Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Guest sajeh

Słuchawki dokanałowe do 100zł

Question

Guest sajeh

Witam! Zwracam się do fachowców bo lepiej posłuchać Was niż doradcy w sklepie dla którego każde słuchawki są super ;) Do rzeczy: poszukuję słuchawek dokanałowych do 100zł (jak w temacie), max 150zł. Używałam dotychczas SM Pl11 i były jak dla mnie strzałem w dziesiątkę bo lubię takiego typu bas a nie jestem zbyt wymagająca jeśli chodzi o mega czystość itd bo zwyczajnie się nie znam, słuchawek używam głównie do telefonu LG G3s i czasem do laptopa. Służyły mi dwa lata ale pewnego (nie)pięknego dnia przestała mi działać jedna słuchawka, januszowym sposobem została przywrócona do użyteczności ale z wielką stratą dla jakości dźwięku. Chodzi mi po głowie ponowny zakup SM PL11 ale chciałabym się dowiedzieć czy są jakieś alternatywy w rozsądnej cenie. Jeżeli to może w czymś pomóc to gustuję głównie w rocku i metalu.

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Może Mrice M300 (nie wiem tylko jak z wytrzymałością) albo jakiś Brainwavz np. Proalpha czy M1, w zależności od preferencji. Jest jeszcze Brainwavz S0 które niedługo będą u mnie, czyli ulepszony następca M1.

• 0

Jak możesz dołożyć jeszcze 15 złotych, to pomyśl nad Zero Audio Carbo Basso. Będzie i bas i zdecydowanie wyższa czystość niż w PL11.

• 0

Trochę brakuje tam odniesień do konkurencji: Soundmagic, Zero Audio, MEE Audio, Rockjaw, Xiaomi itd.

• Like 1

• 0

Ogólnie do metalu nie bralbym mocno subbasowych słuchawek bo w tej muzyce takich częstotliwości jest jak na lekarstwo. Raczej średnica i midbas daje mięcho na gitarach.

• 0
Guest sajeh

Dziękuję za odpowiedzi :)

Ogólnie do metalu nie bralbym mocno subbasowych słuchawek bo w tej muzyce takich częstotliwości jest jak na lekarstwo. Raczej średnica i midbas daje mięcho na gitarach.

Niestety nie wiem jakie to są mocno subbasowe słuchawki, ale te które miałam były idealne i dlatego szukał czegoś w tym guście :)

Jak możesz dołożyć jeszcze 15 złotych, to pomyśl nad Zero Audio Carbo Basso. Będzie i bas i zdecydowanie wyższa czystość niż w PL11.

Czy dostanę je gdzieś stacjonarnie bądź na polskiej stronie? Nigdy nie zamawiałam z amazona i tych innych i zwyczajnie obawiam się, że coś pomieszam.

Brainwavz ProAlpha są mistrz. A dlaczego to napisałem tutaj: http://eardrummer.pl/2016/05/26/recenzja-brainwavz-proalpha/

Niestety Twoja recenzja jest dla mnie nieprzydatna :( Nie mam porównania z innymi 'lepszymi' słuchawkami bo zazwyczaj używałam takich dołączonych do telefonu, SM dostałam na urodziny i to jedyne fajne słuchawki jakie miałam :( Ale dziękuję!

• 0
Guest sajeh

Chyba nie mam za bardzo gdzie, najbliższy sensowny sklep mam w Katowicach a z tego co się orientowałam na stronie nie mają tych słuchawek.

• 0

Czy dostanę je gdzieś stacjonarnie bądź na polskiej stronie? Nigdy nie zamawiałam z amazona i tych innych i zwyczajnie obawiam się, że coś pomieszam.

Jakby co, to ten sam sprzedawca:

http://forum.mp3store.pl/topic/136926-ve-monk-xduoo-x2-v2-zero-audio-carbo-tenorebasso-comply/

http://allegro.pl/zero-audio-zh-dx210-cb-carbo-basso-gwarancja-pl-i6306243329.html

• 0
Guest sajeh

Jakby co, to ten sam sprzedawca:

http://forum.mp3store.pl/topic/136926-ve-monk-xduoo-x2-v2-zero-audio-carbo-tenorebasso-comply/

http://allegro.pl/zero-audio-zh-dx210-cb-carbo-basso-gwarancja-pl-i6306243329.html

Dziękuję Ci bardzo, odezwę się do sprzedawcy :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By dawidd64
      Cześć,
      próbowałem kontaktować się przez PW z kilkoma użytkkownikami, bo myślałem, że problem doboru dla mnie słuchawek nie będzie stanowiło problemu. Niestety myliłem się. Do rzeczy.
      Szukam zamiennika do swoich obecnych słuchawek BT, o ile w ogóle jest coś takiego na rynku. Posiadam Sony MDR XB-650BT i jestem naprawdę zadowolony. Jako, że słucham muzyki typu rap, house, dance itp. to słuchawki są niemalże idealne. Do tego trzymają prawie 30h. więc w ogóle bajka. Problem jest taki, że uległy uszkodzeniu. Nie za bardzo mam ochotę cały czas je kleić, bo co z tego, jak po tygodniu usterka powraca.
      Równie dobrze, mógłbym kupić kolejny egzemplarz, ale może jest coś podobnie grającego albo może i lepiej, w podobnej cenie? A może nawet uda się znaleźć coś taniej?
      Ważne jest dla mnie to, żeby przede wszystiim nie były duże i ciężkie, tzn. żeby te nauszniki zbytnio nie odstawały, więc zakres wyboru słuchawek się pewnie jeszcze zmniejsza. Słuchawki korzystam na siłowni, ale też nie są noszone przez cały trening. Do tego w komunikacji miejskiej w drodze/z pracy i podczas jazdy na rowerze. Tłumienie w tych Sony jest ogólnie ok i chyba nie są mi potrzebne jakieś techbologie wytłumiające.

Słuchawki będa parowane tylko z telefonem Samsung Galaxy S8+, a cena jaką mógłbym przeznaczyć to 450 zł max.
    • By lastyh
      Witam. Obecnie posiadam słuchawki Sony MH1C, które pewnie wszyscy z was znają. Moje pytanie brzmi następująco. Poszukuję słuchawek dokanałowych z jak najmocniejszym basem rodem z subwoofera bardzo ciepłą średnicą i łagodną górą. Na wstępie uprzedzam, iż w obecnych sony bardzo brakuje mi dołu. Lubię jak bas jest miękki i potężny nie zależy mi na szybkości i punktowości. W sony również przeszkadzają mi sybilanty.  Tutaj pod linkiem jest obszerna lista doków https://theheadphonelist.com/headphone-list/#

Niestety jest tam opisane ogólne brzmienie. 
      Na słuchawki mogę przeznaczyć do 500 zł nowe lub używane bez znaczenia to jest dla mnie. 
      Swojego czasu jak interesowałem się słuchawkami(3-5 lat temu) to pamiętam, że jakiś model denonów dokanałowych był bardzo basowy. 

Proszę o jakieś propozycje. Słuchawki będą używane w 90% w domu. 

Wyszukałem Yamaha EPH100

Co o nich sądzicie będa ok na moje potrzeby?
    • By amber
      Dzień dobry,
      Od pewnego czasu rozglądam sie za słuchawkami, które zastąpiłyby moje wysłużone Koss Porta Pro. Tym razem chciałym kupić słuchawki wokółuszne, do użytku wyłącznie domowego. Zasilane byłyby ze stacjonarnego PC lub smartfona (znacznie rzadziej ale nie chciałbym rezygnować z tej opcji). Co do ceny, max +/- 1000zł. Nie chiałbym iść w kierunku studyjnych monitorów z neutralnym dźwiękiem, bardziej zależy mi na atrakcyjnym dźwięku V jednak bez beatsowej przesady czy męczących wysokich tonów.
      Zapoznałem się z recenzjami bardzo wielu słuchawek, jednak bez ich osobistego przetestowania. Biorę pod uwagę zakup 2-3 par i po przestestowaniu pozostawieniu wybranej pary. Chciałbym też aby kabel był odłączany a słuchawki pozbawione wszelkiego rodzaju dodatkowych systemów jak wyciszanie otoczenia czy live stage.
      Mam chyba dość duże uszy: wysokość to ok. 6.7mm
      Muzyka, której słucham to przeważnie rock, pop, czasem poważna, sporo vlogów z YT.
      Muzyka pochodzi głownie z Tidal'a, nie ma problemu, żeby uruchomić program w opcji hi-fi.

Obecnie najbardziej skłaniam się ku trzem modelom:
      -SENNHEISER Momentum M2 AEG: tak, wiem to w zasadzie przenośne słuchawki ale wydaje się, że wiekszość moich oczekiwań spełniają
      -Takstar pro82: ten chiński wynalazek zdecydowanie chcę przetestować Brakuje mi tu fajniejszych, bardziej z klasą materiałów, jeśli jednak dźwięk i wygoda byłyby ok - nie ma problemu.
      -Philips SHP9500: myślałem też o tych, ale znalazłem kilka opinii, które wskazywały na to, że tak niska cena nie bierze się znikąd i ma pokrycie w jakości dźwięku
      -Master Dynamic MH40: ok te są czwarte ale też je rozważam. Dźwięk podobno fajny, lekko podkręcony. Sporo pary idzie jednak w wyszukany design i bardzo dobre materiały, co odbija się znacząco na wadze.

Inne słuchawki, które brałem pod uwagę ale po przejrzeniu wielu recenzji wstępnie odrzuciłem to (choć całkowicie nie przekreślam):
      -Bowers & Wilkins P7
      -Audio-Technica ATH-MSR7
      -FOSTEX T50RP MK3
      -JBL Synchros S700
      -AKG K550 MKII
      -Brainwavz HM5
      -V-Moda Crossfade M100
      -Audio-Technica M50x
      -AKG K550 MKII
      Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.
      Pozdrawiam Rafał

• By Rekkluse
      tl;dr- 2.0 za kafla z podbitym, niskim basem i niepodkoloryzowaną resztą.

Witam, pora na zmodernizowanie audio. Jak narazie lece na edkach r2600 i w miare nowej integrze. Chce coś ruszyć z tematem.
      Czego szukam: w miarę wiernego ale nie nudnego bądź suchego grania z przyjemnym, slyszalnym z bliska, nie zamulonym i nie rozlanym zejsciem (do na prawdę niskich Hz) oraz bass reflexami z przodu. Słucham siedząc przy blacie z ikei na którym głośniki stoją więc muszą grać "blisko". 

Edki męczą mnie kartonowym, pustym basem (schodzącym do ledwo ~44Hz) który istnieje tylko w rogach pokoju, wrażeniem dziur (linia basowa w ramach jednego utworu raz jest nieslyszalna a raz dudni na pół mieszkania). Brak góry rekompensowałem pokrętłem wysokich wykręconym do oporu, wtedy nawet było okej. 

Jakiekolwiek duże wzmacniacze odpadają- brak miejsca na wspomnianym blacie. 
      Jako źródło- pół na pół pc oraz MacBook Air. I teraz- zewnętrzna karta dźwiękowa/dac? Czy w tych pieniądzach nie da to rezultatu i lepiej budżet przeznaczyć na same głośniki? Podłączane też będą słuchawki, zapewne SM hp151 jak tylko uda mi się je odsłuchać (lub inne równe granie z mocnym zejściem).

Muzyka- nowoczesna elektronika, 8 cali by sie przydało  Czasem nieskutecznie próbuję wyklepać jakąś nutę w DAWie, dlatego fajnie jakby glosniki nie miały zbyt podkoloryzowanych pasm- nie licząc niskich rejestrów, to i tak sie robi na słuchawkach.

Myślę, że raz dwa coś znajdziemy, pozdrawiam!
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy