Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie playery z Chin


gregdezet

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak... posłuchałem trochę tego Z1 z muses02 i stwierdzam, że z RHA zgrał się najlepiej. Jak zawsze brakowało mi w tych słuchawkach skrajów sceny (boki się rozmywały, nie były szczegółowe) czy lepszego basu (ten był zawsze jednakowy, punktowy) tak teraz gra po prostu wyśmienicie. Szczegółowość jest niesamowita, słyszę dźwięki, o których istnieniu nie miałem pojęcia, bas zdaje się mieć kilka warstw, jest wyraźnie oddzielony (podstawa, stopa, perkusja jako całość - cudo), scena, zwykle w tych słuchawkach i tak szeroka, teraz jest jeszcze większa i wychodzi wyraźnie na tył głowy, separacja też się pojawiła, jest więcej powietrza. Ogólnie dźwięk stał się bardziej muzykalny, mam wrażenie jakby płynniej przechodził w kolejny. Wokale są po prostu czarujące (tu głównie były słuchane Morcheeba i Mikromusic, z męskich Radiohead, Mark Lanegan, Wilson z Porcupine Tree, Blackfieldem i solo). 

I uwierzcie mi, to nie jest kwestia tego, że miałem dobry dzień na słuchanie czy jakąś inną fazę, czasami było wręcz odwrotnie, siadałem do odsłuchu zniechęcony/zmęczony po robocie i odpalając Z1 po prostu nie mogłem się oderwać. Ale nie jest już tak kolorowo jeśli chodzi o sparowanie z innymi słuchawkami... 

Chinol słabo zgrał się z ciemnymi dokami. KZ ZST, ZS3 oraz VJJB k4 miały pierdzielnięcie w basie ale ogólnie duchota. Miałem wrażenie jakby to był jeden wielki zlepek dźwięków. Za duszno, za ciemno.

 Carbo tenore nie zaskoczyły niczym czego bym nie znał do tej pory - zagrały jak zwykle. Wielki zawód, na stockowym opampie i na 2134 (dźwięk jasny, mało basu) było fajnie, lepiej.

Vivo xe800, doki porównywane przez niektórych do RHA (sic...), grające podobną charakterystyką (neutralne na wszystkich pasmach, równe) ale jednak zimne, jasne i chudziutkie w basie, że bida i tak też zagrały z Z1. Muses dodał im jednak basu (nareszcie!) i tak samo, jak w przypadku RHA, zaznaczył skraje jednak już bez aż takiego poszerzania sceny. Wreszcie da się ich słuchać bez zgrzytania zębami i to nawet utworów instrumentalnych (tu OST Amelii, Knopfler, Wilson), czy koncertowych (Anesthetize).

Audeo słuchałem póki co tylko na szarych i grają jak to one: średnicowo, jednak z jeszcze lepszym wokalem (ciepły, aksamitny głos damski), z małą sceną (tu muses nie pomógł) oraz jakby bardziej zaznaczonym basem (zwykle był gdzieś z tyłu, bez szału). 

 

Podsumowując, Z1 zdaje się podkreślać charakter podpiętych słuchawek, a ząb pokazuje dopiero w przypadku tych równiejszych, neutralnych. Zaznacza skraje, poszerza scenę, urozmaica bas, dodaje powietrza, wyciąga szczegóły, nasyca wokale... idę słuchać dalej, bo to jest jak odkrywanie muzyki na nowo, aż boję się myśleć jak muszą brzmieć DAPy pokroju AK czy Shozyego... Chwilo trwaj!

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodac, że np.

44 minuty temu, SiggyFraud napisał:

Obecnie chyba najlepsza opcja na Zishana. 25,29 USD po użyciu kodu obniżającego o 2,0 USD od NiceHK:http://s.aliexpress.com/YRjmQZFf

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

NiceHK oferuje Zishana z1  w opcji mocno budżetowej ( kable w folii ).

Niektórzy jak np. CKlewis oferują w całkiem zgrabnym etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadają w RUIZU A50 DSD128 24bit/192kHz HD Lossless HiFi MINI Sport Music Player

Support DSD256 ( when new upgarde firmware is available )

Support 24BIT

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czuję prawie nakręcony na tego Zishana Z1. Jak dla mnie to może być fajny DAC z dodatkową funkcją playera i odtwarza Alac jak się nie mylę.
Jest jakś instrukcja jak wymienić te Ampy? - lutowania się nie boję.

Ich chyba się nie lutuje tylko wsadza w gniazdo.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was może mi coś doradzi, chcę kupić radio samochodowe od chińczyka w ramach eksperymentu. Czy jest coś godnego polecenia na ali o czym wiecie? Głównie zależy mi na dźwięku (duh...) i bluetooth przynajmniej 4.0. Ktoś coś? W sumie trochę tani player z chin ma być :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cię to zainteresuje Peiying Alien dostępne w Polsce full wypas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sprzęt, nie powiem, ale raczej myślę o czymś budżetowym, w sumie nie napisałem od razu, ale to z racji, że nie wiem ile warte uwagi sprzęty tego typu kosztują. Da się coś w okolicach do 300 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj sobie tutaj jak znajdziesz model konkretny do wrzucisz do gogle i znajdziesz sprzedawcę i cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie bede zakladal nowego tematu, mam pytanie czy taki BENJIE S5 zagra lepiej niż telefon Samsung Wave S8500?? Telefon ten był uważany za jeden z lepiej grajacych telefonów. Ma na pokładzie DAC Wolfson. Tak wlasnie sobie czytam ten temat czy jest sens wymienic mojego S8500 na tego BENJIE. Moje słuchawki to HD681 oraz KZ ZST ze srebnym kabelkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie bede zakladal nowego tematu, mam pytanie czy taki BENJIE S5 zagra lepiej niż telefon Samsung Wave S8500?? Telefon ten był uważany za jeden z lepiej grajacych telefonów. Ma na pokładzie DAC Wolfson. Tak wlasnie sobie czytam ten temat czy jest sens wymienic mojego S8500 na tego BENJIE. Moje słuchawki to HD681 oraz KZ ZST ze srebnym kabelkiem

Wprawdzie nie mam porównania z Samsungiem, ale mogę śmiało powiedzieć, że Benjie S5 gra naprawdę bardzo przyjemnie. Do tego jest dużo bardziej poręczny niż chyba jakikolwiek smartfon, co idealnie sprawdza się na siłowni, albo podczas biegania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na porecznosci mi akurat nie zależy :) ja poprostu odpalam konkretny album wrzucam odtwarzacz do kieszeni i o nim zapominam. Zastanawiałem się poprostu czy ten odtwrzacz zagra lepiej niz ten S8500 może miał ktoś kiedyś okazję słuchać tego samsunga. Słucham raczej ciężkiego metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2017 o 09:28, Lord Rayden napisał:

Zapowiadają w RUIZU A50 DSD128 24bit/192kHz HD Lossless HiFi MINI Sport Music Player

Support DSD256 ( when new upgarde firmware is available )

Support 24BIT

Już jest:

https://www.aliexpress.com/store/product/2017-Original-RUIZU-A50-HD-Lossless-Mini-Sport-MP3-Player-With-2-5-Inch-Screen-Hifi/1872942_32814736724.html

Fajny jest - DAC, OTG, wsparcie dla Alac tylko szkoda, że radia nie dali.

Ciekawe jak to będzie grać? wszystkie opinie jakie spotkałem o Riuzu dotyczyły tylko tanich grajków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ali pojawił się Zishan Z2, ponoć z DACem AK4490. Pełna lista zmian:

 

1. DAC upgrade to AK4490, AK38O is also using the DAC.
2. DSD upgrade to hard solution, DSD64 \ 128 \ 256 are hard solution
3. Upgrade to an independent OP275 LPF circuit
4. Upgrade the op amp power supply system is plus or minus 13V, a total of 26V power supply.
5. Upgrade the amp amp as LM4562NA
 

Na papierze wygląda to znacznie lepiej niż Z1 ale też swoje kosztuje (59 dolców, ale z czasem pewnie spadnie, tak jak było w przypadku Z1). 

Kusi ale się nie dam. Póki co ;P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Weird_O napisał:

Na ali pojawił się Zishan Z2, ponoć z DACem AK4490. Pełna lista zmian:

 

1. DAC upgrade to AK4490, AK38O is also using the DAC.
2. DSD upgrade to hard solution, DSD64 \ 128 \ 256 are hard solution
3. Upgrade to an independent OP275 LPF circuit
4. Upgrade the op amp power supply system is plus or minus 13V, a total of 26V power supply.
5. Upgrade the amp amp as LM4562NA
 

Na papierze wygląda to znacznie lepiej niż Z1 ale też swoje kosztuje (59 dolców, ale z czasem pewnie spadnie, tak jak było w przypadku Z1). 

Kusi ale się nie dam. Póki co ;P


Ceny zaczynają się od 43$ - pewnie odczekam na jakieś recenzję i kupię.
http://tnijurl.com/zishanz2/
Będzie mi grało podłączone do telefonu czy komputera?
W końcu miałbym tidala w jakiejkolwiek jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności