Skocz do zawartości

Campfire Audio Orion i Jupiter


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Campfire Audio to nieduża amerykańska firma zajmująca się produkcją słuchawek dokanałowych, a wyrosła ona z ALO Audio, czyli firmy produkującej przewody oraz wzmacniacze.
Do testów otrzymaliśmy dwa z pięciu dostępnych obecnie modeli słuchawek Campfire: najtańszy Orion (349 dolarów) oparty na pojedynczym przetworniku armaturowym oraz drugi w hierarchii producenta czteroprzetwornikowy Jupiter, wyceniany na 899 dolarów.

 

A co było dalej, zapraszam do lektury :)

http://zakupek.pl/test/sluchawki/porownanie-campfire-audio-orion-i-jupiter/

 

j10.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie Jupiterami i czekałem na tą recenzję, gdyż kilka dni temu dowiedziałem się że Tobie się one bardziej podobają niż Pro330v2.

Ale cenowo to 330ki nie są żadną konkurencją. Tu już bliżej H8 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem, ale patrzę przez pryzmat dźwięku, a nie ceny, gdyż dla mnie Pro330 są lepsze od starych Harmonych, a jeśli chodzi co do nowych to zależnie od muzyki, ale w klasyfikacja ogólnie ER4s wygrały u mnie z H8.2 i się nie mogę doczekać nowych ER4, a Oriony mnie zaciekawiły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca z v1, ale mają takie fajne wyciągnięcie w górę, którego w v2 trochę brak. I jak najbardziej Pro330 są nieco zgaszone przy Jupiterach - po prostu nie nadążają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ostatnio znów siedziałem z Jupiterami, tylko była jedna zmiana w stosunku do wersji z testu - oryginalny kabel na srebrze został zastąpiony zwykłym miedzianym od MEE P1 (wersja tańsza z pilotem).

Cóż mogę powiedzieć... Producent sobie strzela w stopę dając srebro, bo na miedzi Jupitery zdecydowanie dostają koloru i wypełnienia, zachowując dużą rozdzielczość oraz scenę. Przy okazji kabel P1 nie ma odcinków pamięciowych, przez co słuchawki są wygodniejsze i łatwiej o seala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Mechina jest tak skompresowana w miksie( chyba najgorsza dynamicznie ich płyta) że wszystko prawie w papkę się zlewa , skoro te słuchawki perkusje (automat ) tak ładnie wyszczególniły to muszą być bardzo dobre na basie , szczerze ja DT990 ani Hd600 i Shure 840 membrany perkusyjnej raczej nie słyszałem bardziej pukanie automatu perkusyjnego :)

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ostatnia płyta jest ciężka do słuchania w wielu momentach mimo ciekawych kompozycji. Natomiast w Progenitor na Jupiterach wyraźnie słychać membranę perkusji, która mi umykała na innych słuchawkach. W końcu za coś się płaci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności