Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do pracy przy kompie [ok. 500zł]


bylyuser

Pytanie

Drodzy moi.

Potrzebuję wygodnych słuchawek do siedzenia przy kompie:

- raczej otwartych (dobrze by było słyszeć, czy mnie boss z pokoju obok woła, czy nie :) ), ale zamknięte też rozważę

- budżet - w okolicy 500 zeta

- pasujące do DX50+JDS Labs - nikt tego zestawu nie chce kupić, więc chyba z nim zostanę, lub ew. do jakiegoś toucha (bo to jest awaryjny plan, żeby mieć coś co obsłuży Spotify).

- myślałem o jakiś beyerdynamicach (770,880,990) lub AKG K550 (nie zagłębiałem się w różnice pomiędzy 545, mk2 itd.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z własnego doświadczenia powiem, że 550/551 na padach skóropodobnych potrafią (jak w sumie każde zamknięte słuchawki) naprawdę nieźle ugrzać, a lato to dla nich najgorszy okres. Jeżeli planujesz używać ich w świątek, piątek i niedzielę, to poszedłbym w kierunku 990-tek. Ja do teraz rozpaczam w słoneczne popołudnia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HI2050. Użytkuję w pracy od czasu do czasu.

Wygodne, tanie, fajnie brzmiące.

Clip Sport daje im radę. I nie żal na biurku zostawić.

Ewentualnie właśnie beyery albo K612.

Mam też K551 i w klimatyzowanym biurze nawet 6h za jednym posiedzeniem uciągnę bez dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może leciutkie koss porta pro?

 

Ogarniasz szefa, wszystkie dźwięki dookoła.

 

Jedyna ciepłota bije z brzmienia tych słuchawek, ale przecież nie poszedłeś na koncert symfoniczny tylko do pracy.

 

I wyglądasz w nich profesjonalnie jak telemarketer w ogniu zamówień, tylko przykleić jakąś protezę pałąka mikrofonu.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Porta Pro to nie mój dźwięk, nigdy nie rozumiałem czemu ludzie się nimi tak podniecają. Ok, są porządne, ale bez przesady. Nie wiem jak w stosunku do nich wypadają Sporta Pro, ale leżą gdzieś na dnie pudła i czekają na re-jacking :D

 

Aktualnie chyba najsensowniejsze byłyby HI2050 tak mi się wydaje. Chociaż ciągnie mnie żeby spróbować Beyerów. Miałem kiedyś w domu czyjeś DT770 i generalnie mi się podobały. Jakbym wyrwał gdzieś tanie DT990 w jakiejś niższej impedancji to może bym się skusił :D Chyba po prostu chciałbym je mieć, bez żadnego sensownego powodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przerobiłem ten temat na maksa :) miałem już nawet w biurze HD600 ze wzmacniaczem lampowym :), potem nie chciało mi się zawalać biurka takimi cegłami, więc postępowało stopniowe odchudzanie - Mojo + K702, Mojo + Grado sr60e (to bym w sumie polecił - nie słychać ich za bardzo na zewnątrz, a słychać wszystko, co do Ciebie ktoś mów, łatwe do napędzenia). Ostatecznie zostałem z UWAGA werble: Sound Blaster JAM. Doszedłem do wniosku, że ich SQ do biura jest wystarczające. Są tak lekkie, że nie wiem, że je mam na głowie. Podpinam po BT do telefonu i słucham Spotify, a jak ktoś do mnie zadzwoni, to przez nie rozmawiam, bo mają wbudowany mikrofon. Wiem, że może się to wydawać słabizną, ale sprawdzają mi się najlepiej ze wszystkich słuchawek, które miałem w biurze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale, że mam je chcieć? :D No dobra... Ty od zawsze byłeś fanem rozsądnych zakupów audio, co? :)

To rozsądny zakup, a do tego pozwoli Ci ustalić, czy wysiedzisz 8 godzin w beyerach.

Można od razu pójść w beyery, bo będzie zdecydowanie lepiej, ale niskoomowych prawie nie ma w drugim obiegu.

A może Somici ? - wszyscy którzy je mają zachwycają się jak Hawkami :)

A co do rozsądnych zakupów - u mnie w pracy biurko wygląda tak (codziennie):

Aune X1s, xDuoo X3, Clip Sport, K551, HD6000, HI2050, 668B, ER4s, HF3, R70x :D - gdzie tu rozsądek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze mówiąc myślałem, że te SB JAM to będzie jakaś drożyzna (bo SB i bo technologia :) ), a tu proszę. To o tyle rozwiązuje mój problem, że nie muszę dokupować taczki do spotify, tylko polecę z telefonu, co jest mocno ok.

Reszta funduszy poleci w takim razie na rozbudowę toru stacjonarnego, czyli nowy terminal pod daphile, jakiś dac (aune x1s? coś pod Beyery) i Beyery, bo po prostu wiem, że ostatecznie będę je chciał i tyle, plus drobne robótki ręczne przy denonach.

I sprawa jest w ogóle ekstra, bardzo Wam dziękuję za pomoc. Tylko co ja teraz pocznę z tą swoją kanapką? Jest zbyt dobra, żeby ją puścić za bezcen, a z drugiej stony leży nieużywana... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a... jak kupisz JAMy, to podłącz je do komputera i uruchom ich aplikację i wyłącz wszystkie "polepszacze" dźwięku. Jak się wystraszyłem jak przyniosłem swoje do domu, bo te które słyszałem wcześniej grały dużo lepiej, ale potem okazało się, że własnie te "super basy, sceny 3D itd" tak pieprzą granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamówiłem JAMy, dzisiaj sprawdzę co to jest. A dalej zobaczymy. Ostatecznie DX50 z C5 wykorzystam jako domowe źródło do lapka i ew. podróże. Czyli zostaje. A Beyery muszą poczekać na lepszy czas. :D

 

W każdym razie serdeczne dzięki za pomoc. See you on the flipside.

 

EDIT: Odebrałem JAMy. Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. To bardzo funkcjonalne i fajne urządzenie, całkiem nieźle grające. Teraz jeszcze tylko wymienię telefon i będę przeszczęśliwy. :) A że akturalnie pozbyłem się wszystkich zaskórniaków, to najbliższy zakup audio za milion lat... :(

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności