Skocz do zawartości

x3 jako dac?


pGo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako wstęp wypiszę mój skromny obecny zestaw: modowany pcm2704 -> mxm amp -> ATH-A700. Przenośnie telefon P8 lite -> GR06.

Mam też takstar pro80, ale ath pasują mi znacznie bardziej.

Jako, że studia w końcu z głowy i finanse się polepszają, chciałem trochę zadbać o mój ekwipunek audio. W najbliższych planach mam poskładanie klona Lehamanna, oraz upgrade gr06 do RSA MA750 lub EPH-100.

 

W oko wpadł mi także FiiO X3 leżący w komisie za około 650zł, pomyślałem że to mogłaby być dobra opcja żeby przestać męczyć gr06 telefonem, a jednocześnie podoba mi się możliwość wykorzystania go stacjonarnie jako usb dac'a. Potencjalnie podwójny upgrade.

 

Teraz pytanie: czy taka opcja 2w1 będzie faktycznie najlepszym rozwiązaniem?

Przenośnie używałbym go głównie do biegania, czasami na krótkie spacery. W większości pewnie jednak byłby używany stacjonarnie. Teraz pytanie: czy w podobnych granicach finansowych(powiedzmy te 700zł) da się kupić zestaw w którym będzie dac który sensownie przebije fiio, i do tego jakiś odtwarzacz który będzie się sprawdzał przy bieganiu(nie musi być jakiś super lekki, mogę go wrzucić w opaskę na ramię) i nie będzie kaleczył gr06, czy planowanych MA750?

Edytowane przez pGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie brałbym zdecydowanie X5 v.1 do takich 2 pieczeni na 1 ogniu. Nie wiem czy w komisie nawet nie znajdziesz.

Z drugiej strony nie wiem czy Ci do biegania nie będzie za duży. Dobrą opcją będzie też jakiś lepszy dac stacjonarny do 500 i np. xduoo x2 do biegania itp.

Ja bym to rodzielił właśnie w taki sposób jeśli głównie ma Ci to służyć stacjonarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na X5 też patrzyłem, ale czytałem opinie, że rzekomo x5 i x3 się niewiele różnią dźwiękiem i ponoć to kółko w x3 troszkę lepsze. Jak to w praktyce wygląda?

 

xduoo ciekawa opcja. W takim razie co warto byłoby brać pod uwagę z daców do 400-500zł? Kompletnie jestem nie w temacie jeśli chodzi o te urządzenia.

Edytowane przez pGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o X3II.

X3I to jest najbardziej ergonomiczny FiiO, ale scenę ma ciasną... mimo wszystko go lubię =)

Tak, chodzi o x3 II jak najbardziej. A jak scena mała w X3I to tym bardziej nie chcę ;p

 

http://www.head-fi.org/products/fiio-x3-2nd-gen-ultraportable-hi-res-dap/reviews/12744

tutaj np. twierdzi, że różnica niewielka, chociaż teraz spojrzałem na specyfikację i są inne zintegrowane dac'e całkiem, więc chyba bullshit. w x3ii widzę CS4398, w sumie to lubiłem bestię...

 

Czyli co, X5 jednak wyraźnie lepsza? Widziałem je w komisie w bardzo podobnych cenach, więc jeśli różnica warta jest rozmiaru, to pewnie byłbym skłonny go łyknąć.

Jak wypada X5 w porównaniu z dedykowanym dac'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności