Skocz do zawartości

Tidal i interface audio MOTU 24bit 192 kHz, a streamer Auralic.


andy48

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jakiś czas temu znajomy likwidował studio nagrań, odkupiłem od niego w dobrej cenie interface audio MOTU Track 16, który pracuje na 24 bitowym przetworniku i ma możliwość odtwarzania dziwięku z próbkowaniem od 44.1 - 192 kHz. Interface mam podłączony z Mac Pro złączem firewire. Do odsłuchu mam aktualnie - też odkupione z tego likwidowanego studio słuchawki Beyerdynamic T90. Brzmi to bardzo fajnie i przyjemnie... w moim guście.

 

Kilka dni temu zainteresowałem się serwisem muzycznym TIDAL, założyłem konto - ściągło mi z peypal 1 zł no i sobie testowo słucham... Jedne zagrania brzmią bardzo dobrze, inne już nie...

 

Wczoraj natomiast wygrzebałm w sieci stronę producentra przetworników i streamerów firmę Auralic - zainteresował mnie konkretnie model Aries MINI.

 

W specyfikacji tego urządzenia jest info, iż pliki do odsłuchu mogą iść w dużo większej rozdzielczości niż oferuje mój interface MOTU, a mianowicie do 32 bit i w jakości DSD 64,128,256.

 

 

Czy kupując tego Auralica za 2 tys. zł usłysze tą różnicę w próbkowaniu ? Jak w ogóle odszukać te najlepiej nagrane pliki w dużej rozdzielkczości w tym serwisie Tidal ? Będę miał do nich dostęp kiedy kupię dopiero te dedykowane urządzenie z serii Aries ?

 

Dzięki za info.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już wiem trochę więcej, Tidal w hifi nadaje w najwyższej jakości.

 

Jak sie wiec okazuje potrzeba mi innego przetwornika DAC'a, którego muszę wpiąć w usb kompa on go widzi jako osobny interface audio a do DAC'a słuchawki. Wtedy minę tego mojego MOTU.

 

Bardzo dobre opinie zbiera Arcam irdac 2, ktoś mi tam polecił Audiolab mdac. Macie jakieś sprawdzone propozycje w budżecie do 5 tys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 11 zdążyłem zapomnieć, że wszystko rozpisałeś, sry.

Tidal w najwyższej wersji oferuje jedynie FLAC 16/44,1 ... i dobrze, bo potem (wyżej) różnice przy tym samym masteringu bywają na granicy percepcji.

Przy czym nie wszystko jest FLAC - część to jeszcze jedynie ACC (jak się pomyliłem to poprawić) ~320kbps 16/44,1.

Interfejsu jeśli poprawnie steruje słuchawki nie ma sensu wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Crysisa.

Mam Aune X1s, który gra naprawdę szczegółowo i ma dac 32bit. Do tego kilka plików dsd w różnych gęstościach. I powiem, że różnica nie jest spektakularna w stosunku do focusrite 2i4, który pędzi mi adamy a7x. Nie mam t90, ale er4s, które sygnaturę i szczegółowość mają zbliżoną. Lepiej zagrało mi to z audio-gd nfb27, na tyle wyraźnie, że zauważyłem, ale nie na tyle, bym dopłacił :)

Dobry mastering w 16bit/44.1 kHz naprawdę jest wyzwaniem do odróżnienia od 24/192 (ten sam utwór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności