Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
grzech181

Słuchawki dokanałowe do 150PLN

Question

Witam wszystkich forumowiczów!

Wiem, że temat z pozoru mocno oklepany, jednak nie znalazłem żadnego tematu, który plasowałby się w moje preferencje. Otóż tak jak w tytule, poszukuje słuchawek dokanałowych za maks. 150 ziko, jednak gdyby udało się taniej to było by bardzo dobrze. Do czego je potrzebuje? Do muzyki typu: rock alternatywny, indie rock i inne wytwory, których nie potrafię określić:

The Cinematic Orchestra, happysad, Artur Rojek, the NBHD, alt-j, Kortez etc... Jako źródło posłuży mi Huawei P8 Lite oraz integra z MSI B75-G43A. Najbardziej zależy mi na tym, aby dźwięk był jak najbardziej prawdziwy, dokładny. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za pomoc.

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Ja tu bym w coś cieplejszego, niż Tenore uderzał

• 0

Początkowo myślałem nad Snabami oraz pistonkami v3, jednak raczej najbliżej mi teraz do E10. Jak myślicie, nadadzą się? Chciałbym także podziękować za szybki odzew.

Dodam, że używam PowerAMPa

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Kamil5560
      Witam,
      a więc poszukuje słuchawek dokanałowych do ok.200zł (mogę troszkę tę kwotę powiększyć). Przejrzałem wiele postów, jednak nadal mam dylemat jakie wybrać. Planowałem kupić JBL E10, które mega przypadły mi do gustu (już je miałem, lecz się zepsuły ), ale bardzo ciężko je kupić w sklepie i w ostateczności mógłbym zamówić z allegro. Przed JBLami miałem NuForce-600M. No i co wy możecie doradzić? Zostać przy E10 czy kupić coś innego? Słucham głównie RAPu, popu ale i wszystkiego co się nawinie. Używać ich również będę do jakiejś codziennej pracy czy podczas grania na komputerze, lecz głównie potrzebuje ich do telefonu (HTC Desire 620, lecz myślę, że za niedługo będzie to HTC One M9). Wymagam od słuchawek by były wytrzymałe, bo gdy nie są na uszach, plączą się z kluczami w kieszeni. Chciałbym by miały dużo szczegółów, a bass był delikatny lecz odczuwalny (by po prostu było słychać muzykę a nie tylko walenie) i nie obraził bym się gdyby posiadałby dużo wysokich i niskich tonów. Wiem że przeważnie pojawiają się w odpowiedziach Brainwavz M1 czy SoundMagic E10, ale nie jestem do nich do końca przekonany. Jakieś propozycje? Mile widziane by słuchawki dość designersko wyglądały .Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi
    • By wdwdr
      Jak w temacie. Zastanawiam się nad sensem obecności tego białego czegoś. Kto mi powie czemu to służy? Na zdjęciu K550.

• By spoy
      Cześć,

szukam słuchawek dokanałowych za ok. 100 zł. Przejrzałem kilka wątków i zastanawiam się który wybór będzie lepszy: Tennmak Pro czy VJJB K4, a może jeszcze coś innego? Od słuchawek oczekuje trochę niskich tonów oraz fajnych wysokich. Wydaje mi się, że duża scena i dynamika będą plusem. Wiem, że trochę mało to precyzyjnie napisane, dlatego podam kilka przykładów słuchawek które już miałem i jak mi pasowały.

- CAL! - moje ulubione słuchawki, stare, wielokrotnie klejone, modyfikowane i lutowane, krzywe jak diabli, ale zawsze do nich wracam
      - Superlux HD330 - Kupiłem jako zastępstwo dla CAL'i, ale jednak czegoś mi brakuje (za ciemne?, dynamika? scena?), ale brawo dla beyerdynamica za konstrukcje pałąka
      - Sony MDR-EX37 - Kupione na szybko w Saturnie, zaskoczyły mnie jakością dźwięku, fajny balans pomiędzy górą, a dołem, niestety padły po 1,5 roku.
      - Sony MDR-EX110 - Kupione w zamian za EX37, niby ok, ale poprzednie grały jakoś przyjemniej, te mogły by być odrobinę jaśniejsze, kabel nie wytrzymał roku.
      - Skulcandy holua - Dostałem je przypadkiem. Cenię jedynie za wygląd, niskie tony zdecydowanie przytłaczały, było ich za dużo, do tego okropna jakość wykonania. Po tygodniu przewody wyszły na zewnątrz przez oplot, a po dwóch padł jeden kanał.
      - Creative ep-630 - kupione daaawno temu, miałem 2 pary. Dobrze je wspominam ale może to dlatego, że ich dawno nie słyszałem
      - KOSS Porta Pro - Grały ok, ale basu trochę mało, może to tylko kwestia tego, że były otwarte. Kabel padł po 9 miesiącach.

Jak widzicie, od doków oczekuje przede wszystkim wytrzymałości więc wymienny kabel to plus (słuchawki często noszę luzem w kieszeni, bez pokrowca), dźwięk "prosty" czyli coś w stylu V, do tego obowiązkowo mikrofon z przynajmniej jednym przyciskiem. Mogą być z prosto z chin, alby gdyby były dostępne gdzieś bliżej, za rozsądną ceną to też jest plus.

Muzyka jakiej słucham to szeroko pojęta elektronika, house i chillout. Przykładowi wykonawcy: Flume, Gramatik, RÜFÜS, Bonobo, Kiiara, Moderat, AlunaGeorge i ponad 2000 innych wykonawców (wg. Spotify )

Słuchałam przede wszystkim ze Spotify na telefonie, obecnie iPhone 4S, czyli źródło nie jest złe jeżeli chodzi o dźwięk, ale pewnie w końcu zmienię telefon i nie wiem jak będzie grał.
    • By dariusd
      Witam.

Chciałbym poradzić się, który przenośny adapter Bluetooth (z wbudowanym akumulatorem i przypinany na klips do ubrania) do słuchawek będzie lepszym zakupem w chwili obecnej:
      Samsung Level Link, dostępny w komplecie ze słuchawkami za ok. 150zł
      czy
      Avantree Clipper, również ze słuchawkami, za 35zł mniej ???

Z tego co wyczytałem w Internecie (aż tak dobrze nie znam się na takim sprzęcie) znaczenie mają tutaj m.in.:
      wersja Bluetooth (Samsung - Bluetooth 3.0, Avantree - Bluetooth 4.0),
      obsługa aptX (zarówno Samsung jak i Avantree ją mają, Samsung - low latency, Avantree - chyba bez low latency)
      i AAC (Samsung - tak, Avantree - nie znalazłem nigdzie takiej informacji).
      Poza tym Avantree potrafi pracować bez ładowania trochę dłużej (ok. 30min) na wbudowanym akumulatorze niż Samsung.

A może polecicie jakiś inny tego typu sprzęt również warty rozważenia?

Zależy mi oczywiście na jak najlepszej jakości przesyłanego dźwięku (domyślam się, że koniec końców wiele zależy od słuchawek, ale w tym przypadku chodzi aby adapter nie zniekształcał/psuł przesyłanego dźwięku), niewielkich wymiarach, wadze i wbudowanemu akumulatorowi min. na 5-6 godzin słuchania muzyki.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy