Skocz do zawartości

Sposób na wysokie tony


Kiss_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,modowałem już różne słuchawki,jednak nie miałem nigdy problemu z wysokimi tonami (oprócz tych sybilujących/ostrych/kłujących).Problem polega na dziwnym

wybrzmiewaniu wyskich tonów.Najbardziej słyszę to w Evanescence,Slipknot,AC/DC.Wyrażnie słuchać,że wysokie sobie nie radzą.Problem dotyczy moich ATH-M50 DIY.Może powiem jak grają,to powinno pomóc w znalezieniu odpowiedniego moda.

Bas-schodzi nisko,nie jest go za dużo,jest dosyć specyficzny,ma taki "ciemny/brudny" charakter.W porównaniu np. do K551 po recablingu jest on niższy,odrobinę bardziej ciężki,jednak ma lekko mocniejsze uderzenie i jest delikanie wolniejszy/mniej dynamiczny,sprężysty.

Średnica-także jest dociążona (ale naprawdę lekko,w klasyce nie słychać tego),lekko brudna,jednak ma sporą ilość szczegółów i wokale są w pewnym stopniu naturalne.Dla mnie brzmią prawie idealnie.

Wysokie-w klasyce brzmią dobrze,jednak jak wcześniej pisałem w utworach,w których jest spore zamieszanie lub jest duża ilość instrumentów talerze się "gubią".Czasami zmieniają lekko swoje położenie,często "stoją" z tyłu i trudno jest im się przyjrzeć.

 

Problem dotyczy praktycznie tylko talerzy perkusyjnych.To one mi przeszkadzają.

 

Lista modyfikacji wzgędem Stock'owych ATH-M50

-Obustronny recabling kablem Canare Starquad,

-Wygłuszenie pianką,(tylna ścianka pianka ok.2mm,boki wnętrza muszli grubszą pianką ok.5mm (nie miałem cieńszej),

-Zmiana przetworników na 40mm przetworniki Philips z jakiś starych słuchawek kolegi,

-Zmiana dziurek na ściance frontowej.Wcześniej były one na górze i na dole ścianki.Zostały one zaklejone,zrobiłem 4 dziurki z jednej strony (dla sceny,która uległa znacznemu poszerzeniu)

-Założenie panki (przepuszczającej dżwięk) pod pady.

 

Wcześniej te przetworniki nie miały problemów z wysokimi tonami.Mam nadzieję,że ktoś bardziej doświadczony mi pomoże,bo nie mam już pomysłów na kolejnego moda.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wniosku pomyślałem odrazu.Jednak wcześniej w tych starych Philips'ach grały głównie górą i była ona ...dokładnie już nie pamiętam,ale problemów z talerzami nie miała.Miał już ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były podobnej wielkości,poszukam cienkiej pianki może pomoże.


Zmiana pianki z grubej na bardzo cienką (ok.1mm) lekko polepszyła sytuację.Spróbuję także zmienić ilość/objętość dziurek w przetworniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności