Skocz do zawartości

Słuchawki Somic V1 i V2


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

 

Super. Dziękuję Fex

 

No i jest dylemat... w tej chwili V1 kosztują dwadzieścia $ więcej od V2.(60 vs 40) Lubię jak jest więcej basu, (kontrolowanego i nieprzesadzonego)... tylko czy jest sens dopłacać?

Zastanawiam się też nad sprawdzeniem Encore Rockmaster OE. Również sporo pochwał, podobna półka cenowa... Kto miał możliwość - będę wdzięczny za parę zdań porównania dźwiękowego z V1 lub ew. V2

Edytowane przez misiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk właśnie w tym, że szukam w zamkniętych. Chciałbym czasem w nich wyjść, zabrać do podróży. Ale nie chciałbym, jednocześnie "ubogacić" reszty pasażerów moją muzyką ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to V1 mogą okazać się lepsze dzwiękowo niż Rockmastery, tylko że jest gorszy docisk ze względu na budowę pałąka. może to kwestia głowy, ale u mnie się nie sprawdziły przez to. są też składane, więc na portable powinny być lepsze. no ale są też droższe. musisz sam zdecydować, na czym Ci najbardziej zależy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurczę, człowiek był nastawiony na kupno DT990 Pro 250 a tu latają opinie że Somici grają na takim samym poziomie, no to mnie trochę przystopowało przyznam :D Szkoda że nie mam jak odsłuchać ani jednych ani drugich, to może chociaż ktoś coś opisze więcej jak się sprawują? I czy dają radę rywalizować np. z Takstarami Pro80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, człowiek był nastawiony na kupno DT990 Pro 250 a tu latają opinie że Somici grają na takim samym poziomie, no to mnie trochę przystopowało przyznam :D Szkoda że nie mam jak odsłuchać ani jednych ani drugich, to może chociaż ktoś coś opisze więcej jak się sprawują? I czy dają radę rywalizować np. z Takstarami Pro80?

v2 grają zupełnie inaczej od pro80, góra nie jest wypchnięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja czytałem, to Somic jednak nie poziom beyerów, co nie znaczy, że nie warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po recablingu SOMiCów V2 kabelkiem the sssnake SMK44BK, którego jeszcze mi trochę zostało. Według mnie góra się nieco otworzyła, fajny zabieg, bo już nie kombinuję z EQ. Chyba też bas stwardniał :D Polecam zabawę z kabelkami.

 

Z resztą te metry fabrycznego i tak tylko mi przeszkadzały, żałuję, że wcześnie się nie pobawiłem. Taka mała uwaga - budowa słuchawek nie ułatwia recablingu...

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości materiałów i wykonania, somici biją fatality na głowę. Pod względem dźwięku sam osobiście mógłbym uznać je za jedną półkę i nie wiem czy nie wolałbym fatalitek. Aczkolwiek wiadomo, że somici mają już od fabryki skrojony odpowiednio dźwięk, więc będą bardziej spójne i dojrzalsze w graniu. Jeśli chodzi o szkołe grania to somici są bardziej w strone senków, a fatalitki w strone beyera idą.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości materiałów i wykonania, somici biją fatality na głowę. Pod względem dźwięku sam osobiście mógłbym uznać je za jedną półkę i nie wiem czy nie wolałbym fatalitek. Aczkolwiek wiadomo, że somici mają już od fabryki skrojony odpowiednio dźwięk, więc będą bardziej spójne i dojrzalsze w graniu. Jeśli chodzi o szkołe grania to somici są bardziej w strone senków, a fatalitki w strone beyera idą.

Mógłbyś to jakoś opisać bardziej zrozumiale dla osoby która nie miała styczności ze słuchawkami. Mam na myśli jak rozumieć szkołę beyerdynamiców a jak senków bo nie wiem w jakim "stylu" one grają. Oraz jak byś miał porównać scenę V2 i fatality.

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to fatality mają bardziej punktowe źródła dźwięku. Somici idą w całościowe spójne, masywniejsze, analogowe granie. Somici grały mi w sumie bardziej jak głośniki, ale to nie dokonca musi być zaleta. Zależy kto co oczekuje. Bas w somicach lepiej akcentuje zejście w dół, w fatalitkach jest miększy, ale ilościowo i swobodą grania fajnie wypada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu mam V1 i jestem zachwycony. Z podobnych konstrukcji mogę porównać do CALi (1 i 2) i do ATH M50x i wg mnie Chińczyki zjadają je bez problemu. Kupiłem je bazując na opiniach w tym wątku, a jak przyszły i zacząłem ich słuchać, to poczytałem jeszcze trochę i dowiedziałem się, że w niektórych egzemplarzach prawy kanał gra nieco głośniej od lewego. Ma to związek z wadliwym kablem i tym, że impedancja na lewym kanale jest większa niż na prawym. W każdym razie nie wiem czy to sugestia czy nie, ale faktycznie nieco inaczej gra prawa słuchawka. Bawił się ktoś w wymianę kabla w V1 i mógłby się podzielić wrażeniami? Chciałem również wymienić sobie pady na te od HM5, żeby zwiększyć nieco przestrzeń dla małżowiny w padzie, ciekaw jestem co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W przypadku V1 pady od HM5 (supersofty skórzane) poprawiły komfort i oddaliły nieco ucho od przetworników, słuchawki lepiej też przylegają do głowy. Niestety zmuliło to trochę słuchawki, nie mają już swojego charakteru ze stockowych padów. Oddaliła się średnica, dół stracił na kontroli. Coś za coś. Może lepiej by wypadły welury albo skóro-welury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak czytam ten temat i nie powiem lekko się napaliłem na V2 ;p

Czy V2 grają lepiej od zmodowanych SHP9500 (aktualnie używam)? Ostatnio zastanawiam się nad zmianą tonalną i akurat te słuchawki wpadły mi oko. Mam również stare CALe ze zmienionym kabelkiem, czy faktycznie V2 je tak zjada? Eh nie mam jak przesłuchać i chyba kupie je w ciemno.
 

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności