Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

PC/projektor/głośnik bezprzewodowy


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Szukam odpowiedzi na nie zadane pytanie.

 

Mam PC i podłączone przez interfejs na USB głośniki, jako podstawa nie tylko dźwięku z komputera, ale przede wszystkim jako główne źródło odsłuchu muzyki. Poza tym ze względu na brak TV pojawiła się koncepcja oglądania filmów na czymś większym niż monitor, czyli padło na zakup projektora. I tutaj zaczynają się pytania...

 

Projektor bez problemu podłączę do PC przez HDMI/dsplayport, ale mam problem z dźwiękiem, którego ani nie chcę puszczać na swoje głośniki ze względu na układ pomieszczenia, ani nie chcę kupować nowych by starodawną drogą łączyć je jak kino domowe analogowymi kabelkami. Chciałbym głośnik bezprzewodowy jako źródło dźwięku z filmu i ewentualnie alternatywne źródło muzyki np ze smartfona, gdy komputer jest wylaczony. Ale nie wiem czy są takie bluetooth, które nie są produkowane z myślą o urządzeniach mobilnych (problemy z konfiguracją, częsta konieczność parowania na nowo za każdym razem z pc), czy może jednak coś streamingowego albo innego rodzaju, nawet nie wiem jakiego rodzaju.

 

Kolejne pytanie to łatwość rozdzielenia prze PC sygnału obrazu i dźwięku na np HDMI projektor i Wi-Fi głośnik. Czy może łatwiej będzie połączyć projektor również przez sieć, bezprzewodo?

Wiem, że teoretycznie nie ma różnicy, tak jak w łączeniu komputera z głośnikiem bluetooth, w praktyce z głośnikiem okazuje się inaczej, nie chciałbym sprawdzać na własnej skórze jak wygląda kwestia kompatybilności z projektorem przy podziale sygnału... ma ktoś może jakies doświadczenia? Jeśli nie, to będę wdzieczny za jakiekolwiek odpowiedzi, sugestie.

 

 

Pozdrawiam,

wrq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że lepiej będzie projektor dać przez HDMI a głośnik przez wifi żeby sygnały się nie nakładały i nie powodowały ewentualnych zakłóceń. Osobiście nie bawiłem się nigdy z głośnikiem na Wifi ale to na pewno dość fajne i ciekawe rozwiązanie. Jeśli chodzi o zakłócenia to mogę Ci powiedzieć że u mnie w domu jak np oglądam mecz przez stream i w tym samym czasie dziewczyna ogląda coś na TV to pojawiają nam się zakłócenia w obrazie. Więc Wifi odziałuje nam na sygnał do tv naziemnej. Jak coś będziesz próbować do daj później znać jak Ci to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po ilości odpowiedzi oraz ich treści (za którą serdecznie dziękuję), spodziewam się, że nie mam co liczyć na pewność kompatybilności żadnego z rozwiązań.

 

Zatem spróbuję. Na razie tylko rozeznaję temat by w ogóle oszacować koszta, ale z pewnością spróbuję za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez jakiegos soundbara na BT ewentualnie po wifi np sonosa

 

jak chcesz DIY to raspberry pi3 lub pi2 + iqaudio AMP http://www.iqaudio.co.uk/audio/9-pi-digiamp-0712411999650.html do ktorego podlaczysz glosniki wtedy masz player(audio+video Kodi ) + streamera przez squezlite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ups dlugo mnie nie bylo wiec na RPi3 (raspberry) z tym urzadzeniem z linka instalujesz max2play image dzieki ktoremu wlaczajac na nim KODI odtwarzasz filmy w HD na projector do urzadzenia z linka podpinasz glosniki :) (kopm off) jak nie ogladzasz filmu wlaczasz squeezeplayer na tym samym urzadzeniu i streamujesz muze (komp off) czy to z servera NAS czy tez tidal itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności