Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przenośny głośnik BT ~1000zł


Kluczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem głośnika JBL Flip 3, jednakże będę musiał się z nim pożegnać.

Planuję zakup podobnego głośnika jednakże jestem nastawiony na upgrade.

Mam na oku Bose Soundlink mini 2 i JBL Charge 2.

Bose słuchałem w sklepie i bardzo podoba mi się to brzmienie, co do JBL to chyba miałem styczność z pierwszą wersją, która zrobiła na mnie niespecjalnie wielkie wrażenie.

Jednakże druga wersja głośnika JBL jest bardzo chwalona i sporo tańsza od głośnika Bose.

Już prawie zdecydowałem się na Bose, ale JBL trochę namieszał i kusi ceną.

 

Nie wiem na ile jest to wiarygodne, ale porównałem sobie brzmienie głośników na stronie: http://switcher.oluvsgadgets.net/ i wydaje się, że JBL gra pełniej i bliżej moim oczekiwaniom, choć nie wiem na ile można wierzyć takiej stronie (IMO na żywo Bose grał super - stronka tego nie oddaje).

 

Jeżeli chodzi o moje wymagania to oczekuję dużej mocy (częste zastosowanie w plenerze) i zaznaczonego dołu i przyzwoitym czasie działania na baterii, z tego co się orientuję oba głośniki spełniają moje wymagania, jednak proszę o opinie - który głośnik zagra mocniej i nie straci na jakości przy dużej głośności.

 

Może macie jakąś inną propozycję?
Będę wdzięczny za opinie.

5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro budżet do 1000 zł, to może jeszcze nowsza wersja JBLa, JBL Charge 3? Na alledrogo nówki śmigają po 769 zł, czasem można wyhaczyć taniej. Jest mocniejszy (20 W), gra dłużej (ok. 20h), posiada nowszą wersję bluetooth (4.1). Gabaryty trochę większe, ale to jest zrozumiałe.

 

Ciekawą i chwaloną opcją jest również RIVA S za 999 zł (m.in. moc 30 W, obsługa aptX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL Charge 3 - czemu nie. Co prawda nie słyszałem, ale będę musiał gdzieś go poszukać, żeby sprawdzić.

Ktoś słuchał RIVA S i może krótko opisać? Przeczytałem recenzję na zagranicznym portalu i tam opisują, że wcale nie jest super głośny.

 

 

One final criticism of the Riva S is that, for its size, it doesn't go loud enough.
Read more at http://www.trustedreviews.com/riva-s-review#d9Xjp6Ik0OWxZXJ0.99

Zastanawia mnie również, czy przy dużej głośności nie traci na jakości.

Jest ktoś, kto potrafi porównać te głośniki?

Cały czas pamiętam o głośniku Bose, który przypadł mi do gustu i okazał się zdecydowanie lepszy od JBL Charge (1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL Charge 3 - czemu nie. Co prawda nie słyszałem, ale będę musiał gdzieś go poszukać, żeby sprawdzić.

Ktoś słuchał RIVA S i może krótko opisać? Przeczytałem recenzję na zagranicznym portalu i tam opisują, że wcale nie jest super głośny.

 

 

One final criticism of the Riva S is that, for its size, it doesn't go loud enough.

Read more at http://www.trustedreviews.com/riva-s-review#d9Xjp6Ik0OWxZXJ0.99

Zastanawia mnie również, czy przy dużej głośności nie traci na jakości.

Jest ktoś, kto potrafi porównać te głośniki?

Cały czas pamiętam o głośniku Bose, który przypadł mi do gustu i okazał się zdecydowanie lepszy od JBL Charge (1).

 

 

Masz już też opis u nas na forum, poszukaj. Charge 3 ma mniej basu od 2, tyle po krótkim odsłuchu w MM. Tam są dostępne. Jeśli chodzi o porównanie Charge 2 i Soundlink Mini 2 to ja wybieram JBL. Bose jest ok, ale nie w tej cenie. Ma wyraźnie podbity średni i wyższy bas, potrafi się pogubić na dole. Mocowo bardzo podobnie JBL i Bose.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi porównać Flip 3 i Charge 3?
Czy kupując Charge 3 dokonam zauważalnego upgrade'u?

Nie chcę nic sugerować, jednak muszę napisać, że chyba najbardziej na tą chwilę jestem przekonany do Charge 3 - czy słusznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli jesteś zdecydowany na 100% na zakup głośnika, to weź kasę i jedź na odsłuchy. Z mojego doświadczenia z głośnikami i kolumnami jest jeszcze ciężej jak ze słuchawkami i Imo lepiej samemu sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności