Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Jest sens zmieniać w nich kabel?

 

Jest. Ja mam samoróbny balanced, srebrzone PCOCC plecionkę "litz" i bardzo sobie chwalę. Więcej powietrza, bas bardziej trzymany za twarz (ale za to lepszy deczko subbas).

Mam też miedziany PCOCC, najpierw zrobiłem taki właśnie bo chciałem mieć coś krótszego, praktyczniejszego - na Sommer Onyx bodajże. On jest IMHO grubszy od fabrycznego, było trochę lepiej (a przy okazji nie pętał się pod nogami) więc zrobiłem sobie i na sreberku.

 

I generalnie b. fajnie się spisują w trybie balanced.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, vonBaron napisał:

Musiałbym odświeżyć takie TH-610 i posłuchać AQ NO ale na obecną chwilę D7200 to najlepsze zamknięte do 3000zł jakie słyszałem, aż sam jestem zaskoczony.

 

Ja o tym piszę od czasu ich premiery. A za te 2k, w jakich teraz chodzą to są fenomenalne. Jedyny minus to źle wyprofilowany pałąk co odbija się na komforcie po tych 2 godzinach na głowie. Poza tym: dźwięk, wykonanie, materiały, wygląd - topowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonBaron napisał:

Ale 2k to chyba za używane? 

Zapomniałem jeszcze o ATH - A1000Z i Sonorusach VI. 

 

Używane, nowe chyba za 2,5k, używki to nawet w okolicach 1,5k.

Sonorousy VI są tak specyficzne, że tylko w wąskim zastosowaniu i dokładnie dopasowanym torze mają rację bytu. Dla mnie są za bardzo odjechane, przypominają mi T90 w zamkniętej wersji.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No więc zakupiłem te Denonki i po pierwszych zachwytach SQ, rozdzielczością, basem i łatwością przekazywania emocji przyszedł czas na wątpliwości. Otóż męczą mnie one przy dłuższych odsłuchach, a także odbieram je czasem jako krzykliwe. Dodatkowo nasilają moje szumy uszne, które zniknęły jakiś czas temu a wczoraj znowu wróciły. Tak samo miałem z MSR7. Myślałem, że może to kwestia V30 i braku synergii, ale w domu podłączam pod starego NADa, który ma bardzo ciepłe, analogowe, gęste brzmienie i jest to samo.

 

I teraz pytanie do właścicieli. Czy ktoś miał podobne odczucia? Czy uspokajają się po wygrzewaniu?

 

Wybierałem między nimi i th610. Sprzedawać je i iść w Fostexy czy dać im szansę?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie miałem, ale zgodzę się z tym, że one mają dopaloną wyższą średnicę, która może zmęczyć. Z V30 nie słuchałem ale nie wyobrażam sobie tego. Najlepszy byłby sprzęt towarzyszący, który tego nie podbije a raczej wygładzi. U mnie z CMA400i i 600i było bardzo dobrze. Jak nie pasuje to wymieniaj na Fostexy, tylko tam z kolei góra jest trochę bardziej podbita.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie chcę już dodatkowych wzmacniaczy. Wiem, że może być dużo lepiej, marnuję trochę potencjał i wiele osób tutaj uzna mnie za barbarzyńcę, ale mi to nie przeszkadza ;) W domu słucham z tego NADa. Ma kupę mocy na dziurce i przepiękną barwę, ale w domu i tak zazwyczaj wybieram kolumny. Poza tym słucham muzyki głównie w pracy, a tu mi się nie chce babrać z dodatkowym sprzętem. Przeskok w porównaniu do B&O h6 i tak jest kolosalny nawet z YT z firmowego kompa (tak tak :P).

 

A wygrzewanie coś dało w twoim przypadku?


 

Cytat

 

Z V30 nie słuchałem ale nie wyobrażam sobie tego

 

 

Czemu? One mają 25 Ohm i kosmiczną skuteczność.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zdzichon napisał:

Otóż męczą mnie one przy dłuższych odsłuchach, a także odbieram je czasem jako krzykliwe.

 

8 godzin temu, Karmazynowy napisał:

.. ale zgodzę się z tym, że one mają dopaloną wyższą średnicę, która może zmęczyć.

J/w potwierdzam, wyższa średnica jest "dobitna" i trochę szorstka, wielkość sceny też nie powala w porównaniu do innych, bliźniaczych modeli.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vonBaron napisał:

D7200 krzykliwe? No nie wiem chyba tylko na jakimś bardzo jasnym sprzęcie.

 

No nie wiem, tak je odbieram, tyle że nie na każdym materiale. Jestem bardziej melomanem niż audiofilem, także z precyzyjnym opisem dźwięku jest u mnie tak sobie. Ogólnie byłbym zachwycony, bo podają naprawdę wyrafinowany, a jednocześnie bardzo muzykalny przekaz. Do tego przestrzeń dla mnie idealna, a także bas prawie tak zróżnicowany jak w he-4xx, których kiedyś słuchałem, a do tego ma uderzenie i pomruk, którego mi w tych planarach brakowało, tylko jak je ściągam to czuje zmęczenie słuchu po prostu. Niektóre modele słuchawek mają taki efekt na mnie. Tak samo miałem z MSR7 i poniekąd z Listenami. Może rzeczywiście chodzi o jakieś peaki na konkretnych częstotliwościach.

 

No nic, dam im jeszcze parę tygodni i zobaczymy, bo na razie to taki love/hate relationship :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zdzichon napisał:

tylko jak je ściągam to czuje zmęczenie słuchu po prostu. Niektóre modele słuchawek mają taki efekt na mnie

Takie słuchawki należy sprzedać, a nie czekać na cud.

Po co się męczyć za własne pieniądze (często ciężko zarobione), skoro na rynku jest tyle innych dobrych słuchawek, które jednocześnie nie powodują zmęczenia?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też ostatecznie zrobię na pewno się nie będę męczył, ale ja naiwny jestem, a mózg ma niesamowite zdolności adaptacyjne :) Poza tym jak już kupiłem, to troche ich jeszcze posłucham, to zawsze frajda przelecieć playlistę ulubionych kawałków na nowych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zdzichon napisał:

Tak też ostatecznie zrobię na pewno się nie będę męczył, ale ja naiwny jestem, a mózg ma niesamowite zdolności adaptacyjne :) Poza tym jak już kupiłem, to troche ich jeszcze posłucham, to zawsze frajda przelecieć playlistę ulubionych kawałków na nowych słuchawkach.

@zdzichon Bracie -

Sprzedawaj ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zdzichon napisał:

Tak też ostatecznie zrobię na pewno się nie będę męczył, ale ja naiwny jestem, a mózg ma niesamowite zdolności adaptacyjne :) Poza tym jak już kupiłem, to troche ich jeszcze posłucham, to zawsze frajda przelecieć playlistę ulubionych kawałków na nowych słuchawkach.

 

Kupiłeś nowe czy używki?

 

Miałem te słuchawki prawie dwa lata i dźwiękowo bardzo mi się podobały. Po wygrzaniu góra się trochę otworzyła, stała się bardziej przejrzysta i klarowna. Słuchałem ich tak naprawdę tylko ze sprzętem przenośnym typu Questyle QP1R czy później Sony NW-WM1A i było naprawdę super. Jedyne co przeszkadzało to nieergonomicznie wyprofilowany pałąk, który uciskał czubek głowy po dłuższym odsłuchu. Pomagało trochę jego wyprofilowanie/dogięcie, aby przylegał większą powierzchnią do głowy, ale nie był to i tak komfort umożliwiający długie odsłuchy. Szczerze mówiąc gdyby właśnie nie ten aspekt to podejrzewam, że były by nadal ze mną. A i jeszcze jedno, u mnie grały z 8 żyłową miedzią od Jimmiego Dragona.

 

Daj im jeszcze szansę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zdzichon napisał:

Tak też ostatecznie zrobię na pewno się nie będę męczył, ale ja naiwny jestem, a mózg ma niesamowite zdolności adaptacyjne :) Poza tym jak już kupiłem, to troche ich jeszcze posłucham, to zawsze frajda przelecieć playlistę ulubionych kawałków na nowych słuchawkach.

 

Nie jesteś naiwny. Wystarczy zrobić sobie przerwę od znanych słuchawek (tydzień wystarczy, ale im dłużej, tym większy efekt) żeby zaobserwować różnego rodzaju cuda wianki. Mityczne, legendarne wygrzewanie to imho pikuś przy tym, co się dzieje po takim "odwyku". 

 

Tak przy okazji, to takie Hawki na przykład po 500 czy iluś tam magicznych godzinach grania nagle nie zaczną sypać zniekształceniami, nie ma co się łudzić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kupiłeś nowe czy używki?
 
Miałem te słuchawki prawie dwa lata i dźwiękowo bardzo mi się podobały. Po wygrzaniu góra się trochę otworzyła, stała się bardziej przejrzysta i klarowna. Słuchałem ich tak naprawdę tylko ze sprzętem przenośnym typu Questyle QP1R czy później Sony NW-WM1A i było naprawdę super. Jedyne co przeszkadzało to nieergonomicznie wyprofilowany pałąk, który uciskał czubek głowy po dłuższym odsłuchu. Pomagało trochę jego wyprofilowanie/dogięcie, aby przylegał większą powierzchnią do głowy, ale nie był to i tak komfort umożliwiający długie odsłuchy. Szczerze mówiąc gdyby właśnie nie ten aspekt to podejrzewam, że były by nadal ze mną. A i jeszcze jedno, u mnie grały z 8 żyłową miedzią od Jimmiego Dragona.
 
Daj im jeszcze szansę
U mnie grały jako podstawowe zamknięte i jak sprzedawałem to płakałem w środku :).
Dobre, bardzo dobrze wycenione jako używki (poniżej 2 tys), dobrze wykonane i dla mnie bardzo wygodne. Grały bardzo fajnie i do tego jeszcze można je było podgonic lepszym kablem i padami.
Jakość/cena SQ 9 na 10 gwiazdek.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

teraz własnie lecę po muzyce z lat 80 na d7200, ale to gra....

główny wow to jednak robi właśnie imaging tych słuchawek, wszystko ładnie porozdzielane.

 

nawet udało mi się jakoś tak założyć że pałąk mi się nie wbija w czerep(kto do cholery wymyślił profil/długość tego pałąka !!!!!) 

mam wrażenie właśnie że docisk muszli jest realizowany właśnie przez to że krótszy jest sam odcinek pałąka, co powoduje że pałąk jest na płasko i wbija się środkiem w czubek głowy.... dam

 

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności