Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Focusrite Scarlett 6i6 - jak żyć?


Lirick

Rekomendowane odpowiedzi

 

czekajcie...

mozecie mi prosze potwierdzic - wyjscia z daca zbalansowane? czyli teoretycznie monitory podlaczam poprzez 3 polowy TRS do 3 Polowego TRS / XLR

 

NAtomiast to tez obsluguje SE ? Moge bez problemu podlaczyc do wzmaka czy tez do monitora SE poprzez 2 polowy TRS do RCA ? Nic sie nie ufajczy? :)))

1. Tak

2. Tak, nie ma przeszkód. Już rok tak korzystam z 6i6 + wzmacniacz słuchawkowy + wzmacniacz od zestawu stereo.

Za to w drugą stronę nie powinno się kombinować, czyli DAC SE i podłączanie go do zbalansowane wzmacniacza.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

A niby to dlaczego? Przecież można podłączyć monitory do niesymetrycznego DAC-a. Też już prawie rok tak mam podłączone i nic się nie dzieje. I to monitory nie mają dedykowanego wejścia na sygnał niesymetryczny, tylko mam przerobione kable na TRS-RCA.

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum estradowym czytałem dokładniej na czym może (nie musi) polegać problem, Niestety nie pamiętam dokładnie. Może ta osoba się myliła, także nie kontynuuję bo w zasadzie niepotrzebnie to napisałem nie mając pewności.

 

Grubby, w tym tygodniu wysyłam 6i6 do Ugz, ale jeśli chcesz gdzieś za 2 tygodnie mogę go robię podesłać na odsłuch.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jestem ciekaw jak się ma 6i6 czy mniejsze do 18i20 którego goszczę od pewnego czasu (studio kolegi w rozsypce, więc jeszcze trochę pewnie u mnie pobędzie). Ciekawy jestem czy brzmienie się różni i sama budowa, poza oczywiście zasilaniem, bo 18i20 ma zasilacz w środku. Próbował ktoś podpinać jakiś lepszy zasilacz do 6i6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach lepszy zasilacz do 6i6, tylko jeszcze do końca nie wiem jaki. Bamboszek na razie proponował mi LM317/LM1086 gdyż TPS7A4700 nie spełnia parametrów. Tomanek za 500 zł to gruba przesada do takiego sprzętu, już prędzej bym sie zakręcił przy modyfiakcjach jakie proponuje blacklionaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wpadłem tu do tematu tylko po to aby napisać że dziwnie działa ten SPDIF w 6i6, raz że musiałem go włączyć w apce na kompie to jeszcze nie do końca wiem czy go dobrze ustawiłem :/ To nie to co w moim dac'u gdzie machnąłem wajchą i miałem wybrane SPDIF/TOSLINK/USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dotarł do mnie zasilacz od Bamboszka na bazie LT1963. A więc wypada się pochwalić czy są jakiekolwiek zmiany względem podstawowego.

Czego się spodziewałem ? Kosmetycznych zmian w postaci nieco krótszego wybrzmiewania, większej dokładności tudzież niższego zejścia basu ale się pomyliłem.

 

Zmiany są całkiem spore (oczywiście nie takie jak np. przesiadka z AKG K612 na K702), nie w tonalności bo tutaj ich brak ale w jakości kreowania sceny, pozycjonowania i separacji.

Słuchając Na AKG K7xx w połączeniu z Ra... zakazanym AMP ;) zyskałem dodatkowy plan w głąb a także w zakresie przód tył. Instrumenty w dobrych nagraniach są wyraźnie i dokładniej oddzielone od wokali, przestrzeń pomiędzy szczególnymi dźwiękami jest większa, o wiele łatwiej i "naturalniej" je zlokalizować. Przestrzeń rośnie nie oddalając przy tym dźwięku, przejście między prawym a lewym kanałem jest łagodniejsze. Wydaje mi się, że bas nieco dłużej i swobodniej wybrzmiewa ale to może być placebo.

 

Warto ? Myślę, że tak. Znika ten studyjny sznyt w kwestii sceny i wchodzi to na wyższy poziom. Koszt ? Zależy od części i osoby, która to wykonuje, 200-300 zł, oczywiście są droższe Tomanki itd. za 500 czy 700 zł ale to już lekka przesada do DACa za 700-1000 zł.

 

EDIT: zasilacz oczywiście jest dużo większy ale nie przeszkadza to jakoś szczególnie, zwłaszcza, że i tak leży na ziemi pod biurkiem.

ORG_DSC02120.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem dzisiaj jeszcze raz do tego usiąść bo jakoś nie chciało mi się wierzyć w te różnice. Na początku 18i8 grał lepiej ale sie okazało, że jest po prostu głośniejszy.

Na wyjściu słuchawkowym Scarlett 18i8 jest głośniejszy, wydaje mi się że ma więcej mocy, bas ma lepszą kontrolę i zejście.

Co ciekawe na wyjściu liniowym symetrycznym, sygnał jest głośniejszy o ok. 5db względem Scarlett 6i6. Aby wyrównać głośność musiałem na 18i8 zmniejszyć głośność potencjometrem z godziny 5 na 2:30.


18i8 ma więcej średniego i wyższego basu, mocniejsze uderzenie, w rocku przy gitarach basowych jest więcej mięsa.Czy jest wyższej jakości ? Tak. Ogólnie 18i8 gra bardziej bezpośrednio, większą dynamiką choć może to kwestia głośniejszego sygnału. W 6I6 bas wybrzmiewa krócej, jest go mniej. Więcej szczegółów w wokalach słyszę na 6i6 choć to niuanse, góry chyba nieco więcej w 18i8, praktycznie brak różnic w tym zakresie. 6I6 Całościowo gra spokojniej, obszerniej i rozdziela wszystko na poszczególne plany.


Obydwa sprawdzane na zasilaczu od Bamboszka. Odsłuch na AKG K7xx i pod stereo z Celestion Ditton 442.

Aha, gdyby ktoś chciał 18i8 ze względu na wejście optyczne to rozczaruje, funkcjonuje tylko jako "ADAT" do podłączenia innego urządzenia Focusrite z kolejnymi wejściami mikrofonowymi/ inst. Próbowałem przesłać sygnał kablem optycznym do 18i8 ale nic z tego.

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W basie i przestrzeni od razu słyszalna, ale to nie są tak duże różnice jak pomiędzy różnymi modelami słuchawek.

Szkoda, że nigdzie nie można znaleźć zdjęć środka 18i8 to bylbym bardziej pewny swego ;].

Że specyfikacji za to potwierdza się ta różnica głośności, 6i6 ma na wyjsciu zbalansowanym +11 db a 18i8 +16 db. Jeden minus dla 18i8, że ma dwie pary wejść zbalansowanych ale tylko jedną wyjść, w 6i6 jest odwrotnie i można w ten sposób wypuścić sygnał do dwóch urządzeń jednocześnie, np. Do wzmacniacza słuchawego a drugą parę do końcówki mocy, czy wzmacniacza stereo.

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam co do tego adatu w focusrite, jak nie ustawicie zegara zewnętrznego to nagra się z masą clickow :/

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności