Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nowe propozycje modeli do polecanych doków (& chińczyki)


deton24

Pytanie

Nie widzę w polecanych żadnych produktów z Chin, a może warto by było umieścić je też w polecanych, przynajmniej wybrane. Tutaj trochę wynalazłem modeli, zostawiam, może się komuś przydać.

Dopisujcie swoje typy, ew. charakterystyki brzmieniowe krótko, mogę zrobić edycję, i było by fajne zestawienie.

Zestawienie było chyba do 50$. Kolejność czasem przypadkowa, ale mile widziane by było też posortowanie, choć wiem że to subiektywne i trudne w ocenie.

Don Scorpio Bass Colour
Takstar Hi-1200
Kinera BAS02


Od Mrice E300
bardziej na bas brałbym
Piston V2 w tej cenie (uwaga na podróbki). (można powiedzieć że to rozwinięcie brzmieniowe Philips SHE3590/3595, zwłaszcza starszej wersji).
O Rock Zirkonach nie czytałem gdzie się plasują, ale
akurat Zircony uchodzą za bardzo fajne w swojej cenie, o ile ktoś lubi mocne granie V i akceptuje za dużą ilość wysokiego basu (ale to tak tylko z lektury opinii wnoszę).

Mrice E300 mimo wszystko są takie sobie ponoć, jak na opinie które się niekiedy czyta, kto się bardziej zna to zauważy.

Trochę więcej modeli które wrzucałem sobie do zakładek w czasie lektury chińskiego wątku mp3store, i nie tylko.

Kinera BAS02
Senfer DT3
Zero Audio Tenore G
1MORE Design Crystal Piston
AWEI Q9
Awei 800
Moxpad X3
VJJBV1
Soundmagic e10
MEElectronics SP51
ECCI PG100
Havi B3 (poza budżetem)
Fisher Audio Etherna Pro v1 (zwłaszcza pierwsza wersja/120zł) /"basowe potworki"
no i świetny budżetowy, popularny ostatnio: VE Monk


Trzeba dodać że ja tu mogłem mieć niekiedy subiektywizujące zabarwienie w kierunku skłonności basolubczych.


I zestawienie słuchawek z Chin, by Inszy.
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-sluchawki-z-chin/page-35#entry1329321

Takstary Hi-1200 - sporo wyższego basu, warto skorygować charakterem źródła lub przez eq.
- VJJB K4 - mniej wyższego basu od Takstarów, ale wyższa średnica miewa tendencje do sybilizowania, więc raczej do ciepłych grajków.
- Kinera BAS02 - armatura, co nie do końca brzmi jak armatura, na dole więcej niskiego basu niż wyższego. Tandetny kabelek, ale chyba można powiedzieć, że stoją po "czysto basowo klarownej stronie mocy" ;)
- Senfer DT3 - hybrydy z ciekawym basem i średnicą. Mocno wycofana góra, która przyciemnia brzmienie. Wymiana gumek obowiązkowa.
- Don Scorpio Bass Colour - jak nazwa wskazuje, basowe doki. Ale bas się zmienia w trakcie wygrzewania i są bardzo wrażliwe na dobór nakładek (z Comply T400 aż mieliło we flakach, na mniejszych gumkach są chłodne, z cofniętym wyższym basem). Mają ciężki i sztywny przewód, który psuje ergonomię, warto go wymienić.



50 dolarów to już niespełna 200 złotych których może nie tylko chińczyki będą warte.
Może być warto poczytać też ten ranking:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/
I porównać najlepsze z tym co podałem na samej górze.


Tutaj Inszy dopisał:
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-sluchawki-z-chin/page-42#entry1352465


Kinerę chyba można skreślić, bo już jest praktycznie nie do dostania. Podobnie MEElectronics SP51. Moxpad X3 oraz oba modele Awei, to wysłużone konstrukcje (szczególnie Awei) w okolicach 10 dolarów, więc powalczą co najwyżej z Zirconami.

VJJV V1 ponoć nie są zbyt ciekawe i było trochę narzekania na ich solidność. Co innego model K4 - zjada Pistony v2, a kosztuje podobnie.
Przy Senferach obok DT3, należy jeszcze umieścić VT66, bo to bardzo solidne słuchawki.
Do tego z ciekawych doków do 50 dolarów mamy jeszcze np. iValux Batte, Zhiying Z3000 czy Shozy Zero.

 

edit.

 

w tym momencie, przy budżecie do 20 dolarów, to dla mnie najlepsza czwórka doków jakie słyszałem (alfabetycznie): - Senfer VT66 - Takstar Hi-1200 - VJJB K4 - Zhiying Z3000

 

 

 

Dlaczego uwazasz, ze Z2000 sa lepsze od VJJB K4

 

Z2000 jest lepsze, bo gra równiej, z większą przestrzenią i lepszą górą.

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mały updejt.

Skopiowane z wątku o słuchawkach z chin, by Inszy:

 

devilx997, on 29 Jan 2017 - 13:45, said:

Kilka które znalazłem w opiniach na forum:

Takstar Hi-1200

Rock Zircon

VJJB K4S

EINSEAR T2

Inszy:

Tych ostatnich nie znam, Zircony możesz śmiało skreślić, a dorzucić do listy ZhiYin Z2000 (wersja bez odpinanego kabla).

 

Takstary są najcieplejsze i z najbardziej podbitym basem. Z X2 potrafią trochę mulić, ale też kwestia muzyki.

VJJB, to klasyczne V - podbity bas i góra, dość jasne. Nie polecam z X2 jeśli masz fw 7.0 (na 6.0 jest fajnie).

ZhiYin są z nich najrówniejsze, choć bas mają całkiem konkretny. Chyba ogólnie moje ulubione doki do 30 dolarów.

 

No i teraz dużo osób choruje na KZ ZST

 

Inny cytat

Jak chcesz drewnianych następców Hi-1200, to dobrym rozwiązaniem mogą być VJJB K4, choć to granie bardziej V.

 

OP:

Research był robiony do 42 strony, i dodałem tylko ZST z końca. Nie wiem co potem się działo w temacie, ale widać nie tak dużo, patrząc po wypowiedzi Inszego na stronie ok setnej.

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sądzę że to dobry temat by wrzucić tutaj tabelę z czyjegoś porównania z headfi z wieelką listą doków:

https://cdn.head-fi.org/a/8591154.png

https://www.head-fi.org/threads/multi-iem-review-352-iems-compared-pump-audio-earphones-added-04-03-16-p-1106.478568/

 

Nie wiem co się działo w naszym temacie, od setnej strony. Kiedyś może nadrobię zaległości i coś tam jeszcze naskrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolejne spore zestawienie chińskich IEMów.

Ranking, recenzje, wykresy częstotliwości.

https://audiobudget.com/leaderboard/iem

 

Po kolejnym roku dokonałem ponownego przejrzenia tematu. 

 

Wcześniej było od strony 1 do 42

Teraz od 100 do 159.

 

 

Próbuję tu odtworzyć jakiś ranking, ale przyda mi się jakaś pomoc. Kilka różnych kolejności wedle czyjegoś zdania też się przyda. Nie zawsze też trzeba zaznaczać co jest lepsze od drugiego. Chodzi o zachowanie jednak pewnego ciągu. Podkreślenie oznacza podobne granie. Znak /?/ znaczy że nie wiem co jest lepsze. Znak / znaczy że raczej coś nie gra gorzej, choć mogą być różnice, w dole np.

 

Cytuj

 

ZhiYin Z2000/Takstary HI-1200/Donscorpio Bass Colour>xDuoo EP1>Memt x5/?/Einsear T2/VJJB K4S/?/Urbanfun>KZ ES3/?/ED3M/?/QKZ DM300>QKZ W1 PRO/KZ ZST/NICEHCK Bro/QKZ DM9


ZSR>/ZS5>KZ ZST

ZS3>ZST

ZS3>ATE

KZ ED2>KZ ATE/?/KZ ZS5 

ED9>ZST+odpowiednie pianki

TONEKING MusicMaker TW1 >> memt x5


Hypersense Eclipse HEX02>Swing IE800

 

EINSEAR T2/VJJB K4S

Leory Professional SGZ DN1>ZST/ZS5

Zhiying Z2000> VJJB K4

 


 

 

Inne (cytaty, modele itp.):

 

Plextone X41M - Prawdziwym zaskoczeniem jest dla mnie [ich] jakość!  To, że są ciemniejsze bardzo mi pasuje, a właściwie ulokowane w uchu kopią dołem porządnie.

Wziąłbym drugą parę nawet na zapas. Te słuchawki mają genialny drobiazg - końcówki słuchawek są magnesowane, także można je złączyć w transporcie, co utrudnia ich splątanie.

 

HZSOUND M001 - ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. W utworach ze ścieżką basową potrafią zejść naprawdę kosmicznie nisko.

Monster DNA in-ear - miałem okazję niedawno posłuchać i całkiem sensowne granie, zwłaszcza jak ktoś lubi mocniejszy bas.

 

Senfer VT66

 

Zhiying Z3000

 

Don Scorpio Bass Colour - jak nazwa wskazuje, basowe doki. Ale bas się zmienia w trakcie wygrzewania i są bardzo wrażliwe na dobór nakładek (z Comply T400 aż mieliło we flakach, na mniejszych gumkach są chłodne, z cofniętym wyższym basem). Mają ciężki i sztywny przewód, który psuje ergonomię, warto go wymienić.

 

Takstary Hi-1200 - sporo wyższego basu, warto skorygować charakterem źródła lub przez eq

 

VJJB K4 - mniej wyższego basu od Takstarów, ale wyższa średnica miewa tendencje do sybilizowania, więc raczej do ciepłych grajków.

 

Senfer DT3 - hybrydy z ciekawym basem i średnicą. Mocno wycofana góra, która przyciemnia brzmienie. Wymiana gumek obowiązkowa.

 

Inszy:

w tym momencie (Lipiec ’16), przy budżecie do 20 dolarów, to dla mnie najlepsza czwórka doków jakie słyszałem (alfabetycznie): - Senfer VT66 - Takstar Hi-1200 - VJJB K4 - Zhiying Z3000

 

 

(Pchełki:)


Vido (earbuds, more bass than Monks)
K'S 64 (very nice earbuds, especially after listening around 150h)
Qian69 (earbuds)>
Qian39 (earbuds)>
MS16 (-||- better than Monks)

NICEHCK DIY

 

 

(sekcja dobrych, ale niekoniecznie dla bassheada, jasne)

Remax RM-610D (dostępne tanio w PL)

Vsonic VSD3S

E-MI CI880

Hybrid Pro (V5) na gumkach L zamiast M -

Bas robi się na poziomie Piston V3.

Zwłaszcza dla niektórych gdzie te Hybrid Iron są zbyt basowe, uchodzą za doskonale zbalansowane. 

 

Inne modele które pojawiły się w wątku na mp3store, albo na AB:

 

Vivo XE800
Mi In-Ear Headphones Pro HD (Xiaomi Hybrid Pro HD)

Mi In-Ear Headphones Pro (ciemniejsze, cieplejsze, lepsze do elektroniki)

Xiaomi Hybrid Dual Drivers (Iron, Piston 4, Mi Hybrid, V4, IV - różnie je różne serwisy nazywają)

kz ed12

VJJB N1

kruger&matz kmm01bk (dostępne w kraju, lepsze ponoć od SHP3590)
Huosai (budżetowa wersja Pistonów V2)
Hybrid iron
1More E1001 Triple Driver

zishan z1
KZ ED2

Yersen FEN-2000

 

 

Bieżące promocje Gearbest
https://www.head-fi.org/threads/feb-13th-meizu-ep52-32-99-feb-12th-mi-iv-12-99-xiaomi-piston-3-99-kz-ate-6-99-kz-es3-or-kz-zst-9-99-auglamour-rx-1-12-99-kz-zs5-15-99-superlux-hd681-20-99-kz-zs6-23-99-xduoo-x2-31-99-xiaomi-noise-cancellation-45-99-nuforce-be-sport.832367/page-80#post-13977774

 

Lista doków których nie ma zrecenzowanych na Audiobudget (choć Igor twierdzi że jakieś jeszcze się z tych znalazły):

 

Don Scorpio Bass Colour (e.g. Comply T400 recommended)
Takstar Hi-1200 (you won't regret)
KZ ZSR
ZhiYin Z3000
ZhiYin Z2000
xDuoo EP1
Hypersense Eclipse HEX02
KZ ZS3
QKZ DM300
QKZ DM9
QKZ W1Pro

Shozy Zero (expensive)
Ostry kc06 (same)

Senfer VT66, DT3 (changing tips recommended)
Vivo XE800 (similar to GR07Cl)
KZ ATR
KZ ED3M
Xiaomi Hybrid Dual Drivers (Iron, Piston 4, Mi Hybrid, V4, IV)
Monster DNA in-ear
iValux Batte
Zishan z1
Takstar Inping H60
Tennmak Dulcimer

TONEKING MusicMaker TW1

Fonge T01
E-MI CI880 (bright)
Vsonic VSD3S (bright)

Edytowane przez deton24
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Cytuj

Wypowiedzi użytkowników nt. wybranych modeli.

 

TIN Audio T515

recenzja
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1494501
fajnie grają środkiem, czyste i wyraźne wokale. Bardzo czysta góra, jednak o takim ciepłym zabarwieniu. Świetnie słychać różne smaczki i detale. Jeśli chodzi o  bass to schodzi nisko ale nie jest nachalny. Nie zalewa reszty przekazu, dobrze podatny na zabawę korektorem

Przez te 7 godzin miałem banana na twarzy i wiele kawałków odkrywałem na nowo. Ich atuty moim zdaniem to rewelacyjny bass nie kaleczący wysokich częstotliwości, które odbieram jako bardzo szczegółowe i klarowne. Nie zmęczyły mnie pomimo tak długiego odsłuchu. Pomimo, że w torbie miałem jeszcze kilka par z mojej kolekcji to nawet nie pomyślałem o zmianie

 

AB: ‎Ktos szukał słuchawek z dobrym basem. Coś pomiędzy Xiaomi Hybrid i Rock Zirkon, i się nie zawiodł.
Prawdopodobnie podatne na EQ. Ciężko doprowadzić do zniekształcenia basu.
Przydaje im się przyzwoite źródło.

 

Co byście polecili po Swing IE800 oraz TIN 515 ( te mi bardziej podchodzą )?

Tin audio T2 albo flare r2s

Tak na szybko, to by się sprawdziły (jeszcze) Master & Dynamic ME05. Choć one lubią trochę więcej mocy (w sumie Shozy też). Nie aż tak ciepłe, ale duży skok jakościowy.

No i zdecydowanie Periodic Audio Beryllium, ale to już zupełnie inna półka cenowa.

 

TAKSTAR HI1200

testowałem kilka z audiobudget , za kazdym razem banan coraz większy , ale jak założyłem HI1200 to mi uśmiech gębę prawie rozerwał na plus oczywiście. Chociaż etui jakie było w zestawie rozleciało się w palcach. Dałem ok 80 zł na ali. Tylko kabelektaki cienki że zawału dostaje przy zakładaniu.
Siedzę na takstar hi1200 i jestem zadowolony kusi mnie jednak ?posłuchać tych Hypersense Eclipse HEX02 i memt x5... Nie wiem czy nie krąże wokół jednego brzmienia zastanawiam się też nad czymś droższym typu ostry kc06

Inszy:
Jak masz Takstary, to kupno MEMT X5 jest trochę bez sensu. Hypersense, to mniej ciepłe granie, bardziej skupiony bas i wyraźniejsza góra. A Ostry, to już klasyczne V z mocną górą i basem.


przy Takstarach nie ma sensu szukania czegoś podobnego za 10 dolarów więcej. Dorzuć 20 i masz Shozy Zero, które można uznać za krok do przodu.

 

Einsear T2

mają tulejkę 400, taka samą jak KZ ZST, Urbanfun ...itd. 

W porównaniu do VJJB K4 mają mniej midbasu (dlatego grają czyściej i klarowniej). Subbas jest w obu na podobnym poziomie. Średnich jest więcej na Einsear T2, wysokich porównywalnie z VJJB K4. Scena jest szersza w Eisear T2.
 

Einsear T2 świetne tanie doki. Mają prawie neutralną sygnaturę dźwiękową z niezbyt mocno podbitym basem (subbasem) i podkreśloną jasną górą.
Bas jest podkreślony lecz jest zwięzły, krótki i nic nie zasłania. Słuchawki w całym paśmie grają bardzo równo, detalicznie, przestrzennie. Nosi się je prosto (OTE jak KZ ZST też na upartego można), dobrze izolują i są bardzo wygodne. Kabelek niewymienny, przypomina wyglądem sznurowadło  
Scena dźwiękowa jest duża, bardzo dobra separacja instrumentów. Sprawdzą się doskonale przy muzyce, której słuchasz 

 

KZ ZST

Ja właśnie odsłu****ę od 3 dni KZ ZST, KZ ATE oraz KZ ED3M i jak dla mnie basik słabiutki w KZ ZST (może na piankach będzie lepiej). Dlatego za nomową kolegi z forum zakupiłem od razu KZ ZS3 które podobno w tym aspekcie lepiej się sprawują. Lubię muzykę filmową i tu o dziwo najlepiej słuchało mi się jej na KZ ED3M. Nie grają tak wyraźnie wysokimi ale ten basik jak dla mnie -  naprawdę daje radę. Mogę słuchać ze 2 godziny i nie jestem zmęczony. Natomiast przy KZ ZST po godzinie już muszę je wyjąć z uszu bo mam dość na jedną sesję.

Odp

KZ ZST mają rzeczywiście mniej basu niż KZ ZS3 ale według mnie jest go wystarczająco, nie przykrywa pozostałych pasm.
Zauważyłem tez ze ZST są bardzo podatne na zastosowane tipsy, przy ZS3 nie było to aż tak wyczuwalne.

No i ZST są dla mnie dużo wygodniejsze niż ZS3

 

Czy nadal KZ ZST to najlepszy wybór do 100zł w słuchawkach dokanałowych biorąc pod uwagę to, że słucham głownie rocka i rapu?

Z tego co ostatnio czytałem to to Memt X5, urbany by się lepiej chyba sprawdziły w tych gatunkach muzycznych.

 - z większym wykopem niż KZ ZST: KZ ZS3, Tennmak Dulcimer, Takstar Ingping H60, VJJB K4, Memt X5.
@mihi97 - KZ ZST to naprawdę 'dobre' doki do rocka, dobrze sprawdzą się też: Einsar T2 (też mają basu więcej niż KZ ZST). W rapie (i w rocku) jakbyś chciał więcej basu - te z góry.

 

KZ ZST - niewątpliwie też (jak Einsear T2) Grają bardzo efektownie (najlepiej zestrojone KZ-ty) - mają swoją stronę i bardzo wielu zadowolonych użytkowników - w tym mnie (Einsear T2 to chyba na razie tylko ja).
 

KZ ZST przy dłuższym słuchaniu trochę męczy). KZ ZST są bardzo efektownie zestrojone i są bardziej uniwersalne niż mocniejsze basowo KZ ZS3.
 

Na problemy z wygodą ZST polecana jest wymiana gumek
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1452704
„Sam walczyłem mnóstwo czasu z ZST zakładając wszystkie możliwe tipsy.
Spróbuj pianki. Założyłem T-400 Comply i od razu stały się wygodne

 

Namiętnie ostatnio łoiłem tylko Vivo xe800 i przesiadka na KZ ZST nie była ogromnym szokiem ale okazało się że góra nie jest ostra a bassu przybyło w cholerę. Na xDuoo X3 musiałem odjąć im sporo by je po prostu słuchać. No ale są gusta i guściki. Ja mam czułe ucho, inni mniej.

ZST vs Carbo Tenore
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1458281

 

słuchawki z mmcx Nicehck Bro. Wg audiobudget.com całkiem fajnie graj i bardzo podobne do KZ ZST

 

Ja akurat rapu wcale nie słucham ale znam KZ ZST - nie mają one zbyt dobrego i nisko schodzącego basu, a w takiej muzyce byłoby to pożądane.
Podsuwam model ES3, bo ogólnie gra lepiej niż ZST. Jest tej samej firmy - ma taki sam rozstaw pinów - gdyby się kabelek uszkodził można podmienić.
KZ ES3 mają znacznie więcej basu i schodzi on naprawdę nisko, mają też spokojniejsze wysokie tony, odrobinę lepszą scenę i ten "srebrzony" kabelek pasuje zarówno do jednych jak i drugich.
Ten dodatkowy kabelek poprawia komfort użytkowania i likwiduje efekt mikrofonowania kabelka zwykłego.
Zmiany akustyczne są praktycznie pomijalne lub prawie pomijalne.

Albo kupić MEMT X5

 

KZ ZST vs Urbanfun

KZ ZST mają trochę więcej basu niż Urbanfuny. 
Brzmienie Urbanfunów można łatwo modyfikować samymi tipsami. Odpowiednio dobranymi tipsami, można dołożyć basu, rozjaśnić górę...

Jak był hype na KZ ZST to akolici tych ZST prześcigali się w udawadnianiu ich wyższości nad Urbanfunami.
Zresztą nie tylko tak tanie konstrukcje jak Urbany te ZST rozkładały na łopatki.
KZ ZST mają efektowne/efekciarskie (skreślić co nie pasuje) brzmienie. I w cenie za które można je mieć, są wyborne. Ze mną zostają na dłużej. Tak samo zostaną na razie KZ ZS3 i jak dotrą to KZ ZS5 

 

Ja przykładowo trochę się zawiodłem na zst, ale i tak za 40zl trudno znaleźć coś lepszego. W sumie to i tak lepiej niż w przypadku Yamah eph100 - gdybym je kupił za pełną cenę to chyba bym zaklął mięsiście... 

 

Za to Urbanami byłem i jestem zachwycony - kosztują trochę więcej niż zst, ale grają przy tym po prostu lepiej. Może zs5 je pobija dzwiekowo.


W ZST identycznie (do Urbanfun) ilość basu zależy od użytych tipsów. Im większy otwór wylotowy tym mniej basu. Mając różnych tipsów można pobawić się i dobrać odpowiednie

W UF więcej jest dolnego basu, a w zst mid basu. Inne gumki i bas staje się łagodny

Tipsy do UF polecane, ZST też

https://pl.aliexpress.com/item/3-Pairs-L-M-S-In-Ear-Tips-Earbuds-Headphones-Silicone-Eartips-For-KZ-ED10-ED8m/32712990205.html?shortkey=zYNzENBn&addresstype=600
 

Urbanfun (V1)

 i cóż nowe kawałki Imagine Dragons brzmią po prostu ******ście. Przede wszystkim wokale są bardzo czyste, a bas w sumie nie zalewa innych pasm, brakuje mu trochę kontroli, ale jest naprawdę nieźle, powiedziałbym nawet że genialnie w tej cenie.

Z G5 zagrały fajnie, ale podłączone pod E10 zrobiły się jeszcze bardziej szczegółowe, a bas stał się bardziej miękki.

 

Jedyne czego mi brakuje w tych słuchawkach (po kilku trackach) to troszkę więcej powietrza, przestrzeni i efektu lekkiego 3D. Dźwięk jest dość mocno ściśnięty, nie jestem wielkim fanem takiego brzmienia, ale do samej jakości trudno mi się jakoś przyczepić


Czy ktoś byłby na tyle dobry i mógł (nawet z pamięci) porównać urbany do RHA750/Yamahy eph100?  


 

Zmieniłem tipsy na białe ze starych słuchawek (leciutko mniejsze od średnich z Ufan) i od razu złapałem seala. Bas się zmniejszył, separacja wzrosła. Im dłużej słucham tych słuchawek tym bardziej mi się podobają. Brakuje mi tylko trochę szerszej sceny i lepszej góry.

RHA to zupełnie inna liga. Większa scena, lepszy "jakościowo" dźwięk, neutralne granie na wszystkich pasmach, do urbanów z ich małą sceną nie ma co porównywać. Tylko jedna uwaga: RHA z pudełka walą basem niemiłosiernie. Po porządnym wygrzaniu (ok. 200h, sic!) grają cudownie <3

 

Test zst, urbany i eph100...
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1452670
Cz.2
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1453051

Polecam spróbować posłuchać urbanow z założonymi tipsami od zst

Różne wersje brzmieniowe Urbanfun?
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1459859
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1462870

 

na ZSR bym uważał, Igor z AudioBudget mówi że TRN ma strasznie przeszywające soprany...

a jego zdaniem Urbanfuny są znośne - dla mnie absolutnie nie,  wolę ciemne słuchawki jak nawet KZ ZSE.
 

Urbanfun vs Eisner T2

Dotarly Awei a990bl... dla mnie duzo lepsze brzmienie od wychwalanych Urbanfunow. Minus to ciezko zlapac seala, i gumki jakby zagluszaly dzwiek. Musze to jakos ogarnac.


Einsear T2 mają więcej mocnego basu niż Urbanfuny, mają właściwie wszystkiego więcej od nich. Nawet scena jest większa. To takie Urbanfuny na sterydach. Więc basu mają sporo i absolutnie nie są to słuchawki średnicowe 
Średnicowymi to można prędzej nazwać Vivo XE800, bo bas mają skąpy, szkicowy. I to nie pies je wykastrował z tego basu  One tak są zestrojone - mają wycofane, podane w ilości szkicowej dolne rejestry i to zarówno midbas jak i subbas.
 

w takim razie co, miałem fejkowe Vivo bo miały bas? fejki chodzą po 30$?

a Einsear zdecydowanie są najgorsze ze wszystkich Chińczyków jakie testowałem, na pewno nie mają tyle basu co Urbanfuny, ani na nano 6G, ani na M1, Wojtek testował chyba na AK300 i też nie dałby im więcej niż faktyczne 40 PLN, jakie w przeliczeniu mnie wyniosły.

jeśli obaj wierzymy uszom, to chyba trzeba zacząć liczyć się z nierówną kontrolą jakości


Swoje Awei sprzedałem. Trochę drapały mnie w uszy (za bardzo). 


 

Memt x5

Recenzja na audiobudget.

Koleś zachwycony, narzeka jedynie na tipsy, które od razu wymienił.

https://audiobudget.com/product/MEMT/X5

Odp
Mam je od dwóch dni - wyglądają bazarowo, ale grają naprawdę przyzwoicie, bas jest ale nienachalny, scena jak na moje odczucie jest bardzo szeroka. Na razie pokonały Urbanfuny w codziennym użytkowaniu :-)

Inszy
Memt X5, to solidne brzmienie jak na budżetówki, na pewno stawiam je wyżej od ZST. Ale prywatnie zostaję z opinią, że ZhiYin Z2000, to najlepsze tanie doki jakie miałem w uszach. Mógłbym z nimi żyć na co dzień i bym nie narzekał.

Jednak chyba zabiła je słaba kontrola jakości okablowania (część egzemplarzy się rozplątywała) i ponoć gorzej brzmiąca wersja z wymiennym kablem (co nie dziwi).


 

QKZ W1 PRO

Musze wam powiedzieć, że przy cenie niecałe 8$ niewiele brakuje im do ZST. Grają bardzo dobrze wg mnie szczegółowo, bas dobrze kontrolowany i chyba schodzi niżej niż w ZST, ale nie wchodzi na średnice. I mają prawie zerowy przebieg - ok. 3 godzin grania. I są bardzo wygodne. Trzeba będzie pomyśleć o kabelku BT do nich, bo warto w nie zainwestować te kilkanaście dolców. Dźwięk jest  pełny, choć sama góra nie sięga wyżyn, ale jest muzykalnie, przyjemnie się na nich słucha muzyki. Sprawdziłem na różnych utworach na X5 III gen i M1. Nigdzie nie było niemiłego zaskoczenia. Za 8 $ słuchawki do tyrania na codzień jak znalazł.

W1 PRO to bardzo udane  doki, dobrze zrobione, solidny kabel  nie zbierajacy dzwiekow , lekkie i plaskie (mozna w nich spac na boku). U  mnie sluza do biegania juz kilka ladnych miesiecy i spisuja sie w takiej funkcji swietnie.

Super wygodne , w niedzielę zasnąłem i nie przeszkadzały mi. Grają bardzo fajnie, ZST na razie w odstawce  Czysto, jak na cenę super rozdzielczość, dużo droższe słuchawki mogą im pozazdrościć


A ja wróciłem w ZST do stockowych gumek. W niebieskich kiepsko mi siedziała prawa słuchawka. Niestety lepszą wygodę mam kosztem gorszego dźwięku.

To spróbuj QKZ W1Pro, super wygodne i niezbyt duża różnica w jakości dźwięku a są tańsze, ok 8$ za sztukę

QKZ DM9 w podobnej cenie grają bardzo podobnie, tylko wygoda W1Pro jest nie do pobicia. Można w nich nawet spać (sprawdziłem doświadczalnie  )



Jesli ktos potrzebuje tez doków do sportu to W1 PRO sa idealne, wygodne, leza dobrze w "uchach", nie trzeba poprawiac co chwile, kabel nie zbiera dzwiekow i sa odporne na pot - jeszcze nie padly po kilku miesiacach biegania z nimi

W1 Pro i jestem z nich zadowolony 

Pomęczyłem je przez trzy godziny białym szumem na wszelki wypadek (raczej nie wierzę w wygrzewanie dokanałowych).

Słuchawki są faktycznie niesamowicie wygodne - KZ też nie są złe ale te siedzą jak zrobione na zamówienie.

Grają dokładnie tak jak jak opisywano, bas jest mocny, może nawet go trochę za dużo ale jest kontrolowany i fajnie schodzi, średnica niezła a góra trochę jakby zamknięta.

Grają dość przestrzennie i rozrywkowo za co je polubiłem tym bardziej, że nie męczą uszu. Jedyne małe ale miałem do wysokich i też nie bardzo mi się podobało jak sobie poradziły w 2 gęstych szybkich utworach - trochę je zamuliło.

 

Jak W1Pro i elektronika ?

Moim zdaniem do elektroniki jednak lepsze KZ ZS5, KZ ZS3 lub nawet KZ ZST (choć trochę kuleją basowo) . Wczoraj je odebrałem i moim zdaniem bas jakiś jakby rozlazły, słabo kontrolowany, wysokie przytłumione i mam wrażenie jakby gubiły się/niewyrabiały w szybkich kawałkach np: deadmau5. Kombinuję jeszcze z tipsami, ale moje ulubione kawałki które wiem jak potrafią zabrzmieć słychać jak przez firankę.

Co do W1 Pro
Zgadzam się, że są b.wygodne. Zgadzam się góra jakby zamknięta i mi też się wydaje, że nie wyrabiają z precyzją w szybkich kawałkach jak chociażby KZ ZST czy ZS5. Bas taki misiowaty bez wykopu.

Odp
Sprawdź koniecznie tipsy z szerszymi otworkami jak stockowe!!

Słucham już ich godzinę i z innymi tipsami to zupełnie inne słuchawki, wyrabiają się dobrze w szybszych utworach i góra jest lepsza.

Sprawdzałem z kilkoma różnymi tipsami i niestety nic nie pomogło. Za to QKZ DM300 dla mnie dużo lepsze od W1Pro.(oprócz wygody) Większa przestrzeń i górne pasmo. Męczyłem na kilku kawałkach na przemian i W1Pro wracają do pudełka. 

Odp

Sprawdzałem z kilkoma różnymi tipsami i niestety nic nie pomogło. Za to QKZ DM300 dla mnie dużo lepsze od W1Pro.(oprócz wygody: nie tyle niewygodne co w1pro są dosyć małe, lekkie i naprawdę można o nich zapomnieć że się je ma w uchu - nie uwierają) Większa przestrzeń i górne pasmo. Męczyłem na kilku kawałkach na przemian i W1Pro wracają do pudełka. 

KZ ZS3 ciemniejsze... bardziej basowe

ZS3 bardzo fajne są, choć jak dla mnie mniej wygodne niż ZS5 - i niestety na niebieskich tipsach nie da się ich słuchać wg mnie 

Ze wszystkich OTE jakie testowałem tylko W1Pro były wygodne i łatwo się je zakładało.

"W1Pro to wg. mnie słabe słuchawki, z szerszymi tipsami grają nieźle ale w słabiej zgranych utworach gitary charczą. Nie są uniwersalne - trafiły do szuflady"
 

QKZ W1 PRO polecane min. do biegania. Tanie, solidne, lekkie i nie ma szans zeby wypadly z uszu.?
 

Vivo XE800


grają porównywalnie/tożsamo z GR07Cl - mają mieć ten sam sterownik i są podobnie strojone. Grają jasno i mają niesamowitą szczegółowość.
Jak dla mnie stoją półkę wyżej niż świetne KZ ZST, z efektem 'wow', który to efekt teraz zagościł u @Starh  

To samo mogę powiedzieć o Urbanfun Hi-Fi - też są w wersji OEM, też bardziej wpisują się w moje preferencje słuchowe i też stawiam je wyżej - ze względu na bardziej naturalny
i zrównoważony dźwięk we wszystkich pasmach (razem z wokalami). Ale to moje uszy i moje subiektywne odczucia 



Vivo XE800 to też bardziej niż KZ ZST moje granie, ahh ta scena, ta szczegółowość. Gdyby nie grały tak chudo w basie byłby killer. Chociaż w sumie i tak jest bo tak grających doków do 100zł (chyba?) nie kupisz. A nawet droższe odstawia w tyle. 

Tylko, że trzeba lubić takie granie jednak...

[Uwaga na podróbki!]

Vivo 800XL polecany sklep
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1453731

 

Gr07c vs Vivo xe800
vivo to znacznie niższa klasa grania niż gr07
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1455117

Namiętnie ostatnio łoiłem tylko Vivo xe800 i przesiadka na KZ ZST nie była ogromnym szokiem ale okazało się że góra nie jest ostra a bassu przybyło w cholerę. Na xDuoo X3 musiałem odjąć im sporo by je po prostu słuchać. No ale są gusta i guściki. Ja mam czułe ucho, inni mniej.
 

ZhiYin Z3000

by Inszy
mocno basowe granie o przyciemnionym charakterze. W pewnym sensie przypominają KZ ZS3, ale nie są takie plastikowe w brzmieniu. Główny zarzut z mojej strony, to zbyt wycofana średnica, na czym traci czystość brzmienia. Ok, ma być nowocześnie i rozrywkowo, ale nie samą dyskoteką człowiek żyje.

Za to na plus niezła ilość szczegółów, słuchawki raczej się nie gubią i nie robią się agresywne jak ZST. Basu jest cholernie dużo (głównie midbas, ale i zejścia nie brakuje), jednak jest on całkiem dobrze kontrolowany i nie muli.
są to jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie użytkowałem - nieduże, dość płytkie i z przyjemnymi krzywiznami, spokojnie można w nich leżeć na boku

Odp
Słuchawki, prosto z pudełka, grają co najmniej dobrze. Jak dla mnie, basu jest wręcz niewiele, jest dużo wysokich tonów i zdarzyły się sybilanty.
Żadna dyskoteka. Duża szczegółowość i przejrzystość.
Tak grają niewygrzane i bez jakichkolwiek kombinacji tipsami.
Odp.
Kwestia tipsów. Na stockowych jest słaby seal, więc słuchawki gubią bas i akcent idzie w górę. Nie byłoby to złe, gdyby nie to, że dźwięk się przez to rozmywa i traci na szczegółach.

Może Comply S400 by pomogły. Tylko tulejki dość płytko siedzą w uchu, więc nie wiem jak te pianki by się zachowały.

Więcej

http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1463625
 

Swing IE800


 z opisów ich brzmienia wynika, że grają co najmniej dobrze, jednak inaczej niż Urbanfun Hi-fi (pierwsza wersja tych hybryd) i całkowicie odmiennie od Vivo XE800. Co jest pewne, to powinny być wygodne - to konstrukcyjna kopia, podróbka Sennheiser IE800.
mogę polecić E-MI CI880, w tym temacie już je opisywałem - doskonale grające tanie chińskie słuchawki. Ale trzeba lubić jasne granie.
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1497481

(Swingi recenzja) Konstrukcyjnie bardzo wygodne, małe, z ponad przeciętną izolacją, niezłej jakości nieplączący się kabelek (praktycznie bez efektu mikrofonowania) - nie ma się do czego przyczepić.
A grają jeszcze lepiej. Grają pełnym pasmem, taka lekka V ale z bardzo mocnymi i pełnymi średnimi tonami, z głęboko schodzącym ale niezbyt silnym subbasem (nie są to armaty basowe), z mocnymi i rozciągniętymi wysokimi tonami - tych jest dużo. Niebywale klarowne, jasne i bardzo szczegółowe brzmienie. Doskonała separacja instrumentów, duża scena (mniejsza jednak niż w KZ ZS5) --- rewelacja.
Polecam z czystym sumieniem.
Doskonale brzmiące tanie chińskie doki

ogólnie to szału nie ma, fakt, izolacja na bdb poziomie ale ogromnej sceny to tam nie ma, góra słaba, średnica mocno ziarnista, dół akurat całkiem dobry,

Na plus można zaliczyć wykonanie, solidny kabel, brak efektu mikrofonu

W moich nie mowy o ziarnistej średnicy, jest gładka i bardzo czytelna. I scena duża. Brałem stąd

https://aliexpress.com/item/2015-DIY-IE800-Headphones-HiFi-In-ear-Ceramic-Earphone-Earbud-Headphone-Wth-Microphone-Top-Quality-HiFi/32489941823.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ZlSRpM

Mają dość mocno podbitą górę, dół (subbas) nieznacznie mniej, lekko wypchniętą średnicę - nie jest przesadzona. Gają bardzo spójnie, dźwięcznie, typowo rozrywkowo.
Zachowują przy tym dużą przejrzystość i szczegółowość. Są niezwykle wygodne w użytkowaniu, nie potrzebują wzmacniacza, doskonałe pod smartfon.
To taki podstawowy model "audiofilsko - rozrywkowy". Tani i bardzo dobry model do codziennego użytku. Grają w podobnej lidze co E-MI CI880, Urbanfun, KZ ZS5, Memt X5, Einsear T2, Boarseman KR25D, VJJB K4S, Tennmak Dulcimer i coś by się jeszcze pewnie znalazło. 


Krzykliwa góra. Jeszcze bardziej niż w Zirconach.

Swing IE800 Vs Rock Zirkon

http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1503768
Różnią się znacznie jakością brzmienia, a wszystkie różnice w brzmieniu są na korzyść Swing IE800.
W porównaniu z Cyrkoniami mają znacznie mniej średniego i wysokiego basu, więcej zaś subbasu. Bas całościowo nie jest tak rozdęty, nie wchodzi na inne pasma i nie dominuje tak bardzo jak ma to miejsce w Cyrkoniach

 

Dotarły moje Swing IE800  Pierwsze wrażenia, bardzo dobre słuchawki. Wygodne, dobrze wykonane i fajnie grające. Warto było @strong6


Warto @Jaro54, warto  I dobrze by było gdyby tak każda złotówka wydana na audio sprawiała tyle frajdy 

W Swing bas jest wyraźny, punktowy to klasa dwie wyżej Zirkonow. Na pewno nie podejdą basolubom.

Dorzuć piątaka i weź Hypersense Eclipse HEX02. Będzie pan zadowolony.

 

W Swing bas jest wyraźny, punktowy to klasa dwie wyżej Zirkonow. Na pewno nie podejdą basolubom.

 

KZ ZSR

Słucham sobie KZ ZSR i zdecydowanie jest postęp w stosunku do ZST.

Dynamiczny bas z dobrym zejściem (może trochę go za dużo, ale się nie leje), spora scena. Góra za szybko się kończy, przez co jest trochę matowa, ale jakościowo jak najbardziej w porządku.

Minusem jest średnica, jak to w KZ. Oddalona z lekkim efektem tunelowania dźwięku, wokale jednocześnie nosowe i szeleszczą.

Dźwięk w ZSR jest super - głęboki i dynamiczny. Bardziej podobają mi się niż ZS5. Są bardziej normalne i ciut bardziej muzykalne. Nie mówię o szczegółowości, bo nie porównywałem ich łeb w łeb

Więcej

http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1509312

Nicehck Bro więcej basu od ZSR

 

Przyszły dziś do mnie KZ ZSR(R ) - granie w V, ale zdecydowanie bardziej mi się podobają niż ZS5 (v2).

 

Nie ma tego podbicia na wyższej średnicy, choć zasybilować też potrafią.

 

Mam nadzieję, że z czasem się wygładzą i może średnich przybędzie...

 

To ich pomysł na dźwięk wysokiej próby, na zasadzie "podbijmy ten zakres, będzie bardzo analitycznie, jak w drogich słuchawkach".

 

I właśnie dlatego wyżej stawiam Hypersense niż jakiekolwiek KZ jakie słuchałem.

Perul:
Mi jednak ZS5 bardziej pasują niż ZSR, chodzi o charakterystykę, bo pod względem technicznym jest podobnie.

ZSR mają wycofany środek względem ZS5, co jest mniej uniwersalne a ja słucham różnej muzyki.

 

Inszy:
W międzyczasie małe uzupełnienie wrażeń o KZ ZSR: po wymianie kabla na ten od Hibików, gumek na jakieś nieznanego pochodzenia (niezbyt duże i elastyczne, bo tulejka T500 do wygodnych nie należy), naprawdę fajnie grają z Samsungiem S7. Z dwie stówy mógłbym dać za takie granie i do telefonu w sumie starczy. Trochę ciepłe z dynamicznym i ogarniętym basem, wyeksponowanymi wokalami i wyraźną górą.

Za to z xDuoo D3 jest totalna porażka - dudniący i lejący się bas mocno przeszkadza już od pierwszych sekund, a z czasem nie robi się lepiej.

Potwierdzam podobne odczucia dotyczące ZSR w połączeniu z Shanlingiem M1 przy zastosowaniu najmniejszych tipsów z zestawu i kabelka widocznych poniżej. W połączeniu z neutralnym/jasnym odtwarzaczem naprawdę przyjemne rozrywkowe granie o całkiem fajnym odwzorowaniu poszczególnych pasm i dobrym wokalu   

 

Ps. Te tipsy poniżej nie mają oryginalnie otworu pod tulejkę T500, ale spokojnie da się je na nią zaaplikować 


 

Cytuj

 

Zbiór pytań i odpowiedzi, różnych dyskusji, zestawień. 

Słowem - streszczenie 59 stron wątku, gdzie starałem się zawrzeć trochę jakiś sensownych informacji.

 

 

 

 

/QA/

 

///Inszy:
A jak słuchawki dla basoluba, to bym widział tak:

- xDuoo EP1 - ostro łoją na dole, są wygodne i solidnie zbudowane (wtyk kątowy), ale nie są jakoś ekstremalnie tanie i brak im pilota na kablu.

- Donscorpio Bass Colour - potężny dół, który z czasem ewoluuje w maszynkę do łupania sub-basem. Cenowo podobne do xDuoo, ale trzeba z nimi powalczyć jeśli chodzi o ergonomię (bez dobrego ułożenia i dopasowania tipsów można zapomnieć o mocnym basie), a ciężki i sztywny kabel w tym nie pomaga.

- Rock Zircon - potężne V, czyli bardzo mocno podbity bas i sopran. Najtańsze z tej trójki, ale i zdecydowanie ustępują im jakościowo, ot, taka wiejska dyskoteka w porównaniu z nimi.



Ze swej strony basolubowi poleciłbym jeszcze:
- MEMT X5 - maleńkie i wygodne doki z potężnym subbasem i mocnym midbasem. Grają zrównoważonymi tonami średnimi i naturalnymi tonami wysokimi (bez sybilantów). Zachowują w przejrzystość w całym paśmie, dobrze słyszalne są mikro detale, mają dużą scenę dźwiękową.
Zdziwiony jestem, że @Inszy je pominął.

Ewentualnie:
- KZ ZS3 - z wypinanym kablem, noszone OTE, z mocnym basem (silniejszym niż w KZ ZST), z lekko wycofanymi ale zrównoważonymi tonami średnimi i wysokimi.

Inszy:
Pominąłem X5, bo przy wspomnianych przeze mnie modelach, to one nie są jakoś nadzwyczaj basowe 

dalsza dyskusja:
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1456271

"Osobiście stawiam wyżej MEMT X5 niż KZ ZS3 (pod względem szczegółowości i przestrzenności brzmienia). Basu (subbasu) MEMT X5 też mają więcej."


 

Dobra, to które KZ-ty mają w końcu tą nieznośną górę - zs5, czy zs6? Szukam wyzwania dla uszu

Podobno, rzekomo KZ ZS6. I właśnie ten aspekt powstrzymał mnie przed zakupem

Odnośnie nieznośnej góry - tak jak napisał @yogi_gti - to KZ ZS6 ale w KZ ZS5 ver2 też na porównywalnym poziomie, bo oba modele mają 2ba w tulejkach.
KZ ZS5 ver1 w tulejce miała 1ba, drugi w korpusie. I tą 1 wersję mam - góra w nich jest ok. Ilościowo i jakościowo.

A w zs5 jak sprawa wygląda? Tak w dwóch-trzech słowach?


Ja jestem czuły na tym punkcie, a nie odczuwam dyskomfortu. Powiedziałbym że wysokie są detaliczne i wyraźnie zaznaczone ale zdecydowanie nie przekraczają mojej granicy tolerancji. A udało się to np. wychwalanym UiiSii HM7.

Właśnie @andi pochwalił się w wątku z ZS6 swoim modem likwidującym ostrą górę w ZS6. Po prostu wstawił do nich armaturę z ZST (która notabene mi odpowiada) .... i to jest dopiero ciekawe rozwiązanie

ZST też były nie do przyjęcia do czasu sparowania ich z Comply foam


 

VJJB K4 vs HZ SOUND M001 vs ROCK ZIRCON. Miałem ktoś może któryś z tych modeli i mógłby się o nich wypowiedzieć, doradzić, ewentualnie porównać i pomóc w wyborze? Może jeszcze coś innego w przedziale cenowym do 70zl?

 Odp
VJJB K4 strasznie basowe, dla mnie za bardzo, ale żona sobie chwali, no i gustowne strasznie  małe ładne, dobrze opakowane 

 

Słuchawki z mmcx - Nicehck Bro. Wg audiobudget.com całkiem fajnie graj i bardzo podobne do KZ ZST

 

///
 Urbanfun Hi-Fi (stara wersja - hybrydy na szarym kabelku),
Bez problemów spełniają powyższe warunki, a są jeszcze tańsze i niezwykle wygodne:
- Einsear T2,
Gdybyś chciał nosić OTE:
- KZ ZS5, KZ ZST,
Doki o drewnianych (palisander, heban, czereśnia) kopułkach:
- VJJB K4 (trochę słabiej się sprawdzą przy muzyce poważnej)
Doki o metalowych kopułkach (z magnesem w środku,  przyciągającym te kopułki):
- MEMT X5,
///

 

///

1. Fonge T01 - dałem 2,5 dolca. Do dzisiaj zdarza mi się ich używać - lato, plaża itp. Fajny basik, nieco przytłumiona góra - ale grają z powerem.

2. QKZ DM300 - dałem 6,5 dolca. Bas jak z mocnego subwoofera w samochodzie- naprawdę potężny. Lubię je

3 KZ ATR - kupiłem za 5 dolków. Generalnie podoba mi się całe pasmo tych słuchawek. Basik też jest OK.

dorzuć jeszcze 

1. QKZ DM9 5$


2.KZ W1Pro 4,51$

3. KZ DM9 7$

Wszystkie mam i polecam warte swojej ceny. Porządnie wykonane, dobry dźwięk

///


 

Witam, parę dni temu rozwaliłem swoje hybrydy od Xiaomi i szukam czegoś nowego, może nawet lepszego w podobnej cenie. Czy znajdę coś o podobnym brzmieniu do hybryd do 20$? Słucham głównie muzyki elektronicznej i hardstyle. Dzięki z góry.


Ja mam najnowsze Mi In-Ear Headphones Pro HD, i zdecydowanie polecam. Tylko trzeba na spokojnie upolować promocje. 

 

co będzie bardziej basowe od kz ed12?
Odp
bardziej basowe: KZ ZS3, Takstar Inping H60, Tennmak Dulcimer, Memt X5

 

Panowie mam jeszcze pytanie. Posiada ktoś z was VJJB N1? Korcą mnie trochę, a nie wiem czy warto -- jak z tym basikiem w porównaniu do KZ ZST?

 

Na pewno basu mają mniej (mimo że ZST jeszcze nie słyszałem). Ogólnie sprawiają wrażenie rozwinięcia K4, ale z lżejszym basem i większą sceną. Zdecydowanie trzeba zmienić w nich tipsy, bo są po prostu beznadziejne (albo zastosować pianki z zestawu).

 

 

Panowie a który kable najlepszy do ZST?
Ten od ZS3, ten od ZST (ale z mikrofonem) czy jednak ten srebrny który tu bywa wychwalany?
Rzeczywiście różnica jest słyszalna?

Ponoć ten srebrny... już miesiąc czekam aż mi przyjdzie i dalej nic 


Stockowy od ZST jest spoko jeśli chodzi o jakość dźwięku ale jest mega wkurzający w użytkowaniu, co chwile się plącze itd., już o noszeniu przy kurtce nie wspomnę...



VJJB K4 - są opisane jako słuchawki z mocnym bassem i impaktem. Dla mnie mają mało bassu. Do tego dół bassu jest przykryty midbassem. Słuchawki fajne, uniwersalne, grają bardzo muzykalnie. Wysokie lekko ściągnięte na drugi plan ale dalej jest fajnie, środek jest ok, bass go nie przytłacza.


Od siebie tylko powiem, że jeśli macie RHA a konkretnie gumki od nich, to polecam je "siłowo" wcisnąć na KZ-ty. Dźwiękowo bajka, a i wygoda o wiele lepsza. 


Także co ucho to inna opinia 


KZ ED2 -- jak dla mnie lepsze od Xiaomi poniżej. Fanie wykonane, aż miło popatrzyć jak mogą wyglądać słuchaweczki za 6 baksów. Czystsze wysokie, jaśniejsze granie. Basik jakiś jest, ale wolałbym mocniejszy. Pokombinuje trochę z tipsami.

Xiaomi Piston 3 Fresh Youth -- tymi się trochę zawiodłem, Fajnie pracuje basik ale ogólnie ciemne granie, mało wyraźne wysokie. Daft Punk brzmiało jakoś dziwnie.


Generalnie z tych dwóch wolałbym KZ ED2. Jednak to jeszcze nie to. Czekam na kolejne 10 par, a właśnie zamówiłem kolejne 3 ;-)


Lepsze? KZ ATR. 

Player chord moyo

podrabiane Campfire Audio, czyli KZ ZS5 


ZS3 mają trochę więcej basu niż KZ ZST, zaś łagodniejsze (bardziej naturalne) tony średnie i wysokie (co w



Ja polubiłem Klipsche R6 jak pograły koło 100 godzin wcześniej myślałem, że to najgorszy zakup. A po ok 200 nie chciałem z uszu wyjmować 



KZ ZS3 z tu polecanych będą najbardziej basowe czy znajdzie się coś łupiącego jeszcze bardziej?

///Jak ma walić sub-basem, to Don Scorpio Bass Colour, a jak po prostu dół ma rządzić, to pomyśl o xDuoo EP1 albo Rock Zircon.


Polecane KZ ZST moich nadziei nie spełniły, ale zakochałem się w brzmieniu taniutkich KZ ED3m


Dla fanów ZST
https://pl.aliexpress.com/item/New-NICEHCK-DIY-Earbud-In-Ear-Earphone-Earbud-Dynamic-Flat-Head-Plug-Earbud-Bass-HIFI-Earphone/32806045266.html?shortkey=fEfyuuYF&addresstype=600

Qian25 miałem i mogę polecić, jedne z lepszych budżetowo.


Trochę dla niebassheadów
Remax610d - recenzja

http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1454889



Dzisiaj doszły do mnie KZ ZS3 i powiem ... petarda do muzyki którą lubię najbardziej słuchać. Choć brak im detaliczności góry i brzmienia wokali z KZ ZST. Jeśli KZ ZS5 ma mieć bass pomiędzy KZ ZS3 a KZ ZST i lepszą przestrzeń i górę od ZST tooo ....może być mój święty GRAL

Dotarły Awei S980Hi (półtorej miesiaca czekania :D) no i pierwsze wrażenie mizerne. Dam im pograć ale ZST to tak o kilka klas lepsze.

Zależy z czym, bo na Samsungu S7 Awei grają zauważalnie lepiej od ZST (te z kolei skaczą kilka klas wyżej od S980Hi na Seiunie).


Vido - recenzja (pchełki)
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1456528
/Bass i wysoka temperatura, outdoor approved

Recenzja
ZST, UiSii HM7, Remax 610d, odniesienia do Vsonic GR02BE oraz Brainwavz R1:

http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1456608



Ps. Skorzystam z okazji i przypomnę Wam wszystkim jak wspaniałymi są Meizu HD 50  
http://forum.mp3store.pl/topic/146778-meizu-hd50-stylowe-s%C5%82uchawki-portable/

otworzyłem swoje Remaxy RM-610D. I muszę przyznać że prosto z pudełka grają bardzo dobrze. Dźwięk mają podobny do JVC FR80. Rzeczywiście bardzo dobre słuchawki wcale nie gorsze od ZST. 


Od prawie 10-ciu lat używałem tylko i wyłącznie Nuforcce NE 7m (poza nausznymi). Nuforce nadal mają to coś, grają detalicznie a za razem naturalnie - dużo lepiej od wymienionych. Były warte każdego euro którego musiałem wyłożyć ale technika idzie do przodu... sceną nie grzeszą a i bas czasem za bardzo się wybiją


Przyszły ZS3. No, z pamięci zdecydowanie lepsze od ZST. Przynajmniej się nie krzywię jak ich słucham, fajne, wygodne, dużo basu, dosyć ciemne.


Mam w swojej kolekcji W1 PRO/Uiisii HM7 / KZ ATE. Jeśli miałbym wylądować na bezludnej wyspie na parę miesięcy to zdecydowanie wziąłbym z sobą KZ ATE z tej trójcy. ZhiYin Z2000 nie słuchałem

Gdybym miał jednak wybierać między ATE, a ZS3 to postawiłbym na te drugie. Budowa jest podobna, jednak KZ ZS3 mają lepszą jakość wykonania kopułek, lepszej jakości i odłączany kabel, lepiej leżą w uszach. 
ATE to brzmienie bardziej naturalne, mniej funowe niż ZS3, jednak mniej energiczne, mniej efektowne.
KZ ZS3 grają bardziej angażująco, to mocno funowe brzmienie, efektowniejsze, z mocniejszym basem

Jakie doki lepsze do elektroniki, rapu, trip-hopu, rocka? Rozważam pomiędzy KZ ZST, a ZST3, które z tych modeli bardziej by pasowały pod powyższe gatunki?

Inszy:
Z tych dwóch, to MEMT X5.



jakie tipsy polecacie do KZ ZS3 ? te oryginalne strasznie głęboko siedzą w uszach i czuję się niekomfortowo 


Nie lepiej pianki comply w takim razie kupić?
Ja kupiłem dwie pary comply na allegro. Za dwie sztuki ostatnio (z wysyłką) zapłaciłem mniej niż 50 zł. Osobiście nie mogę słuchać muzyki w standardowy gumkach. Raz że dźwięk traci na jakości (tzw. seel-a pewnie nie mam) a dwa, że wewnętrzna cześć ucha szybko zaczyna mnie swędzieć.

Jako tańszą alternatywę stosuję pianki snab - najczęściej koło 32-34 zł można wyrwać na allegro opakowanie z 3 parami. Jak dla mnie jest to dobra opcja i cenowo i jakościowo, zwłaszcza, że co do zasady nie używam jednej pary dłużej niż 3-4 miechy

 

Tipsy do UF polecane, ZST też
https://pl.aliexpress.com/item/3-Pairs-L-M-S-In-Ear-Tips-Earbuds-Headphones-Silicone-Eartips-For-KZ-ED10-ED8m/32712990205.html?shortkey=zYNzENBn&addresstype=600

 

Na problemy z wygodą ZST polecana jest wymiana gumek
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1452704
„Sam walczyłem mnóstwo czasu z ZST zakładając wszystkie możliwe tipsy.
Spróbuj pianki. Założyłem T-400 Comply i od razu stały się wygodne


najlepiej jak dotąd wypadł dla mnie Rock Zircon Nano
grają w dokach tak, jak na głowie grają mi HD681 EVO MK II, nisko i ciemno.

powiedziałbym, że nawet lepsze są KZ ZST, ale:
nie trawię OTE

 bezsprzecznie najbardziej ulubionymi są dla mnie (od czasu gdy rozpadły mi się Brainwavz R1) Takstary HI-1200. to jest dokładnie ta V-ka, której szukałem. testowałem nawet dzięki uprzejmości WojtkaC model wyższy, czyli TS-2280 i są to już słuchawki dla mnie "audiofilskie", grające z większym dystansem i bardziej środkiem. a HI-1200 blisko, mocno basem, po prostu perfekt w tej cenie

ZSE - za 5-8$ bardzo przyzwoite słuchawki, muszę jeszcze tylko przypomnieć sobie ZST i napiszę o nich więcej, ale są bardzo wygodne, nieco przypominają mi Brainwavzy R1 wymiarami. A R1 wygrałem licytację na allegro z nowym kablem i jestem zaskoczony, bo sądziłem z pamięci że mają więcej subbassu, a tutaj lepiej mi słucha się Takstarów HI1200.

Trochę różnych wireless:
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1467003


K's 64
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1467797

REMAX RB-S3 to połączenie Remax RM610D z modułem BT. Miałem 610 porządnie wykonane i nieźle grające doki.


KZ ZSE - jak na pierwszy odsłuch są bardzo poprawne, nie walą basem jak ZS5, nie syczą jak Urbanfuny (moje obiektywne odczucia) ... bym powiedział, że są nudne w swojej poprawności, zobaczymy po paru godzinach wygrzewania. Niestety nie są zbyt wygodne, ze względu na swoją budowę.

W zs5 kuleje średnica stąd może wrażenie "walenia basem

Wam Urbanfuny syczały, mnie ZST na stockowych tipsach kłują i syczą xD

Urbanfuny nie mają syczącej góry.
Chyba, że to ta nowa wersja - z czarnym kablem (z przetwornikiem berylowym).

 mam akurat pierwszą wersję i jak dla mnie syczały - może kwestia słuchanej muzyki ..

E-MI CI880 grają inaczej niż KZ ZS5. To granie dużo jaśniejsze i bardziej szczegółowe, z mniejszą ilością basu (subbasu) niż KZ ZS5. Ogólnie grają bardzo żywo

Więcej

http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1471450


Ja na razie osłu****ę KZ ZSE i według mnie jak za te pieniądze za jakie można je wyrwać t.j. 6-8 dolków to grają chyba nieźle, jednak moimi ulubionymi KZ nie zostaną. Z tych tańszych to chyba wolę ATR i ATE. Ale jak dałem posłuchać koledze który chyba nigdy innych doków w uszach nie miał oprócz stockowych to powiedział że dla niego grają super. Jak dla mnie zbyt mało dociążone granie. Ach te gusta i guściki ...


MS16 grają zacnie, jak ich właściciel mogę to potwierdzić. Wykonanie też niczego sobie

MS16 grają lepiej od Monków, ale ciekawe czy od Monk Candy/Coffee?
Ciekawe też jak k's 64 Qian39 maja się do MS16. Chyba nikt jeszcze nie robił tego porównania.

Jak w MS16 jest z wysokimi względem Monk Plus?

Odp
Nie ma porównania. Plusy maja wycofaną i ciemną górę, gdzie w MS16 jest wyraźna i wyrafinow

Bas jest konkretny nie jak w większości pchełek

Tu jest fajny opis Qian69. To porównanie pchełek do $20. Ogólnie fajna grupa, zwłaszcza jeśli chcesz poznać każdą z setek azjatyckich pchełek w obudowach Sennheiser i Yuin.

https://www.facebook.com/groups/EarbudsAnonymous/permalink/1935349240059934/



 

Polecicie jakieś słuchawki do 25$? Głównie słucham muzyki elektronicznej, pop czasami jakiegoś rocku. Zdarzają się inne gatunki ale rzadziej. Zastanawiałem się nad KZ ZS5. Wcześniej miałem KZ ZST które były całkiem ok ale kabel przestał stykać, a jeszcze wcześniej Rock Zircon ale jak dla mnie miały trochę za mało niskich tonów.

Odp
absolutnie nie (brać) ZS5, one są słuchawkami technicznymi w lineupie KZ. bierz ZS3, są wybuchowe 


Skoro Zirkony miały za mało niskich, to ZS5 są nie najlepszym rozwiązaniem

Recenzja Vsonic VSD3S (bardzo dobre, nie dla bassheada)
znacznie więcej je łączy niż dzieli z większym batem Gr07be 

http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1483063


Qian39, kosztuja grosze a imo wciagaja ms16 nosem. Delikatny kabel, tandetne wykonanie ale graja naprawde super i nie sa tak ostre jak ms16.

Jesli szukacie cieplejszych pchelek jednak nie tak mulacych jak monki i z o wiele lepsza separacja, to polecam k's 64. Po wygrzaniu schodzi kocyk z dolu i gra to kapitalnie. Cieplo ale funowo. Nie zawiedziecie sie :]


szukam doków basowych - pod hosue,trance i resztę elektronicznej muzyki 

Odp
xDuoo EP1
Co prawda trochę ponad 20 dolarów, ale jako basowe doki zdecydowanie bardziej mi się podobają niż ZST

Ja zaproponuję - Memt X5 - też z dużo lepszym basem niż KZ ZST i lepiej pasujące do powyższej muzyki :

Wśród modeli KZ z mocniejszym basem od KZ ZST też łatwo coś znajdziesz np. KZ ZS3 lub jeszcze lepiej spełniające powyższe wymagania - KZ ES3

skoro @Inszy stawia je wyżej niż Memt X5 [....] według mnie to dobre powody żeby je wybrać.

Lecąc całkiem po taniości to Memt X5 czy KZ ES3 też się doskonale sprawdzą 



Czy Qian69 to jakiś najnowszy twór ? Czytałem tylko o modelu 39 i 25 ? Ktoś już nabył ?

Ja mam, taka mieszanka dwóch modeli, ale lepsza. Grają bliżej neutralności, ale w wyższej średnicy jest lekki dołek. Od 25 są wygodniejsze, mniejsze, lepiej wykonane, grają lepiej, czyściej, chyba trochę więcej basu, podobne strojenie. 39 są mniejsze niż 69, a więc te drugie nie są wygodniejsze mimo tego, że oba modele to jedne z wygodniejszych pchełek. 69 są lepiej wykonane, kabel jest lepszy, a nie cienka nitka. 39 są bardziej basowe, funowe, ale ten dół ma więcej błotka. Jakościowo ogólnie grają lepiej 69, 39 mają też jakiś peak w wyższej średnicy, gdzie w 69 jest lekki dołek. Dużych różnic nie ma, ale dopłata warta ceny.


ASK Coil Iron
"Czyli typowe KZ, męczące użytkownika swoją wizją strojenia armatury."


 


//ZS3 basowe

na ZSR bym uważał, Igor z AudioBudget mówi że TRN ma strasznie przeszywające soprany...

a jego zdaniem Urbanfuny są znośne - dla mnie absolutnie nie,  wolę ciemne słuchawki jak nawet KZ ZSE.



Dojechały do mnie nowe MEMT X9 - rozrywkowe granie.  Podpięte do DF Black. Już z pudełka wyparły bez problemu Soundmagic E10. Czytelniejsza średnica. Solidny bas, śmiało może konkurować z ZS5. Fajna scena, ma nawet trochę głębi. Niech się trochę pogrzeją i góra się ułoży, to jak najbardziej godne polecenia.


Wg. audiobudget podobno przypominają VJJB K4S
Tylko gorszy bas. Mniej ilościowo a także jakościowo


Doszły do mnie KZ ZS6 na które wydałem 86zł i to właśnie cena była argumentem, który przeważył żeby je mieć i zaspokoić ciekawość 
Mają fajny metalowy korpus (ale zbyt duży), przeciętne firmowe silikonowe tipsy, niewygodny stockowy kabelek (to już podmienione) i ogólnie raczej nie są wygodne.
Grają jak dla mnie (przy ich cenie) bardzo dobrze. W porównaniu z KZ ZS5 mają więcej lepszego i niżej schodzącego basu, wysokich tonów też jest więcej. Ale góra (jak dla mnie) jest bardzo dobra, jest mocniejsza - słychać, że dynamiczne przetworniki na te wysokie tony nie mają wpływu - swoją robotę wykonują armatury (treble są bardzo klarowne - nie ma ciepła od dynamików). I mi to pasuje.
Tony średnie też są odrobinę mocniej wypchnięte (wokale są bliżej) ale też trochę bardziej zatłoczone (mniej przejrzyste) niż w KZ ZS5. Scena jest co najmniej dobra ale może się równać z tą w KZ ZS5 - tam jest naprawdę ogromna. Jak dla mnie to bardzo udane słuchawki - dobrze grające tanie słuchawki z Chin. W tej cenie godne polecenia (trzeba lubić wysokie tony) 

KZ ZS6 normalnie kosztują kilkukrotnie więcej niż Swing IE800. Ogólny poziom SQ jest praktycznie na tym samym poziomie (z niewielką przewagą na rzecz ZS6 - to moje subiektywne zdanie), mają podobną sygnaturę dźwiękową, a wygoda i ogólny komfort użytkowania po stronie Swingów.
 

Yersen Hybrid to inna nazwa Yersen FEN-2000



NICEHCK Bro

 

Nicehck Bro więcej basu od ZSR


Więcej w nich basu niż sub basu.
(packs more punch than the likes of URBANFUN Hi-Fi and KZ ZS5.)

--

Dotarły moje Swing IE800  Pierwsze wrażenia, bardzo dobre słuchawki. Wygodne, dobrze wykonane i fajnie grające. Warto było @strong6


Warto @Jaro54, warto  I dobrze by było gdyby tak każda złotówka wydana na audio sprawiała tyle frajdy 

W Swing bas jest wyraźny, punktowy to klasa dwie wyżej Zirkonow. Na pewno nie podejdą basolubom.

 

Są jakieś doki chińskie z wąską/małą tulejką?

http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-słuchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1505529

Dorzuć piątaka i weź Hypersense Eclipse HEX02. Będzie pan zadowolony.

A jak one brzmią mniej wiecej? Nie znalazłem nic na necie. Szkoda że wymiennego kabla nie mają. Jak szeroka jest tam tulejka? Za szerokie nie mogą też być niestety tak jak pisałem wcześniej :/ .


Nie wiem jak szeroka, ale nie mam z nimi problemu, przy ZST było tak sobie.

A granie, to nieprzesadzone V ze zróżnicowanym i nisko schodzącym basem, wyraźną, ale nienatarczywą górą oraz ocieploną średnicą (ocieploną, nie kluchowatą czy misiowatą). Do telefonu na zewnątrz jak znalazł. A jak nie tylko do telefonu, to chyba awansowały u mnie na pierwsze miejsce w kategorii "dokanałówki do 200 złotych".

Co może być minusem, to takie sobie tłumienie

SR kształt mają ciut pod ibasso it03 a te były dla mnie wygodne więc i tu liczę na wygodę ale jak pamiętam ZS5 były mega niewygodne i przez to miałem obawy jak kupiłem andromedy jednak okazało się że wygoda ok, podobnie ZS6. Tipsy jednak mogą diametralnie zmienić komfort noszenia jak i brzmienie..

Tipsy i kabel stockowe, wygrzanie żadne, więc jeszcze wiele może się zmienić 


Lker i8
To nie są neutralne słuchawki, łupią basem, dobrym to prawda, ale łupią, o dziwo nie zalewa to średnicy a góra jest nawet taka se niezła. Ale neutralne na bank nie są (już ich nie mam, dałem się nabrać na tę "neutralność")


Yersen Hybrid (Yersen FEN-2000)
Z opisu wynika, że są podobne w graniu do Tin Audio T2. Ciekawi mnie tylko jak z ich głośnością - impedancja niska, ale za to skuteczność stosunkowo niska. Gdyby nie to pewnie bym zaryzykował i kupił

TIN Audio T2 nie mają basu i są zimne chyba, że zatkasz przedni port. A jak zatkasz, to mają głęboki bas. Te słuchawki mają wg opisu płytki bas i ocieplenie. Więc w samej teorii nie grają jak T2, ale za to  wyglądają 

A jeśli chodzi o dziurę na wykresie na 8k, to to jest błąd prymitywnego mikrofonu pomiarowego, który nie odwzorowuje odpowiedzi ludzkiego ucha ani trochę od jakichś 5k wzwyż


Jeśli chodzi o brzmienie to takie jakby jeszcze o klasę wyżej od T515, z tym że mniej basowe. Bardzo jak dla mnie detalicznie grające. Na początku brakowało mi trochę mięska w ich graniu, i wolałbym trochę cieplejsze granie ale z czasem się przyzwyczaiłem i już mi to tak nie przeszkadzało. Góra przypominała mi trochę granie Xiaomi PRO HD. Pokusiłem się o ich lekkie zmodowanie i przytkałem przednie wyloty i .... pyk, pojawiło się mięsko



ZS5 (nowa wersja) to jasne słuchawki, ale gumkami z mniejszym otworem i jeszcze wkładką z gąbki, przytemperowałem górę i już jest OK.

Edytowane przez deton24
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo fajnie, ale trochę chaosu tam wpadło przez brak cytowania, więc prostuję i dodaję kilka konkretnych uwag ode mnie:

Nicehck Bro, BGVP SGZ DN1, Senfer UEs i Yinyoo Pro to ten sam dźwięk i obudowy. Różnią się głównie wyposażeniem.
Nieco ciemne słuchawki; mocno podbity midbas; brakuje wysokiego środka. Góra jest łagodna, ale moim zdaniem nie ma jej mało. Dźwięk spokojny, nienarzucający się, pozbawiony analityczności; łatwo go polubić i equalizować. Bro mają dobry zestaw akcesoriów i wygodne gumki. Nie są tak szczegółowe jak niektóre polecane słuchawki w podobnej cenie. Bardzo wygodne. Kabel jest wymienny.

KZ ZSR:
Ciemniejsze, grają \ ; środek nieco cofnięty. Brakuje góry, ale są już nieco bardziej analityczne od Bro a bas jest głęboki. Lepsze technicznie niż Bro, dźwięk jest ciut lepiej kontrolowany. Niewygodne, duże obudowy. Zestawowe gumki są za sztywne. Kabel wymienny.

Lker i8 wg relacji występują w dwóch wersjach. Jedna neutralna i jedna basowa. Obie szczegółowe. Trzeba szukać namiarów na poszczególne wersje, co może nie być proste.

TinAudio T2 nie mają ocieplenia. Są zimne, chyba, że zatka się im porty. (ten komentarz jest o Yersen). Są bardziej szczegółowe od KZ ZSR i ZS5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności