Skocz do zawartości

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, audionanik napisał:

Grubo:D.

Ale popatrz, np. to dziewczę dużej dynki nie nie ma, a na kumatą wygląda:

image.png

A gdzie tam w 3 ruchach,gram w szachy od 10 lat non-stop online,zwłaszcza na 3 minuty, i nie widzę matowania w tylu ruchach...

Partia też wydaje się ustawiona,białe jakby bardziej w grze już są a czarne w powijakach:P

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są w tak zwanym wykończeniu dźwięków, czyli głównie wybrzmień, barwy, nasyceniu, faktur i transparentności, ale też i sceny - jej układu, precyzji i pozycjonowania, a nie samej wielkości.

Ale przepaści nie ma.

Np. FAD IV zbliża się do w/w górnym zakresem pasma (na padach HM5), rozdzielczością ale jest jej  też za dużo, a D7200 homogenicznością pasm i spójnością ale jest przekaz za bardzo mglisty.

Edytowane przez Compton
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj już Robert...między D7200 a HE1000 jednak jest przepaść, głównie scenowa.

Scena w HE1000 dwa razy szersza i głębsza od D7200, co najmniej 2 klasy różnicy w tym temacie...

W dodatku fenomenalne napowietrzenie, lekkość i swoboda przekazu HE1000 gdzie jednak w D7200 mamy lekko duszny przekaz 

skupiony głównie pośrodku sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dj1978 napisał:

Soundman1200 ma takie same uprzedzenia do D7200 jak ja do Opla Insignia i Toyoty Avensis. Auta mają wielu zwolenników a ja ich nie trawię, znajduję w nich same wady (pewnie uwypuklone przez rzeczone wcześniej uprzedzenia).

A słuchałeś HE1000:rolleyes:,żeby nie było też nie lubię HE1000 za pewne cechy, jak słaba ergonomia oraz nie taki bas jak lubię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Soundman1200 napisał:

A słuchałeś HE1000:rolleyes:,żeby nie było też nie lubię HE1000 za pewne cechy, jak słaba ergonomia oraz nie taki bas jak lubię.

 

Nie chodzi tylko o HE1000 (nie słuchałem ale z opisów przypuszczam, żeby mi podeszły). Z komentarzy w różnych działach wnioskuję, że chyba masz niebywałego farta do kontaktu ze słuchawkami tylko lepszymi od D7200, w przeciwieństwie do osób, które też nie mało sprzętu słyszeli i chwalą D7200. Podałem przykład samochodów bo probuję zrozumieć, że jeśli coś nam nie siądzie to plusy wymieniane przez innych w żaden sposób nie przekonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co mam odpowiedzieć, nastawiałem się na D7200 mocno,już kasę odkładałem, szukałem kupca na TH610...

Miałem okazję posłuchać D7200 cały tydzień  na dwóch różnych combach dobrej klasy, czyli warunki jakby nie patrzeć idealne.

Byłem nastawiony tak pozytywnie, bo w pamięci rewelacyjne wspomnienia z D5000(moje pierwsze zamknięte tej klasy), potem D7000, inne modele...

Później Fostexy, które jeszcze bardziej poprzeczkę zawiesiły, z każdymi z odsłuchanych mógłbym żyć,nawet z D7100 a co, też są ok. mimo że potwory basowe...ale z D7200, no cóż ...to jak randka w ciemno przez internet, spotykamy się ,witamy,chwila przy stoliku ....i się rozchodzimy.

Zero ciągoty z mojej strony...zimno jak w noc listopadową...Ale jak innym podchodzą to ok. w końcu każda potwora znajdzie swego adoratora...he,he.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Soundman1200 napisał:

...ale z D7200, no cóż ...to jak randka w ciemno przez internet, spotykamy się ,witamy,chwila przy stoliku ....i się rozchodzimy.

Zero ciągoty z mojej strony...zimno jak w noc listopadową...Ale jak innym podchodzą to ok. w końcu każda potwora znajdzie swego adoratora...he,he.

 

 

Jak to @Compton bardzo trafnie określił kilka postów temu.. kwestia gustu.. zarówno dźwiękowo, wizualnie jak i ergonomicznie. To, że Ci @Soundman1200 nie podeszły pod każdym z tych aspektów już wiemy i rozumiemy. Może tylko czasami za dużo tego hejtu pod ich adresem wszędzie tam gdzie ktoś o nich wspomni.. takie moje luźne spostrzeżenie. Myślę, że D7200 mają równie wielu zwolenników co TH610 czy każdy inny ogólnie dostępny model słuchawek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z linka, który był już podany w dziale Fiio doczytałem, że nagrodę EISA w kategorii słuchawki zdobyły lubiane przez wszystkich Denony D7200;)

Z wyróżnieniem zgadzam się w 100%:)

http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/24004-nagrody-eisa-2017-2018-rozdane?utm_source=newsletter&utm_medium=mailing&utm_term=amplitunery&utm_content=eisa&utm_campaign=wysylka77

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności