Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne/wokółuszne do +-300zł bluedio t3


tomson133

Pytanie

Cześć Forumowiczom :)

Jako, że za audiofila się nie uważam, a jednak lubię często posłuchać sobie jestem w potrzebie doboru słuchawek.
W związku z wspomnianym brakiem doświadczenia postanowiłem zapytać tutaj, gdzie znajdę ludzi bardziej obytych w temacie :)

Szukam słuchawek... w sumie nie wiem dokładnie ale znudziły mi się już dokanałowe :P Celuję raczej w coś nausznego, może wokółuszne, raczej zamknięta/półotwarta konstrukcja, coś co da mi komfort słuchania w komunikacji miejskiej (czekają mnie ponownie dojazdy, więc chce sobie to umilić), na zewnątrz jak i w domowym zaciszu.

 

Odtwarzać muzykę głównie planuję z telefonu (huawei p8lite), w przyszłości pewnie pomyślę nad czymś lepszym, ale na chwilę obecną tak to widzę tylko niestety.

 

Słucham rocka, hard rock progresywny, rzadko bo rzadko ale ciężej też lubię. Często też wplatam w to trochę starych popowych kawałków, coś jak Dion and the Belmonts.. Ciężko mi się określić.. mam nadzieję, że te informacje w jakiś sposób się przydadzą.

 

Bezprzewodowość byłaby raczej fajnym bajerem, z kablem chyba dam radę żyć w zgodzie :)

 

Pułap cenowy określam na 300zł, do lekkiej negocjacji, aczkolwiek nie szalałbym :D

 

Jak napiszę, że przeszła mi taka myśl przez głowę by zabierać je czasami na rower czy do biegania to chyba mnie skarcicie :D

(tak skrycie to oczekuję odpowiedzi, że jednak się da hehe :D)

 

Jak w temacie również chciałbym zapytać co sądzicie, czy ktoś już się spotkał ze słuchawkami bluedio t3? Są dostępne na ali.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli jesteś laikiem i lubisz raczej bardziej "fanowe" brzmienie to ja polecam marshall monitor, jak dla mnie do autobusu jak znalazł i jak poszukasz to powinieneś je używane kupić za jakieś 300zł. Jeśli chodzi o jeżdżenie rowerem to sam w nich jeździłem i nie ma problemów wystarczy po wszystkim je lekko przetrzeć, a co do biegania i siłowni to lepiej nie bo za dużo się głową rusza i spadają jak zresztą większość, ale taż raczej da radę jak się uprzesz. Jeżeli kupisz sobie transmiter to możesz z nich zrobić bezprzewodowe ale strasznie to dźwięk "kastruje". Po za tym słuchawki zamknięte blokują dobrze otoczenie, łatwe do napędzenia, nie za duże i ładne więc nadają się do autobusu. Jak testowałem na znajomych, na szybko które słuchawki im się najbardziej brzmieniowo podobają to te wybierali najczęściej. Jedyna wada po ok 2h zaczynają przeszkadzać więc jak mają być do użytku wszędzie i na dworze i w domu to ze względu na komfort lepiej moim zdaniem sony mdr 1r ale ich to już raczej nie znajdziesz w cenie do 300zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli jesteś laikiem i lubisz raczej bardziej "fanowe" brzmienie to ja polecam marshall monitor, jak dla mnie do autobusu jak znalazł i jak poszukasz to powinieneś je używane kupić za jakieś 300zł. Jeśli chodzi o jeżdżenie rowerem to sam w nich jeździłem i nie ma problemów wystarczy po wszystkim je lekko przetrzeć, a co do biegania i siłowni to lepiej nie bo za dużo się głową rusza i spadają jak zresztą większość, ale taż raczej da radę jak się uprzesz. Jeżeli kupisz sobie transmiter to możesz z nich zrobić bezprzewodowe ale strasznie to dźwięk "kastruje". Po za tym słuchawki zamknięte blokują dobrze otoczenie, łatwe do napędzenia, nie za duże i ładne więc nadają się do autobusu. Jak testowałem na znajomych, na szybko które słuchawki im się najbardziej brzmieniowo podobają to te wybierali najczęściej. Jedyna wada po ok 2h zaczynają przeszkadzać więc jak mają być do użytku wszędzie i na dworze i w domu to ze względu na komfort lepiej moim zdaniem sony mdr 1r ale ich to już raczej nie znajdziesz w cenie do 300zł.

Nie ukrywam, spodobały mi się te Marshalle. Totalnie :D Jestem ciekaw jak to gra. Już miałem pisać, że czas nie pozwala mi na śledzenie serwisów aukcyjnych, ale znalazłem jedne :) Na co powinienem zwrócić uwagę kupując używane słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

najlepiej jakby miały gwarancje/dowód zakupu z jakiegoś znanego sklepu wtedy wiadomo skąd są i że to nie podróby ale chińczyki chyba nie robiły podróbek monitorów więc nie ma strachu. Sprawdzaj czy nie są za bardzo wytarte pady czynie są za bardzo porysowane pałąk i plastiki metal itp ja na rower jeszcze kupiłem transmiter (http://allegro.pl/og38a-mp3-fm-transmiter-bluetooth-3-5-mm-i5546726230.html takie coś) i mam przenośne ale bateria trzyma ok 2h więc długie wyprawy raczej odpadają po za tym strasznie kastrują te słuchawki z dźwięku po prostu bardziej potrzebny mi był brak kabla.

Co do dźwięku to na ceneo jest opinia adama z którą się zgadzam na 100% zacytuję: "Słuchawki zmieniają dźwięk na duży plus po wygrzaniu przez kilkanaście godzin. Głębszy bas, precyzyjniejsza scena, ładnie poukładane instrumenty w przestrzeni, nic się nie zlewa, ogólnie dźwięk bardzo klarowny i pomimo 4 -5 godzinnego odsłuchu non stop NIE MĘCZY. Jest wszystko co potrzeba, dynamika, scena, wokal tam gdzie powinien być, gdy potrzeba mocny, krótki, kontrolowany bass, ( w koncertach stopka basowa to miód dla uszu!!!!) Koncerty rockowe na Marshall Monitor jak to piszą w róźnych artykułach coś pięknego, można na nowo się zakochać w gitarze, każde pociągnięcie struny przyprawia o dreszczyk, chce się więcej i więcej,

W utworach gdzie grają 3, a nawet 4 jednocześnie wszystko zachowuje dystans, bez problemu można je rozdzielić w przestrzeni.



Marshall potwierdził że jest wart zainteresowania pomimo dużej ceny i małego doświadczenia w ich produkcji. Polecam każdemu kto ceni jakość dźwięku i wykonania bo tutaj mamy to na najwyższym poziomie."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za szybki odzew :)

Niestety gwarancji nie posiada - prezent jak mówi. Sprzedaje bo szuka czegoś z czym może wygodniej pobiegać.

Otarcia na metalowych częściach po bokach - dla mnie raczej bez znaczenia :)

 

Więcej zdjęć dostanę dopiero w poniedziałek więc ocenę reszty pozostawię na później.

Pady w tym Marshallu raczej niewymienne? (ale odpukać, po zaledwie góra dwóch miesiącach użytkowania nie powinno być z nimi nic złego).

 

W związku z tym, że słuchawki wybrane, temat pewnie powędruje do archiwum. Dzięki wielkie za naprowadzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pady bardzo łatwo się wymienia, trzymają się na magnesowym zaczepie wystarczy pociągnąć i są zdjęte wyciągasz metal w środku i wkładasz do nowych padów a i dobrać można od innych słuchawek więc też nie ma problemu.

 

i cieszę się że mogłem pomóc ;)

Edytowane przez szczepan34
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sporo basu i niskiego basu, góra dosyć wyraźnia, ale nie ostra. Bardzo przyjemny przekaz. Jedna z najfajniejszych sygnatur wogóle. Gdyby miały detal HD25II przy zachowaniu sygnatury - to byłby naprawdę konkurent hi-endów w portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności