Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz przenośny, wytrzymały ~1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Aktualnie moim przenośnym zestawem grającym są:
- Superlux HD631 DJ

- LG Spirit

 

No i z okazji niedługo zbliżającej się osiemnastki postanowiłem przeznaczyć znaczną część "nagrody" na mój sprzęt grający. Jeżeli chodzi o słuchawki to już wybrałem. Zamknięta konstrukcja i wytrzymała budowa czyli Vmoda Crossfade M100. Chodzi mi tu o słuchawki bardzo wytrzymałe, ponieważ noszę je dosłownie wszędzie kiedy tylko wychodzę z własnego pokoju.

No ale do tego wypadałoby jeszcze zakupić porządny odtwarzacz bo poczciwy Spirit na pewno nie ukaże ich całego potencjału. No i właśnie... na wszystko chciałbym wydać ~2000 zł. Słuchawki kosztują 1000-1100 więc na odtwarzacz zostaje mi ok. 1000 zł. Zależy mi na tym by odtwarzacz był tak samo wytrzymały na przenoszenie, oraz taki który nie pęknie przy jednym upadku. By scena była czysta i oddzielona, lecz nie zaszkodzi lekkie podbicie basów. No tak jeszcze nie wspomniałem o muzyce. Ogólnie rzecz biorąc to słucham przede wszystkim Hardstyle'u.
https://www.youtube.com/watch?v=akdq0Z1UC6Q

Ale zdarza mi się także posłuchać J-Popu czy J-Rocka. Czytałem tematy sprzed roku/dwóch lat no i wyczytałem że najlepiej będzie dla mnie poszukać Fiio X5. Tak, akceptuję używki. Jeżeli ktoś ma o nich złe zdanie, to niech się podzieli, może mnie od nich odciągnie. Prawdopodobnie moim odtwarzaczem idealnym pasującym pod wyżej wymienione parametry byłby Ibasso DX80, no ale jest troszkę za drogi. Prawdopodobnie brałbym Fiio gdyby nie fakt że te recenzje pisane już były jakiś czas temu, a rynek wciąż leci do przodu i pewnie już mamy nowych przeciwników.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colorfly C200 i lecisz do MM testować słuchawki.

Czym jest MM jeżeli mogę zapytać? Bo moim aktualnym odtwarzaczu można wywnioskować że z niczym profesjonalnym nie miałem jeszcze do czynienia więc pojęć też nie znam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Colorfly C200 i lecisz do MM testować słuchawki.

Czym jest MM jeżeli mogę zapytać? Bo moim aktualnym odtwarzaczu można wywnioskować że z niczym profesjonalnym nie miałem jeszcze do czynienia więc pojęć też nie znam :D

 

 

 

Media Markt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Vmody radziłbym przed zakupem przymierzyć i przesłuchać. Nawet jeśli brzmieniowo przypadną Ci do gustu, to patrząc na opinie, uchodzą one za dość niewygodne nauszniki... W tej cenie powinieneś znaleźć coś lepszego.

 

Osobiście radziłbym dopłacić 4 stówki i kupić Denony AH-MM400 (na allegro są nawet za 1300zł).

Świetnie wykonane, wspaniale się prezentują, są bardzo wygodne, łatwe do napędzenia i rewelacyjnie grają. Same zalety :) Sprawdzą się zarówno na zewnątrz jak i w domu.

 

Z tańszych grajków (w okolicach 5 stówek) xduoo x3 jest bardzo fajny. Z nieco droższych (do 1000) to nie wiem, może FiiO X3K.

Colorfly C200 to już 1200zł, ale jeśli będziesz w stanie do niego dopłacić, to pewnie warto.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście radziłbym dopłacić 4 stówki i kupić Denony AH-MM400 (na allegro są nawet za 1300zł).

Świetnie wykonane, wspaniale się prezentują, są bardzo wygodne, łatwe do napędzenia i rewelacyjnie grają. Same zalety :) Sprawdzą się zarówno na zewnątrz jak i w domu.

 

Może i będą dobrze grać, może i są lepsze... Ale choć nigdy na wygląd nie patrzę to to drewno mnie całkowicie odpycha. Będę z tym chodził dosłownie wszędzie i wg. mnie będzie to wyglądać cholernie dziwnie... Poza tym hej... widziałeś mój aktualny Setup... czego nie wybiorę i tak będę zadowolony z efektu

Fiio x3k i momentumy 2/ah mm400 i po sprawie.

Jak dobrą izolacje mają powyższe modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wytrzymałych DAP-ów radziłbym zainteresować się Studio V. Mały ( jak na dzisiejsze standardy patrząc), bateria trzyma bardzo długo i dźwięk jest kapitalny.

Używkę widziałem ostatnio w komisie za ok. 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-moda M100 sa wygodne dla osob z malymi uszami, ale jak ktos ma wieksze to od razu trzeba sie zaopatrzyc w Pady XL, ktore kosztuja okolo 20 dolcow

Do tej pory korzystałem z HD631 DJ które mają średnicę 9 cm. Tu masz porównanie Superluxy a moje ucho... A pod spodem pokazanie co się stało z Padami przez okres roku mojego użytkowania

Oceń czy moje uszy są duże :D

f121d1c1fe.jpg14816ee672.jpg

 

 

Co do wytrzymałych DAP-ów radziłbym zainteresować się Studio V.

Wybacz ale zapomniałem dodać... Spędziłem kiedyś ok. 3 godziny by wszystkie utwory poprawnie podpisać i dodać okładkę, dlatego chciałbym (oczywiście jeżeli to możliwe) odtwarzacz który będzie też ukazywać okładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pokazywania okładek najlepsze są iphony ;)

 

Denony na żywo prezentują się genialnie, no ale wiadomo, nie każdemu ich styl może odpowiadać. Są jeszcze AH-MM300 (model niżej), bez wstawek drewnianych. Nie wiem jak grają, ale to już troszkę inna konstrukcja (przede wszystkim inne pady). Sam mam MM200 (model najniżej). Niesamowicie lekkie, malutkie, wygodne i nieźle grają (jak na słuchawki portable). Do podróży ideał, bo perfekcyjnie przylegają do głowy, zawieszone na szyi kompletnie nie przeszkadzają i dość dobrze tłumią.

 

Mam też kultowe sennheisery hd25-1. Jeśli szukasz pancernych portable, to ten model jest niezniszczalny. Tylko trzeba się zaopatrzyć w welurowe pady, bo na skórzanych trochę uszy gniotą... Troszkę większe i bardziej odstające od głowy, za to doskonale tłumią, nawet na welurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też kultowe sennheisery hd25-1. Jeśli szukasz pancernych portable, to ten model jest niezniszczalny. Tylko trzeba się zaopatrzyć w welurowe pady, bo na skórzanych trochę uszy gniotą... Troszkę większe i bardziej odstające od głowy, za to doskonale tłumią, nawet na welurach.

I w nie prawdopodobnie bym się zaopatrzył... gdyby nie to że jednak... Crossfire'y STRASZNIE mi się podobają... Są po prostu piękne. Wiem, że HD25-1 to legendarki nie do zajechania... ale wyglądają jak słuchawki za 40 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności