Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Edifier R1600TIII vs Edifier R1700 BT


Piero

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Rozważam kupno głośników do laptopa - Edifier R1600TIII bądź Edifier R1700 BT.
Głośników w 95% będę używać do słuchania muzyki (póki co na zintegrowanej karcie dźwiękowej Realteka - aczkolwiek zakładam zakup jakiegoś DACa w niedalekiej przyszłości).
Ponadto dodam, iż pomieszczenie w którym umieszczę głośniki ma ok. 12m^2.

Słucham głownie (jednakże inne gatunki również się trafiają) szeroko rozumianej elektroniki - i tej starszej (np. Kraftwerk) jak i nowszych brzmień - głównie synth, dark synth, elektronicznych ambientów, newretro, minimal, psytrance etc. (w dużej mierze "zamulające" kawałki, aczkolwiek jakieś techno bądź bardzo żywy synth też się trafi).

W związku z powyższym chciałbym się dowiedzieć, czy różnica w brzmieniu pomiędzy w/w modelami jest rzeczywiście dosyć znacząca (bardziej basowe brzmienie 1700bt oraz - jak wyczytałem w jednej z recek - większe nastawienie właśnie na szeroko rozumiane elektroniczne brzmienia)?

Różnica w cenie pomiędzy powyższymi modelami to ok. 100 zł, w związku z czym chciałbym się dowiedzieć tego, czy w moim przypadku warto dołożyć trochę więcej kasy w celu lepszego dopasowania do słuchanej przeze mnie muzyki.

Będę wdzięczny za wszelkie udzielone mi przez Was odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzowałbym. Jak nie będziesz korzystać z bt, to nie ma sensu dopłacać. Jest przecież jeszcze regulacja tonów niskich i wysokich w obu modelach. Także można je do siebie upodobnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie raczej z funkcji BT nie będę korzystał. Więc jedynie chodzi mi o różnicę w brzmieniu - czy jest mocno wyczuwalna, czy bardziej "kosmetyczna"?

Jeszcze rozważałem bardziej budżetową opcję - edifier r1100 (chociaż w porównaniu do dwóch następnych to ok. 100 zł różnicy), geniusy 1800a bądź microlaby b77 - jak one by się sprawdzały (bądź nie sprawdzały) do słuchania muzyki?

Edytowane przez Piero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności