Skocz do zawartości

Etyomotic ER4SR i ER4XR


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego potrzebuję korektora, do pisania recenzji i dlatego staram się nie pisać ich. Gdyż u mnie edytor tekstu poprawia czy podpowiada błędy w kodzie a nie błędy ortograficzne.

 

Tak, taka sam tulejka

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, jak zawsze prosty wniosek: trzeba mieć wszystkie S, PT, XR i SR :) Dobra recenzja, gratuluje.

Kto pożyczy XR żebym wiedział na co zbierać kase? ;)

Jak nie uda Ci się dopchać do testówki to ja służę pomocą.

Tylko najpierw muszę nasłuchać się tyle, żeby recenzję skrobnąć, bo produkt zdecydowanie warty recenzji!

Aj, byłem pewny, że piszę w temacie Etów, przenoszę.

Edytowane przez crysis94
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje wypociny. W skrócie - świetne doki. Nie w kontekście porównań do innych tylko w kontekście porównania z naturalnymi dźwiękami. Na marginesie, dobrze jest posłuchać oklasków, wody, wiatru, szelestu liści, maszyn, głosu mówionego. Świetny test neutralności charakterystyki. Mało które słuchawki dobrze go przechodzą.

 

http://eardrummer.pl/2016/06/23/recenzja-sluchawek-dokanalowych-etymotic-et4xr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz lepszych wokali to stare eski i sr nie mogą Cię ominąć :)

Ale tam znowu zniknie magia perkusji,ktòra na xr jest najleosza jaką słyszałem w życiu. Ciekaw jestem jeszcze odkryć Crysisa z filtrami. Jak mi się uda tak posłuchać i będzie po mojemu, to pewnie xr wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie jest to zwykly mmcx. Wtyczka w kablu ma plastikowa wypustke a w gniazdku jest dziurka w ktora ta wypustka wchodzi przez co sie nie kreci. Kabla od etow nie wepniesz do innych sluchawek (chyba ze utniesz wypustke) ale inny kabel do etow juz powinien pasowac ale trzeba by przymierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kabel ze złączem MMCX pasuje do ER4xR, tylko że może jeszcze powiększyć ich długość, jak np. kable do CIEMów, najlepiej brać z nisko profilowym złączem, np. od  Final Audio ten od F7200, czy Jimi Dragon. Tak jak wspomniałem kabli do CIEMów, czy Shure/Westone nie polecam, gdyż one bardzo odstają, gdyż ten kabel idzie do góry, a u Etymotica wszerz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i inny kabel zakłóci ich referencyjny wykresik ;) 

A tak serio to czytałem gdzieś apropo Inear Prophile-8 które mają zwykły odpinany kabel 2 pin że producent wręcz odradza zmianę kabla właśnie przez to ten kabel który jest, został wybrany nie przypadkowo i całość czyli kabel, 8 przetworników na stronę i 4 kierunkowa zwrotnica zostały zestrojone ze sobą dla tego maksymalnie referencyjnego brzmienia.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zmieniając trochę temat. Jak kupiłem er4xr ponad roku temu (ale ten czas leci) psioczyłem na nowe przeźroczyste tipsy że starszy typ szarych był lepszy, że bardziej miękkie itd. No to odszczekuje i nowsze jednak lepsiejsze tylko muszą się trochę "naoliwić". Po ponad roku użytkowania przeźroczyste mają nadal swój kształt gdzie szare się totalnie gięły do kształtu kanału usznego. Na początku seal był nawet lepszy przez to jednak im dalej w las tym gorzej i w pewnym momencie co 4-6 miesięcy trzeba było zmieniać tipsy na nowe bo już ciężko było o seala. W nowszym typie kompletnie tego nie ma, używam tych samych tipsów i jest super, tyle że pomimo tego że je myłem co jakiś czas to i tak zżółkły i nie za ładnie wygladają ale to tylko wygląd a nadal działają super. Nowsze tipsy oczywiście pasują do starszych er4s/p/pt więc jak komuś wysiadły szare to niech sobie kupi od przeźroczyste. Na początku mało śliskie są i ciężko wchodzą ale potem jest ok.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak komuś pogięły się duże szare tipsy, to polecam odciąć jedną/dwie fałdki. 

Znacząco poprawia się ich największą wada - brak głębi. Wreszcie zaczynają grać w 3d :) 

No i stają się w miarę wygodne w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w obecnie sprzedawanych S i PT są przezroczyste - ja takie dostałem z PT. Też je preferuję - dla mnie są wygodniejsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności