Skocz do zawartości

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tak jest, jeśli mam wybrać jedne z nich to wybieram Denony, jednak bardziej wpisują się w moje gusta. A z racji tego, że szykuje mi się niebawem nowy audio-wydatek, no to Sowy poleciały do komisu ;)

 

Będzie AKacz?

 

Właśnie w najbliższych dwóch tygodniach chciałbym się umówić na odsłuch AK300+AK380amp oraz Ibasso DX200 i dokonać wyboru nowego playera :) Jeszcze mi po głowie chodzi Chord Hugo... Ale nie wiem czy ten klocek jest wart swojej ceny, nie miałem go też jak dotąd okazji wypróbować.

 

@Lordzie, mnie się nasuwają z pamięci porównania do PM-2. Denony wydają się mieć większą scenę, bardziej konturowy bas i więcej wyższego środka, przez co są czytelniejsze, czystsze. PM-2 raczej są łagodniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w sklepie Kuropa (dzieki dzieki !) posłuchałem Denonów D7200. Z Combo Ak300/380 - muzyka elektroniczna klasyczna.

 

Wizualnie słuchawki ładne, pudło imponujące. Wyposażenie mniej niż słabe - kabel. No i chyba woreczek ale gdzieś ukryty był. Słuchawki są sztywne i twarde, pałąk ciśnie w czubek głowy, nauszniki trochę też (u mnie wokółuszne) cisną w czaszkę. Kabel tylko długi z dużym jackiem (a przejściówki na to są rzadsze niż z małego na duży). "Drewno" na muszlach - gdyby błyszczało , byłoby ładniejsze. Ogólnie wolę jednak plastik, metal.

 

O dźwięku. Przestrzenny, konturowy i ...ostry. Słuchawki wydają się detaliczne, przestrzeń mają sporą ale naturalną. Brzmienie zdecydowane i twarde. Pasma nie zlewają się, dźwięk nie jest cyfrowy ale trochę jakby suchy, raczej chudszy niż mięsisty. Podczas słuchania zastanawiałem się czy taka prezentacja nie jest przypadkiem męcząca. Na dłuższe słuchanie.

Nie wiem jak z wygrzewaniem, ten egzemplarz chyba specjalnie nie był grzany. @Thar pisze o czystości dźwięku z 7200. Mi wydał się aż sterylny.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mi się niestety wydał. Nawet na starszych nagraniach Tangerine Dream (Logos). Z tym,że to "suchy" to nie bardzo bardzo ale trochę. I to moje dziwne (także dla mnie) spostrzeżenie,że mogą mnie zmęczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mi się niestety wydał. Nawet na starszych nagraniach Tangerine Dream (Logos). Z tym,że to "suchy" to nie bardzo bardzo ale trochę. I to moje dziwne (także dla mnie) spostrzeżenie,że mogą mnie zmęczyć.

Lord, mam podobne spostrzezenia. Zwlaszcza porownujac z pm3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2017 o 16:39, Superata napisał:

Co to za model?

 

20170321_163446.jpg

 

Zero napisów nawet R/L ale graja POEZJA :)

Tak jest, jak lśniące muszle to D7000, D5000 miały matowe...

Lepsze granie od D7200?..zapewne bardziej emocjonujące...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę było przymusowego odwyku od forum, więc wkleję odpowiedź, którą naskrobałem dwa dni temu:

@Karmazynowy, sprawdzę D7200 z Mojo :) Choć raczej chcę iść w kierunku DAPa i to takiego, do którego nie będę musiał jeszcze dodatkowo dołączać wzmacniacza. Chyba że AK300 z Ampem, wtedy nie ma problemu pod względem wygody. 

@Lordzie, absolutnie nie dziwi mnie Twoja opinia o D7200 :) Już tu kiedyś pisałem w tym wątku, że w ocenie słuchawek zawsze bardzo dużo zależy od tego, do jakiej sygnatury jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień i jaką sygnaturę lubimy. Podobnie pisał wcześniej @grubbby, że Denony są dla niego nieco zbyt ostre. Oboje macie PM-3, Ty również jeszcze PM-2, a to są jednak słuchawki łagodniejsze w przekazie, bardziej relaksacyjne, choć przekazujące całą masę szczegółów i informacji o nagraniu (coś czuję, że jeszcze kiedyś wrócę do PM-2). Gdyby tak posłuchać przez tydzień tylko Denonów, wówczas wymienione Oppo zapewne mogłyby się wydać z kolei nieco zamulone, nie tak przyjemne. Oczywiście po czasie wszystko zwykle wraca do normy :)

Sam tego doświadczam ostatnio, korzystając na przemian z Owli, D7200 oraz Dharm. Założenie Dharm po dłuższym okresie użytkowania Owli spowodowało, że wydały mi się ostre na górze jak żyletki, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Podobnie, jak dłużej posłucham Dharm, wówczas Owle są wręcz niesłuchalne, a Denony już nie tak klarowne w swoim przekazie. I tak wkoło :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę było przymusowego odwyku od forum, więc wkleję odpowiedź, którą naskrobałem dwa dni temu:
@Karmazynowy, sprawdzę D7200 z Mojo  Choć raczej chcę iść w kierunku DAPa i to takiego, do którego nie będę musiał jeszcze dodatkowo dołączać wzmacniacza. Chyba że AK300 z Ampem, wtedy nie ma problemu pod względem wygody. 
@Lordzie, absolutnie nie dziwi mnie Twoja opinia o D7200 Już tu kiedyś pisałem w tym wątku, że w ocenie słuchawek zawsze bardzo dużo zależy od tego, do jakiej sygnatury jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień i jaką sygnaturę lubimy. Podobnie pisał wcześniej@grubbby, że Denony są dla niego nieco zbyt ostre. Oboje macie PM-3, Ty również jeszcze PM-2, a to są jednak słuchawki łagodniejsze w przekazie, bardziej relaksacyjne, choć przekazujące całą masę szczegółów i informacji o nagraniu (coś czuję, że jeszcze kiedyś wrócę do PM-2). Gdyby tak posłuchać przez tydzień tylko Denonów, wówczas wymienione Oppo zapewne mogłyby się wydać z kolei nieco zamulone, nie tak przyjemne. Oczywiście po czasie wszystko zwykle wraca do normy
Sam tego doświadczam ostatnio, korzystając na przemian z Owli, D7200 oraz Dharm. Założenie Dharm po dłuższym okresie użytkowania Owli spowodowało, że wydały mi się ostre na górze jak żyletki, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Podobnie, jak dłużej posłucham Dharm, wówczas Owle są wręcz niesłuchalne, a Denony już nie tak klarowne w swoim przekazie. I tak wkoło

Tylko nie zapominaj ze mam jeszcze he500 (tak tez nie dynamiki) i dt990. Woec zwlaszcza po tych drugich wg wielu ostrych to staram sie wylapywac wlasnie w miare obiektywnie cechy sluchawek a nie tylko przez pryzmat jednego porownania do chocby pm3.
I mnie w d7200 po prostu tez ta ostrosc nieco meczyla. Ale na pewno jeszcze dostana szanse :)
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Superata napisał:

Zaje... zakochałem się. Chcę :) 

Znajomy klient z nimi wpadł, że może kupić od kogoś za 900PLN :)

Wow, za 900zł D7000...ale okazja...jakiś wariat ,tak tanio sprzedaje...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Wow, za 900zł D7000...ale okazja...jakiś wariat ,tak tanio sprzedaje...he,he.

Uległ wypadkowi i nie może słuchać na słuchawkach ze względów zdrowotnych. To są koledzy więc cena też inna. Jestem drugi w kolejce. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bakus1233 said:

Muszle od d7000, ale flagowiec miał oznaczenia L i R na pałąku w przeciwieństwie do D2000 i D5000.

To mogą być D2000 z założonymi muszlami od D7000.

Świadczyć może o tym chociażby pałąk, a w zasadzie jego metalowe elementy trzymające muszle - w D7000 i D5000 mają złotawe zabarwienie, w niższych modelach srebrne/tytanowe. A na takie wygląda na wrzuconym zdjęciu.

Tu porównanie wszystkich Denonów z serii DX000:

Denon_AHDx000_photo_apart.jpg?itok=cq1UF

Oczywiście jest również szansa, że to D7000 ze zmienionym pałąkiem. Bez oględzin od środka chyba się nie obejdzie...

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość prawdopodobne, stockowe kubki od Denonów często są sprzedawane na eBayu po wymienieniu ich na jakieś lepsze, customowe... Lawton je też okresowo wyprzedaje, bo jest zniżka na zakup muszli u nich przy zostawieniu stockowej :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli driver AH-D5k/D2k + muszle D7k to była już kiedyś s komisie lepsza okazja :>

Wtyk to Amphenol.

edit: Oczywiście 900zł to wciąż świetna okazja =)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności