepszą góra.

przed modem nie wiem ale po modzie to jakbym szukał czegoś ******stego za niewielką kasę tylko do słuchania muzyki to wersje requalową polecam.

a jak coś poebaem i słuchałem stocka to też polecam  :D

Przyprawy tylko dodane, czyli na tyle co mam osluchane kondensatory - są tam Nichicony KA teraz, zamiast jakiś smietnikowych Nichiconów niebieskich i Ero1830 jako bypass na opkach z racji małych gabarytów. Aha i opki nie pamietam jakie od @chico99(lm6172?) Dało się to T1 jednak podciągnąć tym sposobem :) Mógłbym zostać z tym grajkiem ostatecznie. Lubie AKMy grające tak jak ich "natura" nakazała. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, requal napisał:

Przyprawy tylko dodane, czyli na tyle co mam osluchane kondensatory - są tam Nichicony KA teraz, zamiast jakiś smietnikowych Nichiconów niebieskich i Ero1830 jako bypass na opkach z racji małych gabarytów. Aha i opki nie pamietam jakie od @chico99(lm6172?) Dało się to T1 jednak podciągnąć tym sposobem :) Mógłbym zostać z tym grajkiem ostatecznie. Lubie AKMy grające tak jak ich "natura" nakazała. 

No, Ty wiesz i ja wiem, że wiesz czego tam dosypać żeby było lepiej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, czy ktoś z was może używa urządzeń firmy Hidizs ??? Mnie zainteresował model Hidizs AP80, ktoś ma doświadczenia z tymi urządzeniami??? Z góry dzięki za info ! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyprawy tylko dodane, czyli na tyle co mam osluchane kondensatory - są tam Nichicony KA teraz, zamiast jakiś smietnikowych Nichiconów niebieskich i Ero1830 jako bypass na opkach z racji małych gabarytów. Aha i opki nie pamietam jakie od [mention=25333]chico99[/mention](lm6172?) Dało się to T1 jednak podciągnąć tym sposobem  Mógłbym zostać z tym grajkiem ostatecznie. Lubie AKMy grające tak jak ich "natura" nakazała. 
Mam najnowszego zishan AK 4499 i mój dx158 leży w szufladzie i płacze. Za tę kasę nie ma nic lepszego. Btw z chęcią bym komuś oddał go odpłatnie do podrasowania :-)

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miszkur napisał:

Mam najnowszego zishan AK 4499 i mój dx158 leży w szufladzie i płacze. Za tę kasę nie ma nic lepszego. Btw z chęcią bym komuś oddał go odpłatnie do podrasowania 🙂

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

Mogę coś tam zmienić na lepsze. Napisz PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2017 o 20:09, Binambik napisał:

Ja korzystam z xDuoo x10 i chwalę sobie ten wybór gdyby nie koszmarne kółko to byłby ideał.

 

witam, tak trochę sonduję rynek więc zapytam, jak oceniasz baterię w X10, ile ona może grać? Z góry dzięki za info ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry wszystkim :)

 

Wertuję ten wątek wzdłuż i wszerz i ciekaw jestem jak obecnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o przyzwoity niedrogi sprzęt. 

Ponad rok temu padło pytanie o ładnie grający odtwarzacz z bluetooth w przedziale 200-300 zł. Wtedy polecaliście HiFi Walkery, ale widzę, że nic z polecanych już nie jest dostępne na Amazonie. Jako że zastosowaniem byłby głównie sport wskazane są również fizyczne przyciski.

Zachęcają mnie te Zishany, ale po obejrzeniu filmików jak wygląda ich upgradowanie, stwierdzam, że wolałbym coś co będzie grało na dobrym poziomie od samego początku, albo gdzie upgrade będzie się odbywał bardziej na zasadzie plug and play, bez żadnego podgrzewania i lutowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grz87 napisał:

Dzień dobry wszystkim :)

 

Wertuję ten wątek wzdłuż i wszerz i ciekaw jestem jak obecnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o przyzwoity niedrogi sprzęt. 

Ponad rok temu padło pytanie o ładnie grający odtwarzacz z bluetooth w przedziale 200-300 zł. Wtedy polecaliście HiFi Walkery, ale widzę, że nic z polecanych już nie jest dostępne na Amazonie. Jako że zastosowaniem byłby głównie sport wskazane są również fizyczne przyciski.

Zachęcają mnie te Zishany, ale po obejrzeniu filmików jak wygląda ich upgradowanie, stwierdzam, że wolałbym coś co będzie grało na dobrym poziomie od samego początku, albo gdzie upgrade będzie się odbywał bardziej na zasadzie plug and play, bez żadnego podgrzewania i lutowania ;)

Zishan Z3 ewentualnie. Nie trzeba w nim grzebać, jest tani i ma w miarę spoko obsługę. Gra bardzo fajnie, zgodnie z tym co można poczytać o dobrej aplikacji daca opartego o ak4490

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie nawinęły mi się przy przeczochrywaniu chińskich stron ze sprzętem: Aigo EROS QAmoi C50Aigo MP3-105 PLUS.  Może ktoś coś z tego nabył? 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janek patufka napisał:

Takie nawinęły mi się przy przeczochrywaniu chińskich stron ze sprzętem: Aigo EROS QAmoi C50Aigo MP3-105 PLUS.  Może ktoś coś z tego nabył? 🙄

W okolicach 100$ nie lepiej kupić Shanling M0? Z polskiej dystrybucji i z 2-letnią gwarancją. Zmieści się w każdej kieszeni, gra lepiej niż dobrze, cały czas jest wspierany przez producenta i pojawiają się uaktualnienia softu. Ewentualnie Q1 który jest większy, mniej poręczny i gra nawet lepiej od M0.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Hifi Walker klon Aigo 105 plus. Też pisało że Wolfsona ale w środku AKM. Mocy to ma bardzo dużo słuchawki 150 Ohm słucha się na głośności 24-27/100. Dźwięk bardzo przyzwoity i obsługuje zewnętrzne karty/dyski do 128 GB. Brak BT a czas pracy na ładowaniu powyżej 20 godzin. W cenie jaką dałem na Amazon.com (27$} super opłacalny. Wykonanie w stylu pierwszych Fiio całe z metalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2020 o 15:06, Mr Krzychoo napisał:

W okolicach 100$ nie lepiej kupić Shanling M0? Z polskiej dystrybucji i z 2-letnią gwarancją. Zmieści się w każdej kieszeni, gra lepiej niż dobrze, cały czas jest wspierany przez producenta i pojawiają się uaktualnienia softu. Ewentualnie Q1 który jest większy, mniej poręczny i gra nawet lepiej od M0.

Oj tak mnie kusi aby se spróbować...Skoro kupuję na ali słuchaweczki na chybił czasami trafił.. to tak mnie naszło. 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie dotarł do mnie Zishan DSDs dual 4497.

Pierwsze wrażenia i zacznę od minusów, bo mnożna się nieźle nadziać w szale zakupowym.

1) Co mi się nie podoba:
- Plastic-fantastic na wyświetlaczu. Rysuje się od przetarcia palcem, to bardziej guma niż plastik. Hartowane szkiełko to naprawdę max 1zł...
- Nie pokazuje zdjęć okładek albumów!  (Mam dołączone jpg, png w folderach albo zaszyte w samych plikach i nic tylko brzydka graficzka fabryczna z nutką albo widmo dźwięku)
- USB DAC ma 2 sekundowe opóźnienie!!! Można zapomnieć o grach i filmach. 😒
- Brzydka grafika oraz czcionki w menu. Każda inna i brak możliwości dostosowania jej wielkości/kroju.
- Dźwięk z wyjścia słuchawkowego 3,5mm jest kiepski. Taki pudełkowy, zniekształcony, trochę szeleści coś jest nie tak... Bez sub-basu jak walenie w karton po TV. Ogólnie słabej jakości tyle, że głośny.

2) Co m się podoba:
- CENA 
- Natychmiastowe załączenie i muzyka odtwarza się po 2ch sekundach.

- Tylko 5 przycisków koło siebie 🥰 
- Design! Mały czarny aluminiowy klocek. Sprawia wrażenie ręcznie robionego lub ładnego DIY.
- Line-OUT dźwięk jest pełny i rozdzielczy. Ładna scena. Pojawia się subbas nie ma już pudełka. Na plus 100 stopniowa regulacja głośności jak w słuchawkowym.
- Potencjał na modyfikacje. Jakbym tylko umiał to bym pociągną mody jak SL z rosyjskiego forum i ukręcił solidnego bata.

3) Konkluzja. Dodać porządny odbiornik USB. Szybka hartowana. Dopracować wygląd menu, dodać funkcje ładnej prezentacji fotografii albumu i zdecydowanie poprawić wewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy i byłaby petarda. Nie do końca jestem zadowolony pierwszego zakupu bezpośrednio od "dear myfrenda". Może muszę się przekonać do tego menu i targania wzmacniacza osobnego. Poczekam na słuchaweczki po balanse bo ZiShan ma pełny balans czyli 2 DACi i 2 OPAmpy na wyjściu 2,5mm.

 

@edit

Nie mogłem wytrzymać i ryzyk fizyk. Wywaliłem kondensatory blokujące na wyjściu.

Różnica jest zdecydowana!

Pojawił się sub i mid bass, różnica jest jak niebo a ziemia. Dodatkowo całość nabrała przestrzeni, oddechu i słodyczy. Na koniec dla świętego spokoju wywaliłem podejrzanie wyglądającego lm4562 i na coś klasycznego jako że DSDs na AK4499 full wypas ma Musesy 02 to pomyślałem że nie zaszkodzi włożyć odpowiedniki tańsze Musesy 8820. Jutro może mój ulubiony LT1362 ale trochę się obawiam się bo bardzo gorący jest a CPU na 2giej płytce blisko.

Edytowane przez Setmag
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U kolegów z Dalekiego Wschodu podejrzałem takiego grajka:

 

https://penonaudio.com/tecsun-pd-50.html

 

Jak myślicie, warto kupić, podjąć małe negocjacje? 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności