Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

pomoc w wyborze słuchawek dousznych / dokanałowych


gras

Pytanie

Witam,

 

Od kilku dobrych lat jestem szczęśliwym posiadaczem słuchawek Klipsch Image S4i. Ostatnimi czasy jednak coś zaczęło w nich szwankować (zakłucenia w prawej słuchawce) na dniach bede próbował to naprawić / dać do naprawy ale wszystko wskazuje na możliwy zakup nowych... Z początku w planach miałem kupić ponownie te same sluchawki gdyż jakość dźwięku, basu i wygląd w S4i były dla mnie wyśmienite JEDNAK:

 

Poszukałem troche w sieci i znalazłem kilka innych ofert chciałbym prosić o radę (może ktoś jest posiadaczem któryś z poniższych słuchawek i ma jakies "ale") lub może są jakieś słuchawki w podobnym zakresie cenowym które przebijają poniższe.

 

Klipsch reference S4i
Klipsch Image S5i
Klipsch Image x4i
Klipsch Image x7i (opcja B ze względu na cene)
Klipsch Image x10i (opcja B ze względu na cene)
Sennheiser Momentum in ear
Bose SoundSport® for Iphone
Bose SoundTrue® Ultra for Iphone

 

 

Dodać moge tylko że słuchawki używam głownie (i praktycznie tylko) do słuchania muzyki z Iphone :) Proszę o pomoc i porady, wielkie dzieki!

 

gras

Edytowane przez gras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A czego szukasz w słuchawkach? Bo ten zestaw posiada w sobie armatury u Klipscha i dynamiki u Sennheisera,to są dwa dość różne sposoby grania i gdybyś napisał co cenisz w słuchanym dźwięku, byłoby łatwiej.

Co do samych propozycji to Sennki są lekką Vką i są bardzo nastawione na bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo zależy mi na dobrym brzmieniu basu jak i na czystości dźwięku. Te proporcje w Klipsch'ach S4i które obecnie posiadam / łem były dla mnie bardzo dobre :) ale jak dałoby się wyciągnąć jeszcze lepsze możliwości z innych to byłoby super! Mógłbyś wytłumaczyć co masz na myśli mówiąc V'ką? Czy moje obecne Klipsche są również V'ką? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Vka to typ grania słuchawek, które mają podbite basy, wycofaną średnicę i podbite wysokie tony, czyli tak jakbyś patrzył na Equalizer i widział literę V na nim.

Z tego co czytam Klipsche charakteryzują się bardziej wyrównaną charakterystyką z lekkim podbiciem basu więc zamiast V jest bardziej \__ czyli bez cofnięcia średnicy i bez podbicia góry.

Podobną charakterystykę mają M.in

Sennheisery IE8

Edytowane przez Marsson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzieki za informacie! Czy mógłby ktoś jeszcze coś mi doradzić? Może jakieś inne marki / modele? Lub jakieś+ lub - podanych przezemnie modeli?

 

Podsumowując: Poszukuje sluchawek z wyraźnym i odczuwalnym basem, przy jednocześnie czystym dźwięku... Czy Sennheiser Momentum in ear bedzie dla mnie idealne? lub może jest coś lepszego w podobnym zakresie cenowym +/- 200zl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z niedrogich przetestuj Takstary HI1200, powinny spełnić oczekiwania.

Taskary HI1200 będą grały "lepiej" niż Klipsch'e S4i ?? Bo cenowo są 2-3 razy tańsze :) ja nie powiedziałem że nie chce wydawać za dużo tylko chciałbym kupić coś porządnego co spełni moje oczekiwania max prog 600zł dzieki.

 

Przy okazji sprawdzilem amerykańską strone Klipscha i są tam całkowicie inne modele niż w PL (z kompletnie inna technologią - np R6i In-Ear Headphones, cena jednak troche większa...) może celować w coś takiego? Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

już miałem kupować te yamahy ale znalazłem (i poczytałem) o NuForce NE-750M. Czy mógłby ktoś sie podzielić jakąś opinią? Ewentualnie jakieś za lub przeciw? I czy jest jakaś osoba która się zna na produktach i czy może powiedzieć czy to oryginały - www.allegro.pl/nowe-sluchawki-nuforce-ne-750m-i6365874112.html ?

 

Pozdrawiam

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności