Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie playery z Chin


gregdezet

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem tego grzmota z Chin Zishana DSD 4497EQ. Poczytałem troszkę o nim i niestety ma dość dużą impedancję wyjściową 22om, więc nie są to idealne warunki dla iemów. Mimo wszystko jednak stwierdziłem, że zaryzykuję i sprawdzę, Alien+ ostatecznie też ma siermiężną (15om), a mi się po domu walają opampy i lubie sobie nimi pożąglować, tu jest możliwość.

Dobrze też mieć Ifi IEMatch, który może się przydać, jeśli ktoś myśli o zakupie tego rodzaju grajków. Jak przyjdzie dam znać :) 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie niezłych DAPów mniej znanych firm z Chin to polecam HiFi Walker. Mają kilka dapów (do nabycia na amazonie). Jak zaryzykowałem i wziąłem H9. Tochę sami robią bałaganu bo na stronie producenta jest podane, że H9 ma BurrBrown chip, a na pudełku że AK4376A i to chyba jest prawda (tak mniemam po dźwięku) Mi się udało zgarnąć za prawie darmo (był na promocji amazon.com) za 26,73$ sprzęt w metalowej obudowie, z niezłymi bebechami, który na IEMach nie szumi i można go słuchać na niskoohmowych słuchawkach max 30/100 powyżej chce łeb rozwalić. Dźwięk wg bardzo fajny, neutralny. Jeśli reszta jest podobnie wykonana to może wyrosnąć konkurencja dla Shanlinga i innych chińskich producentów DAPów w niskich cenach. Choć muszą popracować nad oprogramowaniem. Jeden minus to jak mu wrzuciłem dużą kartę 64 GB z 55 GB muzyki to myślałem, że padł. Został na 2,5 godziny i potem już wszystko śmigało. Ma również po OTG podłączanie pendrivów dysków (SSD bo do zwykłego trzebaby kabel z dodatkowym zasilanie.

A tu link do strony producenta

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przyszedł do mnie Zishan DSD 4497EQ. Wstępne wrażenia poniżej:

 

Jak to gra?

Jest wykop, tak jak lubię, dźwięki sprawiają wrażenie doskonale kontrolowanych w każdym zakresie. Wszystko to z zachowaniem gładkości bez popadania w kluchę - AKM robi swoje. W środku siedzi też m.in LM4562NA i jego charakter (neutralnie, równo i z dobrym dołem) jest bardzo dobrze wydobyty przez całość aplikacji - ręce mnie swędziały i próbowałem od razu paru innych opków, ale to nie było to to, więc ten zabieg można sobie raczej darować, chyba, że ktoś ma większą wiedzę na temat modyfikacji.

Z minusów:

Scena nie jest powalająca i wszystko podane jest bardzo bezpośrednio. Podłączenie adaptera IFI IEMatch oddala nieco scene i ma się też wrażenie trochę lepszej separacji. Nie testowałem jednak po balansie, bo nie mam w tej chwili kabli.

Ogólnie grajek jest neutralny, trochę rozjaśniony przez to, że nie ma zbytnio ciemnego tła, co w sumie może być odebrane jako wada.

 

Nie zabierałem się za porównywanie, ale nie jest to jeszcze poziom Aliena+, bliżej mu raczej do Sony A35 . 

 

Użytkowo:

Raczej nie szumi, w każdym razie z tym co mam (doki: BGVP DM6 i Moondrop Kanas). Nie "strzela" przy włączaniu/wyłączeniu i nie słychać wyładowań przy podłączaniu jacka. Obsługa nie jest tragiczna, dość szybko można ją opanować, nawet pomimo braku załączonej instrukcji.. Wszystko kontrolowane jest przez 5 przycisków na przodzie urządzenia i na ten moment jedyne co mi doskwiera to brak możliwości przewijania w tył. System wstaje natychmiastowo. 

W środku znajduje się bateria o pojemności 3000mah i nie wygląda by była zjadana przez samo patrzenie na grajka.

Budowa: Jest dość krótki, mieści się mniej więcej na szerokość dłoni (męskiej), ale za to jest gruby, na tyle, że nie da się go objąć już palcami. W środku nic nie lata i nie sprawia wrażenia fuszerki, chociaż widać ogólną chińską budżetowość. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Inszy napisał:

Ale czy to jeszcze tani grajek? Cenowo poziom Shanlinga M0 i xDuoo X3II.

Nie ma wątku dedykowanego dla Zishanów/Walnutów, a większość tych modeli kwalifikuje się tutaj. Nie jest najtańszy. Założenie jednak jest takie, ze osiągamy maksimum wydajności przez minimum kosztów konstrukcyjnych

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani to mój HiFi Walker H9, kosztował z przesyłką ze Stanów 26,7$ i całkiem fajnie gra. Ma fizyczne przyciski, nie szumi no i największy plus - moc na wyjściu słuchawkowym olbrzymia

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak do tej pory w moje ręce trafiły xduoo x2 i benjie k3. W pierwszym padła batka, a w drugim chyba coś z układem ładującym (napięcie na baterii wskazuje na rozładowanie, przy próbie ładowania nic się nie dzieje, ekran czarny). Oba używałem około roku. Myślałem o wymianie baterii w x2 ale nigdzie nie mogę takowej znaleźć. Nie wiem czy ma po prostu pecha i warto zamówić drugiego, bo wpadał w mój gust całkiem dobrze, czy szukać czegoś bardziej "trwałego". Odtwarzacz będzie sparowany raczej z Xearsami xgf500pro, o ile się niedługo nie posypią (są już po recablingu). Ogólnie oczekuję od playera w miarę chłodnego, ew. neutralnego dźwięku, niewielkie rozmiary zbliżone do wymienionych również mile widziane aby mieścił się do etui po Brainwavzach. Bez wodotrysków, aby miał ekran i kilka przycisków. Budżet waha się między 200 a 400zł. Zastanawiam się nieco nad zishanem z3. A może jakaś używana sansa z rockboxem? Znacie coś wartego polecenia?

Edytowane przez macio787
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja przypadkiem znalazłem na dnie szuflady zishana z1 z opampem muses2, odpaliłem, bateria po coś-koło-rocznym nieużywaniu dalej trzymała oO

Co do dźwięku to... usiadłem z wrażenia. Wspaniałe, analogowe granie, takie cieplutkie, z kapitalnie zaznaczonym basem, piękną barwą wokali i instrumentów. Szok. 

Ten muses robi kolosalną różnicę, bo po przełożeniu na stockowy było już "tylko" dobrze. Słuchane na hawkach carbon i beyerach dt150 (tak, zishan dał radę je napędzić oO x2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
18 godzin temu, Test222 napisał:

http://hifiwalker.com/HIFI-WALKER-HS-High-Resolution-Digital-Audio-Player-DAP_show4.html

Przyciskowa alternatywa dla Shanlinga M0? Ciekawe, jak to gra. Nie znalazłem na necie żadnych recenzji.

Mam H9 i gra to na prawdę nie jak tani grajek. Wykonanie też bardzo przyzwoite a w zeszłym roku był na amazon.com za 26,4$ z przesyłką do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 22:03, Weird_O napisał:

...a ja przypadkiem znalazłem na dnie szuflady zishana z1 z opampem muses2, odpaliłem, bateria po coś-koło-rocznym nieużywaniu dalej trzymała oO

Co do dźwięku to... usiadłem z wrażenia. Wspaniałe, analogowe granie, takie cieplutkie, z kapitalnie zaznaczonym basem, piękną barwą wokali i instrumentów. Szok. 

Ten muses robi kolosalną różnicę, bo po przełożeniu na stockowy było już "tylko" dobrze. Słuchane na hawkach carbon i beyerach dt150 (tak, zishan dał radę je napędzić oO x2).

Pytanko jak przełożę kartę ze swojego grajka gdzie wszystko jest poukładane katalogowo autor-album-utwór to Zishan mi odnajdzie utwory? czy muszę robić specjalną playlistę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajduje, odtwarza alfabetycznie płyty. Problem polega na tym, że jeśli kartę wsadzisz do zishana to on na nia zgrywa jakieś swoje dziwne rzeczy, przez co później mogą być problemy na innym dapie, u mnie alien, przez co trzeba ja sformatować. Polecam osobna kartę tylko do zishana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajduje, odtwarza alfabetycznie płyty. Problem polega na tym, że jeśli kartę wsadzisz do zishana to on na nia zgrywa jakieś swoje dziwne rzeczy, przez co później mogą być problemy na innym dapie, u mnie alien, przez co trzeba ja sformatować. Polecam osobna kartę tylko do zishana.
Ciekawe. Nigdy nie miałem tego typu problemów. Karta była przekładana pomiędzy Zishanem Z1, Benjie K3, FIIO X1 II, xDuoo X3 II i zawsze działała bez zarzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mcarto napisał:

Pytanko jak przełożę kartę ze swojego grajka gdzie wszystko jest poukładane katalogowo autor-album-utwór to Zishan mi odnajdzie utwory? czy muszę robić specjalną playlistę?

Nie wiem jak jest w innych DAPach Zishana, ale model DSD sortuje katalogi według daty ich dodania i nowo dodane katalogi są na końcu (nieważne, że alfabetycznie powinny być w innym miejscu), niestety nie da się nic z tym zrobić i jak chce się mieć katalogi odpowiednio poukładane, to trzeba ponownie całość przekopiować na kartę pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, e1mo napisał:

Nie wiem jak jest w innych DAPach Zishana, ale model DSD sortuje katalogi według daty ich dodania i nowo dodane katalogi są na końcu (nieważne, że alfabetycznie powinny być w innym miejscu), niestety nie da się nic z tym zrobić i jak chce się mieć katalogi odpowiednio poukładane, to trzeba ponownie całość przekopiować na kartę pamięci.

A oki trochę tego nie rozumię bo nie potrafię sobie wyobrazić obsługi bez wyświetlacza - liczyłem na coś podobnego do shuffle bo jak tu odnajdować katalogi??

 

W sumie to i tak go nie wezmę bo dalej nie ma obsługi ALAC - zapomniałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może zdecydujesz się na któryś z HiFi Walker'ów

na amazon.de można dostać

H2 lub HX

Mam H9 już niedostępny i zaskoczył mnie bardzo pozytywnie jakością dźwięku i wykonaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ciut rozruszam wątek. Potrzebuję coś prostego i taniego ale z bluetooth. Jest coś wartego uwagi obecnie? Powiedzmy do 200-300 zł choć im taniej tym lepiej.
Za stówkę można kupić na Ali Benjie S8. Jest to odświeżona wersja S5, grajka, który cieszy się sporą popularnością, wyposażona w BT i kolorowy wyświetlacz.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Podobno dużo problemów jest  z tym grajkiem. To taka kopia Wolnut V3 z tymi samymi problemami.

Gra to na baterii maks 4 godziny niestety co dyskwalifikuje sprzęt przynajmniej u mnie.

 

Własnie jestem na etapie poszukiwania jakiegoś grajka i mocno rozważam Zishan Z3 pro z AK4493 cena około 44$.

Drugi w kolejce to Zishan DSD z AK4497 ale to już droższa zabawa.

Edytowane przez Chromikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności