Skocz do zawartości

Słuchawki Somic V1 i V2


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ten węzeł Fex opatentuje. :D

 

Haha, nie ma co się śmiać, bo mam problem go teraz powtórzyć :D

 

Po prostu nałóż tak gumkę, aby przynajmniej 3 sploty (mam dość grubą gumkę) były w miejscu, gdzie ten wystający kawałek z oznaczeniem kanału przechodzi przez te małe widełki, aby mu utrudnić ruch.

 

Innych padów nie sprawdzałem, bo wszystko wysłane do Perula wraz z MH463.

 

Te stockowe do V1 są niezłe, ale mogłyby byś większe 1-2 godziny i bolą mnie uszy.

Trzymajcie

 

Edytowane przez FeX
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mamy tutaj standardowe różnice wynikające z budowy muszli.

 

V1 mają więcej basu, ale nie są przesadzone w tym aspekcie, nieco bardziej stonowane, no i scenicznie, jak to w zamkniętych nie ma wielkich połaci. Grają bardziej funowo, dają więcej energii w dźwięku.

 

V2 mimo, że lżejsze w dźwięku, jaśniejsze to nadal potrafią basem uderzyć, charakter muzykalny.

 

Obydwie pary są w sumie muzykalne i dociążone (w kontekście budowy otwarte/zamknięte) bez braków na górze, czy jakiegoś znacznego przyciemnienia i naprawdę przyjemne w odbiorze.

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba somici nie trafiły w mój gust. Niby potrafię je docenić i słyszę ich wyższość SQ nad superluxami, to jednak czuję niedosyt. Może to efekt posiadania X2 lub kontaktu z Dt990 pro i ed. ale czuję jakbym się musiał przekonywać do nich. Swoją drogą X2 też mi w pełni nie wystarczają, chyba będę musiał poszukać gdzie indziej i np. sprawdzić AKG czy coś planarnego...

 

Ktoś chętny na somici? pytam tutaj bo mi się tematu nie chce zakładać, jestem do bólu leniwy, a do sprzedania miałbym jeszcze parę rzeczy :P

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba somici nie trafiły w mój gust. Niby potrafię je docenić i słyszę ich wyższość SQ nad superluxami, to jednak czuję niedosyt. Może to efekt posiadania X2 lub kontaktu z Dt990 pro i ed. ale czuję jakbym się musiał przekonywać do nich. Swoją drogą X2 też mi w pełni nie wystarczają, chyba będę musiał poszukać gdzie indziej i np. sprawdzić AKG czy coś planarnego...

 

Ktoś chętny na somici? pytam tutaj bo mi się tematu nie chce zakładać, jestem do bólu leniwy, a do sprzedania miałbym jeszcze parę rzeczy :P

dla mnie v2 są bardzo fajne, v1 w sumie też, ale dwóch par raczej nie będę zostawiał, v1 pewnie pójdą w świat (jakby ktoś chciał się dogadać, to też pm)

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z forumowiczów chciałby potestować te słuchawki bez czekania miesiąc na dostawę z Chin to jakby coś mam jedną nową sztukę na sprzedaż :) Miały być dla znajomego, ale ostatecznie poukładało się inaczej więc leżą u mnie nieużywane, raz tylko wyciągnąłem je z pudełka jeszcze kiedy myślałem, że pójdą na prezent, żeby sprawdzić, czy wszystko z nimi w porządku i oba kanały grają jak trzeba. Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam na PW :)

 

EDIT: Już niestety nieaktualne :)

Edytowane przez Fooger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeX
Mógłbyś zrobić jakieś dokładniejsze porównanie Somic v1 do Takstar Pro80 v2? Albo podlinkować, jeśli robiłeś już gdzieś takie porównanie.
I czy Somic MM185 to jest jakaś nowsza/starsza wersja v1?

Edytowane przez Capacitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej basu, który jest bardziej organiczny, muzykalny. Do tego słuchawki same w sobie też są nieco bardziej stonowane bez tak ostrej góry, jak w Pro80, ale nie mogę powiedzieć, że są ciemne, bo nie są. Bardzo przyjemne zamknięte słuchawki. Jedyną ich wadą, która daje mi się we znaki to pady, które mimo, że całkiem niezłej jakości to mogłyby być większe.


SOMiC MM185 wydają się być bardzo podobne do V1, nie zdziwiłbym się, gdyby to były te same słuchawki w nieco innym opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki to chyba moja porażka, a według Head-Fi miały być nawet lepsze od V2 :)

 

Szczerze Perul, to wolę je po eliminacji modów i do tego na skórkowych padach. Mimo, że stają się dość mocno basowe to jakoś mi to się trzyma wszystko kupy :)

 

Pałąk za to w rękach się rozlatuje, rozwarstwia się ta skórka, musiałem słuchawki rozebrać i zdjąć to obicie, bo to sensu nie miało. Chyba to jakieś przeleżałe leżaki.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu recenzja od Zeosa.

 

Opis uproszczony, tak aby każdy mógł zrozumieć. :)

 

V2 będą lepsze, bo one są poprawioną wersją. Jednak u mnie wnioski się tak na 80% nawet pokrywają. Biorę poprawkę właśnie też na pady których on używa.

 

Każdemu kto ma V2 mogę powiedzieć "enjoy it", bo dla mnie są "just fine". Dla mnie na materiałowych padach dźwięk jest taki trochę "vintage".

 

Moje somcie poszły w świat, pora poszukać nowego bohatera :P

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V2 i MH463 to inne słuchawki.

 

Driver 42mm vs 50mm, a w dodatku MH463 to leżaki magazynowe, stąd rozwalający się pałąk. Sam w ogóle zdjąłem ten materiał, bo łuszczył się na całej powierzchni.

 

MH463 nie trawią weluru, a na skórce jest dość basowo i tutaj V2 ma dla mnie dużo bardziej neutralne brzmienie w parze z welurem HM5.

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat śledzę od początku.
Od paru tygodni posiadam Somic v2.Chciałem w tym miejscu podziękować wszystkim z tego tematu polecającym te słuchawki, a w szczególności FeX - owi. :)
Mam w końcu słuchawki, które w połączeniu zarówno z Geek Outem jak i Fiio E18, brzmieniowo (i cenowo) spełniają całkowicie moje oczekiwania (różne odmiany rocka, blues, pop...). Strzał w dziesiątkę - piękne dzięki :)


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, V2 będą lepsze (trochę), bo one są poprawioną wersją. U mnie wnioski się tak w 80% pokrywają. Biorę poprawkę właśnie też na pady których on używa.

 

Dla mnie te "trochę" z przyjemnych dla ucha słuchawek robi asłuchable :) Fajnie by było gdybyś miał do czynienia z obiema parami, tak samo, jakbym chciał, żeby Zeos sprawdził normalne V2.

Nie wiem, czy mi się trafił taki model, ale MH463 na welurze są zwyczajnie wrzaskliwe, karykaturalna V-ka. Dla mnie nie nadają się do słuchania, przez co wysłałem je na mody do Perula, ale i te niespecjalnie im pomogły, a sam Perul chyba nawet nie miał zbytniej ochoty się nimi bawić. Czasu na to też chłopina nie miał wiele :P

 

MH463 nie są tragiczne, ale mam wrażenie, że daleko im do V2.

 

Poniżej fota przetworników. Te na dole to MH463 (taśma dwustronna jest pozostałością po modach), na górze V2.

 

fThjVwA.jpg

 

Ja się wcale nie dziwię, że on (Zeos) założył takie pady na te słuchawki. One po prostu na welurze mają rozbite i niekoherentne brzmienie, a na skórkowych jakoś się to jeszcze trzyma kupy, mimo, że jest bardziej basowo i funowo.

Edytowane przez FeX
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to co odkleiłeś to właśnie robi górę mniej wrzaskliwą na welurach.

Czy w środku też mod "odkręcałeś"?

 

Imo te MH463 mają słabą górę, co jest dość częste w chińczykach z przetwornikami 50mm (Superluxy, Takstary). Jedynym znanym mi wyjątkiem są TS671, ale tam jest 120 ohm więc może dlatego.

 

Aktualnie moduję HD668b i poza kiepską górą to wiele im zarzucić nie mogę. Po modach są klarowniejsze w przekazie od Fidelio X2., aczkolwiek brzmienie mniej naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przypatruję się tematowi V1/V2 i apetyt rośnie ;)

Czy V1-ki sprawdzą się również jako przenośne? (np do słuchania w pociągu, autobusie) Jak z izolacją na zewnątrz?

 

Czy ktoś sprawdzał czy pasują na nie welury od Sony MDR-V700?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Izolacja raczej przeciętna.


Podaj średnicę padów to powiem Ci czy pasują.

Hm.. piszą, że (3 1/2) inches = 8,89 cm

 

Podobno pasują do wielu modeli m.i nn .Allen & Heath XD-53, a i innym miejscu, że:

For Sennheiser HD205 HD205II HD215 HD225 HD440

For SONY MDR-V700 Z700 V500DJ

For Pioneer hdj2000 hdj1000 hdj1500

For Audio Technical ATH-PRO700DJ

For Panasonic Techniques RP-DJ1200A Techniques RP-1200 DJ

Edytowane przez misiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności