Skocz do zawartości
Uwaga konkurs! Wejściówki na AVS 2018 Czytaj więcej.. ×
Jakub12091

Jaka karta dźwiękowa usb do superlux hd681 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

W temacie audio jestem totalnym świeżakiem, tak więc proszę o wyrozumiałość ;)

Niedawno żywot zakończyły moje słuchawki (philips she3590), tak więc zacząłem poszukiwać następcy. Dużo dobrego słyszałem o słuchawkach superlux hd681. Zgłębiając się w temat doczytałem też, że do tego typu słuchawek przyda się lepsze źródło. W lapku mam kartę conexant smart audio hd - ciężko odnaleźć jakieś opinie o tej karcie, prawdopodobnie nie jest to nic specjalnego. Tak więc poszukuję karty dźwiękowej usb (do lapka). Wydać mogę 200zł (pierwsza taka moja zabawy z audio, nie będę w ciemno wydawał więcej pieniędzy). Zależy mi na tym, aby karta dobrze się zgrała ze słuchawkami superlux hd681. Na oku mam maye u5 i asus xonar u3, nie wiem jednak jak wygląda ich współpraca z superluxami. Słucham bardzo różnorodnej muzyki, najczęściej są to jednak soundtracki z filmów i gier ( coś podchodzącego pod hmmm.. muzykę klasyczną). Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://forum.mp3store.pl/topic/80857-karta-dzwiekowa-audiotrak-maya-u5/

Wydaję mi się,że Maye U5 będzie dobrym wyborem.Jednak może są już jakieś lepsze,tańsze

Tutaj na szybko aukcja Dac'a http://allegro.pl/breeze-audio-es9023-usb-dac-sa9023-muzyczna-i6312084658.html#thumb/1

Niestety nigdzie nie mogę znalezć recenzji oraz opinii.Autor napisał "Słuchany razem z Superluxami HD-668B. Ma dużo mocy, spokojnie napędzi słuchawki o wiele większej impedancji. Brzmienie neutralne, szczegółowe, dosyć chłodne, leciutko wybijająca się góra. " ile w tym prawdy nie wiem.Zna ktoś ten Dac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Swordfish_
      "Już na wstępie tej recenzji Antelope Audio Pure2 zaznaczę, że wprowadzenie będzie dla większości przydługie. Jest ku temu jednak bardzo dobry powód – Antelope Audio Pure2 to urządzenie bardzo specyficzne i unikalne zarazem. Nawet na takim rynku, gdzie producenci często integrują funkcjonalność dwóch, czy nawet trzech urządzeń w jednym. Bo nie dość, że Pure2 zostało wyprodukowane przez firmę, która może wydać się u nas (na rynku chociażby audiofilskim) stosunkowo mało znana, to na dodatek łączy w sobie funkcjonalność trzech, a w zasadzie – jakby się uprzeć – to nawet nie czterech, a pięciu urządzeń. W jednej obudowie znajdziemy: przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC), przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC), wzmacniacz słuchawkowy, interfejs USB -> SPDIF/TosLink no i oczywiście generator zegara referencyjnego. I to właśnie pierwsza oraz ostatnia funkcjonalność mocno wyróżnia to urządzenie ponad inne, podobne na pierwszy rzut oka, przetworniki."

http://hifizone.pl/antelope-audio-pure2-recenzja/
    • Przez vellkan
      Cześć wszystkim!

Co prawda temat nie dotyczy tylko słuchawek, ale gdzieś to trzeba było założyć
      Jak wiele osób, chcę poprawić dźwięk przy komputerze, którego słucham kilka godzin dziennie (pracuję w domu). Jeśli jestem sam, słucham z głośników, jeśli jest reszta domowników - słuchawki.

Źródłem muzyki jest Deezer i tylko on - żadnych płyt, żadnych MP3, tylko online. Głównie muzyka instrumentalna, dużo ścieżek filmowych.
      Nie słucham muzyki na ulicy z telefonu,  nie biegam ze słuchawkami.

Wiem, że dobrym początkiem byłby zakup FiiO E10k Olympus2, ale rozważam takie schematy:

1) Rozwiązanie najdroższe
      Zakup DAC'a USB + wzmacniacza słuchawkowego + słuchawki (na ten moment przyjmijmy Beyerdynamic DT880 w wersji 250/600).
      Tutaj zakładam zakup takich słuchawek, które będą potrzebowały konkretnego sprzętu do napędzenia i czegoś na poprawę dźwięku wychodzącego z komputera.
      Wady - najdroższe rozwiązanie z największą ilością sprzętu na biurko, dwa urządzenia ze sterowaniem głośnością, dodatkowe kable do kupienia.

2) Rozwiązanie najdroższe #2
      Tutaj rozważam zakup zewnętrznej karty dźwiękowej USB + wzmacniacz + słuchawki jak wyżej.
      Pytanie - czy w takim zestawie lepiej dobrać DAC i wzmacniacz czy jednak kartę dźwiękową i wzmacniacz? Źródłem jest laptop, więc karta zewnętrzna.

3) Rozwiązanie kompromisowe
      Zakup DACa lub karty (no właśnie?) i słuchawek, Beyerdynamic DT880 32Ohm
      Zaleta - tańsze rozwiązanie, możliwość przesunięcia finansów w stronę lepszego DACa lub lepszych słuchawek

Jednakże najważniejsza kwestia to sam wybór słuchawek, ponieważ od długiego czasu czaję się na wokółuszne, jednak zastanawiam się nad dokanałowymi.
      Chodzi o kwestie wygody - w słuchawkach będę spędzał przynajmniej 3-4h godziny dziennie, może koło 5-6h.
      Teraz słucham muzyki na niedrogich Cresynach dokanałowych lub Superluxach 668. Po obydwu staram się robić przerwy, ale po Superluxach jednak
      zostaje większy dyskomfort.
      I tu przychodzi rozwiązanie nr 4 - DAC + porządne słuchawki dokanałowe np. Aune E1 czy FiiO FH1 (dla przykładu).

Budżet: załóżmy 1000-1200 zł, ale jak będzie miało sens wydanie 2000 zł - też mogę. O ile nie lubię kupować dwa razy, o tyle nie chcę kupować czegoś na siłę
      i nie wykorzystać tego później. Mogę też to poskładać etapami, ale pytanie - którą drogą pójść...

• Przez Swordfish_
      "Rynek przenośnego sprzętu audio rozwija się na przestrzeni ostatnich kilku lat niezwykle dynamicznie. Doskonałym tego przykładem są najnowsze modele słuchawek bezprzewodowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W recenzji tej proponuję przyjrzeć się czterem parom słuchawek, dzięki którym możemy uwolnić się od kabla. Przy czym trzej producenci (Sennheiser, Beyerdynamic i Sony) będą prawdopodobnie doskonale znani entuzjastom urządzeń przenośnych i studyjnych. Czwarty natomiast, to firma znana bardziej z produkcji kolumn głośnikowych, czyli brytyjski Bowers&Wilkins."

http://hifizone.pl/recenzja-beyerdynamic-aventho-wireless-i-bowerswilkins-px/

• Przez robisto
      Witam
      Jako że padło mi ostatnio gniazdo słuchawkowe w służbowym laptopie postanowiłem zdobyć jakąś kartę dźwiękową podłączaną pod USB.
      Szybki rekonesans wykazał że albo niedrogo i z marną jakością dźwięku albo lepszy dźwięk ale już zauważalnie większe pieniądze trzeba by wydać.
      Stanęło na tym że jednak jakiś DAC USB, najlepiej z OTG będzie trzeba zakupić. Jednak to laptop używany w pracy będzie przede wszystkim źródłem muzyki, w domowych warunkach nie jest mi potrzebny, dobrze by było ograniczyć wydatki na ten cel.
      Ponieważ dość często kupuję różne drobiazgi na Ali, przejrzałem ofertę tanich gotowych układów i wybór padł na :
      https://pl.aliexpress.com/item/PCM2706-ES9023-fever-level-audio-DAC-sound-card-decoder-finished-product-with-OTG-headphone-amplifier-AMP/32821426409.html?spm=a2g17.search0104.3.2.4e997a1b96Pt5g&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10697_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10301_5722715_10059_10534_308_100031_10103_441_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=a3bcf3b3-57d5-4780-8559-ab76f3549096-0&algo_pvid=a3bcf3b3-57d5-4780-8559-ab76f3549096&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0
      Do tego obudowa za parę złotych w sklepie za rogiem:
      http://www.sklep.monster.pl/1455c-1202-alu-ip54-120x54x23mm-obudowa,4,46584,46607 , 
      kilka dziurek, kilka śrubek, mały plastikowy koreczek na niby kontrolkę zasilania, gorączkowe poszukiwania jakiegoś starego kabla od drukarki (wejście USB wlutowane w płytkę to USB typu B ) i gotowe.
      Jestem mile zaskoczony skokiem jakości muzyki na tych samych słuchawkach których używałem z działającym kiedyś wyjściem słuchawkowym wbudowanej w laptopa karty .
      Brak szumów, czego się najbardziej obawiałem, zauważalnie większa scena i szczegółowość i całkiem zadowalająca moc układu wzmacniacza, układ USB wysterowany na MAX, suwak głośności w Aimpie ustawiony na 50% i gra całkiem przyzwoicie. Kombinuję teraz z ustawieniami WASAPI w Aimpie i nie bardzo wiem które powinienem ustawić.
      Generalnie: bardzo fajny DAC/AMP za grosze.

• Przez kostekzg
      Cześć, szukam otwartych/półotwartych słuchawek wokółusznych, do słuchania wyłącznie w domu po ~7h. Superluxy brzmieniowo mi odpowiadają, ale mam dość mocno odstające uszy i po kilku godzinach nie potrafię w nich wysiedzieć, potrzebuję czegoś z profilowanymi w środku muszlami (uprzedzając porady: próbowałem już sporo modów poprawiających wygodę, jest lepiej ale nadal nie idealnie).
      Słucham głównie Aphex Twin, Nine Inch Nails, Boards of Canada i innej elektroniki, ambientu, czasem gitary, więc szukam raczej brzmienia rozrywkowego. Nadaję jak na razie z integry, ale chcę również rozejrzeć się za jakimś DAC. 
      Mogą być używane.

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności