Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Typowy chińczyk kontra skladane w chinach


mtykaczz

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając forum nasunęła mi się jedna myśl.

 

Jesteście zdolni jednoznacznie stwierdzić różnicę w wykonaniu sprzętu typowo chińskiego tj Takstar, Superlux itd w porównaniu ze składanymi w chinach - beyerdynamic, audio-technica?

 

Utarło się powszechne stwierdzenie, że produkty chińskie są słabej jakości, ale przecież praktycznie wszystko pochodzi z Azji....

Edytowane przez mtykaczz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że dostaje się jakość za którą się płaci. Na przykładzie obudów komputerowych - marka Lian Li. Typowo chińska a obudowy to hiend, mało które z konkurencji są tak dokładnie wykonane. iPhone również produkowane w Chinach przez Foxconna a na jakość wykonania raczej nie można narzekać. BTW. Beyerdynamic w większości swoich modeli nadal jest produkowany w Niemczech.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prodykty firm europejskich składane w chinach lub produkowane tam na ich zlecenia mają raczej dobrą kontrolę jakości.

AKG które do mnie przyjechały i są wyprodukowane w Chinach mają pierwszorzędną jakość wykonania, montaż i jakość materiału.

A już takie chińskie HiFiMany, bez względu na to jaki model, są zwyczajnie krzywo zrobione, mają słabe powłoki itd... Tak samo Superluxy - marka chińska - mają bardzo słabe wykonanie w mojej ocenie.

 

Dla tych co uważają że HiFiMan nie jest chińską marką:

 

Founded by Dr. Fang Bian in late 2005 while he was living in New York City, Bian started Head-Direct, both a web-store and Head-Fi sponsor. He began use of the HiFiMAN brand since 2007. In 2010, he started two small factories in China and moved the headquarters to Tianjin, China in 2011.[2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a Superluxy niezłe na ten przedział cenowy :D Nie pękają, kable nie ulegają uszkodzeniom itp. Jedynie chyba opaska w 681 evo się urywa.

 

/e: Wszystko zależy od firmy i wymagań, bo mogą wyprodukować śmietnik, ale i produkty konkurujące z topowymi europejskimi markami.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też słyszałem że superlux hd562 pękają... wydaje mi się, że jednak firmom z innych krajów niż chiny zależy na renomie powstałej poprzez dobrą jakość wykonania a nie niską cenę... na he400s widziałem grudy zaschniętego lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony miło popatrzeć na napis "made in Germany" na moich DT-150, z drugiej strony - co za różnica gdzie są składane słuchawki. Liczą się użyte materiały, klocki lego tak samo złoży Chińczyk, Polak czy Niemiec. Słuchawki nie mają skomplikowanej budowy żeby do poprawnego złożenia był potrzebny inżynier z Niemiec z 20 letnim doświadczeniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony miło popatrzeć na napis "made in Germany" na moich DT-150, z drugiej strony - co za różnica gdzie są składane słuchawki. Liczą się użyte materiały, klocki lego tak samo złoży Chińczyk, Polak czy Niemiec. Słuchawki nie mają skomplikowanej budowy żeby do poprawnego złożenia był potrzebny inżynier z Niemiec z 20 letnim doświadczeniem.

Też tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja w Chinach?

Co zamówisz, za co zapłacisz, to otrzymasz, ale najważniejsza z tego wszystkiego jest kilkukrotna kontrola jakości na każdym etapie produkcji, taka kontrola sporo kosztuje, i jeszcze musi być firma kontrolująca firma kontrolującą, bo zdarzają się wałki i fałszowanie kontroli.

 

Czytałem kiedyś o tym obszerny artykuł, niestety nie potrafię go znaleźć teraz, nawet nie pamiętam czy to było w Polityce czy Wyborczej czy ...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności