Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do max1500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kupienia HE400S mam nie odparte wrażenie że czegoś brakuje, i chyba brakuje dac'a na jakimkolwiek poziomie. Już długo myślałem o zmianie ale dopiero zakup nowych słuchawek przekonał mnie, że tym szybciej tym lepiej.

Teraz co i jak:

Będzie on używany z ICan'em i He400S.

Chciałbym aby odtwarzał natywnie DSD bo 1/3 tego co słucham mam w dsd.

Temperujące sybilanty (choć nie musi, ale fanie by było)

Ma być jasno-ciepły albo naturalny

Będę go łączyć z PC przez usb i wyjściowo będą to cinche

Najlepiej aby nie ważył 25kg i mieścił się do plecaka,bo chciałbym go gdzieś zabierać.

 

Ogólnie to myślałem nad IDSD nano, X1S

I tym mniej wydam tym lepiej i szybciej, mniej muszę zbierać.

Fajnie by było gdyby był gdzieś w pobliżu stolicy odsłuch.

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridian Explorer. Poczytaj o nim- to naprawdę świetny DAC. Masz czyste line out/optyk a w razie potrzeby może służyć jako pełnoprawny DAC/AMP ( ma sporo mocy: K550 potek cyfrowy na 1/2 mocy, z kolei DT150 bez problemu na 2/3 mocy). Całkiem ładnie wyglądałby obok Icana:)

 

Edyta: Meridian obsługuje max 192/24, także chyba nie trafi w Twój gust.

Edytowane przez loathe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszysz różnicę 192/24 i DSD ? Bo przy 192/24 to już >4x przekracza CD. Analogowy drive zapewnia dobre wysterowanie słuchawek. Jak dla mnie to sprawa po stronie AMP'a.

 

Mi za jasno z Sony MDR-F1 dlatego ucinam po 1-2dB >=1kHz i jest rewelacyjnie. Tak sybilantów się pozbędziesz. Spróbuj, może 1,5k zaoszczędzisz na mody lub inne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridian Explorer. Poczytaj o nim- to naprawdę świetny DAC. Masz czyste line out/optyk a w razie potrzeby może służyć jako pełnoprawny DAC/AMP ( ma sporo mocy: K550 potek cyfrowy na 1/2 mocy, z kolei DT150 bez problemu na 2/3 mocy). Całkiem ładnie wyglądałby obok Icana:)

 

Edyta: Meridian obsługuje max 192/24, także chyba nie trafi w Twój gust.

Akurat wysterowanie K550 wyczynem nie jest. Ale dt150 na 2/3 to już można powiedzieć, że sprzęt gra nieźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak X1s to wzmak praktycznie niepotrzebny. No i w X1s sekcja wzmaka jest lepsza moim zdaniem od DAC. Więc płacisz tu połowę za wzmak, który chcesz ominąć :)

Możre dragonfly? Ultramobilnie.

Bał bym się że zgubię.

 

Różnica pomiędzy FLAC a DSD jest, i to spora, dźwięk jest płynniejszy i ma coś w sobie. I na ogół najlepsze wersje są na dsd, najlepszy mastering.

Ogólnie tym taniej tym lepiej bo szybciej kupie. Ten DAC który mam jest tańszy od wzmacniacza jakieś 5 razy, zaniża mocno poziom zestawu. Szumi nie ogarnia kanałów, zamula dźwięk i tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak X1s to wzmak praktycznie niepotrzebny. No i w X1s sekcja wzmaka jest lepsza moim zdaniem od DAC. Więc płacisz tu połowę za wzmak, który chcesz ominąć :)

Możre dragonfly? Ultramobilnie.

Bał bym się że zgubię.

 

Różnica pomiędzy FLAC a DSD jest, i to spora, dźwięk jest płynniejszy i ma coś w sobie. I na ogół najlepsze wersje są na dsd, najlepszy mastering.

Ogólnie tym taniej tym lepiej bo szybciej kupie. Ten DAC który mam jest tańszy od wzmacniacza jakieś 5 razy, zaniża mocno poziom zestawu. Szumi nie ogarnia kanałów, zamula dźwięk i tp.

 

 

Po trzecim razie już nie wytrzymałem:

http://portalwiedzy.onet.pl/140449,,,,im_tym_czym_tym,haslo.html

 

A co do tematu, może iDac2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak X1s to wzmak praktycznie niepotrzebny. No i w X1s sekcja wzmaka jest lepsza moim zdaniem od DAC. Więc płacisz tu połowę za wzmak, który chcesz ominąć :)

Możre dragonfly? Ultramobilnie.

Bał bym się że zgubię.

 

Różnica pomiędzy FLAC a DSD jest, i to spora, dźwięk jest płynniejszy i ma coś w sobie. I na ogół najlepsze wersje są na dsd, najlepszy mastering.

Ogólnie tym taniej tym lepiej bo szybciej kupie. Ten DAC który mam jest tańszy od wzmacniacza jakieś 5 razy, zaniża mocno poziom zestawu. Szumi nie ogarnia kanałów, zamula dźwięk i tp.

 

 

Po trzecim razie już nie wytrzymałem:

http://portalwiedzy.onet.pl/140449,,,,im_tym_czym_tym,haslo.html

 

A co do tematu, może iDac2?

 

Trochę zaspany jestem sorry.

IDac2 trochę poza budżet. 1500 to absolutny max, najlepiej gdzieś w granicy 1200-800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo moim zdaniem idac2 jest sporo lepszy od idsd nano i x1s, a wbudowany wzmacniacz wystarcza żeby dobrze napędzić 300 ohm'owe senki. Może tak jak ja poszukaj używki?

Wzmacniacz już mam, potrzebne mi odtwarzanie gęstszych plików i coś na wyższym poziomie niż alc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idsd gra tak, jak opisujesz - analogowo i welurowo. To bardzo wygodny i wszechstronny sprzęt. Miałem go dawno temu, ale pamietam ze go lubiłem. Wolałem go od ibasso d-zero mk2 i od oppo ha-2. Myślę, ze będziesz zadowolony. Mocowo nie dawał rady z większymi słuchawkami, ale jeśli planujesz polaczenie ze wzmacniaczem, to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac2, znacznie lepszy wybór od idsd nano.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tylko jest o prawie 1/3 droższy od IDSD.

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności