Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki i gramofon - macie doświadczenia?


hechlok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zauważyłem, że nikt ze znajomych mi forumowiczów nie korzysta z gramofonu. Zastanawiam się dlaczego? Czy to kwestia wygody, ceny, czy może słuchawki nie sprawdzają się za dobrze w takim zestawieniu. A jeśli się sprawdza, to może ktoś mógłby polecić jakiś sprzęt powiedzmy do 5K, który warto wypróbować? Miałem okazję posłuchać tylko raz - może przez 30 minut - gramofon Project (modelu nie kojarzę, ale coś koło 1500 PLN) + Cayin + SWSy/DT-R10/Pandora Hope VI i mam mieszane uczucia. Wkurzały mnie trzaski (na SWSach słychać je było najbardziej), ale barwa i muzykalność były niesamowite. Po chwili przyzwyczaiłem się do trzaskania i płyty wciągnęły mnie niesamowicie - nie mogłem się podnieść z fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..gramofon i słuchawki da się pogodzić,ale pod kilkoma warunkami.

Po pierwsze dobra wkładka,po drugie dobry preamp,po trzecie ciepłe analogowe słuchawki.Słuchałem gramofonu AdFontes z wkładką goldring i espressivo,na HD600 i nie zmrużyłem oka do rana.Cała noc zeszła przy przekładaniu czarnych krążków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...a posiadając taki arsenał wzmaków jak Ty,nie szukał bym nic innego,tylko całą kasę wydał na AdFontes i wkładkę.Pojedziesz do Włocławka,pogadasz z konstruktorem i wrócisz "nawrócony" .Ten wspaniały człowiek dobierze Ci wkładkę do Twoich preferencji;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważną sprawą jest kupowanie/posiadanie dobrych tłoczeń/wydań płyt - najlepiej japońskie ;).

Do tego nawet najprostsza myjka do płyt i trzasków się praktycznie nie uświadczy .

Jakbys nie dbał o płytę a miał słabe tłoczenie to nie będzie radości ze słuchania .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hechlok nie idź tą drogą :) To kosztuje trochę i uwaga na dzieci w otoczeniu.Gramofon>wkładka>przedwzmacniacz>myjka>płyty.Ad Fontes dobry wybór,trochę zabawy z ustawieniem.Zadzwoń do Andrzeja Analogowego jeśli będziesz chciał wejść w AF.Jednak do Adfontesa wolę wkładkę MC niż MM więcej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z gramofonu i słuchawek :). Mi szumy i trzaski niespecjalnie przeszkadzają, więc może dlatego nie miałem większych problemów z adaptacją. Aczkolwiek w tym zastosowaniu najlepsze są słuchawki z nieprzesadzoną analitycznością - dla przykładu ATH-MSR7 zbyt uwydatniają niedoskonałości. Najprzyjemniejsze wrażenia miałem o dziwo (lub może właśnie nie o dziwo) ze słuchawkami vintage, np. moje Elega DR-119.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam :)

Ale to zupełnie inny tor. Szukanie wzmaka phono to taka sama zabawa jak słuchawkowego, więc jak masz czas i kasę na wszystkie gramofonowe gadżety to warto się pobawić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w sygnaturce - JVC QL-F4. Vintage sztuka z bardzo dobrej serii, model mid-tier. Za preamp robi sekcja od integry Denon PMA-560. Wkładka to najpopularniejsza Audio Technika. Zatem nic nadwyczajnego :). Mi to tylko potrzebne, by mieć dostęp do albumów, wydanych wyłącznie na winylu (lub łatwiej tą metodą osiągalnych). Natomiast podstawowe cechy muzyki z czarnej płyty, czyli muzykalność, pełna średnica, rys basu jak najbardziej tu odnajduję.

 

O taki:

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem jakiegos paskowego Duala po małych przerobkach .

Ogolnie to musialem z powodow finansowych całe ustrojstwo wraz z płytami sprzedać :(

Może kiedyś jak się odkuje to wrócę do winyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że raczej nie ma szaleństw, co mnie pociesza :)

Na allegro jest dużo używek, ale z gramofonem to chyba średnio bezpieczne, nie? Zastanawiam się właśnie nad jakimś Pro-Jectem, bo słuchałem go i dla mnie był fantastyczny, a wygląda też fajnie.

Edytowane przez hechlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że raczej nie ma szaleństw, co mnie pociesza :)

Na allegro jest dużo używek, ale z gramofonem to chyba średnio bezpieczne, nie? Zastanawiam się właśnie nad jakimś Pro-Jectem, bo słuchałem go i dla mnie był fantastyczny, a wygląda też fajnie.

Jeżeli nie chcesz vintage, tylko współczesną konstrukcję, to faktycznie szkoda używaną brać, bo w razie problemów możesz się wykosztować drugie tyle ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem analog i przyzwoite słuchawki to nie to. Na głośnikach trzaski są do zniesienia. Na słuchawkach każdy trzask urastał do rangi problemu. Przynajmniej dla mnie. A zawsze będą trzaski. Mniej lub więcej w zależności od sprzętu i płyt, ale zawsze. A ta cała analogowść to słaby argument w czasach gdy nagrywanie jest cyfrowe, obróbka cyfrowa i dopiero na końcu analog ( DDA w przeciwieństwie do dawnych AAD, ADD i dopiero na końcu DDD)

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności