Skocz do zawartości

Słuchawki Somic V1 i V2


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamówiłem jeszcze przed ta promocja z kodem, chyba 30.05. Baaaardzo długo nie mieli ich na stanie i dostałem info wieczorem 12.06, że niby z Belgi lecą (wg trackingu to cały czas ich nie ma w Polsce). Dostałem je w piątek.

Jeżeli chodzi o V2 to maja mniejsze pady niż Pro80 v2 (Takstary mają eliptyczny kształt). Zgodnie z tym co potwierdził Fex, regulacja pałąka na podobnym poziomie co Pro80 v2. Dźwięk spoko, znacznie łagodniejsze po wyjęciu z pudełka niż Takstary, co oczywiste, z uwagi na konstrukcje znacznie lżejszy bas od Pro80 i też jaśniejsze.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już nie będę jednym z pierwszych, którzy je posłuchają. Coś Koledzy niechętnie się wypowiadają o nowych nabytkach... zapora anty-hype-owa czy co? :P

 

Wrzucam graf dla potomnych. ;)

 

HTB1VA8rIFXXXXcdXFXXq6xXFXXXv.jpg

 

Zgadza się z tym co słuchać w realu? Słyszeliście już gdzieś podobną sygnaturę/charakter?

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę nic pisać o V2, bo nie dam rady sprzedać HE1000 ;)

A mówiąc poważnie, to uważam, ze i V1 i V2 sa świetne pod kazdym względem. A w tej cenie po prostu bezkonkurencyjne.

V2 sa lepsze od V1, ale niestety otwarte.

Trudno te Somici ściągnąć z głowy - sa fenomenalnie muzykalne!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie. Nigdy nie miałem Pro80, słuchałem ich co prawda kilka razy, ale nigdy mnie nie powaliły, a przy V1 i V2 zaliczyłem opad szczeny :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno kupiłem nowe AKG K551, które notabene grały bardzo dobrze względem tego co miałem wcześniej :D. Byłem na nie napalony jak Syryjczyk na Niemiecki zasiłek. Później po pięknych zdjęciach FeX'a dałem się wkręcić w zakup chińczyka SOMiC V2. Po jakimś czasie przyszły, pachniały jeszcze małymi chińskimi rączkami, które je składały. I powiem szczerze, że jakoś te AKG K551 już nie grają :) Jak się zepnę to lecą do bazaru

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie będę jednym z pierwszych, którzy je posłuchają. Coś Koledzy niechętnie się wypowiadają o nowych nabytkach... zapora anty-hype-owa czy co? :P

 

Wrzucam graf dla potomnych. ;)

 

attachicon.gifHTB1VA8rIFXXXXcdXFXXq6xXFXXXv.jpg

 

Zgadza się z tym co słuchać w realu? Słyszeliście już gdzieś podobną sygnaturę/charakter?

O rany ,a bas poszedł sobie na wolne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zmieniac Takstara HI2050 na Somic V2? Mam xDuoo X3.

W tym momencie brakiem sensu byłoby zostawiać Hi2050 zamiast V2. Ja te Taksy dość szybko zwróciłem po porównaniu.

Bas w nich jest i jest go więcej niż w typowych AKG, SHP9500, jest go nieco mniej niż w DT990Pro, ale to akurat mi bardziej pasuje.

Obecnie chyba tylko na Aliexpress. Mi się jeszcze udało je kupić za 47$, bo była jakaś czasowa promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem jeszcze troche czasu na posluchanie V1 i V2, i w końcu nie potrafię powiedzieć, które są lepsze :(

Słuchałem tylko muzyki klasycznej.

V2 na pewno grają ciut szerzej, ale z kolei nie mają tak nasyconej srednicy jak V1.

Tak więc każdy musi dojsc do wlasnych wniosków :)

Natomiast V2 są lepiej wykonane od V1. Widac to chociażby po palaku.

Co nie zmienia faktu, ze i jedne i drugie sonicznie sa absolutnym BEST BUYem !

Posluchac na jednych czy drugich Pavarottiego to prawdziwa uczta melomana.

 

Podobne doznania dają mi tylko Staxy L700 i Eurydyka, gdzie same sluchawki kosztują iles razy więcej, o wzmaku nawet nie wspominajac ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baele nie nakręcaj hype'u bo ceny w Chinach wzrosną ;) .

Ciekaw jestem tych 50mm co Fex ma mi podesłać, co się da z nich wycisnąć :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, to teraz widzę Jarek narobił HYPE na forum....

Były Meze a teraz Somic V1, V2...

Tylko że cena bardzo atrakcyjna, warto by wziąć, no ale Jarek tylko klasyki na nich słucha, to też niepełne sprawdzenie słuchawek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności