Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pady do Grado sr325


kapel908

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie słuchawek Grado sr325is, a dokładnie o pady do tych słuchawek. Otóż swoje pady obszyłem welurem, ze względu na strasznie niski komfort użytkowania. Jakieś 2 lata wstecz natrafiłem w internecie na http://headphile.com/page15.html takie oto pady. Niestety, nie oszalałem jeszcze żeby wydawać ponad 1000 zł, na pady gdzie w tej cenie mogę kupić nowe słuchawki. Potem czas jakoś leciał,a a ja przerzuciłem się na słuchawki dokanałowe. Jednak po zmianie mieszkania znów mam możliwość słuchać na moich Grado. Stąd moje pytanie, czy ktoś w Polsce, może tez na forum, zajmuje się wyrobem czegoś podobnego w nie tak "konkretnej" cenie. Zdaję sobie sprawę, że temat mógł być wałkowany na forum już parę razy, jeżeli tak byłbym wdzięczny za podesłanie linków w komentarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem 325 w zestawie nie mają L-ek ? Bo przyznam szczerzę, że lekko zgłupiałem w tym momencie :D Miałem na myśli G pads i to, że one zmieniają jakość dźwięku. Wracając do L-ek, chodzi chyba o jakieś zamienniki ? Bo oryginalna gąbka, z której są wykonane pozostawia wiele do życzenia. Ktoś ma jakieś sprawdzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, mają L-ki, G grają dobrze tylko w Grado do których zostały wypuszczone, natomiast wszystkie Grado wypuszczone z S-kami polecam spróbować z L-kami =)

Bier chinole z aliexpress - gąbka trochę bardziej porowata, przez co trochę jaśniej w brzmieniu, ale tanie =)


Btw - nie jest to reguła, ale akurat u mnie tak było. Nie jest to też duża różnica.

Najtaniej jak widzę to

http://www.ebay.com/itm/Replacement-Grado-Headphone-L-Cushion-Fits-Grado-225i-225e-325is-325e-RS2i-RS1i-/331819599316?hash=item4d41fd45d4:g:hKEAAOSwEK9W~o0C

ewentualnie

http://pl.aliexpress.com/item/Replacement-Grado-Headphone-L-Cushion-Fits-Grado-225i-225e-325is-325e-RS2i-RS2e-RS1i-RS1e-Pair/32508420454.html?spm=2114.010208.3.1.dwGhO5&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201602_4_10057_10056_10055_10049_10017_405_404_10059_407_10058_10040,searchweb201603_1&btsid=8e11f035-24cd-4301-8f43-b7cc153e7996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mam fabrycznie L'ki w swoich więc jeszcze raz nie będę ich kupował, bo te, jak napisałem na początku, obszyłem nawet welurem. Chyba, że te chińskie są rzeczywiście wygodniejsze. Bo ogólnie chodzi mi o poprawienie komfortu słuchania, L'ki mają to do siebie, że nie ważne jak dobrze ułożę je sobie na głowie to i tak w pewnym momencie głośnik zacznie dotykać małżowiny co na dłuższą metę jest naprawdę męczące. Godzina/dwie słuchania i człowiek ma dość niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mam fabrycznie L'ki w swoich więc jeszcze raz nie będę ich kupował, bo te, jak napisałem na początku, obszyłem nawet welurem. Chyba, że te chińskie są rzeczywiście wygodniejsze. Bo ogólnie chodzi mi o poprawienie komfortu słuchania, L'ki mają to do siebie, że nie ważne jak dobrze ułożę je sobie na głowie to i tak w pewnym momencie głośnik zacznie dotykać małżowiny co na dłuższą metę jest naprawdę męczące. Godzina/dwie słuchania i człowiek ma dość niestety.

Załóż sobie dodatkowo na głośnik gąbki np.z PX100.

U mnie tak to wygląda ( na tej słuchawce poza głębią ostrości ) :

 

gallery_55359_664_110907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niezły motyw... ale ja bym spróbował wyciąć na środku gąbki PX100 otwór wielkości monety =)

 

Niech Cię ręka boska broni, przynajmniej jeśli chodzi o moje gąbki :woot:

W swoich możesz wycinać co chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niezły motyw... ale ja bym spróbował wyciąć na środku gąbki PX100 otwór wielkości monety =)

Niech Cię ręka boska broni, przynajmniej jeśli chodzi o moje gąbki :woot:

W swoich możesz wycinać co chcesz ;)

Spróbuj xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też niezły motyw... ale ja bym spróbował wyciąć na środku gąbki PX100 otwór wielkości monety =)

Niech Cię ręka boska broni, przynajmniej jeśli chodzi o moje gąbki :woot:

W swoich możesz wycinać co chcesz ;)

Spróbuj xD

 

Nie,ja mam taki kłopot z górą, że nawet jak jej nie ma to i tak ją słyszę ;)

Tak więc ten ... tego ... niech sobie te gąbki siedzą bez otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niezły motyw... ale ja bym spróbował wyciąć na środku gąbki PX100 otwór wielkości monety =)

Niech Cię ręka boska broni, przynajmniej jeśli chodzi o moje gąbki :woot:

W swoich możesz wycinać co chcesz ;)

Spróbuj xD

Nie,ja mam taki kłopot z górą, że nawet jak jej nie ma to i tak ją słyszę ;)

Tak więc ten ... tego ... niech sobie te gąbki siedzą bez otworów.

No chyba, że tak... to lepiej nie próbuj xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności