Skocz do zawartości

Focusrite Scarlett 6i6 - jak żyć?


Lirick

Rekomendowane odpowiedzi

No więc pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, ale słuchałem na razie niewiele. Porównuję sobie go podpiętego pod Yamahę CR2020 na Focalach Listen, jako DAC porównawczy jest Behringer SRC2496 (konwerter M2tech Hiface Two) po dosyć konkretnych modach. Na razie wychodzi mi na to, że idą prawie łeb w łeb, to prawie to:

1) mniejsza scena w Focusrite, gra bardziej na boki, mniej wgłąb niż Behr, na pewno Focusrite ma mniejsze napowietrzenie, Behr gra dłuższym wybrzmieniem, jest przestrzenniej, Focusrite jest minimalnie bardziej zdyscyplinowany, skondensowany

2) troszkę mniejsza dynamika w Focusrite

3) pasmowo różnice największe są na górze i w wyższej średnicy, Scarletce zdarza się czasem trochę "przysyczeć", lekko pokazać sybilanty, ale jest to delikatne, Behr jest tutaj bardziej "oszlifowany", delikatny, choć poziom detali jest podobny, góra leci podobnie pasmowo, jakościowo jednak Focusrite tutaj ustępuje

4) dół lekko za to mocniej zaznaczony w Focusrite, ale zdecydowanie bas punktowy, a perka ma dobry kick

5) ogólnie można powiedzieć że Focusrite wali bardziej kawę na ławę, Behr stara się leciutko czarować, czyli typowo pro vs pseudo-audiofilsko

 

Różnice nie są ogromne i spokojnie zamyka się to w podobnej klasie ze wskazaniem na Behringera, ale on ma 3/4 rzeczy w sobie "ulepszonych".

 

Jako ciekawostka - dziurka słuchawkowa w Focusrite daje radę i nie ma się czego wstydzić, oczywiście jest to pod każdym względem gorszy poziom od zewnętrznego wzmaka, ale można bez bólu słuchać, nie ma typowego zmulenia, braku drajwu. Trzeba jednak zaznaczyć, że wydaje mi się, że jednak mimo prawdopodobnie tej samej kości DACa co w 6i6 (przynajmniej pierwszej wersji), tej testowanej przeze mnie 18i20 chyba nie można do końca porównywać z mniejszą siostrą. Nie wiadomo jak ma się sekcja analogowa, natomiast pamiętajmy, że 18i20 ma wewnętrzny zasilacz (z typowym gniazdem zasilającym), zaś 6i6 jest zasilana zasilaczykiem impulsowym.

 

Więcej może jak dłużej posłucham...

Edytowane przez szwagiero
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edyta z dzisiaj: gdzieś w internetach wyczytałem, że od wyjść 1,2 (zaznaczonych jako monitor) lepiej gra na reszcie, podpiąłem do 3,4 i... albo placebo albo jest lepiej faktycznie, powiem tak - jest zajedwabiście dobrze :) Granie nadal nie spodoba się miłośnikom dużej, przestrzennej sceny, ale oprócz tego wszystko jest na miejscu, ze świetną dynamiką, szybkością, bardzo dobrą rozdzielczością i gra to równo jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 6i6 a teraz mam 6i6 2 generacje, mogę powiedzieć że 2gen działa lepiej ma mniej zacięć, sterowniki są lepsze, nie ma problemu z potencjometrem że przy niskiej głośności, gra tylko jedna strona, po za tym wydaje mi się że wyjście słuchawkowe, pomimo tego że trochę bardziej szumi na wyższych poziomach, sq jest lepsze. ale chyba największa różnica jest jednak na przedwzmacniaczach bo naprawdę czuć ten większy headroom, dotego dodają fajne pluginy wiec zakup opłacalny :)


Szczególnie że udało mi się kupić nowy za 850zł w jakimś czeskim sklepie a teraz regularna cena 1040zł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 6i6 a teraz mam 6i6 2 generacje, mogę powiedzieć że 2gen działa lepiej ma mniej zacięć, sterowniki są lepsze, nie ma problemu z potencjometrem że przy niskiej głośności, gra tylko jedna strona, po za tym wydaje mi się że wyjście słuchawkowe, pomimo tego że trochę bardziej szumi na wyższych poziomach, sq jest lepsze. ale chyba największa różnica jest jednak na przedwzmacniaczach bo naprawdę czuć ten większy headroom, dotego dodają fajne pluginy wiec zakup opłacalny :)

Szczególnie że udało mi się kupić nowy za 850zł w jakimś czeskim sklepie a teraz regularna cena 1040zł

A masz jak porównać coax do USB w 2 generacji?

 

A i jeszcze pytanko, próbował ktoś z was odpalić ten interfejs pod linuxem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Windows 8 się zdarzało, na 10 od roku bez problemu. Chyba, że problem leżał gdzie indziej w moim wypadku. Warto dobrze ustawiać latencje w Scarlett mix control, 8-10 ms w zupełności wystarcza pomijając zastosowania profesjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nowe sterowniki. Z opisu wynika, że mogą pomóc (te są od modelu 2i2):

 

  • Major improvements on performance in DAWs at high CPU usage
  • Sample-rate is retained after computer start-up.
Edytowane przez artif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdałem sobie sprawę, że 6i6 w przeciwieństwie to 2i4 nie ma rca, tylko same zbalansowane wyjścia. Dobrze myślę, żeby włożyć w każdy kanał przejściówkę duży->mały jack i potem dwa kable jack->2x rca, przy czym w każdym z nich skożystam tylko z jednego rca podłączając je do ampa? Czy jest jakieś prostsze wyjście na połączenie bal dac do se amp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czekajcie...

mozecie mi prosze potwierdzic - wyjscia z daca zbalansowane? czyli teoretycznie monitory podlaczam poprzez 3 polowy TRS do 3 Polowego TRS / XLR

 

NAtomiast to tez obsluguje SE ? Moge bez problemu podlaczyc do wzmaka czy tez do monitora SE poprzez 2 polowy TRS do RCA ? Nic sie nie ufajczy? :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekajcie...

mozecie mi prosze potwierdzic - wyjscia z daca zbalansowane? czyli teoretycznie monitory podlaczam poprzez 3 polowy TRS do 3 Polowego TRS / XLR

 

NAtomiast to tez obsluguje SE ? Moge bez problemu podlaczyc do wzmaka czy tez do monitora SE poprzez 2 polowy TRS do RCA ? Nic sie nie ufajczy? :)))

1. Tak

2. Tak, nie ma przeszkód. Już rok tak korzystam z 6i6 + wzmacniacz słuchawkowy + wzmacniacz od zestawu stereo.

Za to w drugą stronę nie powinno się kombinować, czyli DAC SE i podłączanie go do zbalansowane wzmacniacza.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senk Ju

Agd wyszedl i sie zastanawiam nad czyms tymczasowym.

Jako dac widze w swojej cenie chwalony. Czy jednak podskoczy do dacow z polki wlasnie nfb28, hegel hd12 czy mdac ? Ktos porownywal z czyms z tej polki?

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności