Skocz do zawartości

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Porównywalny poziom dźwiękowy..ok. z bólem...ale 1000zł w kieszenie więcej,bezcenne...he,he:P

 

Ten 1000 w kieszeni to na Fostexowy XLR, żeby 610 zagrały jak trzeba? :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gratefullde napisał:

Fostex z xlr zbliża się do D7200 .... To co z 610 zrobi Denon z xlr ? 900 chyba emoji4.png Ot logika, nie moja emoji6.png

2500 zł TH610 + 1100 zł kabel BAL = 3600 zł.

No ok, mogą w sumie grać na podobnym poziomie. ;)  Choć szkoda tej stówy na dopłatę.

Ale wybór to już kwestia gustu i tu kasa się nie liczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

Ten 1000 w kieszeni to na Fostexowy XLR, żeby 610 zagrały jak trzeba? :D 

Tak jest, to będzie chyba szok dla użytkowników D7200, TH610 mają na starcie gorszy kabel niż D7200....:o

Może stąd tak wysoka cena D7200?

Czy trzeba być wariatem jak Soundman i kupować kabel za 1100zł na miedzi 7N by przegonić D7200 dźwiękowo?...

Nie ,normalny człowiek kupi u Jimmiego Dragona taki w cenie od 300 do 500zł,zależy od długości itd.

Inna sprawa że ja kupiłem TH610 poniżej 2 tys zł...a więc...Inni tez mogą jak pocudują...:P

Nie liczę promocji na D7200 która była a na TH610 nie było...Jak rozumiem jednak z 3,5 tys na pewno można też utargować coś w sklepie...

Jednak i tak,  jakby nie patrzeć użytkownik TH610 będzie do przodu o te 1000/500zł do przodu...a to już jest ładna gotówka.;)

Dla mnie i tak nawet na kablu fabrycznym TH610 i bez balansu z byle komórki są lepsze od D7200, ale to ja ,wariat Soundman...:lol:

Swoją drogą uważam że firmowy kabel Fostexa zbalansowany gra sporo lepiej od tego Jimmiego....ale to taka ciekawostka.

Czy D7200 po balansie zagrają lepiej?...na pewno, ale to dodatkowy koszt...uśmiechając się do Jimmiego to znowuż te 500zł...wychodzi 4tys zł.

Gdy TH610 z kablem od Jimmiego kupimy już za 2,3/2,5tys....ale to takie tylko obliczenia Soundmana co miał 6 z matematyki...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematyka wg Soundmana:

 

Dla Denonow: 3500 + 500 = 4000.

Dla Fostexow: 2500 + 500 = 2300/2500.

 

Ta 6 to chyba w niemieckiej szkole. xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poprawka po naganie Karmazynowego...he,he.

 

Dla Denonów: możliwa obniżka ceny 3tys? + 500 za kabel = 3,5tys

Dla Fostexów : możliwa obniżka 1,8tys + 500zł za kabel + 2,3tys

 

Była szóstka,nawet nauczyciela poprawiałem...he,he...na koniec roku!

 

Resztę  różnicy  kasy można wydać na tysiące sposobów...AKGK702 + wzmak  albo kilkanaście skrzynek wódki...wybór należy do was.

Nie mówiąc o dziewczynach na telefon...ha,ha.

Albo tygodniu urlopu w Egipcie:D...z TH610 na uszach....

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Was czytam i nie mogę wyjść z wrażenia.

Oczywiście fajnie jak się dyskusje audio toczą, po to forum istnieje. Ale dlaczego Soundman z zadziwiającym zaangażowaniem uskutecznia odpowiednik wdarcia się do klubu szachowego i tłumaczenia wszystkim obecnym, że szachy są głupie, to nie pojmuję :D.

Szacun za wytrwałość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, timecage napisał:

Tak Was czytam i nie mogę wyjść z wrażenia.

Oczywiście fajnie jak się dyskusje audio toczą, po to forum istnieje. Ale dlaczego Soundman z zadziwiającym zaangażowaniem uskutecznia odpowiednik wdarcia się do klubu szachowego i tłumaczenia wszystkim obecnym, że szachy są głupie, to nie pojmuję :D.

Szacun za wytrwałość.

No, wytrwałość godna Hibiego w fanklubie AudioQuesta :P

  • Like 3
  • Haha 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, timecage napisał:

Tak Was czytam i nie mogę wyjść z wrażenia.

Oczywiście fajnie jak się dyskusje audio toczą, po to forum istnieje. Ale dlaczego Soundman z zadziwiającym zaangażowaniem uskutecznia odpowiednik wdarcia się do klubu szachowego i tłumaczenia wszystkim obecnym, że szachy są głupie, to nie pojmuję :D.

Szacun za wytrwałość.

Akurat kula w płot, uwielbiam szachy...to mój ulubiony odstresacz po ciężkim dniu z muzyką w tle...he,he

Gram w szachy online prawie 10 lat już, dzięki za przypomnienie, muszę na forum jakiś klub szachowy założyć....

Po prostu odpowiedziałem Karmazynowemu jak cenowo wygląda sprawa TH610 vs D7200, i nie dla mnie czy Karmazynowego ale dla ludzi szukających dobrych słuchawek  zamkniętych w tej cenie,a wiadomo w Polce się nie przelewa, po co przepłacać do D7200?!..jak dla mnie nie warto...dla P.Ryki też....ale każdy ma swój wybór.:)

 

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Compton said:

No, wytrwałość godna Hibiego w fanklubie AudioQuesta :P

OT

sorry ale to już pisać nie wolno bo człowiek wytkną palcyma??

i że niby piszę w jakim fanklubie? AQ? nic od nich nie mam także Koledze coś się pomerdało.

NO jestem ciekaw a NH słuchałem także .. a że niektórzy mają problem  ..    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Compton said:

@hibi stare czasy, było minęło...

Chcesz posłuchać NO, to możemy się podmienić za X2?

jeszcze ci się spodobają i co ?? 

ja nie mam tego problemu bo NO w tej cenie nie wyrwę 

ale luz :) 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Compton napisał:

No, wytrwałość godna Hibiego w fanklubie AudioQuesta :P

Ale trzeba przyznać że Hibi lubiał się wtrącać i łatkę przypinać niemal w każdym poście jak jeszcze miałem Hawki...nieodzowny duch...

Albo mu Hawki wybitnie nie podeszły albo co...ale pamięć pamięta...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę abstrahując od Waszej dyskusji D5000/D7000 pozwolę sobie wrócić na szybko do moich odczuć - bo bawię się już moim zestawem z d7200 od jakich 3 tygodni.

 

- Zdecydowanie wolę kabel FAW z XLR od firmowego. Jest coś takiego, że czuje się, że jest większa moc - ale nie chodzi głośność (choć też) ale o pełność każdego dźwięku.

- Wydaje mi się (z tego co czytam), że u mnie kilka czynników może mieć wpływ na "dociążenie" tego dźwięku choćby ten kabel noir hybrid "przyciemnia dźwięk" - podobne rzeczy "podobno" wynikają z użycia tych ozdobników jak jitter bug, czy inne zasilanie. Tak czy inaczej dźwięk jest bardzo miękki, pluszowy ale bardzo, bardzo precyzyjny.

- Jakbym miał procentowo rozłożyć naciski to 40% to bas 28% to środki i 32% wysokie - choć w przypadku muzyki, której słucham prawie zawsze do dobre proporcje. Czasem trafiają się takie bardzo rockowe kawałki w których jakby delikatni brakuje tej brzytwy środka... ale z kolei taki Tool gdzie bas jest... gra cudownie. Z drugiej (muzycznie) strony - muzyka poważna rewelacja - wiolonczele, skrzypce - ekstra, jazz i kontrabasy / perkusje - super... więc jestem bardzo zadowolony. Są też kawałki jakby pisane pod te słuchawki np. Duet Tina Turner + Barry White i te takie soulowe / rnb elementy...  czuję jakby oboje siedzieli mi na plecach :D oczywiście w bardzo dobrym tego stwierdzenia rozumieniu hehe...

- Słuchawki dla mnie są bardzo wygodne. Jestem po kilku 5-8 godzinnych "sesjach" i nic nie boli. Troszkę grzeją nauszniki, ale w zimie przestanie to być problem.

 

Ogólnie 9,5/10 - gdyby było to 5% więcej środka - choć zaznaczam że to odczucia zupełnego laika w tej materii. Są bardzo ciepłe, wygodne - jak miękki fotel pod wieczór :) - ale najbardziej mnie zaskakuje ich precyzja - każdy dźwięk jest dokładny, mocny i czysty - nic nie ma "jak przez watę"...

 

Jestem bardzo zadowolony i bardzo chętnie bym sobie z czymś porównał żeby mieć lepszy punkt odniesienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu jutrzejszym lądują u mnie nówki Denony. W dalszych poszukiwaniach lepszości widział bym kabelek xlr. Szczerze mówiąc nie widział bym różnicy pomiędzy miedziakiem a hybrydą czy srebrnym. Wy widzicie? Przy RCA to ok, stwierdziłem ale ponoć xlr są mniej podatne na jakość, w D7200 oczywiście :D

 

Jak byście proponowali wygrzewać te słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności