Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kindle Oasis


kony74

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpie aby staniał bo on z założenia raczej jest urządzeniem bardzo premium. Bez okładki/baterii jest malutki a z baterią masz większe urządzenie i większy czas działania chociaż ładowanie kindla raz w miesiącu i tak nie jest zbyt uciążliwe ;) Moim zdaniem jeśli się zastanawiasz czy warto to nie warto chyba że chcesz mieć najlepszego kindla i nie masz nic przeciwko aby zapłacić za to 3 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadając Kindle paperwhite 2- nie widzę sensu przesiadki... Martwi mnie tylko że to idzie w tą stronę- urządzeń klasy premium... Kindle zawsze był urządzeniem tanim i dobrym. (patrzymy na ceny amerykańskie czy w euro i ich zarobki). Tutaj mamy już inną bajkę.

 

Natomiast sam wygląd mi się nie podoba... Wolę swojego Papierwhite... Pewnie szybko go nie wymienię, bo co innego można dodać teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwszego paperwhite już 3,5 roku i śmiga i tez nie widzę sensu zmiany chyba że odmówi posłuszeństwa a i wtedy raczej kupiłbym paperwhite 3 a nie voyage czy oasis. A co do tego że idą w premium to oni dodają kolejne urządzenia a słabsze ulepszają zostawiając na tym samym poziomie cenowym więc nie mam nic przeciwko. Mamy rozpiętość cen między 80 a 290 dolców z czego już 140 dolców daje światełko i taki sam ekran jak w topowcu który jest 2,5 raza droższy.

 

Co do tego co tam jeszcze można dodać to amazon kupił jakiś czas temu firmę która kombinowała coś z kolorowym e-papierem. Myslałem nawet że ten oasis już to będzie miał ale jak widać nie :) Mozna by też dodać obsługę do audiobooków chociaż to już mocno naciągane dla mnie ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadając Kindle paperwhite 2 [...] Pewnie szybko go nie wymienię, bo co innego można dodać teraz?

Obsługę Legimi. Dlatego mój PW 2 leży awaryjnie w szafie, a na co dzień korzystam z inkBooka Onyxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie dadzą- nie ma co się łudzić. Legimi to polski jednak wymysł. Amazon ma światową księgarnie...

 

Mimo iż jest Legimi i to fajna sprawa (zwłaszcza abo), to dla mnie jest to zbędne. Czemu? Ponieważ niektórych książek tak nie ma (ale to nie jest główny za nie), dwa aż tak dużo nie czytam (3/4 książki w miesiącu, czasami więcej) i przez to mam już porządną bibliotekę na kindle :)

 

@Spawn- audiobooki- spoko, ale chyba nie wrócą do tego... Kolorowy papier jak najbardziej..

 

Ja osobiście czego bym pragnął- to kolorowy e-ink w 10 calach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posiadając Kindle paperwhite 2 [...] Pewnie szybko go nie wymienię, bo co innego można dodać teraz?

Obsługę Legimi. Dlatego mój PW 2 leży awaryjnie w szafie, a na co dzień korzystam z inkBooka Onyxa.
Obsidianowi zdecydowanie bliżej do Kindle PW. Od kiedy zmieniłem Onyxa na Obsidiana, niczego mi nie brakuje. Korzystam z abo Legimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja będę za jakiś czas dla swojej matki właśnie myślał nad czymś do Legimi.

 

Nie pchaj się w Onyxa, chyba nawet nie jest już wspierany przez producenta. Jeśli mama potrzebuje podświetlany ekran, to Onyx jest dobrą opcją.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wgrywaniem mamie książek na Kindla nie mam problemu.

Wrzucam jej na amazonowe konto. Włącza sobie na chwilę WiFi w czytniku i już ma tę książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest jednak jeden myk- patrząc na cenę abonamentu- jej się to zwróci szybko... Ona czyta o wiele więcej niż ja. Gdyby to kupować (nawet na promocjach to i tak wyjdzie niż miesięczny koszt abonamentu Legimi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności