Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam HEków, więc nie wiem. Na headfaju pisali o Ether Flow C, ale tych też nie znam.

 

Nie powiem, serce zabiło szybciej, ale w srodku jakieś bieda-denony :D

 

yBsQzyW.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam HEków, więc nie wiem. Na headfaju pisali o Ether Flow C, ale tych też nie znam.

od padów z fotosesji d7200... bliżej im do padów th610

 

ethery to domowa robota wesołych jankesów, każdy pad inny...

Fostex_Variants_Disassembly_Photo_TH610_Pad.jpg

IMG_20170128_135214_HHT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie znam HEków, więc nie wiem. Na headfaju pisali o Ether Flow C, ale tych też nie znam.

od padów z fotosesji d7200... bliżej im do padów th610

 

ethery to domowa robota wesołych jankesów, każdy pad inny...

 

 

O, no bardzo podobne do 610.

 

Ale odnośnie Ether C to chodziło o dźwięk, nie pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listen słabsze całościowo ? Poza komfortem

Maciej sobie zaczyna w brodę pluć że zrezygnował z D7200?!

Kurczę to ciekawe te D7200 jak tak, równe w graniu,jak nie Denony normalnie,zaciekawiony jestem,

chyba wreszcie dobre słuchawki od Denona...a nie Basotłuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem post nie w tym wątku gdzie chciałem :-D.

Mnie informacja, że nowe Denony grają równo jakoś nie cieszy, liczyłem na kontynuację stylu D2000, D5000. Musiałbym posłuchać jednak przed zakupem.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić drivery od th900 za około 1000zł i wstawić je do denon d2000, które można kupić za około 600zł. Wyjdzie taniej :D

 

D7200 już na allegro za 3499zł :)

http://allegro.pl/sluchawki-denon-ah-d-7200-referencyjne-drewno-i6697522597.html#thumb/4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, to nie jest tak, że mamy tu studyjne, rowniutkie granie. Bas jest baaaardzo solidny, potrafi niezle zagrzmiec jak trzeba ale raczej stanowi takie fundamenty, na których opiera się średnica z górą. Wydaje mi się, że jest go wiecej niż bezpośrednio po wyjęciu z pudła.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmazynowy - a jakie jest Twoje zdanie o scenie?Jak z głębokością sceny?

Nie wiem jeszcze do końca. Dziś mnie głowa boli, dajcie żyć. :D

 

Z wczoraj to scena jest bardzo fajna. Wystarczajaca jak na zamknięte na pewno, jest powietrze, głębia też, zwłaszcza podoba mi się odseparowany bas. Ale dziś wieczorem będę je katowal dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listen słabsze całościowo ? Poza komfortem

 

Czy słabsze? Nie do końca, inne tak, ale dźwiękowo nie odstają, co tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że to wybitne słuchawki. No może basem jednak ciut, ale Listen to dla mnie osobiście poziom słuchawek za 2k a może i wyżej, o czym już pisałem. No i synergia z Mojo jest wybitna. Dla mnie powyżej pewnego poziomu zmiany jakości dźwięku w słuchawkach są pomijalne, bardziej istotne są preferencje i synergia oraz stosunek cena/jakość.

 

Słuchawki mają 30h i zrobiłem tylko kilka porównań bezpośrednich z Focalami bo mi się nie chce i wolę słuchać Denonów niż porównywać. :)

 

Denony na pewno grają dostojniej, bardziej relaksująco, dźwięk jest dużo większy, szerszy i lepiej napowietrzony, instrumenty są fajnie od siebie odseparowane, w Listen jest wszystko bardziej zbite. Wielkość najbardziej w basie słychać, czuć, że kotły i bębny są duże, czuć podmuch powietrza, Focale tego nie mają, za to mają lepiej zaznaczone skraje pasma. Chociaż nie jestem pewny czy bas w Focalach faktycznie schodzi niżej, czy może to być kwestia tego, że jego górna część jest trochę wykastrowana. W Denonach bas jest pełniejszy na pewno, taki trochę planarny jest, sprężysty i dosyć zwarty. Bardzo mi się podoba, jest solidny ale nie przesadzony, nie ma buły. Góra ciągnie w Focalach wyżej, chociaż jak sprawdzałem na generatorze tonu to 15k spokojnie jest słyszalne na 7200, w Listen dochodzę do 16,5k, więc to raczej kwestia zestrojenia reszty pasma, trzeba również brać poprawkę na to, że Mojo lekko ją wygładza, pewnie jest do wyciągnięcia w innym sprzęcie. Fakt, jest lekko zaoblona ale drugiej strony nie słyszę, żeby czegoś brakowało, nie wszystko jest tak przejrzyste jak w Listen, ale IMO tak jak jest jest dobrze, bo inaczej zaburzyłoby to ich balans i muzykalność.

 

Łatwiej też usłyszeć plany w 7200 niż w Focalach, podoba mi się to, że bas jest tłem (ale nie jest go mało), a średnica jest podana blisko, przed nami. Nie słyszę rozjaśnienia jej lub jakichkolwiek dołków. Wokal jest bliski, ciepły i wciągający, tak jak lubię. Bardzo fajnie brzmią na Denonach stare kawałki, nabierają masy i dynamiki, jazz, klasyka, chociaż to na tyle uniwersalny dźwięk, że praktycznie wszystko brzmi dobrze, łącznie z nowymi brzmieniami i elektroniką.

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony, dźwiękowo może nie czuć, że to pełnoprawne flagowce (a czym są flagowce i po czym je poznać?), nie robią też nic szczególnie wybitnie, ale mają dobre lub bardzo dobre składowe, które razem tworzą przyjemny, muzykalny i wciągający miks. Grają tak jak chciałem, żeby Nighthawki mi zagrały i w zasadzie nie mogę wymyślić nic co chciałbym zmienić. Do tego są dosyć wygodne (pady nie są za głębokie), ładne i grają dobrze już z ipoda. Tłumienie zgodnie z przewidywaniami i znajomością tej konstrukcji jest poniżej średniej jak na zamknięte, raczej odcinają od "szumu tła" niż tłumią, chociaż podczas słuchania muzyki, dzwonka telefonu obok i do drzwi także nie usłyszałem (a mam świdrujący). Z wad, to: made in china, kabel trochę mikrofonuje, brak krótkiego kabla z małą wtyczką... w tej cenie powinien być. Boję się też o muszle, wyglądają jakby się łatwo miały porysować, wszystkie wgniotki od razu będzie widać w drewnie.

 

Aha, możecie polecić stosunkowo tani kabel ~1,5m z małym jackiem? Może jakaś mieszanka ze srebrem, jakiś chińczyk?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić drivery od th900 za około 1000zł (...)

 

Z ciekawości gdzie?

Poza tym są jeszcze takie słuchawki jak EMU Teak, ponoć z driverami TH900 (a nie TH600 jak th-x00). Jednakże z tego co czytałem, przetworniki Fostex TH900 są selekcjonowane na siłę magnesów 1,5T, a EMU nie, więc mogą mieć niższą.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności