Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do DT770Pro80 laptop/smartfon


iovv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem niedawno słuchawki Beyerdynamic DT 770 Pro 80ohm, sprzęt jeszcze w drodze. Chciałbym dokupić do słuchawek jakiś wzmacniacz, kompletnie nie jestem w tym temacie, słuchawki będą używane z laptopem Lenovo Y510p i smartfonem Asus Zenfone 2 Ze551ML. Czy znajdzie się coś z stylu mobilnego wzmacniacza (powiedzmy do 400zł) który po prostu doda słuchawkom więcej mocy i którego mógłbym jednocześnie podłączyć i do laptopa (jack 3,5mm) i do zasilania (np. USB), by robił jako 'stacjonarny' wzmacniacz? A może powinienem się zapytać czy jest sens do tego kupować wzmacniacz? Z tego co czytałem to słuchawki po prostu będą grały ciszej... Tylko jak bardzo ciszej... Z góry dziękuję za odpowiedzi (jeśli chodzi o to cudo to nie chciałbym wydać więcej niż 300zł, więc jeśli w tej cenie nie ma nic podobnego do tego co opisywałem to proszę nie proponować czegoś dużo droższego).

Edytowane przez iovv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą grać tylko ciszej.Dynamika będzie mniejsza,mogą być ubytki w basie.Czasami dzwięk staje się taki "płaski",statyczny,przwidywalny.Ogólnie 80Ohm to nie dużo jednak DAC lub AMP by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, nie ogarniam tematu za bardzo, jakieś konkretne modele wzmacniaczy? Coś co powinno dobrze słuchawki 'ożywić', może coś z własnego doświadczenia? Z tego co czytałem to nie każdy wzmacniacz zgra się z każdymi słuchawkami, dlatego pytam.

 

//Edit

 

Nie raz widziałem nazwę FiiO, czy takie cudo jak FiiO E11k Kilimanjaro 2 to dobry wzmacniacz? Czy z tymi słuchawkami jest sens próbować takiego połączenia?

Edytowane przez iovv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem słuchawki, dźwięk jest genialny, idealnie te słuchawki odtwarzają muzykę, nawet nie są wcale ciche, wiem ze są one nastawione na neutralne granie itd., ale jednak tego bassu brakuje mi w nich. Może po prostu mój sprzęt nie dostarcza im odpowiedniej mocy? W takim razie FiiO E11k może rozwiązać ten "problem"? :D

 

//Edit

 

Przy okazji, FiiO E11k a Fiio Q1, który z tych wzmacniaczy może być lepszy? Z tego co widzę Q1 to DAC + AMP a E11k to tylko AMP. Jest duża różnica między tymi wzmacniaczami? Jak bardzo cyfryzacja wpływa na jakość dźwięku? C:

Edytowane przez iovv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiokrytyk.pl/recenzja-fiio-q1/

Recka Fiio Q1

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-fiio-e11k-kilimanjaro-2/

Recka 11K II

.Tak wzmacniacz powinnien dodać Basu."Jak bardzo cyfryzacja wpływa na jakość dźwięku? C:"

Nie bardzo rozumiem,funkcja Dac nie koliduje z możliwościami AMP'a.Przynajmniej teoretycznie nie powinna.

Ja bym brał Q1 ze wzgędu na funkcje Dac.Jest przydatna przy laptopach i PC,które nie mają dobrej karty dzwiękowej.

Jak ci się ucho przyzwyczai do normalnej ilości basu będzie dobrze.Moje ucho wyrosło z "basolubstwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DT 770PRO 80Ohm i używam ich w połączeniu z Fiio E17K ALPEN (pierwsza edycja - na kostce Wolfsona).

Miałem kilka DAC/AMP i w przypadku Beyerów jest to moje ulubione połączenie - wyraźnie łapie synergię.

Fiio E17 ma dodatkową zaletę w postaci equalizera - można wyregulować basy i wysokie tony wg upodobań.

 

Jako sam wzmacniacz - dobrze sprawuje się też Cayin C5 (ale Fiio jest bardziej uniwersalne jako DAC/AMP)

Edytowane przez dominikpl72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię że jest to dobre połączenie i w ogóle, ale coś w granicach maks 400zł? Niestety nie mam tak dużego budżetu na wzmacniacz, poza tym myślę że wystarczy mi coś co po prostu da słuchawkom więcej mocy i bassu. Między FiiO Q1 a E11k (A3) jest duża różnica w dźwięku? Z recenzji raczej ciężko to wywnioskować.

 

A przy okazji, słuchawki mają pasmo przenoszenia 5hz-35khz a wzmacniacz 20hz-20khz, jak to się ma do tego? Wzmacniacz będzie działał po prostu tylko na ten zakres, ale to nie wpłynie jakoś negatywnie na słuchawki?

Edytowane przez iovv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q1 ze względu na DAC'a,E11K II ze względu na lekką górkę na basie.Oba modele dodadzą ci mocy z tym,że przy Q1 np.słuchając na laptopie będziesz miał spokój z zakłóceniami,szmerami itp. które emituje zazwyczaj integra.Według mnie dużo rozsądniejszą opcją jest Q1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mocy i basu to fiio e12 - mieści się w budżecie : http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-mont-blanc-idealny-i6326465186.html

 

Ajć - sorry - przeczytałem po łebkach - to ma być podłączone do laptopa. No to może fiio e18 - parę złotych więcej tylko : http://allegro.pl/fiio-e18-kunlun-amp-dac-powerbank-na-gwarancji-i6325044477.html

Edytowane przez ravy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kupowanie z allegro to od razu mówię że nie chcę tego robić, dlatego dla mnie e18 to wydatek około 650zł.

Teorytycznie, mógłbym po prostu zaopatrzyć się w coś 'lepszego' typu właśnie e18 albo e17k (podobnie cenowo), ale jak duża różnica jest między tymi wzmacniaczami a np. Q1? Czy opłaca się płacić 2 razy tyle? Dodam że zależy mi na tym by pobudzić bass w tych słuchawkach i ogólnie je lekko 'podgłośnić', nie zależy mi ani na wyświetlaczu lcd, ani na funkcjach powerbanka itd. ma to być po prostu sprzęt który trochę ruszy tymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności