Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 200 zł~


moniek92

Pytanie

Witam

Trochę patrzyłem ostatnio słuchawki, ale niestety jest tego za dużo, abym mógł to ogarnąć (tym bardziej, że mam małe doświadczenie jako słuchawkowiec), nie pomagają też "opinie ekspertów", którzy pewnie nigdy nie mieli do czynienia ze sprzętem, ale oczywiście się wymądrzają - jak to niestety bywa.

Tak więc do sedna - szukam słuchawek nausznych-przewodowych do 200 zł (otwarte, pół otwarte, zamknięte), na których będę słuchał muzyki głównie elektronicznej - progressive house, tropcial house, dubstep, dnb, trance, czasem może hip hop (max 10%), no i powiedzmy 10% inne gatunki.

Na pewno chciałbym, aby były niskie tony od samego dołu - nie muszą być jakieś wybitne (w końcu to niewielka kwota), ale oczywiście interesuje mnie całe pasmo.
Słuchawki będą podpięte do komputera ze zintegrowana karta, aczkolwiek pewnie po zakupie słuchawek, dorzucę jakaś lepszą kartę. Czasem może będą też grać pod xiaomi redmi note 3 pro, ewentualnie jakaś wieża (głównie PC).

Lubię też czasem zagrać np. w csa - ale to nie jest przeznaczenie tych słuchawek (z resztą myślę, że i tak się sprawdzą).

Wyszukując tutaj i w necie natknąłem się na parę modeli np. takstary HD6000 lub HD2050, ale nie miałem z nimi do czynienia (a poza tym, te posty były z 2014 roku - więc może coś się zmieniło).

Czy może opłaca się dopłacić do Takstar Pro 80 V2 ?

Oczywiście firma może być dowolna, jestem otwarty na propozycję - oby tylko mnie zadowoliły. Aktualnie posiadam jakieś Philipsy za 50 zł z carrefoura, więc podejrzewam, że wszystkie będą lepsze.

Dodam jeszcze, iż może audiofilem nie jestem, aczkolwiek jakieś tam zapędy mam (odsłu****ę różnicę), nie jestem osłem, który całe życie słucha muzyki z laptopa - nie wystarcza mi takie coś.

Prosiłbym też o jakieś rady czy opinie np. "polecam takstary hd6000, przyjemny bas, wokale na wysokim poziomie" czy "nie bierz hd2050, nie nadają się do takiej muzyki" etc (to Wy się znacie, nie ja).

Co sądzicie o słuchawkach firmy superlux? Wiele osób w necie je poleca?

Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieje, że wszystko jest w miare jasno opisane.

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Słucham sporo elektroniki i mogę Ci śmiało polecić Takstary HD6000. Z Superluxów też coś może wybrać czy to 681, 669. Ale moim zdaniem warto dopłacić do HD6000. Nowe kosztują co prawda bliżej 300 zł, ale na allegro są teraz dwie pary używek za 190-200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tak, jeśli ktoś mi powie, że warto dołożyć np. 100 zł i zakupić jakiś sprzęt za 300, podpierając to jakimiś sensownymi postulatami, to pewnie, że tak zrobię.

Zapomniałem napisać, że wole sprzęt nowy (nie wiem, nie lubię nosić czegoś na głowie, co wcześniej ktoś miał - chyba jakaś fobia).

Czytałem o tych słuchawkach właśnie i głownie je i pro 80 v2 miałem na myśli, ale właśnie po przeczytaniu recenzji

 

Bas - przed wygrzaniem podbity midbas, po wygrzaniu zdecydowanie się uspokaja, aczkolwiek ta naleciałość jednak nadal pozostaje, dzięki czemu otrzymujemy w brzmieniu "fun". Bas jest z rodzaju raczej wolniejszych, nie zabija szybkoscią attack'u oraz release'u. Jest ciepły, jest go sporo. Zejście ma przyzwoite, ale do samego dołu jeszcze trochę mu brakuje. Tak napwdę czepiam się tutaj lekko, bo przecież nie npiszę, że po prostu bardzo mi się podoba

Jak to skomentujesz ? Chodzi mi głównie o te zejście do samego dołu :P.

Czy mógłby mi ktoś jeszcze wyjaśnić zasadnicze różnice (w odsłuchu) między słuchawkami otwartymi / pół / zamkniętymi? Fizyczną znam.

Fajnie, jakbyście pisali np. superluxy 681 sa lepsze od 669 pod tym(jakimś) względem - jak pisałem, jestem trochę laikiem - raczej brakuje mi doświadczenia z lepszymi sprzętami.

Kiedyś miałem (przez jakiś czas) takie AKG https://www.youtube.com/watch?v=_6HCOgTc5r4#t=1m30s , które robiły robotę (kumpel znalazł w dojczach - ktoś wyrzucił, bo się kabel odczepił) i ich brzmienie zostało mi w pamięci.

edit

poczytałem trochę o hd5500 i chyba wyglądają lepiej vs hd6000 do gatunków, które wymieniłem - ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?

czy wyżej wymienione pro 80 v2 są rzeczywiście "wyższą klasą" niż wcześniej tu wymienione?

Edytowane przez moniek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pro80 o HD6000 to ta sama klasa, nawet taki sam przetwornik mają, tylko inaczej zdampingowany. Osobiście bardziej lubię HD6000, bo mają naturalniejsze brzmienie.

Inna sprawa to wytrzymałość, w HD6000 czasem pęka pałąk, nie jest to nagminne, ale się zdarza. Pro80 pod tym względem są lepsze, ale i tak nie ma ich obecnie na polskim rynku, więc jeśli nie zamierzasz ściągać z Chin to i tak nie masz wyboru ;) .

Jeśli nie potrzebujesz dużej ilości basu, to polecam przesłuchać Sennheisery HD215, HD438, HD448.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli da radę kupić to PRO 80 v2 ( ja trochę żałuję, że jej sprzedałem bo mogły zostać jako dodatek). Nawet używane. Jeśli nie to HD 6000. A jeśli ma być koniecznie do 200 zł to może HD 2000.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rafacio

jest w jakims sklepie w necie do kupienia.

Perul

a co to znaczy naturalniejsze :P?


wiecie może, jak się plasuje hd5500?

które byłyby lepsze z tych 3 do muzyki, jaką wymieniłem w pierwszym poście?

a może znacie jakieś, które by się spisały, a ich nie wymieniłem?

Edytowane przez moniek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Naturalniejsze znaczy mniej musisz się przestawiać na ich granie po przesiadce z innych słuchawek. Głównie chodzi tu o zakres średnich tonów, który powinien być w miarę równy, bez wyraźnych "górek" ("dołki" łatwiej się akceptuje). Chodzi oczywiście o wykres charakterystyki. Pro80 mają zbyt wyżyłowane wyższe średnie i to słychać. Do metalu i innych ostrych brzmień fajnie, ale naturalne instrumenty (gitara akustyczna, wiolonczela itd) nie grają prawdziwie. Męskie wokale brzmią jak przez ściśnięte (np ze wzruszenia) gardło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi

Coraz bliżej jestem wyboru hd6000, może ktoś coś poleci do 300 zł? Konkurencyjnego z hd6000?


Czy ktoś może porównać słuchawki te, które wymieniałem wyżej, lub jakieś inne do 300 zł vs akg k270 - może dziwne porównanie wybrałem, ale to chyba były najlepsze słuchawki z jakimi miałem do czynienia - czy takie porównania w ogóle mają sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

xiaomi mi hifi

 

a pozniej sobie to ogarniesz odpowiednim zrodło/napędem

ten sprzęt poprostu ma potencjał - w swojej cenie jest best buy ;)

 

takstary były fajne "dawno temu i nieprawda"

 

 

płacisz za przetwornik i to jest najwazniejsze za co płacisz- pozniej za pady a pozniej za pałąk

 

za 350 bezkonkurencyjne :) wiec nie bedę polecał jako konkurencje

 

dalej

sennheiser urbanite denim - sa ledwo uzywane na allego 270zł

 

i tak bym brał xiaomi

53mm berylu moze czynic cuda na kiju ;) z taka impedancja i skutecznosćią - moze nie czynic ale to sie da ogarnąc i jak za 350 to......

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

poczytaj najpierw a nie kupuj 6000 :)

 

sa tak samo dobre jak w legendach o yamasze na berylach... tych prawdziwych legendach

tak naprawde jak dobre sa te od xiaomi to tego "nikt" nie wie jeszcze

 

ale ...za duzo jest ale by przejsc obojetnie, a skoro xiaomi chciło sie tym wbic na rynek przebojem to nędzy nie odwaliło NAPEWNO

 

dla mnie to nie ma nawet rozwazan sensownych czy 6000 czy hifi x

oczywiście nie sa rownie napewno najlepsze na swiecie - mowimy o jednakże pewnej cenie

 

rzucam Ci tylko hasło do przesledzenia a co z nim zrobisz to juz Twoja sprawa

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no właśnie poczytałem trochę i jedni je chwalą, inni nie... np tutaj http://www.wykop.pl/wpis/16664823/mirki-co-sadzicie-o-sluchawkach-od-xiaomi-mi-hifi-/

czy opłaca się dopłacać prawie 150 zł do tych xiaomi? czy ten beryl to nie jest tylko taka zagrywka marketingowa?

miales z nimi do czynienia?

kolejne słabe opinie http://www.head-fi.org/products/xiaomi-mi-headphone/reviews/13141

i tu http://www.in.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/headphones/Xiaomi-Mi-Headphone-review-Looks-quality-but-not-so-much/articleshow/48666604.cms

Edytowane przez moniek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

niezadowoleni znajda sie zawsze

i pytanie co w zamian dt770 - no pewnie ze mozna tylko zalezy dla kogo

 

do tej muzyki potrzebujesz tego co maja xiaomi a nie dt za 700 ;)

nie dosc ze za 700zł to nie dla Ciebie a ze tamtemu xiaomi "mniej detaliczne" - no własnie tego nie potrzebujesz bo tamte sa o wiele bardziej detaliczne niz potrzeba rowniez o wiele od hd6000

 

ale za to ilu zadowolonych - wszystkie sprzedaze na full gwiazdek :)

 

no dziwne by był zadowolony ktos kto szuka "kryształu do studia" - nie po to one sa

 

one sa po to by wydobywac co najlepsze w mx4pro mx5pro mi note skoro stworzyli je dla sabre 9018 i zastosowan funowych, je sie je z tym czym Ty chcesz jesc - ten rodzaj muzyki dokladnie ten i do niego lepszych nie ma;)

 

o przepraszam moze i sa np ultrasone 580 ale lepsze o drobne "pomijalne" a cena o 60-70% a do tego wygoda w ultrasach jednak nizsza i sam urok tez nie taki

 

ogolnie to hd600 sa ledwo znosnym sprzetem a nie wybitnym- wybitnym w swojej cenie

xiaomi tak samo tyle ze jeszcze bardziej wybitnym ale W CENIE a nie tak wybitnym jak audio technica 900x czy t.p.

 

 

ps

jakie 150 dołozyc ? na allego sa nowe za 350 jak widze to raczej 50 zł dołozyc

ja bym dolozył i 150 ale potrzeba 50

 

poza tym w kwesti estetycznej hd6000 wygladaja jakby ktos kupe zrobił - taki glut lezacy ciezki i gruby :P a to mozna załozyc na głowe i wyjsc nawet z domu a nie siedziec w piwnicy

 

 

brzmienie a nie tylko czy tak detaliczne jak dt770

beryowe maja dobre drgania lekko drzy to kultura przekazu sie liczy a nie czy tak detaliczne jak xxx - czy głos ma przyjemną barwe naturalną

 

materiał beryolwy to materiał z wysokiej polki a nie siermieznosc hd 6000 napędzana duzym prądem ;)

ludzie poczytaja i krytykuja bo gdzies co usłyszeli ze ze np 770 sa bardziej detalicze - jakos w sklepach wszyscy kupujacy zachwyceni brzmieniem

nikt psów nie wiesza a na takstarach by sie znalazło

 

za te pieniadze i tak nie kupisz detalu najwyzszej proby ani go potrzeba - kupujesz barwe, koloryt a nie walke na detale z dt

juz wykresy hd600 wygladaja "zle" a co dopiero ...

 

co to za słuchawy z dolkiem w srodku takie cos to juz przekracza fun to masakrowanie wokalisty

a dla mnie wokalista jest o wiele wazniejszy niz wszystkie instrumenty - nie ma wokalisty nie ma NIC ;) no chyba ze mike oldfield no to jest cos

 

LECZ TO OCZYWISTE ZE SOBIE GDYBAM A DECYZJE MUISZ OPRZEC NA WŁASNYCH GDYBANIACH

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

o to chodzi bys miał wiekszy wybór :) wiec dobrze wybierasz

 

nie uzywany tylko sprawdzany, gosc nie jest sklepem musi sprawdzic co wysyła

 

ps

piston ? hehe kto te brednie pisze:) ludzie naprawde maja zjechane berety :)

piston obok nawet nie stał ani nigdy stał nie bedzie ....udany to byl sony mh1c

 

piston to dziady brzmieniowo

nie rozumiem ludzkich gustów jednak ;) nic dziwnego ze dla takiego "pistonowca" to bedzie regres u niego co innego sie liczy

przywykł do smiecia ;)

 

samsung level in o to sa udane "za stówke"

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no to teraz potrzebuje jakiejś karty dzwiekowej, która zagra z tymi hd6000 - czy stworzyć nowy temat?

http://allegro.pl/sound-balster-audigy-2-zs-sb0350-poznan-i6331515511.html <- czy taka sie nada?

http://allegro.pl/creative-sb0770-pci-7-1-xtreme-gamer-fv-amso-i6293253275.html <- moze taka lepsza?

z kartami w ogole nie miaelm do czynienia, takze prosilbym, aby ktos polecil jakies (tak do 100 zl - jesli sie da - uzywane)

Edytowane przez moniek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie, taka sie nie nada uwypukli tylko v i obetnie wokal ktory i tak jest obciety i wybarwiony

 

 

nada sie auzentech x-fi forte i to z wyjscia słuchawkowego

jest sporo lepsze niz liniowe - lepsze niz prelude

 

albo nic - plyta w kompie sie nada

albo audioQuest dragon

 

 

do domu nada sie jako karta sony dtc 55es 57es - 250zł (niekoniecznie z działajacym magnetofonem) za klocek sprzed 20 lat zagra lepiej niz xonar stx

tyle ze trezba w kompie zafundowac wyjscie cyfrowe

 

mozna poprobowac z muse 4x tda z tanszych rzeczy

 

ps

no skoro jescze tanszych to audiotrak prodigy 7.1 hifi (ok 150) na białym pcb nie czerwonym

nizej nie ma sensu

 

zbaczy sie jest ale to trzeba trafic a nie trafisz - echo mia miesiac temu poszła za 80 i to było darmo

 

a jesli nie masz sensownej integry to creative sb 410 (dokladnie ten model 410 inie inny z powodu lepszego dac, wzmacniacz jest taki sam jak w innych) na modowanych sterownikach - koszt 20 zł

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z niedrogich kart polecany jest AIM SC8000, podobno zbytnio nie odstaje od droższego brata SC808. Zasadniczo nie ma możliwości podmiany opampów.

Ocb z tym przetwornikiem berylowym, dlaczego on niby taki dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie mam pojecia dlaczego - stad zadaje pytanie.

gdzies przeczytalem, ze w sluchawkach "pro" sa stosowane takie, ale nie wiem ile w tym prawdy.

http://allegro.pl/sound-blaster-live-24bit-sbo410-karta-dzwiekowa-i6336386394.html <- to te sb 410?

wszystkie, ktore podaliscie, sa po 200+, a jak napisalem, chcialbym znalezc cos do 100 - moze byc uzywane. czy rzeczywiscie nie oplaca sie niz innego z creativow / asusow niz te sb410?
karta zintegrowana : Realtek ALC888 - jak ona sie prezentuje do takich sluchawek (hd 6000)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Perul nie wiem co w tym berylu takiego cudownego. Mialem te siajomi na uszach i nie wytrzymalem wiecej jak 5 minut na dole jeden kisiel w srodku costam ale jak z kartonu. Gora nieco ratuje ale jak dla mnie to one nawet ladne nie sa. Wiadomo co ucho to zdanie. Za darmo bym wzial ale placic za nie to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Perulu nie z przetwornikiem berylowym ale z membraną beryolową i nie wiem czy z tym - napisalem ze nie wiem jak to stoi u xiaomi

 

co dobrego no duzo dobrego napewno lepszy od blachy ;)

nie wiem po co ludziom przetworniki berylowe magnezowe mylarowe przeciez i tak trzeba słuchac

 

po co ludziom nie wiem ....wilelu zachwala aluminium jako dobrą membrane :P a ze to nie wydaje dziwieku to inna sprawa

ale kolumny "aluminipowe" ida jak woda -po 10k ...wystarczy marketing

 

 

yamaszkowa legenda jest i tyla a w kazdej legendzie ziarno prawdy czasem ziarno lepsze niz opinia kogos kogo na oczy nie widziałem ;)

 

 

mozna tak do konca swiata ze materiał uzyty do produkcji nie czyni .. czyni opinia czyjaś

dla mnie o wiele bardziej czyni materiał niz czyjaś opinia - na cudzych opiniach to sobie nogi połamałem od chodzenia i zwracania

ludzie zachwalaja wiele śmieci a nie smieci ida u ludzi do smieci .. smiało mozna postawic teze ze ja nie umiem wybrac a ludzie maja racje

to nie ma az takiego znaczenia jak ustawic kolejnosc

 

uzycie dobrych materiałów gwarantuje co najmniej dobre skutki o wlele czesciej niz gwarantuje je cudza opinia

 

 

Moniek

ta integra da rade nie gorzej od sb - jeszcze wiele zalezy jak zaimlpementowana na plycie ale to ten sam poziom

sb głosniejsze i na wyzszym poziomie głosnosci prawie napewno mniej zaszumione

najpierw sprawdz jak zadziała a pozniej szukaj karty bo za te pieniadze trzeba o wiele dłuzej szukc niz pojsc i kupic

 

 

ps

no pewnie ze nie sa klasyką elegancji przez to odpustowe złocenie no ale nie zartujmuy ze hd lepsze - wygladaja jak zabawki dla niemowlaków jak gryzaczek jasli porownaine z kupą zbyt dosadne ;)

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie moze byc ok :) musisz miec cos ze słuchem albo ze słuchawkami

nie ma nawet takie opcji by było ok ....na jakiejkowiek najlepszej z najlepszych płyt

 

 

a wez max głosnosc i nie puszczaj muzyki

 

 

jest emu 0404 pci - ok 150 zł góra, wybitnie czuc roznice - karta extremalnie detalczna i absolutnie czysta uwaga bo moze zabić ;)

 

dziwieki sa tak krystalcznie poukadane ze przy zle dobranych słuchawach poranią - nie ma rewelacyjnej sceny ale by była z tą jakoscia przestrzen i scena to musisz kilka razy cena

 

wszystkie co leza audiphile 2496 po taniosci to nedza, taki ficzer udajacy lepsza karte - nie kuś sie przypadkiem ba ma nazwe i dawno temu ktos napsał ze łauu

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No skrótowo napisałem o przetworniku berylowym. Tylko dlaczego akurat beryl i w jakim celu?

 

Przetwornik KPP od KSC75 różni się ponoć tylko tym, że na membranę KSC napylono tytan. Słychać ciut lepszą separację i szerszą scenę, ale góra wcale nie jest lepszej, tylko wręcz gorszej jakości, więc coś za coś. Jak dla mnie to większą sztywność membrany można osiągnąć nawet i napylając zwykły lakier (ktoś na forum kiedyś pisał o takich przeróbkach), tylko niech to potem przekłada się na lepszą barwę. Np. Superluxy mają sztywną membranę i właśnie dlatego mają tak skopaną górę pasma, dopiero po długim czasie (zestarzeniu się membrany) dochodzi ona do przyzwoitego poziomu, który np tanie A4tech HS30 mają na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a ja nie mam pojecia jak nacignieta jest i jak to zrobiono - sa to w pewien sposób wrecz powszechny uznane membrany, w kregach legend i to nie tych o złych smokach a raczej o dzielnych szewczykach :)

 

sa i opinie

 

łaczac jedno z dugim cos mozna wykopac mozna i zakopac - wszystko zalezy jak sie szuka

 

jak usilnie poszukam to znajde na kazde ze sa skopane i zadne sie nie ostoją ;)

 

 

 

nie ciekawi mnie podwazanie legend chyba ze o aple i microsofcie i facbugu i dzielnych wybawicielach ludzkosci jak stefan jobs -takie legendy wkladam w kibel

tamte pielegnuje

Edytowane przez lopez2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności