Skocz do zawartości
  • 0

Nowe słuchawki do wszystkiego.


A745

Pytanie

Witam

 

Potrzebuję jakichś tanich słuchawek do uniwersalnego użytku. W domu, poza domem, również do sportu. Jak dotąd miałem Koss KSC 75, ale niestety jedna słuchawka okazała się być zupełnie martwa. Zapewne pomimo uszkodzeń mechanicznych wadę tę obejmuje gwarancja wieczysta ale raz już próbowałem reklamować towar w sklepie w którym je kupiłem i przemiła pani sprzedająca prawie mi skoczyła do gardła. Natomiast wysyłka do producenta za ocean, gdzie pewnie by nie było problemów z naprawą, bądź skorzystanie ze strony internetowej "dozywotniagwarancja" to wydatek rzędu nowej pary KCS 75.

 

Nie planuję jednak ich ponownego zakupu, niestety forma "clip-on" mi zupełnie nie odpowiada i potrzebuję czegoś wygodniejszego. Trochę się boję "neckbandów" bo również mogą uwierać, chociaż być może zależy to od modelu. Jeśli mam mieć słuchawki przez parę godzin na głowie, to chcę jednak żeby dobrze leżały, tj. z jednej strony nie ześlizgiwały się podczas wykonywania gwałtownych ruchów a z drugiej w żaden sposób nie uwierały. Przy takim użytkowaniu KCS 75 nie dość, że były bardzo luźne i latały na strony to jeszcze powodowały że za uszami miałem obtarcia.

 

Jako że nie chcę wchodzić w specjalne koszta, a planuję wydać jak najmniej - budżet orientacyjnie w granicach 50-150 złotych, im mniej tym lepiej, ale może być więcej jeśli będzie sensowna oferta. Mogę zamówić z za granicy, również mogę również kupić sprawne słuchawki używane jeśli będą w zadowalającym stanie, także jeśli któryś z forumowiczów by miał jakiś namiar bądź sam sprzedawał to proszę o kontakt - na pewno rozważę.

 

Co do sprzętu to obecnie tylko komputer z wbudowaną kartą ASUS SoundMAX HD lub Radeon HD5670 z dźwiękiem przez HDMI oraz odtwarzacz mp3 Sansa Clip. Mam jeszcze jakiś stary wzmacniacz który bardzo ociepla dźwięk, ale praktycznie z niego nie korzystam. Z czasem bardzo możliwe że wszystko wymienię na coś wyższej klasy. Poza tym słuchawki mogą być używane na bardzo wielu urządzenia w bardzo wielu konfiguracjach, od starych wież stereo, przez różne komputery, laptopy i odtwarzacze mp3 do radia samochodowego. Wolę zatem słuchawki które raczej nie będą wymagały dodatkowej pomocy sprzętowej.

 

Ważne żeby były w miarę wytrzymałe, takie KSC 75 kiedyś mi włączone wpadły do jeziora i przez chwilę grały w wodzie :woot:. Zostały też przejechane przez ciężarówkę :woot:. Oczywiście musiałem je później samodzielnie serwisować bo zatrzaski zauszników się połamały, ale problemów nie było żadnych. A tak poważniej to nie chcę żeby się rozleciały po pierwszym upadku, czy też żeby po kilku miesiącach normalnego użytkowania z powodu marnych lutów kabelki się same z siebie porozłączały albo wtyczka skrzywiła przy pierwszym nacisku.

 

Jeśli chodzi o typ to obecnie najbardziej się skłaniam ku konstrukcjom półotwartym, tyle że nie ma tutaj żadnego standardu i wiem że poszczególne półotwarte modele potrafią się bardzo różnić od siebie nawzajem. Poza tym wolę słuchawki otwarte od zamkniętych ale rozważam wszystko co dostępne. Również wolę słuchawki kompaktowe, składane, lekkie i takie które nie grzeją głowy i ucha ale tak jak napisałem, to nie są obowiązkowe reguły bo w tej kategorii cenowej ciężko znaleźć produkt idealny.

 

Nie mam preferowanych gustów muzycznych, innymi słowy słucham wszystkiego ale bardzo sobie cenię głębię i precyzję dźwięku w przypadku utworów instrumentalnych. Wolę zatem dźwięk czysty, nie pozbawiony żadnych brzmień, bez żadnych zaburzeń czy zagłuszeń, prawdopodobnie wyśrodkowany bo wychodzę z założenia że w zależności od potrzeby będzie można dźwięk dostroić "equalizerem".

 

 

Wiem że pisząc "raczej" i "raczej" bez konkretyzowania zakres możliwych słuchawek robi się bardzo duży, ale przy tak niskiej cenie wybór porządnych słuchawek i tak jest wąski. A jakoś szczególnie wymagający nie jestem. Mam niby jakieś wstępne typy, ale bardzo ciężko się na chwilę obecną zdecydować:

 

Koss Porta Pro

AKG K420

Superlux HD681 // HD681 Evo Mk2

ISK HP-580 // HF2010

Seinnheiser HD201 // HD218 // PX100

Takstar HD2000

Edytowane przez A745
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Technicznie mogę jeszcze dostać używane Somici MH463, zastanawiam się tylko czy będą one dobre do wyjścia. Ważą prawie pół kilo więc też raczej nie do sportu, no chyba że dla "karka" na siłownię co mu dodatkowe obciążenie nie zaszkodzi. :woot:

Edytowane przez A745
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności