Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub odtwarzaczy grających analogowo, naturalnie, organicznie.


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Sonemu wm1a pyknęło ponad 200godzin i co prawda mój alien+ na gościnnych występach więc nie porównam łeb w łeb ale jak byś się ktoś zastanawiał który dap ze mną zostanie to odpowiem tak, że zleciłem właśnie zrobienie na indywidualne zamówienie skórzanego ubranka na sonego ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykosił. Rzecz w tym że gdyby wszystkie były porównywalne zarówno dźwiękowo jak i użytkowo to byłby ciężki orzech do zgryzienia ALE sony po prostu nokautuje aliena na punkcie użytkowym a dźwiękowo to bardziej co kto woli. Inna rzecz że póki co jeszcze aliena nie sprzedaje ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoich opisach i specyfikacji widać, że Sony nokautuje użytkowo nie tylko Aliena, ale i wielu innych. Fajnie, że w końcu ktoś pomyślał o tym, aby odpowiednio zaprojektować i zaimplementować tę kwestię w DAP'ie. Kiedyś chętnie go posłucham i sam sprawdzę jak on brzmi, zwłaszcza, że mocno zachęca Twoja recenzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiscie mogę być lekko skrzywiony i zbyt optymistycznie podchodzić do obsługi sonego po użytkowaniu dziwnych wynalazków jak shozy i colorfly które mają swoje spojrzenie na pewne sprawy. Trzeba się niejako do nich dostosować, odpowiednio muzyke poukładać, zdawać sobie sprawę z ograniczeń itd itp. W sonym jedyne co trzeba zrobić to wsadzić foldery z muzyką do folderu MUSIC na karcie SD i wbudowanej pamięci, parę minut skanowania i można śmigać. DAP zawsze w trybie czuwania, przyciski duże prawie jak w kasetowych walkmanach, zakładasz słuchawki, dajesz PLAY nawet nie uruchamiając ekranu i już muzyka płynie. To wszystko jest strasznie proste i eleganckie jednocześnie. No i najważniejsze że w końcu mam dapa który połączył dobrą obsługe z jakością dźwięku która mnie zadowala :) 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były bardzo popularne A815 cz A826. A z nowszych to był popularny zx2, czasami coś się pojawiało o A15, ale taki A35 to zupełnie nie jest popularny, a szkoda, gdyż to dla mnie zaraz po Alienach Gold i Silver najlepszy DAP do 1000 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Spawn napisał:

Taki update napisze że wm1a serwuje mi taką huśtawkę nastrojów że czuję się jak @Soundman1200 .... Ma ponad 450 godzin pracy i ciągle się zmienia, najgorsze że w tym momencie mi się średnio podoba :wacko:

A jak z nastrojem do Aliena+? U mnie z 250 godzin i cały czas pozytywny rozwój brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien brzmi super, ale nie licze juz ile ma godzin. Na pewno ma 200+. Sony gra nonstop dzien i noc odkad go nabylem, latwo sie sprawdza przebieg bo ma wbudowany licznik.

 

Sony w tym momencie ma wyzsza rozdzielczosc i wieksza oraz lepiej poukladana scene ale zrobil sie neutralny az do przesady gdzie alien jest bardziej angazujacy i ma przyjemniejsza barwe.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam nadzieję, że nie dostanę odznaki złotego szpadla.

Chciałbym przywrócić temat na tapetę. Myślę że wiele osób właśnie szuka takiego dźwięku.

C4, C10 i Alien+ jest praktycznie nie do dostania.

Czy coś z innych/nowszych konstrukcji spełnia takie założenia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności