Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

I w tym tkwi cały szkopuł.
 
Czemu szkopul? Nie jest tak ze jakby cos dla nas bylo lepsze to na to zmieniamy?
Tez chwale co mam bo dla mnie najlepsze. Jak uslysze cos lepszego to zmieniam... I znow chwale te co mam :) wiec dla mnie calkiem normalne.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grubbby napisał:

Czemu szkopul? Nie jest tak ze jakby cos dla nas bylo lepsze to na to zmieniamy?
Tez chwale co mam bo dla mnie najlepsze. Jak uslysze cos lepszego to zmieniam... I znow chwale te co mam :) wiec dla mnie calkiem normalne.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

Różnica w tym, że Soundman1200 słuchał 0,5 godz pożyczone Denony. Gdyby należały do niego, to i ja bym chętnie poczytał jego teksty z przewagą superlatywów;)

Edytowane przez dj1978
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, słuszna uwaga. A tak na serio to skąd ta nieczystość na średnicy. Mam, słucham i nijak nie mogę uchwycić. Poprosze o przykładowe nagranie. Nietoperzem co prawda nie jestem ale ze sluchem u mnie w porządku.......;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, grubbby napisał:

Czemu szkopul? Nie jest tak ze jakby cos dla nas bylo lepsze to na to zmieniamy?
Tez chwale co mam bo dla mnie najlepsze. Jak uslysze cos lepszego to zmieniam... I znow chwale te co mam :) wiec dla mnie calkiem normalne.

Ja też tak mam, ale żeby przedstawiać coś co nie nasze w zakrzywionej rzeczysistości, to tego nie rozumiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grubbby napisał:

Czemu szkopul? Nie jest tak ze jakby cos dla nas bylo lepsze to na to zmieniamy?
Tez chwale co mam bo dla mnie najlepsze. Jak uslysze cos lepszego to zmieniam... I znow chwale te co mam :) wiec dla mnie calkiem normalne.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tylko że Ty masz to co masz bo uwazasz że to najlepsza a dla Soundmana każde następne są najlepsze. Jak sprzedał th900 które były najlepsze to potem najlepsze były dt150 a po nich najlepsze były CAL! ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1erd0l1c1e.

K701. 

Szach-mat. 

A na serio: od 600zł w górę ja wierzę niemal wszystkim zachwytom i każde (no może poza mułami hd650, które wymagają reaktywacji bloku w Czernobylu żeby zagrać) niemal słuchawki są dla mnie wiarygodne jako te jedyne. 

A th900, d7200, hd800, hd800s to ułomki nie są. 

Na paru zlotach na zachodzie hd800 po modach wygrywały z o wiele droższymi słuchawkami. 

A najwięcej nauczyły mnie ślepe testy - teraz wiem, co tal naprawdę słyszę, a ile sobie wmawiałem.

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ZenekHajzer napisał:

P1erd0l1c1e.

K701. 

Szach-mat. 

A na serio: od 600zł w górę ja wierzę niemal wszystkim zachwytom i każde (no może poza mułami hd650, które wymagają reaktywacji bloku w Czernobylu żeby zagrać) niemal słuchawki są dla mnie wiarygodne jako te jedyne. 

A th900, d7200, hd800, hd800s to ułomki nie są. 

Na paru zlotach na zachodzie hd800 po modach wygrywały z o wiele droższymi słuchawkami. 

A najwięcej nauczyły mnie ślepe testy - teraz wiem, co tal naprawdę słyszę, a ile sobie wmawiałem.

 

Ja tam słyszałem kilka par słuchawek z przedziału 1500-4000 które grały dla mnie jak zepsute. I nie że grają źle za te pieniadze tylko po prostu grają źle i za darmo bym ich nie chciał ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie potrafię zrozumieć tej fali hejtu kierowanej w stronę D7200 przez Soudmana, która pojawia się dosłownie za każdym razem kiedy ktokolwiek w tym wątku wspomni, że Denony mu się podobają dźwiękowo i jest z nich zadowolony. Przecież to się już robi nudne i męczące. Czemu to w ogóle ma służyć? Wiadomo, że każdy ma swoje preferencje i jednemu się będą podobały, a inny będzie je nienawidził i to jest normalna kolej rzeczy, zresztą jak w przypadku każdych innych słuchawek. Ale po co każdego kto napisze o D7200 coś pozytywnego za każdym razem nawracać i udowadniać mu na siłę, że jego opinia jest śmieszna i niepoważna, bo przecież te słuchawki są tragiczne i beznadziejne pod każdym możliwym względem :blink:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dj1978 napisał:

Różnica w tym, że Soundman1200 słuchał 0,5 godz pożyczone Denony. Gdyby należały do niego, to i ja bym chętnie poczytał jego teksty z przewagą superlatywów;)

Czytaj ze zrozumieniem, miałem je kilka dni a mogłem wytrzymać góra 0,5h....he,he.

Bardziej z obowiązku, no bo jak ktoś pożyczył to głupio nie słuchać, a napalony byłem na te Denonki jak nie wiem.

W końcu tak dobre miałem zdania o wcześniejszych modelach Denona a jestem też fanem Fostexa.

Zakładam na uszy, oczekuję podobnego/lepszego/równiejszego przekazu niż poprzednie modele...i mina zaraz taka:(

 

41 minut temu, Spawn napisał:

 

Tylko że Ty masz to co masz bo uwazasz że to najlepsza a dla Soundmana każde następne są najlepsze. Jak sprzedał th900 które były najlepsze to potem najlepsze były dt150 a po nich najlepsze były CAL! ;) 

Wcale nie, DT150 uważam za jeden z lepszych wyborów do 2tys w zamkniętych, nigdy nie pisałem że są najlepsze...:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Soundman1200 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem, miałem je kilka dni a mogłem wytrzymać góra 0,5h....he,he.

 

no to żeby nie było nie jasności, słuchałeś je max 0,5 h każdego dnia? Czy tylko raz i je przekreśliłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Spawn napisał:

 

Ja tam słyszałem kilka par słuchawek z przedziału 1500-4000 które grały dla mnie jak zepsute. I nie że grają źle za te pieniadze tylko po prostu grają źle i za darmo bym ich nie chciał ;) 

No ok - dla mnie HD650 są zepsute :) Pewnie jeszcze by się trochę znalazło. Między innymi pewnie HD700, o których prawie nic nie słyszałem, więc pewnie klops a nie słuchawki.

Ale ogólnie jakby przejść po wszystkich przedziałach cenowych i hype na tym forum, to prawie każde hajpowane, w każdym przedziale, dla pewnej części mogą być tymi najlepiszymi. Nawet lepszymi od topowców -> dla mnie do dzisiaj R70x są lepsze od LCD-3. Ale LCD-2 już mi się bardziej podobają od ATH. Utopie mi się mniej podobają od DT-990 i D7000. 

Jak zepsute to potrafią i Ultrasony brzmieć te powyżej 10kPLN :) - filmik z Tyllem bezcenny :D

 

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy podejmowałem trud słuchania D7200, na Mojo i potem też na cma600i, na bieżąco porównywałem z TH610.

Te same utwory, by poznać różnicę między słuchawkami itd.

Na mojo było wyraźniej i czyściej jakby, lepiej bas był słyszalny. Na cma600i więcej sceny i napowietrzenia,gładziej i miękko...analogowo.

Wielka zaleta D7200 ten bas, szkoda że tylko pokazuje klasę jak nisko schodzi, dla mnie za mało było go słychać na niższej średnicy.

Akurat to lubię, więc TH610 tutaj miały przewagę, bas w Th610 nie jest tak twardy i czysty, tutaj D7200 są o klasę lepsze ,to słychać od razu.

Reszta przekazu dla mnie była jak zepsute słuchawki, nie będę udawał że tak tego nie odebrałem.

Mniejsza też scena o 1/3 na szerokość w stosunku do TH610 też nie była plusem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Soundman1200 napisał:

i Ryka o tym przecież wspomina

 

ech.....

 

Ale doszliśmy do fajnej konkluzji :)

 

3 godziny temu, Soundman1200 napisał:

a wokalista brzmiał nieczysto

 

cóż... może niektóre słuchawki wydłubują braki w warsztacie wokalisty ? ;)

 

Zostawmy to, ja się śmieję bo mi one podeszły, te 7200, ale nie mam zamiaru nikogo na nie namawiać. Natomiast jak kupie Amirony czy 800s i coś będzie nie tak to jadę do Sounda i ... no zobaczymy jeszcze co ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawym, można jechać po słuchawkach które akurat mam, mi to nie przeszkadza, przecież to normalne że każdy woli co innego.

Inaczej na rynku byłyby 3 modele ...he,he.

Chyba nikt nie bierze moich wypocin jako wyroczni?!...każdy ma swój gust, własny odsłuch to podstawa.

O czym sam się nieraz przekonałem, często byłam zaskoczony jak dane słuchawki grają, po opisach na forum zupełnie inaczej sobie je wyobrażałem:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2017 o 11:22, grubbby napisał:

Czemu szkopul? Nie jest tak ze jakby cos dla nas bylo lepsze to na to zmieniamy?
Tez chwale co mam bo dla mnie najlepsze. Jak uslysze cos lepszego to zmieniam... I znow chwale te co mam :) wiec dla mnie calkiem normalne.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

Ale żeby chwalić wszystko jak leci ... fakt ludzie chwalą co mają.

Jedynie co mnie intryguje ze d7200 i th610 tak podobne do siebie z lekkimi różnicami jedne przez Soudmana są wychwalane inne gardzone. Co jest zabawne śmieszne i dziwne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, jedne przyjemne  DLA MNIE w stylu grania starszych modeli Denonów/Fostexów, drugie już niezjadliwe bo mało scenowe,nieczyste w przekazie, zbyt sztywne...

Ale nawet jakby mi D7200 podeszły to i tak bym ich nie kupił, za małe na mnie, czubek mojej głowy jakby ktoś szpikulec wbijał, ale to drugorzędna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2017 o 09:21, Soundman1200 napisał:

Bardzo dziwne, jedne przyjemne  DLA MNIE w stylu grania starszych modeli Denonów/Fostexów, drugie już niezjadliwe bo mało scenowe,nieczyste w przekazie, zbyt sztywne...

Ale nawet jakby mi D7200 podeszły to i tak bym ich nie kupił, za małe na mnie, czubek mojej głowy jakby ktoś szpikulec wbijał, ale to drugorzędna sprawa.

 

Wygoda no cóż każdy musi już sam sprawdzić, trzeba mieć na uwadze że komuś podjadą a innymi nie.

 

Dźwięk to równie osobiste preferencje co wygoda, ale tu już można coś tam opisać pomoc pokierować. Ja tam wiem tylko to od czego baaardzo uciekam to u mnie zostaje kurde prawie na amen, hd600 fiio grado no kurka wodna ... denonków tez unikałem bo to basotłuczki ale chyba muszę im dać szanse podobnie jak th610 choćby z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, TH610 już inne,lepsze dla audiofila granie od TH900, to już nie bas,bas,bas i dopiero reszta przekazu ,tylko równe i ciekawe słuchawki.

Średnica blisko, szeroka scena, góra łagodna ale wyrazista, może trochę razić rozjaśnienie na wyższej średnicy, wokaliści mają przypadłość podkreślania ś,ć...

Znika to niemal całkiem po wygrzaniu pełnym i na dobrym torze.

Dla fanów basu będzie tu jego za mało...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Soundman1200 napisał:

No tak, TH610 już inne,lepsze dla audiofila granie od TH900, to już nie bas,bas,bas i dopiero reszta przekazu ,tylko równe i ciekawe słuchawki.

Średnica blisko, szeroka scena, góra łagodna ale wyrazista, może trochę razić rozjaśnienie na wyższej średnicy, wokaliści mają przypadłość podkreślania ś,ć...

Znika to niemal całkiem po wygrzaniu pełnym i na dobrym torze.

Dla fanów basu będzie tu jego za mało...

 

5 godzin temu, Adam 76 napisał:

właśnie, to rozjaśnienie/wzmocnienie okolicy łączenia środka z górą w th 610 trzeba jakoś ogarnąć resztą toru i wtedy słuchaweczki bajka, bardzo uniwersalne, barwne, przyjemne i do tego ładne :)

To ja chyba jakieś inne TH610 słucham, bo mi właśnie wyższej średnicy ciut brakuje, a sybilanty nie atakują nadmiernie :ph34r:.

Basu mało nie jest, ale dużo też nie, trochę brakuje mu wykopu (szczelniejsze pady by się przydały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie stwierdzam nadmiaru w przełomie średnicy i góry, te słuchawki nie sybilizują. Góra jest zaznaczona, ale wg mnie w niższych jej rejestrach, nie tnie w górze skali. Przez to sprany mają masę, z jasnym źródłem może ich być za dużo. Z Opusem#1, Mojo, Ifi bl basu nie brakuje. I mówię to ja, basolubek :)

Bas jest, fajnie to @szczurz ujął, bas walczy o swoje miejsce, wiecie co to znaczy, że jest go w sam raz ...dla mnie :)

Metal, wokal fajnie wypada z Mojo, jest kop. Elektronika w sumie też bo jest dość wyraźna holografia. Jest moc.

 

Elektronika szybsza i wolniejsza lepiej z Ifi, większa scena, więcej detali. Dalsze plany wyraźne. Wspaniałe prowadzenie basu, rasowe. Jest spektakl. Ale dociążenia w metalu brakuje.

 

Mam te Fostexy na kabelku miedzianym 7N od jimmiego. Daje większą klarowność od fabrycznego, możliwe że coś więcej nawet, może też się coś traci. Ale nie mam ochoty wracać do firmowego, tak mi dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne "som" ale gdzies w okolicach laczenia srodka z gora jest gorka i bede sie przy tym upieral hah, rowniez lubia zaakcentowac gloski syczace. Sluchane byly razem z amironami i oppo pm3 na tych samych zabawkach i amirony i oppony nie ssscccykaly tak jak th610. Kto co lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności