Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Mógł to być ktoś o kształcie głowy zbliżonym do mojego, bo są to dla mnie bardzo wygodne słuchawki

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz własnie lecę po muzyce z lat 80 na d7200, ale to gra....
główny wow to jednak robi właśnie imaging tych słuchawek, wszystko ładnie porozdzielane.
 
nawet udało mi się jakoś tak założyć że pałąk mi się nie wbija w czerep(kto do cholery wymyślił profil/długość tego pałąka !!!!!) 
mam wrażenie właśnie że docisk muszli jest realizowany właśnie przez to że krótszy jest sam odcinek pałąka, co powoduje że pałąk jest na płasko i wbija się środkiem w czubek głowy.... dam
 
Jak byś porównał do d5200?

Mając denony wykombinowałem taki patent, wygląda jak wygląda ale jest znacznie wygodniej. To kawałki headbanda hd600, potrzeba troxa 5.

1acd78b4542c428dc3b59e94c47825da.jpg009a06b1313693466e15590959a6bb9e.jpg

- Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, retter napisał:

Jak byś porównał do d5200?

Mając denony wykombinowałem taki patent, wygląda jak wygląda ale jest znacznie wygodniej. To kawałki headbanda hd600, potrzeba troxa 5.



- Tapatalk
 

 

To jest dokladnie to czego potrzebuja !!!

 

Ja sam myslalem o piance z hd650 ktora ma wlasnie dziure w srodku, albo dodatkowe poduszki od dekoni, gabki koss porta pro, jakies cienkie paski od hd25.

Jakiekolwiek rozwiązanie które podniesie boki, i zniweluje nacisk na srodku.

 

D5200 z pamięci grają jaśniej, u mnie graly na shurach940 co minimalniej zdejmowalo basu i jednoczesnie tez gory, bo 940 ma grubsza warstwe pianki przed uchem.

Nie wiem czy 5200 nie mialy lepszego imaging wlasnie. Juz takze dobrze ich nie pamietam. Z shurami 940 graja blizej i bardziej bezposrednio.

 

Pamietam ze z ifi nano black label i własnie shurami 940 w grach fps to coś wymiata, kapitalnie pozycjonowanie w grach, nic takiego wcześniej nie słyszałem, a trochę słuchawek i sprzętu przewaliłem. Tutaj połączenie okrągłej sceny od ifi(plus ich pseudo zbalansowane wyjscie jack) i wysoka rozdzielczosc i imaging d5200daje ogromne wow. Do tego stopnia ze przy bliskich eksplozjach jak np w bf5 mimowolnie pochylasz glowe ;) 

 

W przypadku d7200 to jednak wlasnie na stockowych padach graja najlepiej. póki co/ testowalem z shurami940 i beyer custom one pro, niby niewiele brakuje ale jednak tracą coś na świeżości, błysku.

Podobniez meze 99 clasicc, pady z wiekszym otworem robia te sluchawki mocno po jasnej stronie. Pady z mniejszym otworem dają bardziej skupiony dzwiek z duzo lepsza iloscia gory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuman tutaj masz jak poprawić wygodę z pomocą gąbki i opaski neoprenowej

https://forum.mp3store.pl/topic/175111-modyfikacja-pałąka-cisnącego-w-czubek-głowy/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Perul napisał:

@kuman tutaj masz jak poprawić wygodę z pomocą gąbki i opaski neoprenowej

https://forum.mp3store.pl/topic/175111-modyfikacja-pałąka-cisnącego-w-czubek-głowy/

 

 

dzięki, ale to strasznie mocne wizualnie diy,  chodzi o to by wyglądało też "ładnie". w koncu sluchawki z przedzialu 3k(zreszta same w sobie przy tej cenie nie powinny miec nic do roboty).

Zastanawiam się czy jestem w stanie rozpruć oryginalną opaskę dołożyć pianki i zszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kuman napisał:

Zastanawiam się czy jestem w stanie rozpruć oryginalną opaskę dołożyć pianki i zszyć ?

Nie trzeba nic rozpruwać, zakładając, że konstrukcja jest taka sama jak w D7000, które niedawno remontowałem.

Chyba, że chciałbyś sporo tej pianki dołożyć, to może się nie pomieścić bez rozprucia ;).

 

1 minutę temu, kuman napisał:

dzięki, ale to strasznie mocne wizualnie diy

Jak dobierzesz długość i obwód opaski do pałąka, to już tak DIY nie będzie wyglądać. Ta moja jest ewidentnie za luźna, ale z myślą o Fostexach T50 była kupowana.

A cały ten poradnik bardziej jako poradnik, niż żeby te słuchawki na które założyłem tego wymagały (aczkolwiek póki co nie zdjąłem, bo jednak trochę wygodniej jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to uszyć nowy pokrowiec pod wymiar na headbanda z weluru czy alkantary ukrywając dodatkowe pianki.

Ale nadal będzie ciapkowo bo headband ciemny, a pady jasne to teraz pady zmienić.

Sporo zachodu, a kawałki pianki z hd600 + dwustronna taśma wychodzi taniej i szybciej.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

iPhone 6s ( ostatni z wejściem mini jack i wbudowanym dac-kime) staruszek da radę napędzić D7200? Przynajmniej zanim znajdą się fundusze na dap.

 

jaki dap w rozsądnej ceni (zielony jestem nigdy nie używałem, jaki będzie pasował do denonów)

Edytowane przez Munio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Munio napisał:

iPhone 6s staruszek którego używam da radę napędzić D7200.

 

jaki dap w rozsądnej ceni (zielony jestem nigdy nie używałem, jaki będzie pasował do denonów)

Te słuchawki nie są ani wymagające, ani zbyt wrażliwe na sygnaturę źródła i amplifikacji (kabli również). Grają fpyte, eufoniczne...ale raczej swoją opowieść. 

Więc się tak nie przejmuj tym dapem...

PS, mimo to uważam je za bardzo, bardzo dobre słuchawki.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, audionanik napisał:

Te słuchawki nie są ani wymagające, ani zbyt wrażliwe na sygnaturę źródła i amplifikacji (kabli również). Grają fpyte, eufoniczne...ale raczej swoją opowieść. 

Więc się tak nie przejmuj tym dapem...

Nie wiem jak D7200, bo nie słuchałem ale D7000 o podobnej konstrukcji, też są mało wrażliwe na tor, kable a nawet inne pady ich jakoś diametralnie nie zmieniły. A na pewno w mniejszym stopniu niż w innych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Perul napisał:

Nie wiem jak D7200, bo nie słuchałem ale D7000 o podobnej konstrukcji, też są mało wrażliwe na tor, kable a nawet inne pady ich jakoś diametralnie nie zmieniły. A na pewno w mniejszym stopniu niż w innych słuchawkach.

Ha!!! Perulku, bo ja słuchawki pomyliłem:o; oczywiście że pisałem o d7000, a nie d7200; źle post @Munio przeczytałem; starym już i niedowidzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji w/w iphone

w domku komp+dac CA + harman cardon 980

pytanie czy bez wzmacniacza słuchawkowego wykorzystam potencjał tych słuchawek? 
 

Wybaczcie, że zadaje tak proste pytania ale w kwestii słuchawek nie mam żadnego doświadczenia a wątek d7200 chodź obfity nie rozwiązał moich wątpliwości. 
 

Ale żeby było jasne, nie idę na łatwiznę zadając pytania, cały zaś czytam i zgłębiam zagadnienie „trudnych, łatwych” słuchawek, już wiem że przy stosunkowo dużej skuteczności 105dB i oporze 25ohm tel. je wysteruje i pewnie będzie wystarczająco głośno. 
 

Natomiast ze względu na świetne opinie o tych słuchawkach, chciał bym tak zestroić sprzęt aby wyciągnąć z d7200  smaczki które ponoć potrafią zaserwować. Właśnie dla tego zastanawiam się czy już zbierać pieniądze na wzmacniacz zarówno stacjonarny jak i mobilny jako ze chciał bym mieć możliwość cieszenia się nimi i po za domem. Chyba że w domu cieszyć się pełną wydajnością na jakimś wzmacniaczu a na wyjściu zaakceptować ze jest nieco słabiej :)

Edytowane przez Munio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

A ja kupiłem nowe ale w dobrej cenie,. nie mogłem się doczekać na komis - od kwietnia 🙂 Przebrnąłem też przez dyskusję zdominowaną głównie przez jakiegoś "szaleńca". Wiedziałem co kupuję. To świetne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności