Skocz do zawartości
  • 0

Dokanalowe neutralne z górnej pólki


11radekw

Pytanie

Witam, Panowie proszę o pomoc. Do domu zakupiłem Pandory 4, a teraz szukam dokanalówek do telefonu w podobnym typie brzmienia czyli neutralność, ocieplone brzmienie, miękkość. Budżet do 1200zl, ale może być coś tańszego jeśli jest dobre.

 

To będą moje 1 dokanałówki. Istotnym dla mnie parametrem jest dobra izolacja i wygoda. Nie chcę aby osoba siedząca obok słyszała muzykę.

 

 

Radek

Edytowane przez 11radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

To w końcu neutralność czy ocieplone brzmienie?

no gr07 raczej nie są neutralne, basowe doki

 

 

Mam inne spostrzeżenia. Solidna podstawa, ale nie dla bassheadów. Tak brzmi wg mnie muzyka :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

To w końcu neutralność czy ocieplone brzmienie?

no gr07 raczej nie są neutralne, basowe doki

 

 

Jeżeli GR07 to basowe doki, to 98% innych doków to już tylko dla ekstremalnych basshead'ów....

 

Jak dla mnie GR07C to neutralne, przestrzenne, dobrze napowietrzone brzmienie. Trochę odchudzone może, ale ogólnie grają świetnie.

Nie ma w nich ani miękkości, ani jakiegoś ocieplenia.

 

Może Sony XBA-H3 Ci podejdą. Grają przestrzennie i miękko, brzmienie ocieplone lekko, a ilość basu można kontrolować doborem tipsów. Wbrew pozorom przy dobrze dobranych tipsach nie są przesadzone w niskich pasmach, ale za to średnio izolują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Neutralne - pisząc neutralne mam na myśli bez podbicia basu i wysokich. Akurat w Pandorach podbite są wysokie.

 

A pisząc ciepłe brzmienie to raczej charakteryzuje muzykę która słucham. Dużo instrumentalnego popu z zenskimi wokalami, jazz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Neutralne - pisząc neutralne mam na myśli bez podbicia basu i wysokich. Akurat w Pandorach podbite są wysokie.

 

A pisząc ciepłe brzmienie to raczej charakteryzuje muzykę która słucham. Dużo instrumentalnego popu z zenskimi wokalami, jazz itp.

No to gr07 :)

Etymotic mogą zmęczyć górą i odstraszyć ergonomią, ale polecam odsłuch hf2/3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

FLC8s i będziesz zadowolony.

FLC8s sa chyba jednak nieco ponad ten limit ... Poza GR07 moge tez polecic Flare Audio R2A - lagodne ale i rozdzielcze sluchawki po cieplejszej stronie dzwieku

 

Trafiają się w komisie i cena czasami oscyluje w okolicach 1300-1400, Tuok miał je na sprzedaż i uważam że warto dołożyć te 100-150 zł i mieć spokój na bardzo długo. GR07 to bardzo fajne słuchawki ale jednak niższa liga i nie każdemu podejdą dźwiękowo, a w FLC8s można dźwięk fajnie modyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Neutralne - pisząc neutralne mam na myśli bez podbicia basu i wysokich. Akurat w Pandorach podbite są wysokie.

 

A pisząc ciepłe brzmienie to raczej charakteryzuje muzykę która słucham. Dużo instrumentalnego popu z zenskimi wokalami, jazz itp.

Moze customy od Piotrka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Neutralne - pisząc neutralne mam na myśli bez podbicia basu i wysokich. Akurat w Pandorach podbite są wysokie.

 

A pisząc ciepłe brzmienie to raczej charakteryzuje muzykę która słucham. Dużo instrumentalnego popu z zenskimi wokalami, jazz itp.

Moze customy od Piotrka?

 

Pytanie czy warto się bawić w podstawowy model który jest potem trudny do odsprzedania.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Neutralne - pisząc neutralne mam na myśli bez podbicia basu i wysokich. Akurat w Pandorach podbite są wysokie.

 

A pisząc ciepłe brzmienie to raczej charakteryzuje muzykę która słucham. Dużo instrumentalnego popu z zenskimi wokalami, jazz itp.

Moze customy od Piotrka?

Pytanie czy warto się bawić w podstawowy model który jest potem trudny do odsprzedania.?

Nie warto. Szukając polecam jednak wybierać z uniwersalnych iemach. Te bazowe modele poza świetnym sealem nie są jakimś objawieniem muzycznym.

M.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Etymotic HF5 plus custom tipsy wyjdą 850. I polecam je. Zdecydowanie neutralne, potrafia zaskoczyc holografia, dokladnoscia i szybkością. Wady: potrzebuja naprawde dobrego seala zeby był bas. Z kolei to jest dla niektorych (np u mnie) dosc ciezkie do uzyskania, bo głeboka penetracja uszu przez choinki to nie jest to co tygrysy lubia najbardziej, krótko mowiąc w moim przypadku, ból nie do zniesienia. Z kolei na piankach oryginalnych i Westona zamulają się, a na innych standardowych nie mialem wogole seala.
Na Customach jest bardzo ok, ale noszenie ich to tez jest przezycie wymagajace przyzwyczajenia.

Z tym ze gra jest warta swieczki, bo ety naprawde zaskakuja.

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie. Wszystko jest kwestią preferencji. Jak jesteś wyczulony na precyzyjne i szerokie lokowanie instrumentów - to nauszne. Jeśli natomiast ponad wszystko cenisz szczegółowość i bezpośredniość przekazu - etymotic er4s mają w tym aspekcie konkurencję dopiero około 2tys zł i wyżej. A HF3 niewiele im ustępują.

Natomiast bywają dni, że wolę nauszne - taki nastrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja uważam że tak ale pod warunkiem że telefon jest "muzyczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na bazarku pojawiły się FLC8s. Warto jeśli źródłem ma być głównie telefon?

 

Warto. To ekstraliga dokanałówek, z której strony byś nie patrzył...

Nie. Wszystko jest kwestią preferencji. Jak jesteś wyczulony na precyzyjne i szerokie lokowanie instrumentów - to nauszne. Jeśli natomiast ponad wszystko cenisz szczegółowość i bezpośredniość przekazu - etymotic er4s mają w tym aspekcie konkurencję dopiero około 2tys zł i wyżej. A HF3 niewiele im ustępują.

Natomiast bywają dni, że wolę nauszne - taki nastrój.

 

Ety HF3/5 i ER4 to dość różne słuchawki. Imho niższy model lepszy do normalnego, casualowego słuchania (np. z różnych źródeł), choć niektórzy koledzy cenią sobie precyzję ER4. ER4 wymagają konkretnego wzmocnienia!

Miałem oba modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności