Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest Dragonfly Red i Black


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Posiadam AQ DragonFly BLACK i gra to u mnie z MacBooka. Bardzo przyjemne, bo w 100% przenośne na kanapę.

Podłączam ustrojstwo poprzez ~15cm przedłużkę USB. Wszystko gra fajnie, ale czasami zaczyna źle grać. Taki jakby spowolniony dźwięk. Nie wiem jak to inaczej opisać. Muza leci ze spotify. Tylko na tym udało mi się zaobserwować, bo rzadko się tak dzieje. Najczęściej zdarza się to jak przełączam się między programami. (np. przeglądarka -> excel).

Wypięcie, ponowne wpięcie rozwiązuje problem. Tak samo zmiana w ustawieniach wyjścia dźwięku, na wbudowane głośniki i z powrotem na DragonFly'a.

 

Gdzie może być przyczyna? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Może wie ktoś jak się nazywa takie zjawisko i powiedziałby, ułatwi to poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się z takimi objawami na DF Black nie zetknąłem na macu ani na andku.
Miałem na kiepskich kablach trzaski i przerwy w ruchu z androidem (telefon i DF w kieszeni).
Jak już dźwięk się psuł (android) to brzmiał jakby odtwarzać muzykę na wiertarce.

Może lagi na spotify/komputerze ?
Odpal activity monitor zapchaj pamięć na maxa (zakładki chroma na przykład plus max dokumentów w office) i zobacz czy przy przełączaniu programów efekt wystąpi.

Przyznam że naciągana teoria ale szybka do sprawdzenia.
Popatrz też czy ci się coś w panelu audio midi setup nie przestawia (na przykład z próbkowaniem)
Jak effekt się pojawi odpal inne źródło dźwięku i sprawdz czy też jest zniekształcony (ustaw wcześniej DF jako defaultowe urządzenie).

Edytowane przez szczurz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem kilka programów i skrypt w pythonie który pożerał RAM i obciążał procka i nie mogłem "wywołać" tego błędu z dźwiękiem. Próbkowanie mi się nie zmienia, cały czas mam '96 000 Hz'.

Połączenie ze spotify raczej odpada, bo zauważyłem coś takiego. Jak oglądałem na HBO GO serial wszystko szło normalnie, ale jak poruszyłem kursorem to jak się zaczęły pojawiać te paski od filmu (postęp, głośność) to wtedy zaczęło źle grać. WIęc coś w tej teorii z RAMem i obciążeniem kompa może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam AQ DragonFly BLACK i gra to u mnie z MacBooka. Bardzo przyjemne, bo w 100% przenośne na kanapę.

Podłączam ustrojstwo poprzez ~15cm przedłużkę USB. Wszystko gra fajnie, ale czasami zaczyna źle grać. Taki jakby spowolniony dźwięk. Nie wiem jak to inaczej opisać. Muza leci ze spotify. Tylko na tym udało mi się zaobserwować, bo rzadko się tak dzieje. Najczęściej zdarza się to jak przełączam się między programami. (np. przeglądarka -> excel).

Wypięcie, ponowne wpięcie rozwiązuje problem. Tak samo zmiana w ustawieniach wyjścia dźwięku, na wbudowane głośniki i z powrotem na DragonFly'a.

 

Gdzie może być przyczyna? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Może wie ktoś jak się nazywa takie zjawisko i powiedziałby, ułatwi to poszukiwania.

A bez tego kabelka gra dobrze? Już kiedyś pisałem o tym przy okazji iBasso, że jakość kabla USB ma często bardzo istotny wpływ na działanie różnych urządzeń, jak pendrive, dysk zewnętrzny czy właśnie jakiś DAC. Te krótkie przedłużki często bywają podłej jakości.

Edytowane przez artif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z RED-a można uzyskać sygnał line-out, czy zawsze będzie wzmocniony przez AMP?

 

Ponoć (tako rzecze specyfikacja), gdy się ustawi volume na maksa, to wtedy w Dragonfly'u zostaje pominięta sekcja AMP, czyli uzyskuje się line-out.

Edytowane przez Muniek1804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

A bez tego kabelka gra dobrze? Już kiedyś pisałem o tym przy okazji iBasso, że jakość kabla USB ma często bardzo istotny wpływ na działanie różnych urządzeń, jak pendrive, dysk zewnętrzny czy właśnie jakiś DAC. Te krótkie przedłużki często bywają podłej jakości.

 

Bez tego kabelka tak samo. Też potrafi źle zagrać. Przez weekend podpiąłem przez kabelek do PC i tam nic się nie dzieje. Pewnie coś mi muli softa na macu. Musze zacząć regularnie przeglądać monitor aktywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie robiłeś ostatnio update do sierry?

Ja mam od dwóch dni jazdy z nfb28 na macbooku pro po usb i chyba jest to problem sierry.

 

Reset p ramu i smc czy jak się to nazwa jako jedyna porada i dużo tematów na forach że ludzie mają problemy po instalacji sierry albo el capitain.

 

Poczekam na update sierry i znowu sprawdzę.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie odkopuję różne kotlety to i tu napiszę.

 

Mam Red-a, wcześniej miałem 1.2 (czyli pierwszego czarnego) i 1.2 gra cieplej, nieco ciemniej i z dużo mniejszą ilością detali.

Red to dużo detali, większa dynamika i muzykalność i zakup po niecałej godzinie odsłuchu na IE800.

 

Mam też Mojo i Mojo o ile oczywiście od Reda jednak lepszy, o tyle nie jest to już przepaść a bardziej zmiana ewolucyjna. Zauważalna, ale nie rzucająca na kolana. Przynajmniej dla moich uszków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam mojo i red'a - dla mnie różnica jest mniej więcej proporcjonalna do różnicy w cenie.

Oba produkty świetnie wycenione ale mojo to już inna liga.

 

W ramach odkopytania: DF Red - nadal trzyma się u mnie dobrze, nadal super wygodny, bezawaryjny i często używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Niestety trzeba, poprawiono parę rzeczy w 6.0 ale podobnie jak na pc żeby ominąć główny mixer trzeba mieć osobne wyjście.

 

Z innej beczki czy ktoś z użytkowników reda porównywał go z Teac ha p90 ?

Zastanawiam się nad zakupem i liczę na skok jakościowy ale może lepiej się poradzić :-)

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pros: Compactness, sound quality, no need to charge

Cons: Could not found any

This is really a must buy for an iPhone owner who likes to listen high quality music on iPhone. I am using it with my iPhone 7 Plus and the sound quality it improves will surely blow your mind. I know it is not that good like Chord Mojo and I am also owner of Mojo too but on the go it is very hard to manage it when DF Black will give you full flexibility because of it's compactness and it is really very pocket friendly in terms of pricing. Go for it.

 

I also uploaded a small unboxing video on youtube. You can watch it here:

 

https://youtu.be/jLGpTH6vkdM

 

Thanks...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie sierrę mam. Czyli trzeba poczekać, aż wydzadzą update. Bo reset jak dobrze rozumiem to rozwiązanie jednorazowe.

Nie jest to bardzo uciążliwe w sumie. Raz na jakiś czas trzeba coś przeklikać.

Właśnie poszedł update do sierry u mnie, nfb działa wyraźnie lepiej ale nadal zarywa raz na jakiś czas.

A może tylko mi się tak wydaje :P

Zainstalowałeś ? jest jakaś poprawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Właśnie poszedł update do sierry u mnie, nfb działa wyraźnie lepiej ale nadal zarywa raz na jakiś czas.

A może tylko mi się tak wydaje :P

Zainstalowałeś ? jest jakaś poprawa ?

Jeszcze nie zainstalowałem update'a. Dopiero pod koniec stycznia ruszę system, niestety.

Dobrze słyszeć o poprawie. Może rzeczywiście coś było skopane w sofcie. U mnie na PC działało normalnie, więc albo USB na macu poszło, albo coś z softem. Skoro mamy podobne problemy to pewnie soft będzie.

 

Kurde... Teraz to mnie bardziej ciekawi co za tym stoi niż czy to naprawią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja mam Dragonfly Black i problem z nim w pracy. Przyłączam go do laptopa - Dell z Windows10 i słucham Tidala. Niestety przerywa granie w pracy (dźwięku się urywa, ale tidal idzie dalej i windows mixer pokazuje jekby dżwięk był). Czasem po 10 minutach słuchania a czasem po 40 minutach lub dłużej.

Dzieje się to tylko jak jestem w pracy. W domu mi jeszcze się to nie zdażyło. Jestem wtedy w łaczu LAN w sieci z kilkuset użytkownikami i muszą się gdzieś pojawiać zakłócenia?

Co ciekawe miałem przez 2 lata SMSL M2 i nigdy tego efektu nie było. DFB musi być bardzo czuły na coś - nie wiem tylko co to takiego może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Black od wczoraj i też to zauważyłem. Na tablecie z Win 10 i Atomem są przeskoki muzyki, czasem ona całkiem zanika mimo, że odtwarzacz dalej niby gra co widać na ekranie. No i zniekształcenia. Na stacjonarnym PC z Win 10 nie ma tego problemu. Ba - nie ma żadnych problemów. Na szczęście kupiłem go pod stacjonarkę.

 

Aha. Może ktoś powiedzieć o co chodzi z "• 64-stopniowa analogowa kontrola głośności"?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ten mały pendrajwik jest rewelacyjny. Świetnie gra z K 701 które już prawie skreśliłem. Może nie jest za mocny, ale w ramach swojej mocy mam wrażenie, że trzyma siedemset jedynki za mordę. Na tyle, że już nie chcę się ich pozbywać. I to wszystko póki co bez wzmacniacza.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności